URODA I ZDROWIE

Varicolen czyli na pomoc mam żylaki!

4 grudnia 2018, dodał: Redakcja

Zauważyłaś na swoich nogach pierwsze sygnały sugerujące, że pojawienie się żylaków jest bliżej niż ci się zawsze wydawało. Małe pajączki, które pojawiły się na twoich nogach to znak, że musisz zareagować. Nie czekaj na pierwszy ból i widoczne żylaki. Wprowadź w swoim życiu kilka niewielkich zmian, które pozwolą uniknąć ci problemów związanych z żylakami w przyszłości.

Pamiętaj, że zaniedbane pajączki czy już istniejące żylaki to nie tylko problem estetyczny to również przyczyna bólu i obrzęków, żylaki mogą powodować zakrzepy oraz owrzodzenia skóry. Niewydolność żylna może dotyczyć nawet do 40% populacji niezależnie od wieku czy płci. Jednak jest to problem głównie dotykający kobiety. Dlatego nie zwlekaj i zacznij dbać o swoje nogi od razu.

Żylaki na nogach i stopach

Za powstawanie żylaków odpowiedzialne są uszkodzone zastawki w żyłkach. Ich nie prawidłowe działanie  umożliwia cofanie się krwi w świetle żyły. Ciągły nacisk krwi na ściany naczyń powoduje ich rozszerzanie i rozciąganie co uniemożliwia im powrót do ich pierwotnego kształtu. Nabrzmiały, wypełniony niedotlenioną krwią żylak widoczny jest pod skórą jako niebieska, czasem upstrzona zgrubieniami, kręta linia. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków są brak ruchu, siedzący tryb życia, stojąca praca, ciężka praca fizyczna, palenie papierosów czy zbyt obcisłe ubranie. Do grup zwiększonego ryzyka należą również osoby otyłe czy przyjmujące terapię hormonalną. Na szczęście walka z żylakami nie musi być inwazyjna.

Żylaki – jak zapobiegać?

Zanim jednak dojdzie do powstania widocznych żylaków na nogach trwa tak zwany okres przed żylakowy. Najczęściej zaczyna się od niewinnych pajączków pojawiających się na łydkach. Dodatkowo coraz częściej wieczorem masz uczucie ołowianych nóg, zaczynasz zauważać że twoje nogi puchną w okolicach kostek lub po większym wysiłku statycznym zaczynasz odczuwać ból w nogach. Jest to pierwszy alarm, żeby zadbać o swoje zdrowie. Najważniejszym sposobem zapobiegania rozwoju żylaków jest zwiększenie aktywności fizycznej w ciągu dnia. Pamiętaj nawet 10 min dziennie może uchronić cię przed poważnymi konsekwencjami. Idealnym sposobem wsparcia organizmu w zapobieganiu powstawaniu żylaków jest odpowiednia dieta oraz dobrze dobrana suplemntacja. Naturalne składniki suplementu diety Varicolen pomogą twojemu organizmowi w codziennej prewencji przeciw żylakowej. Idealnie dobrany skład i proporcje wpłyną na wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, usprawniając przepływ krwi w żyłach.

Jak leczyć żylaki?

Jednak może się zdarzyć tak, że mimo wszelkich starań nie udało ci się uniknąć pojawieniu się żylaków. Aby w bezpieczny sposób pozbyć się powstałych żylaków należy skonsultować się z lekarzem w celu dobrania odpowiedniego sposobu leczenia. Dzięki rozwojowi medycyny możesz usunąć żylaki laserowo bądź za pomocą suplementów diety. Nie zależnie od wybranej metody leczenia istniejących żylaków nie zapominaj o codziennym ruchu i odpowiednio dobranej diecie. Jedynie długotrwałe dbanie o twój organizm pozwoli ci zapobiegać powstawaniu nowych żylaków.

Źródło: https://shapeandbody.eu/pl/
https://revitaworld.com/pl/

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

coś pod szyją
Ja do tej konkretniej kurtki w kolorze granatowym z Cross Jeansu zawsze dobieram...
Zajadanie stresu
Ja może nie zajadam stresu ale czasami jem w stresie, szybko i zaraz...
Kurtka czy płaszcz?
Zgadzam się z poprzedniczką. Osobiście miałam kiedyś płaszcz, bo tak bardzo mi się podobał....
zakupy przez internet
Ja ostatnio jeszcze zamawiałam torebki i worki foliowe na nowaplast.pl Ponieważ ich produkty...