Usuwanie rozstępów No Strech Marks – czy to możliwe?

14 marca 2017, dodał: Ola Przegorzalska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Przez ostatnie cztery lata wykonał kilka tysięcy zabiegów na rozstępy i mówi z przekonaniem, że nie ma nie innej, równie skutecznej metody. Rozmowa z dr. Markiem Wasilukiem, lekarzem medycyny estetycznej, autorem książki Medycyna estetyczna bez tajemnic oraz bloga www.marekwasiluk.pl

Z czego wynika trudność w usuwaniu rozstępów?

Rozstępy to rozerwana skóra. We wczesnym stadium, tzw. zapalnym, organizm sam próbuje sobie poradzić z urazem, ale ubytki są zbyt duże i rozstępy przechodzą w stadium zanikowe (zerwana tkanka, zamiast się regenerować, zanika). W zabiegach usuwających rozstępy chodzi o to, aby odbudować ubytki tkanki z resztek włókien kolagenowych.

Czy jest to w ogóle możliwe?

Tak, ale wymaga bardzo niestandardowego podejścia. Cztery lata temu opracowałem i wdrożyłem pierwszą skuteczną, autorską metodą usuwania rozstępów No Stretch Marks, wykorzystującą frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową. Wykonałem od tamtego czasu kilka tysięcy zabiegów. Moja najmłodsza pacjentka z rozstępami miała 11 lat, najstarsza ponad 50. I u każdej z nich były dobre rezultaty.

Co to znaczy, że metoda No Strech Marks jest skuteczna?

To znaczy, że można doprowadzić do nawet całkowitej regeneracji rozstępów lub takiej ich poprawy, że przestają być problemem. Wymaga to czasu i kilku, a w ekstremalnych przypadkach  kilkunastu zabiegów, wykonywanych w ok. dwumiesięcznych odstępach. Zdarza się jednak, że wystarczą i jeden, dwa zabiegi, gdy rozstępy są świeże i mają nie więcej niż trzy miesiące. I to jest uniwersalna zasada – im szybciej zajmiemy się problemem, tym łatwiej go rozwiązać. Cała reszta jest uzależniona od tak wielu czynników, że unikam generalizacji: od tego, jak głębokie i szerokie są rozstępy, od wieku pacjenta, od trybu życia, jaki prowadzi, od jego stanu zdrowia. Każdy przypadek jest inny.

Na czym polega ta metoda?

No Stretch Marks wykorzystuje do usuwania rozstępów frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry i jednoczesnym jej podgrzewaniu. Urządzenie ma głowicę zakończoną igiełkami, które wbija się w skórę na głębokość do 3,5 mm. W momencie wkłucia emitowana jest wiązka fal radiowych, które ogrzewają skórę na całej długości igieł. To daje silny bodziec termiczny i mechaniczny, stymulujący fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Idea zabiegu polega na tym, że bodziec ten trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebny, w przestrzeń rozstępu.

Urządzenia do rf mikroigłowej są na rynku od paru lat, a jednak nie zauważyłam, by  masowo stosowano tę metodę w gabinetach.

Bo urządzenie to nie wszystko. Żaden producent i dystrybutor sprzętu nie przygotuje protokołów zabiegowych nadających się do skutecznego usuwania rozstępów, bo producenci nie mają takiej wiedzy i działają zachowawczo. W efekcie pewna liczba gabinetów ma urządzenie do rf mikroigłowej, ale nie wie, jak z niego korzystać, by osiągnąć dobre rezultaty. Ja działam zupełnie inaczej, i dotyczy to nie tylko rozstępów, ale też blizn, przebarwień czy kompleksowego odmładzania. Opracowuję autorskie terapie i własne protokoły, łączę zabiegi, testuję, obserwuję, nie trzymam się sztywno żadnych reguł. Zabiegi, które wykonuję, są z reguły łączone, często mocne, ale mam doświadczenie i wiedzę, jak je robić, nie przekraczając granic bezpieczeństwa. Umiem też ocenić, ile warte są urządzenia, które kupuję – a nie wszystkie aparaty do rf mikroigłowej nadają się do usuwania rozstępów. Ważny jest rodzaj igieł, ich rozstawienie, sposób izolacji. Po wykonaniu kilku tysięcy zabiegów niewiele już może mnie zaskoczyć.

 

Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, Warszawa, al. KEN 47 lok. 13 (200 m od metra Natolin), tel. 22 403 40 34, 794 375 715, www.triclinium.pl, www.marekwasiluk.pl

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...