Upławy – krępująca przypadłość – jak sobie z nią poradzić?

31 października 2016, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Budowa anatomiczna kobiety predysponuje ją do podatności na wszelkiego rodzaju infekcje intymne. Objawiają się one zazwyczaj świądem, pieczeniem, zaczerwienieniem, bardzo często także upławami. Ta przykra dolegliwość dosięga wielu kobiet. Jak sobie z nią poradzić?

Woman with constipation or diarrhoea sitting on toilet with her blue pajamas down around her legs

Kiedy mamy do czynienia z upławami?

Wydzielina z pochwy jest czymś normalnym. Stanowi ochronę okolic intymnych, barierę przed drobnoustrojami, nawilża pochwę podczas stosunku, a także ułatwia zapłodnienie. Prawidłowa wydzielina jest bezwonna, bezbarwna lub ma mlecznobiały kolor, jej struktura jest regularna – wodnista lub śluzowata, w zależności od stadium cyklu miesiączkowego. Wydzielina z pochwy zmienia się pod wpływem zmian hormonalnych, dzieje się tak podczas owulacji, a także w okresie ciąży. Ilość wydzieliny zwiększa się w momentach stresu oraz gdy nosimy ciasną, nieprzewiewaną bieliznę, stringi czy ciasne spodnie. Kiedy struktura, kolor lub zapach wydzieliny jest inny możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z upławami. Upławy to nic innego jak nieprawidłowa wydzielina z pochwy i często pierwszy sygnał infekcji. Mogą one także świadczyć o zakażeniach błony śluzowej macicy, wodniakach jajowodów lub nawet nowotworach pochwy i macicy. Białe, gęste, serowate upławy to typowe objawy grzybicy pochwy. Najczęściej towarzyszy im silne swędzenie oraz pieczenie. Obfite, rzadkie, wręcz wodniste upławy mogą też świadczyć o zakażeniu grzybiczym. Z kolei obfite, szarobiałe upławy o nieprzyjemnym rybim zapachu, który jest intensywniejszy po stosunku, wskazuje na bakteryjne zapalenie pochwy czyli waginozę. O obecności pasożyta rzęsistka pochwowego powodującego rzęsistkowicę świadczą żółtozielone, obfite, czasem pieniste upławy, które mają bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach. Kiedy upławy są śluzowate i ropne to znak, że możemy mieć do czynienia z chlamydiozą, zwłaszcza jeśli towarzyszy im uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Jeśli zauważysz u siebie któryś rodzaj nieprawidłowej wydzieliny, a towarzyszy temu podrażnienie okolic intymnych, swędzenie, pieczenie – trzeba szybko działać, aby nie dopuścić do powstania poważnej choroby.

lactovaginal_wizbok

Sposoby na uciążliwe upławy

Zapewne wiele kobiet zdziwi się, ale na ryzyko wystąpienia upławów wpływ ma między innymi: zakładanie bielizny ze sztucznych włókien, używanie perfumowanych artykułów higienicznych (np. podpaski, wkładki czy chusteczki), nieodpowiednia dieta z małą ilością witamin i minerałów, częste przebywanie w wodzie i wiele innych. Wszystkie one mogą zaburzać naturalną florę bakteryjną pochwy i prowadzić do upławów i infekcji. Ryzyko wystąpienia tych dolegliwości zwiększa się u kobiet po silnej farmakoterapii, zwłaszcza antybiotykoterapii, po zabiegach ginekologicznych, po ciąży i w czasie połogu, w czasie pokwitania a także u kobiet stosujących tampony. Jeśli zaobserwujesz u siebie upławy i inne niepokojące objawy niezwłocznie zwróć się do ginekologa, aby stwierdził przyczynę dolegliwości i ewentualnie wprowadził leczenie farmakologiczne. Dobrym wsparciem leczenia będzie zastosowanie preparatów probiotycznych, które regulują środowisko bakteryjne. Sprawdzi się tu np. preparat Lactovaginal®, zawierający pałeczki kwasu mlekowego, odpowiedzialne za naturalną barierę ochronną pochwy. Substancją czynną leku są żywe pałeczki kwasu mlekowego ze szczepu Lactobacillus rhamnosus 573. Bakterie te rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy. Kwaśny odczyn pochwy (pH 4,0 – 4,7) hamuje wzrost chorobotwórczych baterii. Lactovaginal® stosuje się nie tylko przy występowaniu upławów, ale także w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi oraz profilaktycznie, by nie dopuścić do rozwoju infekcji. Zastosowanie Lactovaginal® po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje zmniejszenie liczby drobnoustrojów chorobotwórczych, przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie, a także normalizację wydzieliny z pochwy. Stosowanie Lactovaginal® jest dobrym pomysłem także w celu niedopuszczenia do wszelkich infekcji. Jest elementem profilaktyki zdrowia intymnego, które powinno być uzupełnione o właściwą higienę okolic intymnych, stosowanie preparatów opartych o naturalne składniki (np. z linii proVag), bez konserwantów i sztucznych barwników, a także ubieranie bawełnianej bielizny.

pr_08012016_b

Upławy mogą być początkiem infekcji lub innej poważniejszej choroby. Kiedy tylko pojawią się niezwłocznie udaj się do specjalisty. Uchronisz się przed nimi dbając we właściwy sposób o higienę okolic intymnych. Wsparciem profilaktyki jest preparat zawierający szczepy bakterii, które naturalnie bytują w środowisku pochwy np. Lactovaginal®. Jeśli weźmiesz sobie do serca te działania uchronisz się przed uciążliwymi dolegliwościami.

www.Lactovaginal.pl

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zakazane imiona dla dzieci
Dziwne imiona, które nie są w tradycji rozumiane jako imiona, tylko określenia czy nazwy...
Noszenie ubrań po starszym rodzeńst…
Jeśli są to dzieci w starszym wieku to może mają różne gusty...
Ile trzeba mieć, żeby czuć się boga…
Wczasach inflacji to najlepiej mieć 2 mln bo pieniądze szybko tracą na wartości...:)
Jaki macie styl wydawania pieniędzy…
ja tak samo, poza tym lubię duże centra handlowe gdzie są zawsze jakieś atrakcje,...