Trzy męskie problemy o których rzadko się wspomina | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Trzy męskie problemy o których rzadko się wspomina

27 maja 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mężczyźni są uznawani za silniejszą płeć, lecz podobnie jak kobiety borykają się z wieloma dolegliwościami, również tymi intymnymi. O ile o kobiecych chorobach mówi się często i otwarcie, o tyle wiele chorób dotyczących panów ciągle pozostaje w strefie tabu. Do wstydliwych przypadłości możemy zaliczyć głównie przypadłości związane z męskim układem rozrodczym i moczowym, a więc: impotencję, przerost prostaty i zakażenia róg moczowych.

 

problemymeskie

Przerost prostaty

Prostata, czyli gruczoł krokowy wielkości kasztana, który położony jest pod pęcherzem moczowym wokół cewki moczowej. Produkuje wydzielinę, która obok plemników jest główny składnikiem nasienia. W okresie przekwitania, gdy zmniejsza się ilość wydzielanych hormonów męskich następuje powiększanie się gruczołu krokowego. Powiększony gruczoł uciska na cewkę moczową powodując zwężenie jej światła. Następstwem przerostu prostaty są dolegliwości związane z oddawaniem moczu: ból i pieczenie, częste oddawanie moczu również w nocy, zwolniony strumień moczu oraz uczucie niemożności opróżnienia pęcherza. Nasilone objawy ze strony układu moczowego nie tylko powodują pogorszenie sprawności seksualnej, ale poprzez zaleganie moczu w pęcherzu mogą prowadzić do poważnych schorzeń nerek.
Leczenie przerostu prostaty należy rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi wywiad lekarski i w przypadku stwierdzenia problemu medycznego skieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Specjalista bada prostatę bezpośrednio czyli przez odbyt, może również zlecić zrobienie badania USG i poziom antygenu sterczowego (PSA) we krwi.
W przypadku małym i średnim objawów lekarz przepisuje leki, które ułatwiają odpływ moczu z pęcherza. Gdy leki nie dają pożądanych rezultatów konieczne jest leczenie operacyjne, czyli wycięcie rozrośniętego gruczołu krokowego przez cewkę moczową.

Impotencja

Impotencja jest zaburzeniem erekcji i polega na niemożliwości osiągnięcia wzwodu lub jego utrzymania podczas stosunku.
Często staje się powodem frustracji, obniża poczucie własne wartości, jest dla chorego tematem drażliwym i wstydliwym. Mężczyzna czuje się upokorzony faktem, że nie potrafi sprostać wymaganiom swojej partnerki i nie staje na wysokości zadania.
Impotencja najczęściej pojawia się po pięćdziesiątym roku życia, co jest związane ze starzeniem się i andropauzą, a więc ze zmniejszeniem produkcji testosteronu.

Przyczyna impotencji może leżeć w psychice mężczyzny. W tym przypadku problem jest najczęściej krótkotrwały, a jego najczęstszymi przyczynami jest stres, przemęczenie, kłopoty w związku lub różnego rodzaju lęki, np. przed ciążą partnerki czy lęk przed ośmieszeniem związany z kompleksem małego penisa.
W takim przypadku lekarz najczęściej kieruje mężczyznę do psychoterapeuty, który stosuje terapię lub terapię połączoną z leczeniem farmakologicznym.

Problemy mogą pojawić się również u mężczyzn intensywnie uprawiających sport i poddających się aktywnemu wysiłkowi fizycznemu, u których stan ten jest zwykle przejściowy i po kilku dniach od zaprzestania treningu i regeneracji sił libido powraca do normy.
Impotencja mająca podłoże fizyczne może świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych, jak:
miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, schorzenia nerek, problemy neurologiczne, uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz komplikacje pooperacyjne. W takich przypadkach leczenie jest dłuższe, gdyż należy leczyć nie same zaburzenia erekcji, ale dotrzeć do źródła ich powstawania.
Problem z impotencją wynika też z prowadzenia niezdrowego trybu życia, palenia papierosów, nadużywania alkoholu, zażywania narkotyków, złej diety, nadwagi, braku aktywności fizycznej.
Podstawą leczenie impotencji jest wizyta u lekarza, który określi przyczyny choroby i podejmie odpowiednie leczenie. Współczesna medycyna dysponuje wieloma środkami, począwszy od preparatów farmakologicznych takich jak Viagra, aż do zabiegów, które są w stanie pomóc pacjentom i przywrócić ich życie seksualne do normalności.

Zapalenia układu moczowego

Zapalenie cewki moczowej równie często dotyka mężczyzn co kobiety, u panów objawy są znacznie bardziej dokuczliwe. Objawia się silnym bólem, pieczeniem i kłuciem podczas oddawania moczu. Zaobserwować można też zaczerwienienie wokół ujścia cewki moczowej oraz wodnisty lub żółty wyciek.
Zapalenie cewki moczowej może być wywołane przez bakterie, lub pojawić się po mechanicznym podrażnieniu np. w trakcie seksu. Zapalenie cewki moczowej może towarzyszyć chorobie gruczołu krokowego (prostaty) lub owrzodzeniom członka. Przyczyną może być też cukrzyca lub zakażenie wirusem opryszczki.
Zapalenie cewki moczowej może stwierdzić lekarz po przeprowadzeniu badania lekarskiego oraz analizy wydzieliny. Leczenie polega na zażywaniu środków farmakologicznych, często antybiotyku, dbaniu o higienę osobistą oraz zaniechanie współżycia seksualnego.

W przypadku każdej choroby należy koniecznie udać się do lekarza, który wyeliminuje lub potwierdzi schorzenie i podejmie właściwe leczenie.
Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze, a dla lekarzy nie ma tematów tabu. Warto więc pokonać wstyd, aby nasze życie było pozbawione nieprzyjemnych doznań.

Artykuł powstał przy pomocy serwisu http://www.aptekakamagra.pl/cialis.html.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz