Tess Gerritsen: Czarna loteria – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Tess Gerritsen: Czarna loteria – recenzja

30 września 2019, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Tess Gerritsen:

Czarna loteria – recenzja

 

Banalny zabieg chirurgiczny, który kończy śmierć pacjentki. Zarzuty i oskarżenia skierowane na anestezjologa. Kolejne tragiczne zdarzenia. Zbyt wiele śmierci i zbiegów okoliczności. Dużo wątpliwości. Powoli dochodzą nowe fakty i dowody. Doktor Kate Chesne i adwokat David Ransom pomimo początkowego antagonizmu łączą siły i serca w walce o prawdę…

Ciekawy pomysł na intrygę, bazujący na elementach sensacji, kryminału i thrillera medycznego, jednak w bardzo lekkiej i niezobowiązującej formie z elementem romansowym. Trzymająca w napięciu fabuła, dynamiczna akcja i dobry język. Zaskakujący finał i doskonale rozłożone napięcie to zdecydowane atuty książki.  Autorka serwuje nam dobrą opowieść podszytą realizmem i znajomością świata medycznego. Jest tajemnica, nieznany sprawca i dreszczyk emocji. Jest też niestety landrynkowy romans, który zdecydowanie zmienia ciężar gatunkowy książki.

Niezwykle łatwa w odbiorze, przyjemna i szybka w czytaniu książka idealna na jesienne popołudnie. Doskonała pozycja dla wszystkich wielbicieli lekkich i dobrych opowieści kryminalnych.

Polecam ciepło.

Wydawnictwo: Harper Collins

Od Wydawcy:

To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę zmarłej adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

Tess Gerritsen: jedna z najpoczytniejszych autorek thrillerów na świecie. Zadebiutowała powieścią „Telefon o północy”, a każdy kolejny tytuł przynosił jej coraz większą popularność. Napisała kilkadziesiąt książek, które regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie. Jej powieści zostały przetłumaczone na 20 języków i zdobyły wiele prestiżowych nagród.

Premiera: 8 lipca 2019






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz