Tantra – dłuższy i satysfakcjonujący akt miłości

14 listopada 2016, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Jako ludzie, wrażliwi jesteśmy na dotyk. Bez dotyku tracimy kontakt z własnym środowiskiem, tracimy kontakt z najbliższymi – zmniejszeniu ulega poczucie bezpieczeństwa, wzrasta agresja i poczucie izolacji. Zaczynają ulegać rozpadowi relacje. Aby być szczęśliwym, należy zaspokoić potrzebę dotyku.

tantra

U kobiet potrzeba intymności jest potrzebą niezmiernie głęboką: gdy w związku partnerskim brakuje tej szczególnej więzi, niezaspokojenie kobiety sięga najbardziej pierwotnych pokładów. Brak intymności powoduje, że wiele kobiet ma trudności z odczuwaniem namiętności i zaspokojenia, a im dotkliwszy jest brak intymności w związku, tym bardziej kobieta czuje się oziębła i niezaspokojona. Akt seksualny ma dwa wymiary: fizyczny i seksualny. Fizyczne spełnienie osiąga się stosując różne pozycje, ale pełna seksualna satysfakcja przychodzi wtedy, gdy para skupia się na dotyku, odczuciach, wrażeniach zmysłowych.
Namiętny związek partnerski wymaga nie tylko zasilania energią seksualną, ale również pielęgnacji. Świadomej pielęgnacji. Tantra naucza, że razem z partnerem lub samodzielnie kochając się, może stworzyć katalizator, który podnosi naszą świadomość. Usprawnia to twórczość naszego życia. To doświadczenie, które jest stale świadome, czujne , które ciągle w nas żyje. Pochodzące z sanskrytu słowo tan oznacza ekspansję, tra to wyzwolenie. Tantra to praktyka, która wynosi ludzi poprzez proces, w którym ich umysły rozszerzają się. Tantra prowadzi ludzi od niedoskonałości ku doskonałości, od prymitywności do subtelności, od więzów do wyzwolenia. Pozwala nie tylko na zdolność kontrolowania energii na naszym ciele , ale także potrafi znaleźć sposób na doświadczenia, które przeszliśmy w swoim życiu i pozostały w naszym sercu. Stanowi rodzaj eksternistycznego kursu na stopień mistrza sztuki miłości i współżycia. W procesie kształcenia mężczyźni i kobiety są dla siebie wzajemnie przewodnikami.
Początki Tantry (w zależności od źródeł) to kilkaset lat do nawet kilku tysięcy wstecz. Tak czy inaczej szkół na przestrzeni wieków całe mnóstwo, a technik jeszcze więcej. Najważniejszą umiejętnością jest jednak opanowanie właściwego dotyku. Stąd uważa się, że tantryczny masaż jest najintymniejszym z masaży. Jest pełen erotyzmu i namiętności, co nie oznacza, że musi kończyć się orgazmem, ale może do niego prowadzić. W zachodnich krajach masaż tantryczny uważany jest za jedną z technik seksualnych, ponieważ pozwala osiągać orgazm. W krajach azjatyckich natomiast, uważany jest za formę terapii, która leczy zaburzenia seksualne. Masaż tantryczny bazuje na tantrycznych i taoistycznych zasadach seksualnej bioenergii.
stopa
Istnieje 7 głównych punktów energetycznych, zwanych czakrami. Każdy z tych punktów jest odpowiedzialny za co innego, od zaspokajani i utrzymania w równowadze naszych popędów życiowych po sprawy duchowe. Masaż tantryczny to nie dowolne ruchy i głaskania, tego możemy sami się nauczyć. Nie ma w nim sztywnych reguł i powtarzanych w kółko ruchów. Jest raczej wspólne falowanie zestrojonej ekscytującej energii, której możliwości ekspresji są nieskończone. W masażu tantrycznym, oprócz zmysłowego dotyku liczy się kontakt pomiędzy masującymi się osobami. Pozwala to na wzajemne dostrojenie i odpuszczenie. Nie musimy się już starać jakoś zadowolić partnera. Możemy pozwolić sobie na radość i zabawę, która prowadzi naszą energię do samoświadomego i właściwego pokierowania ruchami naszego ciała. Dzięki temu doświadczamy pełnego zmysłowości rozpuszczenia w sobie, połączenia które otwiera nas na nowe wymiary błogości.
masa
Tantryczny masaż wykonuje się małymi, delikatnymi ruchami. Zaczyna się od głowy, postępuje w kierunku stóp i nie omija narządów płciowych. Masuje się najpierw plecy, a następnie brzuch. Dozwolone są różne akcesoria: piórka, poduszki (można ją podłożyć partnerowi pod głowę lub boki) lub olejki do masażu. Dotyk jest czymś w rodzaju „pocałunku dłońmi”, stąd też dotykiem i pocałunkiem rządzą podobne zasady. Należy dotykać kochanka wszędzie, skupiając się na obu stronach każdego z siedmiu czakramów. Tak jak w przypadku pocałunków, stosuje się w dotyku siedem stopni szybkości i nacisku, od najwolniejszych i najsłabszych, zaledwie muskających skórę, po najbardziej jang, czyli najszybsze i najmocniejsze. Ważne są też zapachowe świeczki, przytłumione światło, słowem pożądane jest wszystko, co tworzy intymną atmosferę. Przy masażu ważne jest głębokie oddychanie, które ma na celu wyciszenie organizmu i odblokowanie emocji. Tantra ceni sobie komunikację. Powinno się wiedzieć, co lubi partner i co sprawia mu przyjemność. Każda płeć ma inne potrzeby, więc i sam masaż jest odmienny dla każdej z nich.
ero
Tantryczne praktyki seksualne, nauczają tego jak przedłużyć akt seksualny i wykorzystać energię,  aby wasz orgazm był dłuższy i bardziej efektywny. Wspomnę tu o kliku technikach, które w takiej czy innej formie występują w każdej szkole.

Romantic couple wrapped in towels on massage table --- Image by © Kai Chiang/Golden Pixels LLC/Corbis

1) Tworzenie świętej przestrzeni. Polega to na utworzeniu wspólnie z partnerem wspólnego, wolnego od zakłóceń zewnętrznych miejsca, w którym kochankowie będą czuli się komfortowo i bezpiecznie – taka zamknięta dla innych przestrzeń tylko dla kochanków. Miejsce na fizyczność, intymność czy wspólne energetyczne fajerwerki. Funkcję świętej przestrzeni może spełniać i pałac i kocyk. Wszystko sprowadza się do tego, żeby kochankowie tworzyli swoją przestrzeń wspólnie, żeby obojgu ta przestrzeń odpowiadała i żeby mieli przekonanie do własnego pomysłu. Pozwólcie wejść w swoją prywatną sferę. Wspólne jedzenie, picie, kąpiel, rozmowy, czytanie, taniec a nawet słuchanie muzyki. Naprawdę ważne jest, aby ten czas poświęcić na komunikację, dzielenie się tym, co uwielbiacie w sobie nawzajem. Chodzi o to, aby każdy z partnerów czuł się kochany i pielęgnowany.
kapiel
2) Pierwsze kroki. Pogrzejcie atmosferę, rozbierajcie się powoli patrząc sobie w oczy, rozpocznijcie rytmiczne i głębokie oddychanie. Dotykajcie swoich dłoni (niech przylegają jedna do drugiej) skupiając się na przepływie energii między wami. Następnie możecie wziąć wspólną kąpiel wzajemnie się masując lub rozpocząć pieszczoty poprzez masaż. Masaż erotyczny partnera może uwolnić drzemiące w nim namiętności i pragnienia. Jeśli coś daje nam przyjemność powiedzmy o tym partnerowi w sposób jasny. Dacie sobie o wiele więcej przyjemności, gdy już nauczycie się czytać swoją mapę ciała. Gra wstępna jest wydłużona. Poczynając od szczotkowania włosów partnerki, przeczesywania ich palcami, ssania palców czy delikatnym pieszczeniem ciała piórkami. Nacisk położony jest tu szczególnie na kobietę. W pieszczotach gry wstępnej popularny jest seks oralny, pozwalający obojgu partnerom cieszyć się pieszczotami.
oczy
3) Wpatrywanie się sobie w oczy. Wpatrywać się można w każdej pozycji ale zaproponuję siedzenie naprzeciw siebie z wyprostowanymi i rozluźnionymi sylwetkami. Możemy dotykać się lub nie. Po prostu patrzymy sobie w oczy. Możemy nawzajem eksperymentować z dodawaniem emocji do spojrzenia, czy wizualizowania przepływu energii, ale na początek wystarcza emocje (miłość, czułość) lub po prostu patrzenie. Światło nie powinno razić.

Purchase this image at http://www.stocksy.com:/110797

4) Yab – Yum. Są różne warianty tej pozycji, niektóre zbyt trudne dla Europejczyków. Najbardziej popularny jest wariant, w którym mężczyzna siedzi jak na krześle (może być i na krześle) z nogami na podłodze, a kobieta siedzi na mężczyźnie, oplatając go nogami. Najważniejsze tutaj to wyprostowane i zrelaksowane sylwetki. Pozycji można używać podczas erotyki, lub po prostu przytulać się w ten sposób.
energ
5) Pocałunek trzecim okiem. Dotykamy się czołami. Komuś niezorientowanemu w temacie może wydawać się dziwne, że takie „cudo” może cokolwiek z nami robić – może i to bardzo dużo. W skrócie powiem, że chodzi o przepływ energii między partnerami.
medy
6) Medytacja. Technik medytacyjnych mnóstwo, ich celem wyciszenie się przed przystąpieniem do tantrycznych rytuałów. Powód bardzo prosty – energia seksualna wzmacnia wszystko co w nas zastanie. Rozsądnym jest więc, żeby nasza twórcza energia zastała w nas pokój z delikatną nutką uśmiechu.
tantr5555
7) Podczas stosunku polecane są pozycje, podczas których można utrzymać kontakt wzrokowy. Utrzymanie się na głębokim poziomie intymności polega na patrzeniu sobie w oczy, szeptaniu do ucha, czułości. Pozwólcie drugiej osobie czuć, że o nią dbacie i kochacie.
ooo
8) Kontrola orgazmu (zarówno u mężczyzn jak i kobiet). Istnieją dość skuteczne techniki opóźniania orgazmu, obejmujących techniki oddechowe i uciskanie pewnych punktów, praca oddechem polegająca na nauce rozluźniania się i świadomego spowalniania oddechu. Przedłużony stosunek oznacza pogłębioną intymność gry miłosnej, dłuższy czas intymnej komunikacji, więcej elektryzujących doznań podniecenia, pożądania, nadwrażliwości i rozkoszy. Ponieważ doświadczenie seksualne jest również doświadczeniem duchowym, tantrycy wielką wagę przypisują sile powściągania.
sto
9) Długie powolne akty seksualne pozwalają mężczyźnie i kobiecie kontrolować podniecenie i orgazm. W tym czasie można skupić się na swoim kochanku. Przenieś swoją koncentracje na wyższe czakramy – zatrzymaj się w zespoleniu ze swoją ukochaną, byście mogli poczuć swoją bliskość. W tej ciszy i bezruchu, wasza energia przepłynie do innych czakramów, aby móc po chwili powrócić ze zdwojoną siłą. Można tu także wykorzystać technikę kochania się w bezruchu. Wariantów kilka – oboje kochankowie nie poruszają się lub wykonują minimalne ruchy. Mężczyźni kontrolując wytrysk mogą doświadczać serii „mini orgazmów”. W ten sposób można kontrolować swój punkt kulminacyjny. Tantra uczy kochanków jak rozszerzyć szczyt seksualnej ekstazy tak,  aby kobiety i mężczyźni mogli doświadczać wielokrotnych orgazmów. Nauczyciele Tantry sugerują, iż nawet mężczyźni borykający się z problemem przedwczesnego wytrysku mogą przedłużyć swój orgazm.
10) Zodnie z filozofią tantryczną seks jest dobrem samym w sobie, którym należy się cieszyć bez ograniczeń związanych z naszymi uzależnieniami i stereotypami, bo jest drogą do doskonalenia i oświecenia duchowego.
W księgach tantrycznych i na ścianach starożytnych świątyń indyjskich przedstawionych jest wiele niezwykłych pozycji i układów seksualnych. Pozycje te były komponowane i odtwarzane przez święte niewiasty tantryczne, od dzieciństwa ćwiczone w sztuce miłości. Dla tantryków zachodnich, pozbawionych takiego treningu, są to pozycje zbyt skomplikowane,
trudne i dalekie od wygody.

 Przykładowe pozycje tantryczne:

1) Kobieta siedzi na mężczyźnie oplatając go swoimi stopami.
2) Kobieta położona na plecach unosi swoje kolana, które krzyżuje na wysokości piersi, stopami opiera się o pachy mężczyzny.
3) Kobieta i mężczyzna leżą na boku mocno przytuleni do siebie w taki sposób, by ich uda były stale ze sobą połączone.
4) Kobieta leży na brzuchu z nogami lekko uniesionymi ku górze, zaś partner trzyma ją za kostki i pociera ręką jej szyję.
Miłość w rozumieniu tantrycznym, miłość świadoma, nie jest czymś, co przychodzi samo – miłość ta wymaga wspólnej
nauki obojga partnerów, którzy muszą być dla siebie nawzajem zarówno nauczycielami, jak i uczniami. Tantra kładzie wyraźny nacisk na wzajemne szkolenie w sztuce miłości – sztuce multimedialnej, komponującej taniec miłości z elementów podwyższonej świadomości i pięciu zmysłów fizycznych: smaku, dotyku, zapachu, wzroku i słuchu oraz bardziej eterycznych
zmysłów psychicznych i duchowych.
Tantra praktykowana jest od wieków i przynosi partnerom wiele satysfakcji. Z tego też względu warto ją praktykować i udoskonalać swoje umiejętności. Trzeba też pamiętać, że tantra to skomplikowana sztuka miłosna, przynosząca świetne rezultaty. Dlatego też, nie można załamywać się, gdy coś nie wychodzi i pamiętać, że trening czyni mistrza.

zobacz również:

 
 1. Ćwiczenie na silny orgazm
 2. Gra wstępna po japońsku
 3. Sekrety uwodzenia kobiety
 4. Tajemnica kobiecego orgazmu
 5. Erotyczne fantazje naszych czytelników: dyskusja

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

5 komentarzy do Tantra – dłuższy i satysfakcjonujący akt miłości

 1. avatar Aleks pisze:

  Zapraszam na masaż tantryczny,Kraków i okolice: 736 959 780

 2. avatar Kizia Mizia pisze:

  taaa, słyszłam o orgazmach trwających kilka godzin w tantrze

 3. avatar mira pisze:

  z tego co czułam i przezyłam…stwierdzam że dobrze jest u niego: masaz.warszawa.pl

 4. avatar Gość pisze:

  Tantra to piękna ścieżka, szkoda że masaże tantryczne w Polsce są mało dostępne, działają tylko trzy salony masażu tantrycznego, bo reszta to masaże erotyczne i inne usługi, które tylko nazywają masażem tantrycznym, a o tantrze nic nie wiedzą :-/
  Ja chodzę na masaże w Gdyni, polecam masaz-tantryczny.pl

 5. avatar kolina pisze:

  A ja Wam powiem, że to jest jak najbardziej możliwe. Tylko w tantrę trzeba się zagłębić i dokładnie poznać jej tajniki. Bardzo przydatne sa wszelkiego rodzaju szkolenia na ten temat, które pomagają zgłębić wiedzę na ten temat. Znalazłam ostatnio coś takiego: http://www.oswieconykochanek.pl/oknasali.html

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...