Tabletka “dzień po” – fakty i mity

2 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Choć tabletka “dzień po” jest dostępna dla kobiet już jakiś czas – w dalszym ciągu krąży wiele nieprawdziwych informacji na jej temat. To oczywiście nieuniknione, w szczególności dlatego, że jest to też wciąż temat dosyć kontrowersyjny – tak, jak wszystko, co związane jest z ciążą i antykoncepcją. Ludzie mają swoje własne opinie i czasami nie dają sobie niczego przetłumaczyć. W dzisiejszych czasach powinniśmy zachować trochę bardziej otwarty umysł, bo o wielu sprawach po prostu nie wiemy – a warto byłoby się jednak douczyć.

kobieta u lekarza

Nie możemy w dalszym ciągu uważać, że ciąża to coś, na co musimy się zawsze godzić – osoby starsze zawsze straszą nas przed tym, że seks musi równać się właśnie zajściu w ciążę i jest to naturalne, więc nie możemy w to ingerować. Prawda jest inna – mamy wybór i nikt obecnie nie może go nam odebrać. Powinniśmy czerpać z seksu przyjemność, a antykoncepcja sprawia, że nie musimy przez cały czas zamartwiać się, że przydarzy nam się “wpadka”. Tabletka “dzień po” działa na podobnej zasadzie, chociaż musi być oczywiście traktowana raczej jako ostatnia z dostępnych opcji – a nie jako coś, z czego korzystamy co chwilę.

Bardzo trudno jest dostać taką tabletkę – to mit

Ludzie, który próbują nas zniechęcić do korzystania z tabletek “dzień po” posługują się często tym argumentem – twierdzą oni, że i tak na pewno nie uda nam się otrzymać recepty i nie warto nawet się starać, bo tylko się skompromitujemy. A tymczasem wcale tak nie jest. Taka recepta powinna nam zostać wystawiona w dowolnym gabinecie lekarskim stacjonarnie – bez względu na specjalizację lekarza – oraz nawet za pośrednictwem e-wizyty.

Jeżeli lekarz może potwierdzić, że obecnie nie jesteśmy jeszcze ciężarne – nie ma żadnych innych przeciwwskazań, które mogą go powstrzymać przed wypisaniem recepty. Możemy więc w rzeczywistości wykupić sobie tabletkę na czas i bez żadnych nieprzyjemnych komentarzy ze strony lekarza.

Taka tabletka jest droga i wywołuje skutki uboczne – to prawda

Cena będzie się wahała w zależności od apteki oraz zapisanego nam rodzaju tabletki “dzień po”. Musimy jednak przygotować się na to, że zapłacimy na pewno więcej niż za zwykłą antykoncepcję w postaci kapsułek. Nie korzystamy z tego jednak często, więc nie powinien być to duży problem. Pewne skutki uboczne mogą wystąpić, ale nie są one bardzo dotkliwe – możemy spodziewać się bólu głowy, nudności, zmęczenia. Nie jest to nic, z czym nie jesteśmy sobie w stanie poradzić przez krótki okres czasu.

Sprawdź bazę dolegliwości Receptomat: https://receptomat.pl/mapa-problemow

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.