Szczupła, jędrna, zdrowa

6 lipca 2016, dodał: Ola Przegorzalska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Modelowanie sylwetki stało się już pewnym standardem. Moda na szczupłą sylwetkę i jędrne ciało wciąż trwa i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Proporcjonalne kształty nieodłącznie kojarzą nam się z młodością, tak więc dążenie do uzyskania i zachowania pięknego ciała śmiało można wpisać w nurt anti-aging.

file1467837989

Liczba metod wykorzystywanych do modelowania sylwetki, poczynając od likwidowania cellulitu, a na usuwaniu tkanki tłuszczowej kończąc, jest dziś bardzo duża. Oferta zabiegów medycyny estetycznej może przyprawić o zawrót głowy. Jak więc wybrać odpowiednią dla naszego klienta terapię? Co polecić klientkom zainteresowanym inwazyjnymi zabiegami? Poczynając od diet i ćwiczeń, poprzez kawitację ultradźwiękową i lipolizę, na liposukcji kończąc, przy wyborze i polecaniu odpowiedniej metody doświadczony kosmetolog powinien znać jej plusy i minusy, możliwości i ograniczenia. Pamiętajmy, że zabiegi inwazyjne obarczone są działaniami niepożądanymi i należy zawsze dobrze rozważyć za i przeciw danej procedury dla osiągnięcia efektu i satysfakcji, przy zachowania bezpieczeństwa.

Oto krótki przegląd skutecznych zabiegów modelujących ciało:

Co? Kawitacja ultradźwiękowa

Dla kogo? Dla osób poszukujących zabiegu wyszczuplającego last minute

Często zdarza się, że klientki chcą schudnąć ekspresowo. Mają bowiem w planach nagłe, ważne spotkanie biznesowe, ślub kogoś z rodziny lub wyjazd na wakacje. Polecanym w takich przypadkach rozwiązaniem jest kawitacja ultradźwiękowa, która redukuje obwód brzucha i ud, wyraźnie napinając skórę w tych miejscach.

To metoda nieinwazyjna, wykorzystująca kawitację w celu rozbicia zalegającego tłuszczu. Ponieważ nadwaga to inaczej nagromadzenie się komórek tłuszczowych, które przypominają baloniki (powiększają się one, kiedy jemy za dużo i zbyt często), emitowane przez apaturę fale uderzają w te komórki, rozbijając je. W ten sposób ich zawartość jest uwalniana na zewnątrz i ulega metabolizmowi. Dzięki temu już po kilku dniach da się zauważyć redukcję kilku centymetrów w obwodzie pasa, brzucha lub ud.

Co? Lipoliza

Dla kogo? Dla osób chcących usunąć miejscową tkankę tłuszczową

Dla wzmocnienia efektu kawitacja często łączona jest z lipolizą. Zabieg ten polega na usunięciu tłuszczu z różnych partii ciała: z podbródka, brzucha, wewnętrznej strony ud, kolan. W te newralgiczne miejsca podaje się metodą intradermoterapii (wachlarzowo) specjalny preparat lipolityczny. Substancja ta przenika do wnętrza komórek, powodując rozerwanie błon komórek tłuszczowych. Po jakimś czasie nagromadzone komórki tłuszczowe pękają, uwalniając tłuszcz.

Terapia skojarzona łącząca lipolizę z kawitacją ultradźwiękową daje najbardziej optymalne rezultaty. Po około 2–3 zabiegach efekty porównywalne są do liposukcji, za to sama terapia jest znacznie łagodniejsza i nie wymaga późniejszego chodzenia w specjalnej bieliźnie uciskowej ani odbywania dłuższego okresu rekonwalescencji.

Co? Liposukcja

Dla kogo? Dla osób z wyraźną nadwagą, które marzą o spektakularnym efekcie

Liposukcja (inaczej chirurgiczna metoda odsysania tłuszczu) to z kolei najszybszy sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów, ale i najbardziej inwazyjny. Stosowana jest przeważnie wtedy, kiedy nadmiar kilogramów jest uciążliwy lub/i stan zdrowia pacjenta wymaga silnego efektu odchudzenia.

Polecana jest szczególnie liposukcja wodna lub laserowa. Jest to chirurgiczne modelowanie sylwetki poprzez rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała (brzuch, biodra, uda). Na początku zabiegu lekarz zaznacza na ciele pacjenta miejsca planowanej liposukcji. Następnie wykonuje się niewielkie nacięcia skórne, poprzez które za pomocą kaniuli równomiernie odsysa się tkankę tłuszczową. W ten sposób, podciśnieniowo zasysając tłuszcz, odprowadza się go na zewnątrz, a zbędny tłuszcz, a wraz z nim kilogramy znikają szybko i bardzo skutecznie. Po zabiegu zalecany jest dzień rekonwalescencji, a przez kolejne 3 miesiące noszenie bielizny uciskowej. Efekty są długotrwałe i w wielu przypadkach spektakularne.

————————————

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Odciski na palcach stóp
Dobre są wkładki na takie problemy, warto poczytać i coś sobie dobrać...
Co daje jacuzzi?
Relaks ogólnie wpływa pozytywnie na zdrowie, więc jacuzzi powinno być popularne, ale wiadomo,...
Orzeczenie o niepełnosprawności
Prawda jest taka, że większość niepełnosprawnych mogłaby pracować w jakimś tam zakresie...
Czy stosuje ktoś CBD na padaczkę l…
Moim zdaniem ciągle za mało jest to propagowane, lekarze polecają raczej znane...