URODA I ZDROWIE

„Szakal” – nowa powieść z serii „Święci Grzesznicy”

9 lipca 2019, dodał: Redakcja

Nowość bestsellerowej autorki „USA Today” i księgarni Amazon!

Todos Santos to raj na ziemi – słońce, gorące kalifornijskie plaże, spienione fale czekające na spragnionych wrażeń surferów. Tutaj liczą się tylko piękni, młodzi lub bogaci. „Szakal” Roman Protsenko zalicza się do każdej z tych kategorii. Budzi zachwyt wśród kobiet i respekt wśród mężczyzn. Nic dziwnego – jest przystojny, pięknie zbudowany i jest niebezpiecznym draniem, który dla pieniędzy zrobi wszystko.

Czy można mu się oprzeć?

Tak myśli Jesse Carter – wycofana, dwudziestoletnia dziewczyna, która najchętniej rozpłynęłaby się w powietrzu. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że właśnie stała się dla Szakala zadaniem do wykonania. Zadaniem wartym sześć milionów dolarów…

Jesse odcięła się od świata po „Incydencie” – tak nazwano gwałt, jakiego dopuścili się na niej jej dawny chłopak i jego koledzy. Chłopcy nie tylko nie zostali za swój czyn ukarani, ale dodatkowo ich bogaci rodzice skrzętnie pozamiatali problem pod dywan, a Jesse przypięto łatkę puszczalskiej.

Od tamtej pory praktycznie nie wychodzi z domu i nie utrzymuje kontaktu z nikim poza leciwą sąsiadką – panią Belfort, ojczymem, matką i terapeutką Mayrą.

Psychika dziewczyny została zniszczona w momencie, gdy ją skrzywdzono. Nie potrafi nikomu zaufać, panicznie boi się mężczyzn. Kiedy dochodzi do zupełnie nieprzypadkowego spotkania z Szakalem, Jesse nie przypuszcza, że właśnie rozpoczyna się nowy etap w jej życiu i że ten wytatuowany surfer o reputacji gorszej niż samego diabła skradnie jej serce.

Otworzyłem drzwi swojego auta i wyskoczyłem z niego, ale nie podszedłem. Darren wspominał, że ona nie lubi, gdy mężczyźni do niej podchodzą. Żaden problem.

– Wszystko w porządku? – zapytałem.

Gwałtownie uniosła głowę i zgromiła mnie wzrokiem, jakbym odzywając się do niej, złamał jakieś siedemset zasad społecznych. Nie odpowiedziała. Zdenerwowana przysunęła rękę do wentylu opony. Wiedziała, czego szukać, co mnie zaskoczyło. Ale to nie miało znaczenia. Żeby zmienić oponę, Jesse potrzebowała kogoś, kto poda jej zapasową, i nie chcę być tu szowinistyczną świnią, ale to coś waży chyba z tonę. A ona jest drobna. Zwykła fizyka.

Co za szczęście, że akurat tu jestem, nie?

– Złapałaś flaka – stwierdziłem oczywiste, ostrożnie robiąc krok w jej stronę.

Niemal wyskoczyła ze skóry. Spojrzałem w jej pełne przerażenia oczy. Zgaduję, że moja broda, tatuaże i metr dziewięćdziesiąt wzrostu nie pomogły.

– Nie – warknęła. Głos jej drżał.
– Co nie?
– Nie dotykaj mnie.
– Wcale nie zamierzałem – odparłem. I to była prawda. Mogłaby mi zapłacić sześć milionów bez jednego dolara, a ja i tak nawet nie pocałowałbym jej w policzek. Cofnąłem się, unosząc dłonie w pojednawczym geście.

– Zacznijmy od początku. Czy mogę ci pomóc zmienić oponę? Mam w samochodzie lewarek. – Wskazałem za siebie. – Możesz stać półtora metra dalej. Obiecuję, że cię nie dotknę. Nawet patrzeć na ciebie nie będę. Nie znoszę pomarańczowego. – Skinąłem głową na jej koszulkę.

Szakal to typ słodkiego drania – niepoprawny uwodziciel sypiający z bogatymi mieszkankami Todos Santos za pieniądze, oszust, dealer i szemrany przedsiębiorca. Potrzebuje inwestorów dla swojego nowego projektu i wtedy trafia na Darrena – ojczyma Jesse – bogatego potentata naftowego. Ten zgadza się wyłożyć 6 mln dolarów w zamian za przywrócenie pasierbicy do świata żywych. Układ jest prosty – Szakal ma się zbliżyć do dziewczyny i zaprzyjaźnić się z nią, sprawić, żeby zaczęła wychodzić do ludzi i powróciła do normalności. Jedynym warunkiem, którego surfer nie może złamać jest nietykalność dziewczyny – musi obiecać, że nie będzie uprawiał z nią seksu.

Dla Szakala to deal życia – wydaje mu się, że nie ma nic prostszego… Szybko jednak przekonuje się, jak bardzo się myli. Jess jest dla niego kruchą istotą, „Śnieżynką”, którą od pierwszych chwil pragnie się zaopiekować i chronić przed światem. Pomału zbliża się do dziewczyny i zdobywa jej zaufanie. Sęk w tym, że czuje się z tym coraz bardziej paskudnie – ciąży mu fakt, że musi ją okłamywać. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy Jess odkryje, że Szakal pociąga ją fizycznie, a on nie będzie potrafił się jej oprzeć.

Patrzyłem na nią. Ona na mnie.

Było kiepsko. Kiepsko z powodu tych sześciu milionów dolarów. A mimo to podobało mi się, że stałem tam jak idiota i czekałem, aż Jesse wzniesie się na palcach i zamknie powieki. Jej długie gęste rzęsy dotknęły policzków. Chciałem całować krzywiznę jej ust, wsunąć język między jej wargi i zawładnąć nią centymetr po centymetrze, jakby była zaginionym kontynentem, który ja mógłbym odkryć i podbić. Gdzie ja mógłbym rządzić. Który mógłbym posiąść. Uniosła głowę. Jej usta znalazły się tuż przy moich.

W końcu – Jezu, nareszcie, kurwa – jej usta zamknęły się na moich, a mnie ogarnęło pragnienie, by ująć jej twarz i całować ją tak, jak potrafię, jak do tego przywykłem, jak chciałem. Kusiło mnie to. Aż się do tego paliłem. Ale stałem w miejscu, jak słup, dając jej władzę, gdy ona nieśmiało odkrywała moje usta.

– Czy… robię to dobrze?

Pokiwałem powoli głową. Jezu Chryste, tak. Było bardziej niż w porządku. Tak dobrze, że mogła spieprzyć moją umowę z jej ojczymem. Mogła spieprzyć moje plany. I moje marzenia. I moje życie. Było bardziej niż w porządku, bo to ja przyszedłem do niej. Ja się do niej przyczołgałem, tracąc nad sobą kontrolę.

Szakal próbuje jeszcze przestrzec dziewczynę przed sobą, zawrócić z tej drogi bez wyjścia, ale jest za późno – obydwoje zdają sobie sprawę, że się w sobie zakochują, a pożądanie staje się nie do zniesienia. To jest silniejsze od nich.

– (…) ty jesteś jedynym mężczyzną, którego się nie boję. Dzięki tobie czuję się odważna. Potężna. Dzięki tobie łatwiej mi patrzeć w lustro bez dreszczu obrzydzenia. I chcę tego, Szakal. Chcę tych wszystkich rzeczy, o których czytałam w książkach. – Szybko oblizała usta i odwróciła wzrok, żebym nie zobaczył czegoś w jej oczach. – Więc mnie pocałuj.

Tak bardzo pragnąłem złapać ją za kołnierz, przyciągnąć do siebie, zmiażdżyć jej usta w pocałunku i zerżnąć pod ścianą. A co więcej – wiedziałem, że pewnie tego potrzebowała.

– Śnieżynko – ostrzegłem niskim pomrukiem. Mocniej zacisnęła nogi na moim udzie, ocierała się o nie, patrząc na mnie chłodnym, wyzywającym wzrokiem. Jej ruchy były tak subtelne, że nie wiedziałem, czy ich sobie nie wyobraziłem. Przełknąłem z trudem ślinę, gdy odnalazła pełen wahania powolny rytm. Nie mogłem jej odepchnąć. Po pierwsze, nie chciałem tego, a po drugie, Jesse była ofiarą gwałtu. Odrzucenie byłoby jak pocałunek śmierci dla naszej relacji. Musiałem podjąć decyzję. Albo sześć milionów dolarów, albo jej cipka. Wydawać by się mogło, że to prosty wybór, ale wcale tak nie było. (…)

– Pocałuj mnie.
– Nie.
– Dlaczego?
– Mówiłem ci już. Zasługujesz na kogoś lepszego od takiego drania jak ja.
– Ale ty jesteś moim draniem.
Mlasnąłem językiem.
– Jestem draniem wszystkich, Jesse, i właśnie w tym problem.

Szakal nie zdaje sobie jednak sprawy, że rozpoczęcie zakazanej relacji z dziewczyną, to najmniejszy z jego problemów – okaże się, że to on był od początku zabawką w rękach człowieka, którego uważał za żałosnego i słabego. Ojczym Jesse wszystko dokładnie zaplanował, aby go pognębić i zniszczyć.

– A jak według ciebie zareaguje Jesse, gdy się o tym dowie? – wycedziłem.

– I właśnie w tym tkwi piękno naszej sytuacji. – Uśmiechnął się i rozpostarł ramiona. – Nigdy o niczym jej nie powiesz, chyba że chcesz tonąć w długach do końca życia. Zrobiłem to wszystko dla Jesse. (…) Chciałem dać Jesse życie, na które zasługuje. I dałem. Ale po tym, jak zaatakowali ją ci chłopcy, musiałem znaleźć sposób, by znów wróciła do życia. I ty nadawałeś się do tego idealnie. Piękny, chłopięcy, a co najważniejsze – do kupienia. – Zamilkł i mi się przyjrzał. Udawałem niewzruszonego, nie pozwoliłem, by nawet jeden mięsień drgnął na mojej twarzy. Darren kontynuował ostrożnie: – Wiedziałem, że za odpowiednią kwotę poskromisz jej demony i chciałem ci zapłacić.

Pomyślałem, że może się to zakończyć na dwa sposoby – albo wypełnisz swoje zadanie i dasz jej spokój, bo bądźmy szczerzy, taka dziewczyna jak Jesse jest po prostu zbyt dobra dla takiego chuligana jak ty – wzruszył ramionami, uśmiechając się drwiąco – albo zerwiesz umowę i w tym przypadku doprowadziłbym nie tylko do tego, że ulubiony bękart Artema nie dostanie swojego wymarzonego SurfCity, ale również będzie mi winny grube pieniądze.

A teraz powiem ci, jak będzie – wyjdziesz z mojego biura i zakończysz relację z Jesse. Powiesz jej, że nie chcesz związku, ale może pracować w twojej kawiarni. Usuń z telefonu jej numer. Ignoruj jej wiadomości. Zostaw ją w spokoju. Jeśli to zrobisz, będziemy kwita. Jeśli mi się sprzeciwisz, będziesz miał kłopoty. A dokładniej – kłopoty warte miliony.

Jakiego wyboru dokona Szakal? Czy wyprze się uczucia, którym darzy Jesse? Czy mimo grożącego mu bankructwa, zadecyduje się o nią walczyć?  

Polecamy – książka jest dostępna TUTAJ 

Dane wydawnicze:

Edipresse Książki | ISBN 9788381770071 |s. 320 | Cena: 39,90 | Premiera: 17.07.2019

O autorce:

J. Shen

Bestsellerowa pisarka USA Today i księgarni Amazon. Jest autorką powieści z kategorii young adult oraz współczesnych romansów, które podbijają światowe listy bestsellerów.  Mieszka w Północnej Kalifornii z mężem, synem i kotem. Zanim się ustatkowała podróżowała po świecie zawierając nowe znajomości. Lubi proste rzeczy w życiu, jak spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, czytanie, oglądanie Netflixa i HBO.

*** 

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki wchodzi w skład grupy medialnej Edipresse Polska. Wydawnictwo książkowe jest jednym z liderów na rynku literatury popularnej. Oferta Edipresse Książki to światowej sławy autorzy bestsellerów: Nora Roberts, Stephenie Meyer, Erica Spindler oraz Lisa Jewell, jak i pisarki, których książki stale goszczą na liście bestsellerów “New York Timesa” czy “USA Today” – Audrey Carlan, Mia Sheridan, Meredith Wild, Samantha Young, J. Daniels czy L.J. Shen.

Siła wydawnictwa to również rodzime gwiazdy. Wśród nich twórcy zarówno cenionych przez polskie czytelniczki powieści obyczajowych: Krystyna Mirek, Natasza Socha, Roma J. Fiszer, Katarzyna Bulicz-Kasprzak, Anna Sakowicz, Blanka Lipińska jak i poczytnych kryminałów i thrillerów: Magda Stachula, Anna Klejzerowicz i Alek Rogoziński.

W ofercie nie brakuje bijących rekordy popularności poradników, książek podróżniczych i kulinarnych, m.in: Beaty Pawlikowskiej, Ewy Chodakowskiej, Marcina Kydryńskiego, Doroty Wellman, Magdy Gessler czy Iwony Zasuwa. W gronie Autorów Edipresse Książki znajdują się również gwiazdy i osobistości ze świata popkultury, polityki czy sportu. Wymieńmy chociażby Roberta Biedronia, Jacka Dubois, Hannę Lis, Andrzeja Krzywego, Macieja Zienia, Marikę, Piotra Gąsowskiego, Annę Jurksztowicz, Marię Pakulnis, Ryszarda Kalisza czy liderów zespołu KOMBII.

Dopełnienie oferty książkowej stanowią produkty art&pap, głównie kalendarze. Liderem tej kategorii jest nieustannie od lat kalendarz Rok Pozytywnego Myślenia Beaty Pawlikowskiej.

Książki cechuje wysoka i nowatorska jakość edytorska. O rynkowej pozycji firmy decydują dobrze dobrana oferta, sprawna dystrybucja i skuteczna promocja książek oraz potencjał związanych z marką Edipresse magazynów i portali internetowych.

www.facebook.com/edipresseksiazki

www.instagram.com/edipresseksiazki

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie, którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,
  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781
  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!