Suplementy na odchudzanie. Czy spirulina działa? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Suplementy na odchudzanie. Czy spirulina działa?

8 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Nadwaga i otyłość to problem coraz większej liczby osób na całym świecie. W związku z tym możemy także zauważyć wzrost popularności preparatów na odchudzanie. Co tak naprawdę w sobie zawierają i jak substancje czynne w nich zawarte wpływają na nasz organizm? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

W jaki sposób działają tabletki na odchudzanie?

Z racji na to, że w aptekach oraz internetowych sklepach z suplementami, możemy znaleźć przeróżne preparaty, to trzeba wiedzieć, że każdy z nich może działać na nieco innej zasadzie. Najczęściej popularne suplementy do odchudzania można podzielić na trzy kategorie.

  1. Preparaty działające na zasadzie hamowania łaknienia – substancje zawarte w takich tabletkach mają za zadanie absorbować wodę i pęcznieć w żołądku, co nasz organizm zinterpretuje jako posiłek, zmniejszając łaknienie. Najlepiej przyjmować je około 30 minut przed posiłkiem i popić dużą ilością wody.
  2. Tabletki powodujące zmniejszanie się wchłaniania tłuszczy – specyfik, który znajdziemy w tym preparacie, wiąże się z tłuszczami, co powoduje, że ich nadmiar wydalany jest z ciała. Niestety, tabletki te sprawiają, że duża część witamin nie będzie się poprawnie wchłaniać – szczególnie A, D i E.
  3. Środki odchudzające wytwarzające ciepło – zwiększają temperaturę ciała, co przyczynia się do lepszego spalania tłuszczu i poprawy metabolizmu. Warto jednak pamiętać, że specyfiki te mogą zwiększać ciśnienie tętnicze i przyspieszać akcję serca, więc osoby z problemami układu krążenia powinny na nie szczególnie uważać.

Jakie substancje zawarte są w tabletkach na odchudzanie?

Bardzo często możemy spotkać się z dużą ilością błonnika w składzie preparatów odchudzających – przyspiesza on przemianę materii i powoduje uczucie sytości. Warto też powiedzieć o chitostanie, który jest substancją wyizolowaną z pancerzy skorupiaków. Jest on używany w tabletkach zmniejszających wchłanianie tłuszczów, gdyż wiąże się z nimi i powoduje ich wydalenie.

Chrom jest kolejnym składnikiem, który z łatwością spotkamy w suplementach na odchudzanie. To samo tyczy się kwasu rumenowego, który ma zdolność redukowania tkanki tłuszczowej, a nawet zwiększania tkanki mięśniowej. Dla ocieplenia organizmu stosuje się najczęściej kofeinę.

Warto też powiedzieć o spirulinie. Jest to bardzo ciekawa substancja, której warto poświęcić więcej czasu. Tak naprawdę każdy może przyjmować spirulinę – jednak jakie ma właściwości?

Spirulina – czym jest i jak działa?

Spirulina jest tworem całkowicie naturalnym. Jest rodzajem niebiesko-zielonych, mikroskopijnych alg z grupy sinic. Algi te są źródłem wartościowego białka, a także wielu witamin potrzebnych człowiekowi – szczególnie witamin z grupy B, E, jak i beta-karotenu.

Jest ona znana szczególnie przez korzyści, które przynoszą jej barwniki. Oczyszczają one organizm człowieka z nadmiaru toksyn, a jednocześnie wspierają procesy metaboliczne i trawienne.

Jeśli chodzi o zastosowanie spiruliny w redukcji nadwagi, tutaj pomoże szczególnie zawartość fenyloalaniny. Jest to błonnik, który tworzy śluzową osłonkę na ściankach jelit, która ogranicza wchłanianie tłuszczów i nadmiaru cukrów. Obniżając poziom glukozy, jak i cholesterolu we krwi, poprawia również przemianę materii, sprzyjając odchudzaniu.

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...