Suplementacja na lepsze samopoczucie oraz mniejszy stres

29 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Praca od rana do wieczora, nieodpowiednia dieta, a także życie w ciągłym ruchu na wysokich obrotach to prosty przepis na zdrowotną katastrofę, którą niestety większość z nas funduje sobie każdego dnia. Takie postępowanie ma bardzo niekorzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. W takim przypadku powinniśmy całkowicie zmienić swoje nawyki, wspomagając się odpowiednią suplementacją. Jakie jednak korzyści płyną ze stosowania suplementów diety?

suplementy na złe samopoczucie

Suplementy diety na dobre samopoczucie i mniejszy stres

Na rynku możemy znaleźć całą gamę suplementów diety, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli zależy Ci na dobrym jakościowo produkcie, koniecznie sprawdź suplement diety Neuro Stamina na www.neurosupp.pl. Dlaczego jednak ten właśnie produkt warto wybrać? Z uwagi na jego skład, który niezwykle pozytywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy zarządzający całym naszym organizmem. To właśnie wspomniany układ kontroluje bardzo ważne procesy zachodzące w naszym ciele, sterując naszą pamięcią, ruchem, a także myślami.

Jakie korzyści płyną z suplementacji diety?

Regularne stosowanie suplementów przez określony czas może w widoczny sposób poprawić komfort naszego życia. Nie inaczej jest ze wspomnianym powyżej produktem. W jego składzie możemy znaleźć szereg cennych dla naszego układu nerwowego substancji takich jak cholina, tryptofan, L-teanina oraz różeniec górski. Jakie jednak właściwości lecznicze mają poszczególne składniki suplementu Neuro Stamina?

Cholina i tryptofan

Cholina określana również witaminą B4 jest potrzebna do produkcji acetylocholiny, czyli bardzo ważnego neuroprzekaźnika, dzięki któremu możliwe jest przekazywanie sygnałów nerwowych. Oprócz tego ochrania nasze komórki nerwowe przed niekorzystnym działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych, a także wpływa bezpośrednio na kontrolę naszej pamięci i nastroju. Tryptofan bierze czynny udział w produkcji dwóch bardzo ważnych dla nas hormonów, a mianowicie serotoniny oraz melatoniny. Serotonina nazywana hormonem szczęścia sprawia, że czujemy się dobrze, a jej niedobór może doprowadzić do pojawienia się depresji. Z kolei melatonina, która produkowana jest w szyszynce, pomaga regulować dobowy rytm czuwania i snu, eliminując problem bezsenności. Niestety nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać tryptofanu, dlatego też niezbędne jest dostarczanie tej substancji wraz z pożywieniem lub z dostępnymi suplementami.

L-teanina i różeniec górski

L-teanina pomaga redukować stres, a także wykazuje działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Oprócz tego pomaga poprawić funkcje poznawcze, zapobiega uszkodzeniom nerwów, a także zapewnia szybki, długi i spokojny sen. Z kolei różeniec górski to substancja wykazująca działanie adaptogenne, czyli zwiększające odporność na stres. Ekstrakt z tej substancji w odpowiedni sposób zabezpiecza nasz układ nerwowy, ograniczając produkcje kortyzolu (czyli hormonu stresu), a także zwiększając stężenie serotoniny. Wszystko to prowadzi do poprawy koncentracji, pamięci oraz procesów myślowych.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wideodoradztwo dietetyczne
Ale taki dietetyk też umie zmotywować, doradzić itp. Warto korzystać.
Jaki utrwalacz do pazknoci ???
Ja maluję po wyschnięciu paznokcie jeszcze bezbarwnym lakierem i to też utrwala lakier
wózek riko naturo ecco opinie
Im lepsza marka tym dłużej wózek posłuży no i potem można go sprzedać odzyskując...
Lepsze szklane czy plastikowe?
Do plastikowych pojemników zabieram czasem jedzenie w podróż czy na dłuższy spacer,...