Startuje Akcja PACZKA

16 sierpnia 2010, dodał: Redakcja

Startuje Akcja PACZKA – Na 100 dni przed zakazem palenia w Polsce

Na 100 dni przed wprowadzeniem ustawy zakazującej palenia w miejscach publicznych w Polsce rusza Akcja PACZKA. Akcja będącą częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Lokal bez Papierosa.pl – Polska bez Dymu organizowana jest przez Stowarzyszenie MANKO z Krakowa. W ramach przedsięwzięcia od 10 sierpnia do końca września w największych galeriach handlowych w całej Polsce pojawią się specjalne standy informacyjne w kształcie paczek przekonujące do odwiedzania lokali bez papierosa oraz informujące o nowej ustawie.

Dlaczego akcja „Paczka”?

15 listopada br. roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która wprowadza istotne zamiany w  zakresie palenia w miejscach publicznych. Zakazem objęte będą m.in. zakłady opieki zdrowotnej, uczelnie, zakłady pracy, obiekty kultury i sportu, przystanki, oraz lokale gastronomiczno-rozrywkowe. Właściciele nie będą mieli obowiązku tworzyć palarni dla tych obiektów, a za brak odpowiednich oznaczeń o zakazie palenia w widocznym miejscu zapłacą grzywnę w wysokości 2000 zł. Zatem za niecałe 100 dni każdy lokal gastronomiczny będzie w pewnym sensie lokalem bez papierosa. W wieloizbowych lokalach będzie możliwość wydzielenia sali dla palących, ale pod warunkiem, że będzie to zamknięte pomieszczenie konsumpcyjne, wyposażone w wentylację zapewniającą, aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń.  Czy właściciele lokali są przygotowani na zmiany ? Czy znają warunki nowej ustawy? „Zadaniem Akcji PACZKA jest przekonanie Polaków do wybierania tylko lokali bez papierosa oraz uświadomienie właścicielom, że nowa ustawa nie wpłynie na obniżenie ich dochodów” – mówi Magdalena Petryniak koordynator kampanii.

Konkurs „Odwiedzaj lokale wytrwale”

Klienci lokali zachęcani są do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Odwiedzaj lokale wytrwale”. Polega on na zbieraniu paragonów z lokali, w których obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów, bądź w których znajduje się wydzielona, szczelnie zamknięta sala dla palących, z odpowiednią wentylacją. Takie paragony należy podpisać imieniem, numerem telefonu, oraz wrzucić je do paczki, ustawionej w galerii handlowej w dany mieście. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody w postaci sprzętu sportowego, kosmetyków oraz zaproszeń o wartości do 100 zł do wybranych lokali, aktywnie działających w kampanii Lokal bez Papierosa.pl.
Partnerem Kampanii „Polska Bez Dymu” jest Allen Carr Polska – Klinika Rzucania Palenia metodą ALLENA CARRa, która ufundowała nagrody rzeczowe w postaci kilkudziesięciu bestsellerowych książek Allena Carra – „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie” oraz nagrody główne dla każdego miasta – 12 bezpłatnych zaproszeń na udział w sesjach rzucania palenia o wartości 1000zł każda.  Dla wszystkich uczestników przygotowano też kupony rabatowe na udział w terapii antynikotynowej ze zniżką 15%. Więcej o metodzie Allena Carra można przeczytać na stronie www.allen-carr.pl. Należy podkreślić iż jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zerwania z papierosami bez stresu, cierpienia i farmakologii, dzięki któremu na świecie rzuciło palenie kilkanaście milionów ludzi.

Lokalizacja paczek w dużych miastach w Polsce

W okresie sierpień – wrzesień w Polsce pojawi się 10 paczek w największych galeriach handlowych:

Terminarz Akcji PACZKA

Pierwsza paczka pojawiła się już w Galerii Krakowskiej (Kraków), a końcem tygodnia stanie również w Starym Browarze (Poznań). Zapraszamy wszystkich do odwiedzania lokali wolnych od dymu tytoniowego i jednocześnie wzięcia udziału w konkursie „odwiedzaj lokale wytrwale”. Nagrody czekają!

Więcej informacji o Akcji PACZKA na stronach www.polskabezdymu.pl oraz www.lokalbezpapierosa.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak mieć więcej energii
Mojej mamie kupiłam geriamoc, dobrze działa na pamięć żeń szeń, który jest tam...
pcos
Ja też to mam, ale nie biorę nic, naprawdę musiałyby mieć poi kilka...
Poprawa kondycji na rowerze
Polecam fajną stronkę https://fundacjamorska.pl nt uprawiania sportu, treningów, suplementów diety i odżywek dla sportowców....
Kredyt na szybko
Ja już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu, bo mimo dobrej...