URODA I ZDROWIE

Stare nowe jeansy – czyli gorący trend 2018 roku

7 maja 2018, dodał: patrycjadeja

Twoje ulubione jeansy wyszły z mody, a może już Ci się znudziły. Zamiast je wyrzucać podaruj staremu denimowi nowe życie. W 2018 roku jeans jest modny w każdym kolorze, ponadto do łask powracają zdobione kurtki i spodnie. Możesz więc obszyć je haftowanymi kwiatami jak w latach 60-tych, cekinami i ćwiekami, jak w 80-tych, okleić brokatem jak w pod koniec lat 90-tych. Kolejny gorący jeansowy trend to dziury, przetarcia i pęknięcia. Czy wiesz jak starym jeansom podarować nowe życie, a do tego zyskać modne ubrania?

modne jeansy

Dziury i przetarcia

Jednym z tegorocznych trendów są dziury i przetarcia. Czy wiesz jak je wykonać. Będziesz potrzebowała maszynkę do golenia, nożyczki, pumeks, klei do ubrań.

– pęknięcie uzyskasz przecinając materiał nożyczkami i delikatnie igłą rozdzielając poszczególne nitki, końcowy efekt uzyskasz po praniu, kiedy odbarwia się rozdzielone nitki.

Nasza propozycja

Spodnie z pęknięciem na udzie, lub kolanach, a także pod tylnymi kieszeniami. Jeśli chcesz uzyskać efekt bardziej sexi możesz podkleić elastyczną koronkę pod pęknięcie. Pamiętaj jednak, by była znacznie szersza od rozcięcia i klejona przynajmniej 1 cm nad i pod rozcięciem.

– przetarcie możesz uzyskać na dwa sposoby. Pocierając pumeksem miejsce, w którym ma powstać, lub przesuwając maszynką do golenia po materiale. W obu przypadkach efekt będzie podobny. W tym wypadku również końcowy look zyskasz po praniu.

spodnie w kwiatki

Haftowane kwiaty

Kolejny gorący trend 2018 roku, to kolorowo zdobiony jeans. Dzwony z haftowanymi nogawkami i katany ze zdobionymi plecami. Do zrobienia jeansowej odzieży z kolorowymi aplikacjami potrzebne będą:

Aplikacje z klejem

Aplikacje bez kleju

Klej do odzieży

nożyczki

mulina

igła

Oczywiście można wykonać „ haftowany” jeans na skróty zdobiąc ubranie gotowymi aplikacjami, lub hafty zrobić własnoręcznie, co będzie znacznie trudniejsze i bardziej pracochłonne.

Jeansy w kwiaty – w tym celu proponujemy zakup gotowych aplikacji z klejem, które wystarczy tylko zaprasować. Znacznie trudniejszym zadaniem będzie natomiast własnoręczne haftowanie kwiatów.

denim 2018

Ćwieki, cekiny i brokat

Ćwieki, cekiny i brokat to trend który gościł w modzie w latach 80-tych, a w tym roku powrócił na nowo. Aby stara jeansowa katana zyskała nowy look wystarczy kilka doczepianych błyskotek. A do wyboru mamy ćwieki, które montujemy za pomocą haczyków, cekiny w wersji do naszywania, lub przyklejane, oraz brokat. W przypadku brokatu najlepiej jest wybrać klej z brokatem do ubrań, który występuje w tubkach, lub sztyfcie więc jest bardzo łatwy do nałożenia. Brokatowe ozdoby mogą więc przybierać różne kształty, łącznie z modnymi w tym sezonie kwiecistymi motywami.

Ćwieki i cekiny najlepiej prezentują się wokół kieszeni, na kołnierzyku denimowej kurtki, oraz na plecach.

przetarte jeansy

Malowane jeansy

Farbki, flamastry i kredki do tkanin bez problemu kupicie w pasmanteriach i sklepach plastycznych. Z ich pomocą można uzupełnić kolorowe szaleństwo na ulubionych jeansowych ciuchach, malując np. brokatowe kwiaty, z jednym lub kilkoma cekinowymi płatkami. Wszystko zależy od waszych upodobań i zdolności plastycznych. Życzymy miłej zabawy.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz