Słów parę o kapsułkach wegańskich

22 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jako część ery suplementacji i leków, jesteś prawdopodobnie zaznajomiony z kapsułkami. Choć tabletki i produkty występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, kapsułki należą do najbardziej rozpowszechnionych. Dzisiejszy wpis jest w całości poświęcony kapsułkom wege. Są to kapsułki, które są wykonane z materiałów wegetariańskich i są używane do zawierania różnych składników aktywnych, takich jak olejki eteryczne, witaminy, minerały i inne suplementy.

suplementy

Kapsułki wege mają wiele korzyści; nie zawierają substancji drażniących, konserwantów, cukru, pszenicy, kukurydzy, nabiału ani soi. Są bezpiecznym wyborem dla osób dbających o zdrowie i konsumentów z alergiami. W tym artykule znajdziesz trochę więcej ogólnych informacji na temat kapsułek wege.

Czym są wege kapsułki?

Jak wspomniałem powyżej, wege kapsułki to przezroczyste kapsułki wyprodukowane w całości ze źródeł roślinnych. Są one świetną alternatywą dla osób, które są wegetarianami, weganami lub po prostu dbają o zdrowie i szukają alternatywy dla standardowych kapsułek. Są one również bezpieczne dla osób z różnymi problemami alergicznymi. Kapsułki wege są często szybko rozpuszczające się i łatwo trawione. Są preferowane przez wielu producentów suplementów. Dodatkowo, można zakupić puste kapsułki – do wypełnienia zgodnie z życzeniem. Wege kapsułki zawierają od 150 do 300 lub więcej miligramów materiału, na przykład suplementy diety zawierające kompleks witamin.

Jak powstały kapsułki wege?

Obecnie istnieje wiele osób, które decydują się na wyeliminowanie mięsa ze swojej diety. Niezależnie od ich rozumowania, ostatnia sondaże i badania pokazują, że miliony osób na świecie są weganami lub wegetarianami. Liczba ta rośnie, włączając w to sprzedaż roślinnych alternatyw dla tradycyjnie niewegańskich produktów. W związku z tym pojawiła się potrzeba stworzenia roślinnej wersji bardziej powszechnych kapsułek z żelatyny zwierzęcej.

Kapsułki wege są wykonane głównie z roślinnej celulozy – kluczowego składnika ścian komórek roślinnych i włókien roślinnych. Istnieje kilka różnych rodzajów celulozy, które mogą być wykorzystane do produkcji tych kapsułek, takich jak hypromeloza. Główną rzeczą, którą należy wiedzieć o tej substancji jest to, że pochodzi ona z drzew miękkich i może funkcjonować jako potężny środek wiążący i powlekający – to czyni ją świetną alternatywą dla zwierzęcej żelatyny.

Z tego powodu kapsułki wegetariańskie zapewniają całą jakość kapsułki żelatynowej, bez konieczności stosowania produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Podobnie jak ich żelatynowe odpowiedniki, kapsułki wege powoli uwalniają aktywne składniki w miarę ich trawienia. Dodatkowo, mogą być stosowane zarówno do suplementów w proszku jak i w płynie; nie ma znaczących ograniczeń. Wreszcie, są one bez smaku; po spożyciu, nie byłbyś w stanie odróżnić tradycyjnej kapsułki żelatynowej od wege.

Jeśli chodzi o kapsułki, te żelatynowe są zdecydowanie najbardziej popularne.Aby zrobić żelatynę, kopyta, skóra i kości krów i świń są kruszone, co jest procesem tworzenia żelowej substancji. Ten żel jest następnie wysoko przetworzony i uformowany w kształt kapsułki. Podobnie jak celuloza roślinna, służy ona jako środek wiążący i ochronny, który świetnie nadaje się do produkcji kapsułek.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...