Słoneczna witamina

16 marca 2017, dodał: Redakcja

Choć witaminę D możemy znaleźć w produktach spożywczych, to jednak jej najlepszym (i najprzyjemniejszym!) źródłem pozyskiwania są promienie słoneczne. W kontakcie ze skórą dają naszemu organizmowi możliwość wytwarzania witaminy D. Składnika, który odpowiada za wiele ważnych funkcji naszego ciała.

Ile potrzebujemy słońca?

Zaledwie 15 – 20 minut na słońcu wystarczy, by nasz organizm wyprodukował 10000 – 20000 jednostek witaminy D. Jednak na ilość tę ma wpływ kilka czynników. Należą do nich pigmentacja skóry, powierzchnia odsłoniętej skóry, a także klimat. Dzieci z ciemniejszą karnacją mogą potrzebować nawet 10 razy dłuższego pobytu na słońcu niż ich rówieśnicy o jasne skórze. Trudno jest więc dokładnie określić, ile witaminy D możemy pozyskać podczas przebywania na słońcu. Suplementy diety zapewniają odpowiednią suplementację słonecznej witaminy, dając pewność, że unikniemy jej niedoboru u dzieci.

W jakich pokarmach znajdziemy witaminę D?

Witamina D to składnik, który znaleźć też możemy w niektórych produktach spożywczych. Należą do nich tłuste ryby, ser, wątroba wołowa, żółtko jaja czy oleje roślinne. Produktów tych nie ma jednak zbyt wiele w naszym codziennym menu, dlatego warto zwrócić uwagę, czy podajemy je na naszym stole wystarczająco często.

Czym grozi niedobór witaminy D w organizmie dziecka?

Witamina D wpływa na prawidłowy poziom wapnia w organizmie. To składnik budulcowy kości i zębów. Jego niedobór może stać się przyczyną krzywicy, chorób przyzębia i próchnicy u dzieci. Objawy zbyt niskiego poziomu witaminy D to między innymi utrata apetytu, biegunka czy bezsenność.

Kto jest narażony na niedobór witaminy D?

W naszym klimacie, w którym na słoneczne dni możemy liczyć jedynie przez kilka miesięcy w roku, wiele osób narażonych jest na niedobór witaminy D. Dzieci, które nie spędzają wystarczająco dużo czasu na zewnątrz, a także dzieci przewlekle chore stanowią szczególną grupę ryzyka. W okresie, gdy brakuje słońca, warto sięgnąć po suplementy zawierające witaminy i minerały dla dzieci. Pozwolą one uzupełnić niedobory i wzmocnić młody organizm.

Jak mogę dbać o odpowiedni poziom witaminy D?

Zapewnienie dłuższych pobytów na słońcu oraz dbanie o odpowiednią dietę to podstawa, jeśli chcemy uniknąć niedoboru witaminy D u dziecka. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego, zwłaszcza w okresie, gdy trudno o słoneczne dni, warto sięgnąć po suplement diety http://www.sanostol.pl/produkty/sanostol w musujących tabletkach dla dzieci. Zapewnia on nie tylko odpowiednią dawkę słonecznej witaminy, ale także wielu innych witamin oraz wapnia.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Balsam do ciała z olejem z opuncji figowej
Olej arganowy za 1 grosz - PROMOCJA
Cena:
29,91 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Sandały Japanese Beige
Hit tego lata - wymieniaj wstążki i ciesz się co dzień innym kolorem!
Cena:
79,90
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Jakie szkolenie dla kosmetyczki?
ten system michalinka to ciekawy pomysł jak się sprawdza? ;) kosmetyczka to zawód,...
Salon Urody Wrocław
No ja bym jeszcze na Twoim miejscu zerknęła na ofertę Coco-time we...
Podstawówka prywatna w Warszawie
Na Białołęce są dwie prywatne szkoły podstawowe Obie to MENTIS, z...
beżowe włosy
I jak ? Jesteś zadowolona?
facebook