Słoneczna witamina

16 marca 2017, dodał: Redakcja

Choć witaminę D możemy znaleźć w produktach spożywczych, to jednak jej najlepszym (i najprzyjemniejszym!) źródłem pozyskiwania są promienie słoneczne. W kontakcie ze skórą dają naszemu organizmowi możliwość wytwarzania witaminy D. Składnika, który odpowiada za wiele ważnych funkcji naszego ciała.

Ile potrzebujemy słońca?

Zaledwie 15 – 20 minut na słońcu wystarczy, by nasz organizm wyprodukował 10000 – 20000 jednostek witaminy D. Jednak na ilość tę ma wpływ kilka czynników. Należą do nich pigmentacja skóry, powierzchnia odsłoniętej skóry, a także klimat. Dzieci z ciemniejszą karnacją mogą potrzebować nawet 10 razy dłuższego pobytu na słońcu niż ich rówieśnicy o jasne skórze. Trudno jest więc dokładnie określić, ile witaminy D możemy pozyskać podczas przebywania na słońcu. Suplementy diety zapewniają odpowiednią suplementację słonecznej witaminy, dając pewność, że unikniemy jej niedoboru u dzieci.

W jakich pokarmach znajdziemy witaminę D?

Witamina D to składnik, który znaleźć też możemy w niektórych produktach spożywczych. Należą do nich tłuste ryby, ser, wątroba wołowa, żółtko jaja czy oleje roślinne. Produktów tych nie ma jednak zbyt wiele w naszym codziennym menu, dlatego warto zwrócić uwagę, czy podajemy je na naszym stole wystarczająco często.

Czym grozi niedobór witaminy D w organizmie dziecka?

Witamina D wpływa na prawidłowy poziom wapnia w organizmie. To składnik budulcowy kości i zębów. Jego niedobór może stać się przyczyną krzywicy, chorób przyzębia i próchnicy u dzieci. Objawy zbyt niskiego poziomu witaminy D to między innymi utrata apetytu, biegunka czy bezsenność.

Kto jest narażony na niedobór witaminy D?

W naszym klimacie, w którym na słoneczne dni możemy liczyć jedynie przez kilka miesięcy w roku, wiele osób narażonych jest na niedobór witaminy D. Dzieci, które nie spędzają wystarczająco dużo czasu na zewnątrz, a także dzieci przewlekle chore stanowią szczególną grupę ryzyka. W okresie, gdy brakuje słońca, warto sięgnąć po suplementy zawierające witaminy i minerały dla dzieci. Pozwolą one uzupełnić niedobory i wzmocnić młody organizm.

Jak mogę dbać o odpowiedni poziom witaminy D?

Zapewnienie dłuższych pobytów na słońcu oraz dbanie o odpowiednią dietę to podstawa, jeśli chcemy uniknąć niedoboru witaminy D u dziecka. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego, zwłaszcza w okresie, gdy trudno o słoneczne dni, warto sięgnąć po suplement diety http://www.sanostol.pl/produkty/sanostol w musujących tabletkach dla dzieci. Zapewnia on nie tylko odpowiednią dawkę słonecznej witaminy, ale także wielu innych witamin oraz wapnia.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Kapelusz z łańcuszkiem i frędzlami
Hit na lato od Szaleo.pl!
Cena:
29,99 zł
Sukienka plażowa z falbanką
Pareo ze sklepu Lorin.eu!
Cena:
126 zł
Owoce goji Berry 2000
Nazjdrowsze owoce świata!
Cena:
89 zł
Complete naturalny olejek CBD/CBDa z ekstrakcji CO2 10ml
Olejek 10% 10ml CO2 Z kodem rabatowym 10% KOD: „urodaizdrowie”
Cena:
229,90
Naturalny olejek cedrowy
Sklep Afandi.eu
Cena:
45,51 zł
Elegancki portfel skórzany
Praktyczny, z przegródkami, o wysokiej jakości wykonania - skóra licowa.
Cena:
159,00 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Wypożyczalnia samochodów w Warszawi…
Zawsze byłam i jestem nadal ciekawa jak radzą sobie wypożyczalnie samochodów z nieuczciwymi klientami. Czy...
Parapetówka Jaki prezent
Może jakieś akcesoria do kuchni? Można je znaleźć na stronie Z własnego doświadczenia...
Inwestycja w nieruchomości
Inwestycja w nieruchomości to super sprawa warto czasem zainwestować.Dużo na ten temat czytałam...
Włosy na twarzy
Dzięki ;) Popatrzę i może się skuszę.. Jak długo się utrzymuje efekt?Lasera się jednak boję... ;/
facebook