URODA I ZDROWIE

„Słońce – światło które leczy” – recenzja

20 września 2019, dodał: Iwona Marczewska

Słońce – centrum naszego układu planetarnego i gwiazda, która w naturalny sposób organizuje dobowy rytm człowieka. Rankiem jego promienie śmiało zaglądają w nasze okna, zachęcając do rozpoczęcia dnia. Zimą wzbudzają tęsknotę za letnimi miesiącami i urlopem. Choć niezbędne do życia, kojarzone z przyjemnym ciepłem, wakacjami i dobrym nastrojem, promienie słońca bywają też niebezpieczna dla człowieka, ale tylko wówczas, gdy naprawdę jesteśmy nierozważni. Dawkowane w rozsądnych ilościach bardziej pomagają, niż szkodzą. Ponad 80% potrzebnej nam witaminy D pochodzi z biosyntezy w skórze, odbywającej się pod wpływem promieniowania słonecznego. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą regularna ekspozycja na nie?

Nakładem Wydawnictwa Vital ukazała się książka autorstwa Andreasa Moritza, która sprawi, że jeszcze chętniej wyjdziemy ze swoich domów, biur, warsztatów, miejsc pracy i nauki, żeby spędzić na słońcu choćby krótką przerwę w obowiązkach.

„Słońce – światło które leczy” to poradnik nietypowy, ponieważ nie znajdziemy wielu tytułów podejmujących temat helioterapii. Uczy nas, w jaki sposób bezpiecznie i we właściwy sposób korzystać z tego naturalnego dobrodziejstwa. Obala mity, zaskakuje, odkrywa przed nami proste i skuteczne rozwiązania problemów ze zdrowiem, które stosowane były zanim świat, za sprawą koncernów farmaceutycznych, zalała fala leków i suplementów. Ich przyjmowanie jest dla człowieka łatwym, a przez to najchętniej wybieranym sposobem walki z chorobami, niestety powodującym skutki uboczne. Dla zwolenników naturalnych, ekologicznych metod leczenia, książka ta będzie inspirującym przewodnikiem.

Czy słońce wpływa na metabolizm i odchudzanie? Czy może pomóc zwalczyć raka, cukrzycę, stany zapalne, a nawet choroby zakaźne? Okazuje się, że tak! Promieniowanie słoneczne od zawsze było naturalnym zjawiskiem w życiu człowieka i zawsze będzie zjawiskiem koniecznym do zachowania życia i zdrowia. Nie doceniamy go, demonizujemy, jesteśmy pełni często mylnych przekonań o jego działaniu. Chyba największe rewelacje niesie ze sobą rozdział mówiący o tym, w jaki sposób poprzez niektóre składniki naszego pokarmu oraz używane kosmetyki sprawiamy, że promieniowanie słoneczne staje się dla nas szkodliwe, zamiast być przyjaznym i bezpiecznym.

Z całą pewnością niektóre poglądy autora mogą budzić kontrowersje, jednak warte są uwagi czytelnika i jego przemyśleń.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Leki - które są bezpieczne i w dobr…
Moim zdaniem przede wszystkim leki, które są bezpieczne to takie, które są przetrzymywane...
Jak pomóc w rozwoju własnej firmy?…
Na pewno trzeba dużo czasu poświęcić na reklamę.
kawiarka
Ja kiedyś używałem kawiarki, ale obecnie przeszedłem na ekspres ciśnieniowy.
Babskie auto
Mnie się babskie auto kojarzy z mały rozmiarem.