Słabe i wypadające włosy – zabiegi medycyny estetycznej

10 stycznia 2018, dodał: Ola Przegorzalska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Masz problem z osłabionymi, cienkimi i wypadającymi włosami, które co rano widzisz na poduszce? Pamiętaj, że człowiek przeciętnie traci codziennie około 100 włosów. Jest to naturalny proces, którym nie trzeba się niepokoić. Jeśli jednak wypadanie włosów staje się widoczne i uciążliwe, może prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji. Warto temu odpowiednio wcześnie zapobiec.

Kobiety często narzekają na to, że ich włosy są szare, cienkie, wypadają i mają rozdwajające się końcówki. Jak temu zaradzić? Zacznij od zmiany swojego trybu życia. Wyeliminuj z niego przede wszystkim silny stres, który bardzo źle wpływa na kondycję włosów. Wzbogać codzienną dietę o produkty bogate w żelazo (zielone warzywa, czerwone mięso), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (drób, jajka). Ogranicz liczbę kosmetyków do stylizacji, a gdy decydujesz się na profesjonalną maskę odżywczą, udaj się do salonu fryzjerskiego, gdzie specjalista odpowiednio ją zaaplikuje. A jeśli i to niewiele pomaga możesz sięgnąć po ostatnią deskę ratunku, jaką są zabiegi medycyny estetycznej specjalnie dedykowane dla regeneracji włosów.

manicure

Bomba odżywcza dla włosów

Jedną z najskuteczniejszych metod stymulacji porostu silnych i mocnych włosów jest mezoterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednim preparatem, dostosowanym do potrzeb pacjenta. Wstrzykiwane pod skórę specjalnych koktajli zawierających witaminy, aminokwasy i mikroelementy pozwala odnawiać i regenerować słabe, szare i cienkie włosy. Koktajle z peptydami działają odżywczo, stymulując je do wzrostu. W efekcie włosy stają się mocniejsze, zregenerowane, grubsze, gęstsze, bardziej nawilżone i lśniące. Aby rezultat terapii z użyciem koktajli był trwały i widoczny, należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie Żadna maska lub odżywka nie jest w stanie dać tak spektakularnych rezultatów.

 Jak nie gubić włosów?

Czasem jednak problem okazuje się znacznie poważniejszy. Kiedy włosy wypadają w o wiele większej ilości niż powinny zaczyna zagrażać Ci łysienie. Utrata włosów ma wpływ zarówno na wygląd, jak i na zdrowie psychiczne, dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej powstrzymać ten proces. W przypadku kobiet najczęstszymi przyczynami wypadania włosów oprócz stresu są zaburzenia hormonalne, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, nieodpowiednie odżywianie, choroby skóry oraz klimatyzacja. Korporacyjne życie, jedzenie w biegu byle czego i byle jak prowadzi do znacznego niedoboru witamin i mikroelementów w organizmie, przez co włosy są cienkie, bez połysku, a co gorsza wypadają garściami podczas snu, szczotkowania, lub modelowania lokówką.

Dodatkowo latem narażamy je na działanie szkodliwych promieni słonecznych UVA i UVB, a zimą suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprawia, że są wysuszone, naelektryzowane i łamliwe. Także nieodpowiednio dobrane farby, lakiery do włosów i odżywki osłabiają kondycję cebulek. Zdaniem dr Urszuli Brumer z warszawskiej kliniki „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości”, nie ma dokładnej granicy, kiedy powinno się zacząć „coś robić” z łysieniem. Najlepiej działać, jak tylko pojawią się pierwsze prześwity skórne na głowie. Im szybciej znajdzie się odpowiednią dla siebie kurację i zacznie się ją systematycznie stosować, tym większe szanse na efekty.

 Profesjonalne leczenie łysienia

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi wyjątkowo silnego odżywienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Po znieczuleniu miejscowym skóry głowy i pobraniu krwi próżniowo do próbówek, krew zostaje poddana wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Uzyskane osocze bogatopłytkowe będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Lekarz wciąga preparat do strzykawki i ostrzykuje nim skórę głowy pacjenta. Nie jest to zabieg bezbolesny, ale krótki. Jednorazowa wizyta trwa od 10 do 15 minut. Po jednym dniu nie widać już ukłuć igły i można spokojnie iść do pracy. Na  efekt trzeba jednak nieco poczekać, bo proces odrostu nowego włosa trwa 3 miesiące. Najbardziej wskazane jest wykonanie serii 3 zabiegów co 2 miesiące.

High quality image. Woman with smooth hair

Inaczej jest w przypadku mezoterapii z użyciem komórek macierzystych. Jak tłumaczy dr Urszula Brumer zabieg wykonuje się tylko raz, a efekt jest natychmiastowy. Komórki macierzyste pobierane są z krwi pacjenta w specjalnym procesie separacji komórek macierzystych. Jest to bardzo zaawansowana technologicznie metoda, całkowicie sterylna i bardzo bezpieczna. Tak pozyskane komórki macierzyste podawane są autorską metodą pacjentowi w celu wystymulowania komórek skóry i jej przydatków. Myślę, że użycie tej metody najbardziej wskazane jest w przypadku pacjentów z zaawansowaną utratą włosów. Zabieg ten jest najbardziej skuteczną dostępną metodą leczenia łysienia.

 Jak długo utrzymują się rezultaty mezoterapii? Wszystko zależy od genetyki i od nas samych. Jeśli nie zmienimy swojego trybu życia, nie wyeliminujemy stresu i nie zmienimy nawyków żywieniowych, zarówno problem łysienia, jak i osłabionych włosów powróci.

——————————–

Dr Urszula Brumer-fot Anna Ciupryk

Informacje o ekspercie: Dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Słabe i wypadające włosy – zabiegi medycyny estetycznej

  1. avatar beeni pisze:

    ja tam ostatnio na wypadające włosy odkryłam plastry, ciekawe i niekonwencjonalne rowiązanie, ale działa :)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...