URODA I ZDROWIE

Skuteczna i trwała depilacja laserowa – przygotuj się na lato!

18 maja 2021, dodał: klinikavesuna

Przyszła wiosna, powoli zrzucamy z siebie nadmiar garderoby. Już za chwilę zawita lato, a to okazja, aby odsłonić nogi i włożyć krótszą sukienkę. Co jednak zrobić z nadmiernym, zupełnie zbędnym owłosieniem, które nie wygląda zbyt estetycznie? Jest na to sprawdzony sposób! Laserowa depilacja pomoże pozbyć się włosków na długo, a teraz jest najlepszy moment, aby wykonać zabieg.

 

Problematyczne, nadmierne owłosienie

Niekiedy zdarza się, że panie nie tylko mają problem z ciemnym i uciążliwym owłosieniem na nogach, ale także na innych częściach ciała. Hirsutyzm to przypadłość, która polega na występowaniu nadmiaru włosów na brodzie, brzuchu, piersiach lub nad górną. Jest to nie tylko krępujące, ale także nieestetyczne dla wielu kobiet.

Zgłaszają się do nas panie, które mają tzw. wąsik lub zbyt ciemne i szybko odrastające włosy na nogach, przez co muszą golić je codziennie. Takim pacjentkom polecamy zabieg laserowej depilacji. Dzięki niemu mogą pozbyć się swoich krępujących problemów i znów poczuć się bardziej komfortowo – mówi mgr kosmetolog Eliza Pelc z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Trwałe usuwanie włosów laserem

Dzięki zabiegowi depilacji laserowej pozbywamy się włosów razem z mieszkiem włosowym, dzięki czemu efekt usunięcia owłosienia jest trwały. Laser wytwarza wiązkę światła, która dociera do mieszka i niszczy strukturę , która odpowiada za porost włosa. Dzieje się tak ze względu na to, że światło pochłaniane jest przez tzw. melaninę, czyli barwnik w cebulkach włosów. Dzięki temu, że laser działa bezpośrednio na włoski, okoliczne tkanki naskórka nie są uszkadzane, a zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Warto dodać, że im ciemniejsze są włoski na obszarze, który pacjentki poddają depilacji, tym szybciej i łatwiej jest je usnąć. Duża dawka melaniny w cebulkach sprzyja ich niszczeniu – mówi mgr kosmetolog Eliza Pelc z Kliniki VESUNA.

Liczba zabiegów jaką należy wykonać zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Duży wpływ na to ma obszar poddawany depilacji, grubość i kolor włosów. Zazwyczaj jednak trzeba powtórzyć go kilka razy – kosmetolog dobierze właściwą moc lasera i liczbę powtórzeń do wykonania. Najczęściej w przypadku depilacji laserowej nóg, warto zachować 8-tygodniowy odstęp między powtórzeniami, jeśli są to okolice twarzy to 4-tygodniowy, a okolice piersi lub torsu – 10-12 tygodni.

Najlepsze efekty usunięcia włosów uzyskuje się, gdy są one w fazie wzrostu, dlatego na terapię laserową należy przychodzić regularnie zgodnie z zaleconymi odstępami między zabiegami. Na zabieg należy pojawić się z ogolonym obszarem, który ma być poddany depilacji. Wystarczy zrobić to nie później niż dzień przed odwiedzeniem kliniki medycyny estetycznej. Nie należy wykonywać depilacji latem, gdy skóra jest często eksponowana na słońcu, dlatego wiosna jest odpowiednim momentem na wykonywanie tych zabiegów.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

PILNIKI do paznokci
Ja sobie kupiłam na notino pilniczek Bohemia Glass Manicure Stick.Końcówka Jest dobrze wyprofilowana...
Stylowe meble drewniane
Ja uwielbiam stylowe meble. Są zawsze w modzie i nie nudzą się szybko.
Obuwie
Można spróbowac z butami z sieciówek. Jak szybko się zniszczą to zawsze w...
Bydgoszcz
Teraz trudno o pracownika...trzeba oferowac porządne stawki to jest szansa kogoś znaleźć w dosć...