Skąd się biorą dzieci? – jak odpowiedzieć dziecku | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Skąd się biorą dzieci? – jak odpowiedzieć dziecku

26 grudnia 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W życiu każdego malucha nadchodzi etap, kiedy zaczyna dostrzegać coraz więcej i chciałby poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Wszystkie tajemnice świata w jednej chwili powinny ujrzeć światło dzienne w oczach dziecka. Dlaczego coś jest niebieskie, a nie żółte? Co to jest? Jednakże zdarzają się również i takie pytania, które są nieco kłopotliwe dla rodziców, pewne kwestie wcale nie są tak łatwe do wyjaśnienia. Co odpowiedzieć w sytuacji, kiedy dziecko spyta skąd się wzięło. No właśnie mamusiu, skąd się biorą dzieci?

Tak naprawdę to im wcześniej dzieci zaczynają zadawać coraz więcej pytań, tym lepiej. Ciekawość nie jest niczym złym. Zawsze trzeba powiedzieć dokładnie tyle, ile twoja pociecha chce wiedzieć – ani mniej, ani więcej. Jeśli twoje dziecko ma 3,4 czy 5 lat warto poinformować go, że jest on najzwyczajniej owocem miłości mamusi i tatusia. Przecież to tatuś daje mamie nasionko, które przez 9 miesięcy jest w jej brzuszku i rozwija się, aby przyjść na świat jako najwspanialsze dzieło. Nie ma potrzeby wdawać się tu w żadne zbędne szczegóły, powinno się używać prostych słów, zrozumiałych określeń. Kiedy dziecko jest już starsze można podjąć z nim ten temat już nieco w szerszym zakresie. Nie wypada wmawiać mu, że przyniósł go bocian ani innych bajek, które zapewne usłyszało kiedyś wiele osób. Do tego tematu należy podejść bardzo poważnie, nie odwlekać tej rozmowy na później ani nie śmiać się z tego pytania. 7-latek z pewnością już wie, że to mamusia nosiła go w brzuszku przez pewien czas, ale z pewnością bardziej zainteresuje się tym w jaki sposób się tam znalazł. W tej sytuacji fachowa terminologia może stać się przydatna i nie należy obawiać się wypowiedzieć przy dziecku słowa „macica” czy „penis”. Koniecznie trzymaj się faktów! Maluchy często z uporem drążą temat aż do skutku. Zatem po kolei.  Wcale nie trzeba tłumaczyć dziecku jak to jest z tym całym seksem i jak to wygląda. Dziecku wcale nie zależy na konkretnym opisie czynności składających się na całość. Nie zapomnij wspomnieć, że właśnie dzięki temu rodzą się dzieci, że jest to konieczny warunek. Najlepiej opowiedzieć dziecku, że seks to przede wszystkim na dotykaniu się całym ciałem, na bliskości. Może już nieco starszym dzieciom można zdradzić troszeczkę więcej np.: kiedy mama i tata bardzo się kochają to rozbierają się i bardzo mocno do siebie przytulają, pozwalają sobie na chwilę przyjemności tylko we dwoje. Z racji tego, że ciało mamusi i tatusia różni się od siebie to tatuś za pomocą penisa wprowadza do ciała mamusi (pochwy)  nasionka. Po pewnym czasie to nasionko łączy się z jajeczkiem i mamusia zachodzi w ciąże. Zarodek w środku zaczyna kiełkować i rosnąć, zaś po pewnym czasie rodzi się dziecko, najwspanialszy owoc miłości rodziców.  W końcowym etapie rozmowy upewnij się czy na pewno maluch wszystko zrozumiał jak należy.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...