Serwis dla kobiet po 60 – porady, moda, informacje

29 czerwca 2018, dodał: EKSPERTKA

Serwisów dla kobiet po 60 wciąż jest zbyt mało. Jak twierdzą same zainteresowane w Polsce z roku na rok przybywa kobiet po 60, które chętnie zaglądają do sieci. Niestety z braku serwisów skierowanych właśnie do tej grupy wiekowej kobiety po 60 czują się dyskryminowane. A przecież czasy kiedy sześćdziesięciolatka na emeryturze ograniczała swoje zainteresowania jedynie do opieki nad wnukami dawno przeminęły. Na szczęście ostatnio powstał ciekawy serwis dedykowany Paniom po 60 roku życia: www.kobietapo60.pl.

 

Dzisiejsze kobiety po 60 chętniej szukają porad w internecie, a nawet znacznie częściej niż w kolorowych, drukowanych czasopismach. To prawdopodobnie najstarsze pokolenie, które docenia szybkość przepływu informacji i możliwości jakie daję internet, aktywnie z niego korzystając. Współczesne kobiety po 60 równie chętnie zakładają konta na portalach społecznościowych co ich młodsze koleżanki. Wciąż rośnie odsetek klientek sklepów internetowych w tej grupie wiekowej. Mimo, iż nadal panie po 60 nie doczekały się sprzedawcy internetowego oferującego produkty właśnie skierowane dla kobiet po 60.

Czego szukają w sieci kobiety po 60

Kobiety po 60 najczęściej wyszukają w internecie informacji o zdrowiu i urodzie. W tej kategorii sześćdziesięciolatki najczęściej wpisują w wyszukiwarkach hasła o menopauzie i jej objawach, a także sposobach łagodzenia dolegliwości związanych z klimakterium. Na kolejnym miejscu plasuje się osteoporoza, bóle stawów, oraz inne dolegliwości kobiet dojrzałych. Równie często panie sprawdzają jak zmniejszyć, lub zlikwidować zmarszczki, szukają opinii o produktach odmładzających, oraz gotowych stylizacji i porad modowych dla kobiet po 60. Współczesne sześćdziesięciolatki nie lubią tracić czasu w kolejkach do lekarzy, dlatego chętniej niż ich starsze koleżanki zanim wybiorą się do specjalisty szukają informacji w sieci. A tych jak na lekarstwo, jeśli chodzi o dolegliwości, z którymi borykają się kobiety po 60. Do niedawna nawet menopauza była traktowana jak temat tabu, kobiety rzadko o niej mówiły i jeszcze rzadziej przyznawały się, że okres przekwitania mają już za sobą.

Kolejnymi bardzo często wyszukiwanymi tematami przez kobiety po 60 jest moda, jednak nie ta promowana przez anorektyczne, nastoletnie modelki. Kobiety po 60 są zainteresowane modą dla pań w ich wieku. Oczekują jasnych przekazów o tym, który fason wyszczupla, jakie kolory odmładzają, a których po 60 lepiej unikać. Często zadawanym pytaniem jest również „ czy kobiecie po 60 wypada nosić ….” Moda zmienia się z sezonu na sezon, Polki starzeją się coraz później i coraz dłużej chcą być trendy. I tutaj u większości polskich kobiet po 60 zapala się czerwona lampka, widzą ciekawy fason, wyglądają w nim dobrze, a nawet rewelacyjnie, skąd zatem wątpliwości ? Dzisiejsze sześćdziesięciolatki wciąż żyją w cieniu kreowanego przez lata wizerunku „ matki polski” i „ babki polski”, u których wygląd schodził na drugi plan.

Czy pamiętacie matki i babki obecnych kobiet po 60, jak się ubierały? Jeszcze 20 lat temu panował pogląd, że kobieta w dojrzałym wieku powinna nosić bezpieczne, nijakie sukienki, lub garsonki. Niegdyś kobiety po 60 nie zadawały sobie trudu by wyglądać sexy, nie szukały odmładzających kosmetyków. A nawet więcej, uważały, że „ nie wypada” im wyglądać zbyt dobrze. Współczesne kobiety po 60 nie chcą powtarzać błędów poprzednich pokoleń, są świadome własnej kobiecości, urody i możliwości jakie daje kosmetologia i chirurgia estetyczna. Czego potrzebują? Drogowskazu, potwierdzenia, że mają prawo cieszyć się życiem, gonić za uciekającą młodością. Większość osób w każdej grupie wiekowej, a od niedawna również kobiety po 60 szuka odpowiedzi na nurtujące pytania, potwierdzenia, a nawet „ przyzwolenia „ społecznego do realizacji własnych marzeń. Nie mając odwagi rozmawiać na niektóre tematy z rodziną szukają artykułów na interesujące ich tematy w sieci, licząc, że znajdą serwis internetowy dla kobiet po 60. Zdaniem kobiet w tej grupie wiekowej idealny serwis dla kobiet po 60 to taki, na którym, nie tylko są liczne porady o modzie i urodzie, zdrowiu kobiet dojrzałych, ale też ciekawe artykuły poradnikowe, o tym jaka jest współczesna 60 latka, jak żyją inne kobiety w tym wieku.

Tymczasem mimo wciąż rosnącej świadomości o tym, że młodość i kobiecość nie przemija wraz z przebytą menopauzą jak na ironię w sieci brakuje serwisów dla aktywnych kobiet po 60. Jak twierdzą same zainteresowane w klubie seniora i innych grupach organizowanych w osiedlowych domach kultury, skupiających osoby po 60 wciąż panuje kult starości, pielęgnowanie wizerunku poczciwej babci, której życie kręci się tylko wokół wnucząt i kółka różańcowego. A co z kobietami, które uważają, że po 60, na zasłużonej emeryturze ich życie dopiero się zaczyna ? Czy nie mają takiego samego prawa do informacji, do wsparcia i rozrywki jak młodsze kobiety. Do niedawna dojrzałe osoby nie traktowały serwisów internetowych jako wiarygodnego źródła informacji. Jednak z roku na rok ta sytuacja się zmienia, osoby, które nie wyobrażały sobie zakupów w sieci, dzisiaj nie mogą zrozumieć czemu tak długo broniły się przed tym jakże wygodnym rozwiązaniem. Także kobiety po 60 coraz śmielej robią zakupy w internecie, wyszukują nowości kosmetycznych, odzieżowych w super cenach, tych o których wcześniej przeczytały w internecie.

Idealny serwis dla kobiet po 60 zdaniem samych zainteresowanych powinien być wszechstronny. Z jednej strony poruszać poważne tematy takie jak zdrowie kobiet dojrzałych, z drugiej zaś być jak urodowy dekalog każdej 60 latki, informować o wszystkich modowych i kosmetycznych nowościach, pokazywać jak żyją inne kobiety po 60. Jednym słowem idealny serwis dla kobiet po 60, to taki, w którym czytelniczka znajdzie odpowiedzi na wszystkie nurtujące ją pytania, a także aktualności ze świata mody i urody.

www.kobietapo60.pl

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Weterynarz Warszawa
> kajabernacka napisał/a:> Kogo polecacie? Mój kot od kilku dni chodzi osowiały i...
Depilacja-co najlepsze?
Mi się wydaje, że nie ma co inwestować w innowacyjne depilatory lepszy jest...
mezoterapia igłowa czy bezigłowa?
Zabieg mezoterapii igłowej robiłam w Klinice Vesuna i byłam bardzo zadowolona, jeżeli...