Rozgrzewające powieści na jesień!

8 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Spacer w parku, kolorowe liście, ich zapach po deszczu, pumpkin spice latte na wynos… A potem długi wieczór. Radzimy, jak przygotować rozgrzewający zestaw na jesienne wieczory! Najlepiej sprawdzą się: herbata z pomarańczą, imbirem i miodem, świeca o zapachu cynamonu, gruby koc i październikowe premiery od Novae Res! Znajdziesz tu całą gamę emocji – od wzruszenia po strach. Rozgość się i wybierz swój zestaw!

Justyna Piec-Głogowska: Wymarzone

Presja, wielkie nadzieje i ciągłe zawody naznaczają życie, emocje i małżeństwo Karoliny i Adama. Po wielu nieudanych próbach zajścia w ciążę, młoda kobieta przestaje wierzyć w to, że kiedykolwiek zostanie matką. Swoje smutki topi w alkoholu, a narastającą frustrację wyładowuje na mężu. Ten z kolei coraz częściej spogląda pożądliwie w stronę Ady, atrakcyjnej koleżanki z pracy. Jedna nierozsądna decyzja i kilka zbiegów okoliczności sprawiają, że Karolina i Adam zaczynają gubić się we własnych emocjach
Wymarzone to nie tylko poruszająca historia o miłości i pragnieniu dziecka, ale także terapeutyczna lekcja dla małżeństw, niosąca nadzieję, że nad tym, co dobre, zawsze czuwa siła wyższa.
Marzenie o dziecku uskrzydla, ale może mieć też destrukcyjną moc…

 

Klaudia Kardas: Kokainowa księżniczka


Życie dało Natalii nieźle popalić, ale ona się nie poddaje. Po rozstaniu z toksycznym partnerem postanawia zacząć wszystko od nowa i uciec od traumatycznej przeszłości.
Dokąd? Nad ukochane morze, do Sopotu, bo właśnie tam czuje się najlepiej. Szybko nawiązuje nowe, intrygujące znajomości, zostaje menedżerką nocnego klubu, czerpie z życia pełnymi garściami, a to wszystko między kolejną dawką koki i następnym kieliszkiem prosecco z aperolem.
Ale czy właśnie tak wygląda szczęście? Wkrótce Natalia będzie musiała jeszcze raz odpowiedzieć sobie na to pytanie…

Nocą życie jest piękniejsze…
Moje imię zawsze kojarzyło mi się z kolorowym motylem. Kobiecość, delikatność, lekkość oraz chęć bycia zauważonym, podziwianym, przede wszystkim wolnym. Tyle tylko, że mało kto boi się delikatnego motylka. To, kim jestem dziś, wywodzi się z tego, kim byłam wczoraj, definiowane jest tym, przez co musiałam przejść. Czy jestem kolorowym motylem? To chyba bardziej skomplikowane. Być może gdyby istniało połączenie pięknego motyla z agresywnym szerszeniem, to stworzenie takie oddawałoby moją naturę w sposób bardziej adekwatny.

 

Karolina Skiendziel: Śluby milczenia


Olga jest dziewczyną szefa mafii, więc przemyt narkotyków i nielegalna broń to dla niej chleb powszedni. Dzień przed ich wspólnym wylotem na Dominikanę, Michał wyjeżdża nagle, by załatwić pilną sprawę, a dziewczyna zostaje brutalnie zaatakowana i zgwałcona przez jego najlepszego kumpla. Doprowadzona do ostateczności pociąga za spust…
Oszołomiona zabiciem człowieka i pełna podejrzeń, że nie ma co liczyć na zrozumienie Michała, decyduje się uciec z kraju. Dzięki pomocy jedynej przyjaciółki, Klaudii, trafia do klasztoru w Berlinie, gdzie zamierza schronić się przed szukającymi jej wysłannikami bossa. Nie wie jeszcze, że zakonnice – pod przykrywką dobroczynności – wyłudzają znaczne sumy pieniędzy, a jej pojawienie się w tym miejscu nie ma nic wspólnego z przypadkiem…
Przed mafią nie uciekniesz.
Nawet gdyby schronienia chciał ci udzielić sam Bóg.
Bałam się, że znajdzie mnie szybciej, niż zdąży przyjechać Klaudia. Upadłam na ziemię, chowając się przed światłami samochodu. Spojrzałam na zegarek w telefonie − minęły dwie godziny od naszego ostatniego spotkania. W tym czasie nieoczekiwanie zmieniło się całe moje życie. […] Minuty ciągnęły się nieubłaganie, miałam wrażenie, że czekam na Rudą całą wieczność. Telefon zaczął wibrować mi w dłoni, na ekranie wyświetliło się zdjęcie Michała. Sparaliżowana nie wiedziałam, co robić. Kończył mi się czas. Kiedy miałam już się rozpłakać i poddać, zauważyłam światła samochodu. Podeszłam bliżej. To była Klaudia.

 

Natalia Popławska: Teraz mogę wszystko. Część II


Upojna noc z Ozym kończy się dla Madelaine gorzką lekcją, po której młoda kobieta wyrzeka się jakichkolwiek pozytywnych uczuć wobec braci Molie. Jednak zachęcona słodkimi słówkami Bastiena postanawia dać mu jeszcze jedną szansę – dla dobra swojego i swojej córki.
Tymczasem Ozy uświadamia sobie, że padł ofiarą zaplanowanej przez brata perfidnej manipulacji, w wyniku której stracił ukochaną kobietę. Tym razem zrobi wszystko, by odzyskać ją na dobre, a wychodzące na jaw mroczne tajemnice rodziny Molie nieoczekiwanie mogą w tym pomóc…
Jak smakuje mistrzowsko zaplanowana zemsta? Kto tu tak naprawdę jest godny współczucia, a kto pogardy? I czy patchworkowa rodzina Molie nauczy się w końcu żyć w zgodzie?
W walce o miłość wszystkie chwyty są dozwolone.

– Może zacznę inaczej, Madelaine – powiedział, diametralnie zmieniając ton. Wpatrywał się teraz w mój tatuaż pół kobiety, pół kota i śledził palcem obrys wzoru. Ta rozmowa przestała być przyjemna, a do tego Bastien nie chciał wypuścić mojej ręki. – Może wszystko pozostać po staremu, ale… – zaczął i mocniej kreślił palcem kolejny wzór na moim przedramieniu. Biedna Hanna i Johana! – …Joshua ma przestać dla ciebie istnieć, tak samo jak jego matka, rozumiesz? Spojrzał na mnie. Już nie był tym samym człowiekiem, jakiego znałam. Jego oczy były ciemniejsze, a twarz spięta, co podkreślało jej ostre rysy. Wypowiadając imię brata, wykrzywił usta z odrazą. Skąd on wiedział o mojej znajomości z Ozym? Wie, co się wczoraj wydarzyło między nami?

 

Natalia K. Palonek: Dziewczyna do towarzystwa


Alice miała gotowy plan na życie, ale nie wzięła pod uwagę, że życie pisze własne scenariusze. Nagła utrata pracy i pogarszająca się sytuacja finansowa sprawiają, że postanawia zatrudnić się jako dziewczyna, która ma zapewniać dobrą zabawę i towarzystwo. Ale to dopiero początek niespodziewanych zdarzeń, bowiem na jej drodze pojawia się wyjątkowy mężczyzna.
Spencer, młody aktor przytłoczony życiem w cieniu ojca, wciąga Alice do światka show-biznesu i… swojej poplątanej przeszłości. Ustawiane randki, seks na telefon, narkotykowe imprezy i nieustanna presja nie sprzyjają rodzącemu się powoli między nimi zaufaniu. Ile będą musieli poświęcić, aby wyrwać się z gęstej sieci kłamstw i zacząć żyć w zgodzie ze swoimi uczuciami?
Są tajemnice, których lepiej nigdy nie odkrywać…
Której z tych powieści pozwolisz się rozgrzać?

Książki polecamy wraz z Wydawnictwem Novae Res

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...