Radiofrekwencja mikroigłowa efekty zabiegu – Klinika Magnolia Łódź

7 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Laser RF mikroigłowy czyli radiofrekwencja mikroigłowa to prawdziwa alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej.  Ta najnowsza i rewolucyjna technologia zabiegów na twarz i ciało już od dłuższego czasu funkcjonuje w obrębie dedykowanych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg jest rekomendowany dla skór potrzebujących dogłębnej rewitalizacji i efektu odmłodzenia. Taki zabieg w Łodzi przeprowadza skutecznie np. Klinika Magnolia.

klinika magnolia marzena maciaszek

kosmetolog Marzena Maciaszek Klinika Magnolia w Łodzi

Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda łącząca w sobie dwa zabiegi. Podczas zabiegu specjalna głowica w jednym czasie nakłuwa skórę dziesiątkami mikroigieł oraz generuje fale radiowe skierowane w kierunku miejsca nakłucia. Kosmetolog najpierw znieczula okolice poddawane zabiegowi a następnie przystępuje do całego procesu nakłuwania skóry twarzy i szyi oraz dekoltu. Głębokość nakłuwania jest uzależniona od osobistych preferencji pacjenta a właściwie potrzeb jego skóry w danym momencie, o tym decyduje osoba przeprowadzająca zabieg. Niezwykle ważnym aspektem jest wybieranie urządzenia do RF, które posiada funkcję próżniowego zasysania skóry, ponieważ w przeciwnym wypadku zabieg może się okazać zbyt bolesny. Ta nowoczesna metoda umożliwia nakłuwanie skóry w jej głębszych partiach z większym komfortem pacjenta. Zabieg jest skierowany dla osób, które cenią sobie zabiegi intensywne z efektem spektakularnego ujędrnienia skóry, rozświetlenia a przede wszystkim ceni długofalowe zabiegi, które stymulują kolagen i elastynę, dzięki czemu poprawia się owal twarzy, znikaj drobne zmarszczki a także problemy i defekty skórne (np. zabiegi są polecane przy trądziku). Ogromną zaletą zabiegu w przeciwieństwie np. do zabiegu lasera frakcyjnego CO2, jest fakt, że nie wyłącza nas z życia zawodowego czy towarzyskiego, właściwie na drugi dzień można już nakładać makijaż i funkcjonować jak zwykle. Co prawda uczucie obolałej skóry może towarzyszyć nam przez kilka dni – pamiętajmy, że nasza skóra została przecież poddana intensywnej regeneracji poprzez mikronakłucia, ale jest to bardzo niewielki minus w porównaniu z efektami jakie możemy uzyskać po 2-4 tygodniach od zabiegu. W tym czasie warto stosować zintensyfikowaną pielęgnację skóry poprzez serwowanie jej koktajli witaminowych na bazie naturalnych substancji, dzięki temu skóra będzie odżywiona i w pełni zregenerowana. Nie zapominajmy też o piciu dużej ilości wody np. z cytryną i imbirem oraz suplementacji kolagenem.
radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg RF mikroigłowej można wykonywać przez cały rok, ponieważ jej działanie nie opiera się na mechanizmie oparzeń skórnych (laser). Ze względu na inną zasadę działania radiofrekwencja stanowi doskonałe uzupełnienie lub zamiennik zabiegów laserowych, szczególnie:

  • dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy czas rekonwalescencji
  • dla osób, które oczekują szybkich efektów (już po pierwszym zabiegu)
  • Podwójne działanie mechaniczne w połączeniu z wysoką temperaturą przynosi rewelacyjne efekty w terapiach odmładzających, przy leczeniu blizn, rozstępów, zwiększonym wydzielaniu gruczołów potowych i łojowych. Ingerencja dotycząca głębokich warstw skóry powoduje świetne efekty odmłodzenia, a stare blizny ulegają przebudowie i redukcji. Głębokie rozstępy zaczynają się zapełniać nowym kolagenem i tym samym zanikać. Pod wpływem wysokiej temperatury uwalnianej w okolicach gruczołów łojowych i potowych można wpłynąć na zmniejszenie wydzielania potu i serum.

laser rf

Mikronakłucia działają jak drobne zranienia, które mobilizują skórę do regeneracji, tak więc sam zabieg może nie należy do zbyt przyjemnych, ale dzięki znieczuleniu każda osoba pragnąca wyglądać pięknie i uzyskać maksymalny efekt odmłodzenia twarzy jest w stanie wytrzymać na fotelu raptem około 15 minut nakłuwania. Fale radiowe podgrzewają ją, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych (natychmiastowy efekt naprężenia skóry) oraz bodziec rozpoczynający proces wytwarzania nowych włókien. Na taki efekt naprawdę warto poczekać aby cieszyć się piękną i odmłodzoną skórą! Korzystajmy z zabiegów wykonywanych przez wykwalifikowany personel, do których z pewnością należy załoga Kliniki Magnolia w Łodzi, a także z  odpowiednio serwisowanych urządzeń, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję, że nasz czas i środki zostały właściwie spożytkowane.

efekt 14 dni po zabiegu 

 

Jak często powtarzać zabieg? O tym decyduje już kosmetolog wykonująca zabieg, jednak to co istotne już po pierwszym wykonaniu mikronakłuć są widoczne efekty. Można przeprowadzić 2 do 6 zabiegów optymalnie, aby zniwelować zmarszczki czy inne defekty skórne. Co bardzo istotne, przebudowa kolagenu w skórze następuje przez kilka kolejnych tygodni, do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności.

Klinika Magnolia

ulica Armii Krajowej 54 Łódź

tel. 696 780 654

Facebook

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

róże miniaturki w domu ??
Muszą mieć dobre miejsce, półcień najlepiej, inaczej uschną.
Parawna, ścianka działowa
Teraz są takie płyty kartonowo-gipsowe, które można ładnie wkomponować w pomieszczenia.
Dieta wegetariańska - dlaczego wart…
Teraz to z powodu rosnących cen mięsa, diety roślinne są po prostu tańsze:)
Życie w ciągłym stresie
Jeśli można coś zmienić żeby zmniejszyć liczbę sytuacji stresowych to może trzeba najpierw...