Przewodnik po przyborach stylistek rzęs | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Przewodnik po przyborach stylistek rzęs

16 grudnia 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Idąc do stylistki rzęs nie zawsze wiemy, jakimi narzędziami będziemy miały wykonywaną aplikację. Ze względu na to, że aplikacja wykonywana jest przy zamkniętych oczach, nie jesteśmy w stanie nawet podejrzeć, czym posługuje się nasza stylistka. Stąd też postanowiliśmy stworzyć przegląd najpopularniejszych przyborów stylistek rzęs.

Podstawowe narzędzia do wykonywania stylizacji 

Bez względu na metodę oraz efekt jaki chcemy uzyskać na rzęsach stylistki posługują się podobnymi narzędziami, podstawą jest dobra pęseta. Nie jest to jednak standardowa pęseta jaką używamy do depilacji brwi, a taka z cienkim końcem. W zależności od wybranego rodzaju, są one bardzo cienkie i precyzyjne – tak, by móc dobrze dokleić nawet najmniejsze włoski. Drugim bardzo ważnym narzędziem jest separator, który rozdziela rzęsy, by móc je dobrze przykleić, a także jest on bardzo przydatny także w przypadku samego odklejania syntetycznych kępek od tych naturalnych.

Aby obejrzeć, jak wyglądają dane narzędzia, warto zajrzeć na stronę np. Noble Lashes, czyli producenta i dystrybutora wszelkich akcesoriów związanych ze stylizacją rzęs. Warto także zwrócić uwagę u stylistki na zazwyczaj położone na łóżku rzęsy w paletkach, którymi będzie wykonywana stylizacja. Każda stylistka wybiera na początku swojej ścieżki zawodowej, na których rzęsach pracuje się jej najlepiej. Wybierana jest grubość włosa; im cieńsze, tym wygodniejsze dla stylistki, by stworzyć z niej kępkę. Wykonanie kępki z trzech, czterech, nawet do siedmiu rzęs to nie lada wyzwanie, dlatego też pierwsze prace objętościowe zajmują stylistce sporo czasu, nawet do 6 godzin pracy. Na szczęście doświadczenie sprawia, że praca ta znacznie się skraca.

Bardziej zaawansowane przybory 

W zależności od stylistki może ona używać dodatkowych narzędzi, czy też po prostu dodatków, które umilają aplikacje. Są nimi np. płatki żelowe pod oczy, które doskonale chłodzą tę okolicę i są one zamiennikiem standardowych plastrów pod oczy. Plastry pod oczy są przyklejane nie tylko po to, by nie skleić dolnych rzęs z górnymi, ale także po to, by podzielić pas rzęs na poszczególne partie, w których przykleja się różne długości rzęs. taka metoda ma za zadanie sprawić, że stylizacja będzie wyglądać bardziej naturalnie, ponieważ nasze naturalne włoski również mają różną długość. Za pomocą długości można stworzyć także różne efekty na oku, kocie za sprawą najdłuższych rzęs w zewnętrznym kąciku, a także otwarte oko, czyli baby doll. Ten drugi efekt można uzyskać, przyklejając najdłuższe kępki w odległości ¾ od wewnętrznego kącika, co powiększa oko i sprawia, że staje się ono bardziej okrągłe. Kolejnym dodatkowym narzędziem jest wiatraczek bądź gruszka do dmuchania na wysychający klej. Jest to także ulga podczas aplikacji rzęs w przypadku posiadania przez klientkę bardzo wrażliwych rzęs. Podmuch powietrza delikatnie niweluje pieczenie gałki ocznej, podobnie jak zastosowanie dobrych kropli do oczu.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz