Preparat magnezowy wysokiej jakości CI-TRI-MAG FORTE®

19 lutego 2016, dodał: zaneta2015

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

CI-TRI-MAG FORTE® – preparat magnezowy wysokiej jakości.

1

Magnez nazywany jest pierwiastkiem życia nie bez przyczyny. To od niego zależy zachodzący w roślinach zielonych proces fotosyntezy, bez którego niemożliwe byłoby życie zwierząt i ludzi.

Pierwiastek ten oprócz zachowania podstawowych procesów życiowych roślin pełni, ogromna rolę w organizmie ludzkim. Bierze udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych oraz w większości reakcji hormonalnych.

Ponadto magnez między innymi :

 • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego,
 •  pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni, a także w utrzymaniu zdrowych kości – szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz uprawiających sport,
 •  przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Z uwagi na to, jak ważną rolę odgrywa magnez w naszym organizmie, powinniśmy dbać o to by nie dopuścić do jego niedoborów.

Czy zatem dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią dawkę magnezu każdego dnia?

Według Instytutu Żywności i Żywienia średnie dzienne zapotrzebowanie na magnez dla kobiet powyżej 19 lat mieści się w granicach 255-265 mg, u kobiet w ciąży i karmiących piersią to zapotrzebowanie rośnie i mieści się w przedziale od 265 do 335 mg. Średnie dzienne zapotrzebowanie na magnez w przypadku mężczyzn kształtuje się na poziomie od 330 do 350 mg2 .

Magnez jest składnikiem występującym powszechnie w żywności, ale jego zawartość jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych produktach spożywczych (Tabela 1). Od niewielkich ilości w większości owoców, części warzyw, czy w niektórych produktach mlecznych, do znaczących ilości znajdujących się w kaszy gryczanej, nasionach roślin strączkowych, orzechach, kakao, gorzkiej czekoladzie i w ciemnym pieczywie.

Zapewne większość z nas włącza do swojej diety powyższe produkty spożywcze. Jednak pojawia się pytanie: czy jesteśmy świadomi ile należałoby zjeść tych produktów, by uzupełnić nasze codzienne zapotrzebowanie na magnez?

Możemy być pewni, że dzienną dawkę magnezu zapewni nam 5 dużych bananów, ponad pół kilo czyli dwa głębokie talerze szpinaku oraz około 23 łyżki owsianki. Musimy jednak pamiętać, że sukcesem wysokiej przyswajalności składników odżywczych i mineralnych jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana dieta. Zapewnienie takiej diety wymaga od nas ogromnej mobilizacji i zorganizowania każdego dnia.

Niestety życie w ciągłym pośpiechu może niekiedy stanowić barierę nie do przeskoczenia w codziennym przygotowywaniu pełnowartościowych posiłków. Dodatkowo permanentny brak czasu może się wręcz przyczynić do wprowadzenia do diety złych nawyków żywieniowych np.: spożywanie potraw tłustych, smażonych, ubogich w składniki odżywcze czy picie w dużych ilościach mocnej kawy. Nieodpowiednia dieta, ciągły stres, a także niska przyswajalność magnezu z diety (przyswajalność magnezu z diety to zaledwie 15 – 40%) bardzo często przyczyniają się do wystąpienia niedoborów tego pierwiastka, czego objawem są dobrze nam znane: skurcze mięśni, drętwienie kończyn, drganie powiek, wypadanie włosów i wiele innych.

Z uwagi na to jak ważną rolę pełni w naszym organizmie magnez, a także jak często i łatwo dochodzi do jego niedoborów, na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele preparatów stanowiących wsparcie w uzupełnieniu niedoborów magnezu. Oferta preparatów z magnezem jest szeroka i stale się pozszerza, dlatego my jako konsumenci mamy coraz większy problem z wybraniem odpowiedniego produktu, który spełni nasze wymagania.

Czym zatem powinniśmy się kierować przy wyborze magnezu, by mieć pewność, że wybierzemy produkt wysokiej jakości?

 • Jaki rodzaj soli zastosowano w preparacie? Z badań wynika, że lepszą rozpuszczalność a zatem i przyswajalność mają związki organiczne magnezu, w tym cytrynian magnezu .
 •  Jaka jest zawartość % jonów magnezu w jednej tabletce? Jest to niezwykle istotne, ponieważ przy tej samej masie tabletki ilość jonów magnezowych może być diametralnie różna. Nadmierna suplementacja magnezu może być nieefektywna, albowiem badania naukowe wykazują, że optymalne wykorzystanie mechanizmów wchłaniania magnezu występuje przy podaniu jednorazowo 120 mg jonów magnezu .
 •  Czy preparat zawiera dodatek witaminy B6? Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego .
 •  Czy w preparacie znajduje się witamina D3?Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni .
 • Jaką postać farmaceutyczną ma preparat? Profesor Farmacji Andrzej Stańczak w jednym ze sowich artykułów podkreśla, że ze względu na miejsce wchłaniania jonów magnezu istotna jest postać farmaceutyczna dostarczanych preparatów (technologia RGD – Rapid Gastro Dissolution, zapewnia szybkie uwolnienie jonów magnezu) .

 

CI-TRI-MAG FORTE® – innowacyjny preparat magnezowy wysokiej jakości.

1

Odpowiedzią na wszystkie powyższe pytania jest innowacyjny preparat magnezowy – CI-TRI-MAG FORTE®. Preparat ten dostarcza maksymalną dzienną dawkę magnezu (120 mg) wysycającą wchłanialność, w postaci dobrze rozpuszczalnej soli cytrynianu trójmagnezowego. Zastosowana w preparacie technologia RGD (Rapid Gastro Dissolution) pozwala na uwalnianie jonów magnezu już w pierwszych odcinkach jelita cienkiego, co zapewnia szybsze wchłanianie. Zawarte w preparacie CI-TRI-MAG FORTE® witaminy B6 oraz D3, uczestniczą z magnezem w procesach metabolicznych7,8. Podsumowując możemy być pewni, że preparat CI-TRI-MAG FORTE® spełnia wymagania preparatu magnezowego wysokiej jakości, który zapewni nam efektywne wsparcie w walce z niedoborami magnezu.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Preparat magnezowy wysokiej jakości CI-TRI-MAG FORTE®

 1. avatar gabbi41 pisze:

  Muszę ,sobie kupić ,bo ta kawa mnie chyba zabija , atu tyle dobrego wyczytałam na ten temat .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...