Poznam księdza z bajki…

13 lutego 2014, dodał: Redakcja

Minęły już czasy, gdy kobiety szukały prawie wyłącznie kandydatów na mężów, a romans z księdzem nie mieścił się w kryteriach społecznego i religijnego tabu. Z tego właśnie powodu w latach 80. tak głośno było o serialu „Ptaki ciernistych krzewów” , w którym główny wątek stanowiła zakazana miłość księdza Ralpha i nastoletniej Meggie. Ten romans położył się cieniem na dalszych losach obojga, a w efekcie rozbił małżeństwo kobiety.

122

Dziś małżeństwo nie jest warunkiem sine qua non szczęśliwego życia czy społecznej pozycji kobiety. Wiele singielek chwali sobie samodzielne życie, a emocjonalną pustkę próbuje wypełnić znajomością z mężczyznami, którzy nie będą naciskać na sformalizowanie związku ani oczekiwać wspólnego zamieszkania. Dlatego nie dziwią już internetowe ogłoszenia typu:  Poznam księdza.

Okazuje się, że autorkami takich anonsów są w dużej części kobiety wierzące, które potrafią oddzielić sprawy wiary od kwestii swojej seksualności. A czy Waszym zdaniem takie relacje powinny być napiętnowane? Czy we współczesnym świecie celibat jest nadal uzasadniony?

Czekamy na Wasze opinie na Forum!

Szukasz miłości, przyjaźni, towarzystwa na wyjście do kina? Zajrzyj już dziś – www.poznajmysie.pl

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Poznam księdza z bajki…

  1. avatar Anka napisał(a):

    Był luty, chodzili księża po kolędzie, z reguły wychodziłam z domu przy takich wizytach, ale w tym roku zostałam (i teraz tego żałuję) .No i przyszedł Ksiądz nie jak co roku starszy sympatyczny proboszcz, tylko młody, dowcipny, przystojny (wyświęcony w 2009 roku) chłopaczek w czarnej sutannie, Hmmmm wizyta duszpasterska udana, tylko jak dla mnie za krótka. Ale chyba pierwszy raz przy takiej wizycie tyle mówiłam i tak się wyśmiałam , wciąż wymienialiśmy z Tomkiem (Ksiądz) jakieś dowcipne uwagi itd….. itp……. po prostu te same fale :) Od tamtej pory bywam często w Kościele, szczególnie jak On prowadzi Mszę i tak sobie myślę, dlaczego On został Księdzem, ale jak patrzę jak odprawia Mszę myślę sobie, że to może powołanie(niektórzy to mają). W czasie Mszy uśmiechnie się, zawsze jak mnie widzi jak gdzieś idę lub jadę uśmiecha się i macha, uśmiechnie się , mrugnie …… hmmm mała rzecz , a cieszy. Ale jednak to jest Ksiądz, ale z drugiej strony KSIĄDZ TEŻ CZŁOWIEK :) Co o tym sądzicie, a może macie jakieś doświadczenia w tym temacie??? Kończę, bo trzeba iść do Kościoła!!!!!!!

  2. avatar Mariella napisał(a):

    Chyba nadal więcej jest ogłoszeń facetów-gejow, bo wiadomo że księża to w dużym procencie homoseksualiści…

  3. avatar Finao napisał(a):

    To był film… Oglądałam go wtedy jako mała dziewczynka, a teraz mam na płycie i włączam czasem żeby jeszcze raz to przeżyć…

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Elegancki portfel skórzany
Praktyczny, z przegródkami, o wysokiej jakości wykonania - skóra licowa.
Cena:
159,00 zł
Naturalny olejek cedrowy
Sklep Afandi.eu
Cena:
45,51 zł
Complete naturalny olejek CBD/CBDa z ekstrakcji CO2 10ml
Olejek 10% 10ml CO2 Z kodem rabatowym 10% KOD: „urodaizdrowie”
Cena:
229,90
Sukienka plażowa z falbanką
Pareo ze sklepu Lorin.eu!
Cena:
126 zł
Owoce goji Berry 2000
Nazjdrowsze owoce świata!
Cena:
89 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Różnica pomiędzy przeziębieniem a g…
Moje dzieciaki zazwyczaj jako jeden z pierwszych objawów przeziębienia mają suchy kaszel. Podają...
zapalenie jamy ustnej
Na stany zapalne w jamie ustnej bardzo pomocny jest . Działa...
Darmowe doładowania?
ja doładowuję telefon przez konto bankowe i nie płacę przy tym żadnej prowizji....
Rozliczenie PITu :)
ja musiałam oddać do US całe 1zł :P Skubańce.
facebook