Poznaj propozycje na radosne dekoracje wielkanocne | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Poznaj propozycje na radosne dekoracje wielkanocne

10 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wielkanoc to czas nowego początku. Dlaczego zatem nie zacząć od zmiany wnętrza? Tak jak przyroda budzi się życia tak i my wprowadzając nową energię do pomieszczenia, możemy przebudzić uśpiony po zimie, drzemiący w nas optymizm i radość. Nowe dekoracje do domu czy mieszkania, które są nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych, ozdobią nasze wnętrza, nadając im koloru i wprowadzając do nich uroczysty nastrój.

Jakie dekoracje na Wielkanoc wybrać?

Ozdabiając dom na święta wielkanocne, warto uwzględnić przygotowanie stołu do uroczystego śniadania oraz zwrócić uwagę na istotne akcenty w pomieszczeniu, mające wizualny wpływ na całość aranżacji, jak wystrój okna. Oto sprawdzone propozycje na dekoracje wielkanocne, dzięki którym Twój dom nabierze wiosennego charakteru.

Wielkanocna symbolika

Kolorowe pisanki, żółte kurczaki czy baranki to tylko niektóre z symboli kojarzonych z Wielkanocą. I oczywiście królik – bez niego święta wielkanocne straciłyby swój urok. Ciekawe propozycje z motywem królika znajdziesz na stronie marki Dekoria. Stylowa lampa do salonu idealnie uzupełni komodę, a oryginalna figurka królika baletnicy przyciągnie spojrzenia i rozweseli domowników i świątecznych gości.

Wskazówka: pamiętaj o kwiatach. Dodaj kilka na środek stołu lub umieść pojedyncze kwiaty w małych wazonikach na całej powierzchni stołu.

Kolory wielkanocne

Wszechobecny żółty i zielony to sztandarowe kolory świąt wielkanocnych. Symbolizują one radość, energię i budząca się do życia naturę oraz nadzieję. Ważnym kolorem, którego nie powinno zabraknąć, jest także biel – symbol czystości i nowego początku.

Kolorowe tkaniny na rolety rzymskie, zasłony czy poszewki na poduszki ocieplą wnętrze, a uszyte na wymiar obrusy, bieżniki czy siedziska w kilka chwil wyczarują wielkanocną aranżację stołu. Świąteczna dekoracja stołu i ozdoby okienne na wiosnę to element, którego nie może zabraknąć w te święta!

Wskazówka: wybierz kolorystykę, która pasuje do twojego wnętrza i nastroju. Możesz postawić na jasne, pastelowe odcienie lub mocniejsze, kontrastujące barwy.

Wielkanocny wystrój – czego nie może zabraknąć?

Co jeszcze powinno zagościć na Wielkanocnym stole?  Mając na uwadze świąteczną aranżację stołu, oprócz obrusów i bieżników na miarę, nie można pominąć ceramiki oraz sztućców.  Dekorację wielkanocnego stołu podkreśli komplet serwetek z materiału, który wzbogaci jego wygląd. Możesz wybrać te jednolite lub takie ze wzorem. Dla spokoju swojego i zaproszonych gości warto również zaopatrzyć się w podkładki, chroniące przed zabrudzeniami i zarysowaniami stołu. Przydatne okazać się mogą również świeczniki.

Wskazówka: umieść kilka świec w eleganckich świecznikach, by podkreślić odświętny nastrój.

Dekoracje okien na Wielkanoc

Nadchodząca wiosna i świąteczne porządki będą dobrą motywacją do wymiany dekoracji okien. Rolety rzymskie, zasłony czy zwiewne firany sprawdzą się w tej roli znakomicie, wprowadzając do wnętrza powiew wiosennej świeżości, koloru i promieni słonecznych, a dodatkowo będą modne przez cały wiosenno-letni sezon. Wisząca dekoracja okna to również ciekawy sposób na jego podkreślenie. Ozdoba zawieszona na oknie daje wile możliwości – może wisieć samodzielnie lub udekorowana, np. gałązką – doda wnętrzu elegancji.


Ozdoby świąteczne na Wielkanoc

Dekoracje wielkanocne to przede wszystkim ozdoby wiosenne. Aby spełniały swoją funkcję, powinny kojarzyć się z życiem i wnosić radość do naszych wnętrz. Kiedy przyroda budzi się na nowo, zadbaj o pozytywną atmosferę w Twoim domu. W Dekorii znajdziesz wyjątkowe tkaniny i stylowe dekoracje, dzięki którym wypełnisz swój dom pozytywną energią i uśmiechem. Przygotuj się na przyjście wiosny!

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz