URODA I ZDROWIE

Poradnik Dr Nona – wakacyjna apteczka (cz. 1)

8 lutego 2020, dodał: Redakcja

Wakacje – czas odpoczynku i zabawy. Okres, w którym pozwalamy naszemu wewnętrznemu dziecku wyszaleć się za minione miesiące ciężkiej pracy – bezkarnie ulegamy nawet najdzikszym zachciankom i kaprysom. Niestety, taka lekkomyślność często nie kończy się tak , jakbyśmy sobie tego życzyli. Latem na nasz organizm czyha wiele pułapek i jeśli utracimy czujność – wakacyjna katastrofa gotowa!
Przeziębienie, katar, kaszel, zatrucia pokarmowe, choroba lokomocyjna, stłuczenia , a nawet zwichnięcia kończyn, bolesne ukąszenia owadów, poparzenia wywołane zbyt długim przebywaniem na słońcu – to tylko część problemów, które mogą skutecznie uprzykrzyć wakacyjne szaleństwa, a nawet zmusić do skrócenia urlopu i powrotu do domu. Aby zapobiec takiemu niefortunnemu biegowi wydarzeń bądźcie przezorni – zanim wyjedziecie na upragnione wakacje przygotujcie podręczną apteczkę, która pozwoli wam reagować szybko i efektywnie. Proponujemy podstawowy zestaw produktów Dr Nona, który również z powodzeniem może stanowić zawartość kompaktowej, letniej kosmetyczki!
W pierwszej części naszego małego poradnika poruszymy problematykę dolegliwości wewnętrznych – a więc tych związanych z gardłem, czy żołądkiem. W części kolejnej zajmiemy się dolegliwościami, których źródło stanowić może nasza nieuwaga (zwichnięcia, skaleczenia i poparzenia), ukąszenia owadów i inne czynniki zewnętrzne.

Pierwsza pomoc przy przeziębieniu
Wbrew pozorom – latem o przeziębienie nietrudno. Zbyt lekki ubiór, nagła zmiana pogody, przeciąg i katar gotowy! A jeśli pojawia się katar to najczęściej z kaszlem, bólami głowy, a nawet podwyższoną temperaturą ciała. W takich przypadkach należy działać szybko – filiżanka napoju witaminowo – mineralnego Chocoseen i kilka kapsułek suplementu diety Okseen powinny pobudzić nasz organizm do walki z rozwijająca się chorobą. Dobrze, aby mieć pod ręką tzw. Złote Krople, czyli Płyn do płukania jamy ustnej Dr Nona, który dzięki silnym właściwościom dezynfekującym i mocy minerałów z Morza Martwego szybko ukoi bolące gardło i pomoże pozbyć się kataru. Będzie on niezastąpioną, doraźną pomocą również w sytuacjach, kiedy doskwierający nam katar jest objawem alergii, a akurat nie mamy przy sobie leków przypisanych przez lekarza. Na łzawiące oczy warto wykonać krople z Płynu w proporcji 1 do 10 z wodą destylowaną.

22

Kiedy dopada nas chrypka, można zastąpić roztwór płynu do płukania tonikiem z Soli z Morza Martwego. Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli dodatkowo kilka kryształków soli będziemy co jakiś czas chować pod język i ssać. Kiedy natomiast przytrafi się kaszel lub boli gardło można zastosować także miksturę Soli z Morza Martwego z wódką. Aby ją sporządzić należy rozpuścić 1 łyżeczkę soli w 1 łyżce gorącej wody, do tego dolać 100 g wódki. Takim roztworem smarujemy klatkę piersiową, plecy i stopy. Najlepiej ten zabieg wykonać na noc i porządnie się wygrzać. Jest duża szansa, iż unikniemy antybiotykoterapii! Jednak pamiętajmy – w przypadku nasilającego się kaszlu czy bólu gardła zawsze należy skontaktować się z lekarzem!

111

Jeśli chcemy uprzedzić bieg wydarzeń i zabezpieczyć się przed wszelkimi gardłowymi problemami możemy skorzystać z pomocy suplementów diety na bazie komponentów morza martwego należących do grupy tzw. immunomodulatorów, czyli środków wspomagających pracę naszego układu odpornościowego. Należą do nich już wspomniane kapsułki Okseen, przepyszny kakaowo – witaminowy napój Chocoseen oraz zupka regenerująca Soupseen.

11

Pierwsza pomoc na problemy żołądkowe
Wspomniany już Płyn do płukania jamy ustnej sprawdzi się doskonale również przy wszelkiego rodzaju kłopotach żołądkowo-jelitowych. Niezależnie od tego, czy zjedliśmy coś nieświeżego, zaszkodziła nam nowo poznana potrawa, albo zwyczajnie – zjedliśmy za dużo – Złote krople pomogą nam szybko pozbyć się dyskomfortu i zapomnieć o nieprzyjemnych doznaniach – zaleca się wypijanie jednej łyżeczki płynu kilka razy dziennie. Aby podobna sytuacja nie przydarzyła się nam po raz kolejny – w czasie wakacyjnych, kulinarnych szaleństw warto wspomagać organizm w funkcjach trawiennych oraz odbudowie naturalnej flory bakteryjnej w jelitach. W tym celu można profilaktycznie spożywać jedną miseczkę regenerującej zupki Soupseen. Zawiera ona regenerujący kompleks bioorganomineralny oraz szereg dobroczynnych komponentów roślinnych.
Jeżeli oprócz dolegliwości bólowych dokucza nam biegunka – pamiętajmy o właściwym poziomie nawadniania organizmu. Wodę z powodzeniem zastąpi herbata Gonseen, która oprócz wyrównania płynów w organizmie przywróci właściwy bilans wodno-elektrolitowy. Zalecane jest wypicie około 1.5 litra herbatki, aby osiągnąć efekt terapeutyczny. Uzupełnić utracone minerały i witaminy pomogą nam wręcz naszpikowane nimi batoniki Dakseen.
Oczywiście pamiętajmy, że z biegunką nie ma żartów. Jeśli nasz stan nie poprawi się w przeciągu 48 godzin udajmy się do najbliższej placówki medycznej i tam szukajmy pomocy lekarskiej.
Pamiętajcie! Zdrowie jest najważniejsze! Kosmetyki i suplementy diety firmy Dr Nona będą waszym sprzymierzeńcem i najlepszym przyjacielem w chwilach kiedy forma spada, a pogorszenie dobrostanu może skutecznie popsuć wakacyjny wyjazd! Zabierzcie je ze sobą w podróż, stosujcie profilaktycznie, a żadna dolegliwość nie zakłóci upragnionego odpoczynku i relaksu. Miłego i zdrowego wypoczynku!

Mikrobiolog – Elżbieta Kasztelaniec

www.nona-polska.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Poradnik Dr Nona – wakacyjna apteczka (cz. 1)

  1. avatar Julia pisze:

    Ciekawe informacje i bardzo fajnie przedstawione to poprzez grafiki. Sól juz nanm, ale stosuję do kąpieli i jako tonik. Na razie jestem zdrowa, ale zapewne skorzystam z propozycji.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Konsultacje online z lekarzem
Ja osobiście korzystałam z konsultacji lekarskich online. Dobry sposób, że by uzyskać receptę...
ból menstruacyjny
Najlepsza metoda na bolesne miesiączki to tabletki antykoncepcyjne. Skracają czas okresu, regulują cykl,...
odchudzanie
Niestety, ale zbyt dużo wody robi zamieszanie w przewodzie pokarmowym, rozcieńcza soki żołądkowe...
Azjatycki tusz do rzęs - porażka !…
Dla mnie rzeczy z Chin itp. są mocno podejrzane, oni tam chyba używają składników,...