URODA I ZDROWIE

Poradnik Dr Nona – wakacyjna apteczka (cz. 1)

8 lutego 2020, dodał: Redakcja

Wakacje – czas odpoczynku i zabawy. Okres, w którym pozwalamy naszemu wewnętrznemu dziecku wyszaleć się za minione miesiące ciężkiej pracy – bezkarnie ulegamy nawet najdzikszym zachciankom i kaprysom. Niestety, taka lekkomyślność często nie kończy się tak , jakbyśmy sobie tego życzyli. Latem na nasz organizm czyha wiele pułapek i jeśli utracimy czujność – wakacyjna katastrofa gotowa!
Przeziębienie, katar, kaszel, zatrucia pokarmowe, choroba lokomocyjna, stłuczenia , a nawet zwichnięcia kończyn, bolesne ukąszenia owadów, poparzenia wywołane zbyt długim przebywaniem na słońcu – to tylko część problemów, które mogą skutecznie uprzykrzyć wakacyjne szaleństwa, a nawet zmusić do skrócenia urlopu i powrotu do domu. Aby zapobiec takiemu niefortunnemu biegowi wydarzeń bądźcie przezorni – zanim wyjedziecie na upragnione wakacje przygotujcie podręczną apteczkę, która pozwoli wam reagować szybko i efektywnie. Proponujemy podstawowy zestaw produktów Dr Nona, który również z powodzeniem może stanowić zawartość kompaktowej, letniej kosmetyczki!
W pierwszej części naszego małego poradnika poruszymy problematykę dolegliwości wewnętrznych – a więc tych związanych z gardłem, czy żołądkiem. W części kolejnej zajmiemy się dolegliwościami, których źródło stanowić może nasza nieuwaga (zwichnięcia, skaleczenia i poparzenia), ukąszenia owadów i inne czynniki zewnętrzne.

Pierwsza pomoc przy przeziębieniu
Wbrew pozorom – latem o przeziębienie nietrudno. Zbyt lekki ubiór, nagła zmiana pogody, przeciąg i katar gotowy! A jeśli pojawia się katar to najczęściej z kaszlem, bólami głowy, a nawet podwyższoną temperaturą ciała. W takich przypadkach należy działać szybko – filiżanka napoju witaminowo – mineralnego Chocoseen i kilka kapsułek suplementu diety Okseen powinny pobudzić nasz organizm do walki z rozwijająca się chorobą. Dobrze, aby mieć pod ręką tzw. Złote Krople, czyli Płyn do płukania jamy ustnej Dr Nona, który dzięki silnym właściwościom dezynfekującym i mocy minerałów z Morza Martwego szybko ukoi bolące gardło i pomoże pozbyć się kataru. Będzie on niezastąpioną, doraźną pomocą również w sytuacjach, kiedy doskwierający nam katar jest objawem alergii, a akurat nie mamy przy sobie leków przypisanych przez lekarza. Na łzawiące oczy warto wykonać krople z Płynu w proporcji 1 do 10 z wodą destylowaną.

22

Kiedy dopada nas chrypka, można zastąpić roztwór płynu do płukania tonikiem z Soli z Morza Martwego. Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli dodatkowo kilka kryształków soli będziemy co jakiś czas chować pod język i ssać. Kiedy natomiast przytrafi się kaszel lub boli gardło można zastosować także miksturę Soli z Morza Martwego z wódką. Aby ją sporządzić należy rozpuścić 1 łyżeczkę soli w 1 łyżce gorącej wody, do tego dolać 100 g wódki. Takim roztworem smarujemy klatkę piersiową, plecy i stopy. Najlepiej ten zabieg wykonać na noc i porządnie się wygrzać. Jest duża szansa, iż unikniemy antybiotykoterapii! Jednak pamiętajmy – w przypadku nasilającego się kaszlu czy bólu gardła zawsze należy skontaktować się z lekarzem!

111

Jeśli chcemy uprzedzić bieg wydarzeń i zabezpieczyć się przed wszelkimi gardłowymi problemami możemy skorzystać z pomocy suplementów diety na bazie komponentów morza martwego należących do grupy tzw. immunomodulatorów, czyli środków wspomagających pracę naszego układu odpornościowego. Należą do nich już wspomniane kapsułki Okseen, przepyszny kakaowo – witaminowy napój Chocoseen oraz zupka regenerująca Soupseen.

11

Pierwsza pomoc na problemy żołądkowe
Wspomniany już Płyn do płukania jamy ustnej sprawdzi się doskonale również przy wszelkiego rodzaju kłopotach żołądkowo-jelitowych. Niezależnie od tego, czy zjedliśmy coś nieświeżego, zaszkodziła nam nowo poznana potrawa, albo zwyczajnie – zjedliśmy za dużo – Złote krople pomogą nam szybko pozbyć się dyskomfortu i zapomnieć o nieprzyjemnych doznaniach – zaleca się wypijanie jednej łyżeczki płynu kilka razy dziennie. Aby podobna sytuacja nie przydarzyła się nam po raz kolejny – w czasie wakacyjnych, kulinarnych szaleństw warto wspomagać organizm w funkcjach trawiennych oraz odbudowie naturalnej flory bakteryjnej w jelitach. W tym celu można profilaktycznie spożywać jedną miseczkę regenerującej zupki Soupseen. Zawiera ona regenerujący kompleks bioorganomineralny oraz szereg dobroczynnych komponentów roślinnych.
Jeżeli oprócz dolegliwości bólowych dokucza nam biegunka – pamiętajmy o właściwym poziomie nawadniania organizmu. Wodę z powodzeniem zastąpi herbata Gonseen, która oprócz wyrównania płynów w organizmie przywróci właściwy bilans wodno-elektrolitowy. Zalecane jest wypicie około 1.5 litra herbatki, aby osiągnąć efekt terapeutyczny. Uzupełnić utracone minerały i witaminy pomogą nam wręcz naszpikowane nimi batoniki Dakseen.
Oczywiście pamiętajmy, że z biegunką nie ma żartów. Jeśli nasz stan nie poprawi się w przeciągu 48 godzin udajmy się do najbliższej placówki medycznej i tam szukajmy pomocy lekarskiej.
Pamiętajcie! Zdrowie jest najważniejsze! Kosmetyki i suplementy diety firmy Dr Nona będą waszym sprzymierzeńcem i najlepszym przyjacielem w chwilach kiedy forma spada, a pogorszenie dobrostanu może skutecznie popsuć wakacyjny wyjazd! Zabierzcie je ze sobą w podróż, stosujcie profilaktycznie, a żadna dolegliwość nie zakłóci upragnionego odpoczynku i relaksu. Miłego i zdrowego wypoczynku!

Mikrobiolog – Elżbieta Kasztelaniec

www.nona-polska.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Poradnik Dr Nona – wakacyjna apteczka (cz. 1)

  1. avatar Julia pisze:

    Ciekawe informacje i bardzo fajnie przedstawione to poprzez grafiki. Sól juz nanm, ale stosuję do kąpieli i jako tonik. Na razie jestem zdrowa, ale zapewne skorzystam z propozycji.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą, na wagę kupuję bo taniej, do tego czasem dostanie...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...