URODA I ZDROWIE

Polska bez dymu..

1 czerwca 2010, dodał: Redakcja

Jesteś przeciwniczką palenia? Lubisz oddychać pełną piersią? Mamy dla Ciebie naprawdę dobre nowiny – cały czas trwa kampania Polska Bez Dymu, która jest kontynuacją kampanii Lokal Bez Papierosa, organizowaną przez Stowarzyszenie MANKO. Już w czerwcu, jak co roku,  rozpoczyna się sezon objazdowy. W dużych miastach w całej Polsce organizowane są spotkania edukacyjno-rozrywkowe dla mieszkańców.
Przyświeca im wiele celów. Przede wszystkim mają za zadanie pomóc dotrzeć z przesłaniem kampanii do coraz większej liczby ludzi, przekonując ich do wyboru życia bez tytoniu oraz zachęcając do zaangażowania w kampanię. Dla każdego miasta, w którym odbywa się impreza produkowane są mapki z siecią lokali (restauracji, kawiarni, pubów, barów, klubów, itp.), które przyłączyły się do akcji, wprowadzając całkowity zakaz palenia, bądź wydzielając salę dla niepalących. To cenna informacja dla mieszkańców, którzy odwiedzą stoisko. Często nie zdają oni sobie nawet sprawy z inicjatywy Stowarzyszenia MANKO, przebywając w lokalach, w których mimowolnie duszą się dymem tytoniowym.
Na imprezach tego typu wiek nie ma znaczenia. Przygotowane atrakcje są przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wspólna zabawa z papierosem w tle trwa cały dzień. W punkcie zdrowotnym na stoisku można także przebadać się smokolizerem, mierzącym poziom tlenku w wydychanym powietrzu, czy spirometrem, badającym pojemność płuc. Warto zaznaczyć, że mimo niezmienności przesłania kampanii, forma za każdym razem jest inna.
„Dbamy o różnorodność. W naszej 3-letniej karierze zaszczyciły nas swoją obecnością gwiazdy, popierające naszą kampanię, takie jak np. Krzysztof Piasecki, Ewa Wachowicz czy Anna Dymna.” mówią organizatorzy kampanii.
W tym roku przygotowano wiele niespodzianek. 6 czerwca wielkie rozpoczęcie sezonu w Zakopanem, gdzie czekać na Was będzie wiele atrakcji sportowo – edukacyjnych.
W oczekiwaniu na te wydarzenia już dzisiaj udaj się do któregoś z lokali, włączonych w akcję. Nareszcie powstały miejsca, w których możesz oddychać swobodnie, bez narażania siebie i bliskich na bierne palenie. Lista lokali z całkowitym, bądź częściowym zakazem palenia z podziałem na poszczególne miasta znajduje się na stronie internetowej www.lokalbezpapierosa.pl. Wyszczególnione są tam również „lokale przyjazne dzieciom”, co oznacza, że nie musisz już martwić się o ich zdrowie, gdy masz ochotę wybrać się do restauracji, kawiarni na obiad czy kawę

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o samej kampanii, aktywnie ją wesprzeć lub po prostu świetnie się pobawić z całą rodziną odwiedź koniecznie nasze stoiska edukacyjno-zdrowotne w dużych miastach w całej Polsce!

Nie bądź biernym! Wybierz lokal bez papierosa.pl !

Do zobaczenia w Twoim mieście!


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...