URODA I ZDROWIE

Plastyka powiek – odzyskaj młode spojrzenie

22 listopada 2018, dodał: Redakcja

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny mający na celu odmłodzenie okolic oczu – wygładzenie zmarszczek, usunięcie nadmiaru skóry, a co za tym idzie – widoczne poprawienie wyglądu całej twarzy. Jak przebiega operacja plastyczna powiek? Kto najczęściej decyduje się na wykonanie tego zabiegu? Przedstawiamy wskazania do jego przeprowadzenia, postępowanie operacyjne oraz zalecenia pozabiegowe.

plastyka powiek

Kto najczęściej decyduje się na plastykę powiek?

Plastyka powiek (blepharoplastyka) to zabieg wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, polegający na korekcji okolicy górnych i dolnych powiek. Z chirurgicznego odmłodzenia okolic oczu korzystają osoby borykające się z problemem opadających powiek, najczęściej dojrzałe, u których proces starzenia powoduje odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mało elastyczna, pomarszczona i obwisła skóra utrudnia wykonywanie makijażu, a w niektórych przypadkach może również zaburzać normalne funkcjonowanie – nadmiar skóry ogranicza pole widzenia. Wskazaniem do przeprowadzenia blepharoplastyki są również tzw. „worki” pod oczami, które z wiekiem zaczynają wyglądać bardzo nieestetycznie sprawiając, że osoba borykająca się z tym problemem jest uznawana za chronicznie zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Istnieje natomiast szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu – m.in. choroba Gravesa-Basedowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, jaskra, zespół suchych oczu, choroby serca, a także nadciśnienie tętnicze.

Przygotowanie do zabiegu

Chcesz odzyskać świeże spojrzenie i planujesz poddać się plastyce powiek? Przed wykonaniem zabiegu należy wykonać dodatkowe badania – m.in. morfologię, oznaczenie poziomu glukozy oraz czasu krzepnięcia krwi. Pacjent poddawany jest również konsultacji okulistycznej, której celem jest wykluczenie chorób oczu będących przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Przed planowaną operacją również odstawić suplementy z witaminą E oraz aspirynę – lek ten może negatywnie wpłynąć na proces krzepnięcia krwi. Panie, które chcą poddać się zabiegowi powinny także poinformować lekarzy o zbliżającej się miesiączce – jej wystąpienie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia blepharoplastyki.

Jak przebiega operacja plastyczna powiek?

Plastyka powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zazwyczaj w trybie ambulatoryjnym – po przeprowadzeniu zabiegu pacjent może wyjść do domu. Przebieg całej procedury zależy od tego, czy plastyce będzie poddawana jedynie dolna, górna, czy też obie powieki. Blepharoplastyka polega na wykonaniu precyzyjnych nacięć na powiekach – zazwyczaj w obrębie naturalnych zmarszczek. Usunięciu podlega nadmiar tkanki tłuszczowej, części mięśnia okrężnego oka oraz fragment skóry. Chirurg w czasie zabiegu posiłkuje się narysowanymi uprzednio na powiekach liniami, a po jego przeprowadzeniu zakłada tzw. szew ciągły.

Rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu plastyki powiek

Po przeprowadzeniu zabiegu pacjent może odczuwać duży dyskomfort – pojawia się swędzenie i pieczenie oczu, które można złagodzić specjalnymi kroplami. Normalnym następstwem zabiegu jest również wystąpienie przemijającej nadwrażliwości na światło, podwójne widzenie, a także obrzęk skóry. Szwy ściągane są około tydzień po zabiegu, a pacjent musi szczególnie dbać o oczy – w początkowym etapie zaleca się spanie na plecach oraz unikanie makijażu i przemęczania wzroku. Specjaliści zalecają, żeby chronić się rónież przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne przez około rok po wykonaniu blepharoplastyki, a przez co najmniej 2 tygodnie nie zakładać soczewek kontaktowych. Rekomendowane jest natomiast stosowanie okularów przeciwsłonecznych, które ochronią wzrok przed promieniowaniem słonecznym.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Plastyka powiek – odzyskaj młode spojrzenie

  1. avatar Janina pisze:

    Jak byłam młoda to myślałam, że nigdy nie poddam się żadnej operacji plastycznej. Myślałam, że natura jest najlepsza i bla bla bla… Po kilkudziesięciu latach, gdy moje powieki były mocno opuszczone i zdeformowane – nie miałam innego wyjścia jak przeprowadzić ich korekcję. Dowiedziałam się, że jest prywatny szpital okulistyczny niedaleko od naszego domu. Podjechałam tam z mężem i umówiłam się na zabieg. Chociaż nacinanie powiek brzmi strasznie, to sam zabieg już taki nie jest. Chwila i po krzyku. Tylko trzeba mieć osobę towarzyszącą, z którą wróci się do domu. Teraz odmłodniałam :)

  2. avatar herka pisze:

    Poddałam sie operacjom zlikwidowania worków pod oczami i plastyce powiek górnych które bardzo mi zaczeły opadac. Wspaniały efekt, Oczy nabrały wyglądu, głebi i – moge zdecydowanie powiedzieć – odzyskały młodość. Plastyka powiek to zabieg.. .dla mnie ryzykowny bo w okolicy oczu, dlatego wg mnie warto wybrac dobrego i doświadczonego chirurga

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Części do samochodu - oryginalne, u…
ja polecam zajrzeć na tą stronę https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody.html Oni oprócz samochodów w ofercie mają...
Kielce
Z chęcią wyjdę gdzie na spacer czy pogadam o filmach, książkach, muzyce itp,...
Najdziwniejsze miejsca na seks
Najdziwniejsze miejsce w jakim widziałam parkę zabierającą się za te sprawy to teren...
Dobry tonik bez alkoholu
Zamiast toników polecam płyny micelarne, są skuteczniejsze w usuwaniu makijażu i oczyszczaniu cery.