URODA I ZDROWIE

Pielęgnacja po męsku, czyli polecane zabiegi dla panów

3 sierpnia 2020, dodał: klinikavesuna

Kosmetyka oraz medycyna estetyczna kojarzą się wyłącznie z tematami dotyczącymi kobiet. To jednak bardzo mylne stwierdzenie, ponieważ panowie także często korzystają z tego typu zabiegów i jest to całkiem normalne. Które z nich są najchętniej wybierane przez mężczyzn i najbardziej efektywne w męskiej pielęgnacji?

Nieznośne chrapanie

Wielu panów boryka się z problemem chrapania. Jest to o tyle niebezpieczna dolegliwość, że może być pierwszym symptomem bezdechu sennego. Nie należy więc tego lekceważyć, ponieważ oznacza to, że przepływ powietrza przez drogi oddechowe jest ograniczony na poziomie gardła.

Jednym ze sposobów na pozbycie się tego problemu jest laserowe leczenie chrapania.  To zabieg wykonywany innowacyjnym urządzeniem medycznym, który polega na oddziaływaniu wysoką temperaturą na podniebienie miękkie. Dzięki temu intensywnie stymulowana jest produkcja włókien kolagenowych, a w efekcie tkanki podniebienia stają się bardziej sprężyste i elastyczne.

Leczenie grzybicy paznokci

Kolejnym częstym problemem wśród mężczyzn okazuje się grzybica paznokci. Można się nią zarazić w miejscach publicznych i bywa niestety przewlekłą niedogodnością. Najczęstszymi objawami jest rogowacenie skóry pod paznokciami, deformacja płytki paznokcia czy też bruzdy.

Grzybicę można z łatwością wyleczyć laseroterapią. Polega ona na naświetlaniu miejsc, w których pojawił się problem, co doprowadza do termicznego wyniszczenia grzyba. Zabieg wykonywany laserem jest bezpieczny i bezinwazyjny, a do tego daje szybkie rezultaty.

Problemy z trądzikiem

Trądzik nie jest przypadłością wyłącznie nastolatków. Często pojawia się u niektórych osób nawet w dojrzałym wieku, także u płci męskiej, m.in. z powodu źle dobranej diety, nadmiernego stresu lub nieodpowiednich kosmetyków. Zdarza się, że długo nieleczony pozostawia po sobie nieestetyczne blizny, dlatego dobrze jest zadbać o pielęgnację i zastosować terapię na wczesnym etapie jego powstawania.

Na problemy z trądzikiem również idealnym rozwiązaniem jest laseroterapia. Efekty takiej kuracji można dość szybko zauważyć, bo już po pierwszym wykonanym zabiegu. Metoda laserowego leczenia i likwidacji trądziku jest oparta na obkurczaniu zmian trądzikowych na powierzchni skóry oraz zabijaniu bakterii w jej głębszych warstwach. Stany zapalne są łagodzone, a bakterie na naskórku nie rozwijają się, tym samym nie pogłębiając trądziku, a pozwalając mu się wygoić – mówi kosmetolog Katarzyna Gładkowska z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zbędne kilogramy to także temat dotyczący panów. Niestety w pewnym wieku, nie prowadząc zdrowego trybu życia, ograniczając ruch i aktywność fizyczną, także mężczyźni odczuwają problemy związane ze zbyt dużą wagą. Szczególnie tzw. mięsień piwny jest zmorą wielu z nich.

Aby usunąć nagromadzoną tkankę tłuszczową z wybranej partii ciała, warto zastosować zabieg kriolipolizy, który polega na wymrożeniu zbędnych komórek tłuszczowych i usunięciu ich z organizmu. Metoda ta jest sprawdzona i bezbolesna, dzięki czemu można efektywnie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę.

Co więcej, aby wyrzeźbić mięśnie brzucha bez konieczności użycia skalpela, polecanym zabiegiem jest również BTL EMSCULPT. Przynosi on efekty porównywalne z wykonaniem ok. 20 tys. brzuszków, jednocześnie spalając tłuszcz i rzeźbiąc mięśnie. W tym celu wykorzystywana jest technologia elektromagnetyczna HIFEM, która indukuje skurcze. Ich intensywność jest znacznie większa niż wywoływane fizjologicznie skurcze mięśni brzucha podczas treningów.

Dobór odpowiednich metod leczenia problemów i rozwiązywania niedogodności u panów dobrze jest skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej. Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem zostanie przygotowany odpowiedni plan działań oraz częstotliwość, z jaką należy powtórzyć dany zabieg.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Niepokój dziecka po szczepieniu.
Przed szczepieniem naprawdę warto dać czopek Viburcolu żeby dziecko wyciszyć i uspokoić. Później...
Stres a zdrowie
Kupcie i spróbujcie leku Neurexan. Dziala szybko i skutecznie radzi sobie ze stanami wzmożonego...
Depresja...
Tylko dobry psychiatra i psychoterapia u psychologa, a w ciężkich przypadkach leczenie szpitalne....
Zapalenie zatok a ból zęba
Płucz zatoki bo to zazwyczaj pomaga. Po płukaniu stosuj aerozol Euphorbium, bo ono obkurcza...