ONA. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy – Ewelina Tyszko-Bury, Kamila Raczyńska-Chomyn

17 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Najlepszy poradnik o zdrowiu intymnym i seksualnym kobiet!

Niektóre kobiety nigdy nie widziały swojej wulwy, nie przeżyły orgazmu ani nie wiedzą, gdzie mają mięśnie dna miednicy. Niejedna dała sobie wmówić, że ból miesiączkowy lub w trakcie współżycia to „taka pani uroda”. Wiele kobiet milczy w samotności, bo myśli, że tylko one tak mają…

A jakie są twoje intymne problemy, o których wstydzisz się powiedzieć nawet przyjaciółce?

Daj się poprowadzić Ewelinie Tyszko-Bury i Kamili Raczyńskiej-Chomyn, znanym ekspertkom w dziedzinie zdrowia intymnego. Dowiedz się, co jest normą, a co powinno cię zaniepokoić, i kiedy trzeba udać się do konkretnego specjalisty. Naucz się, jak ćwiczyć i relaksować mięśnie dna miednicy (MDM), żeby zadbać o swoją postawę i… doznać jeszcze więcej przyjemności w łóżku. Przekonaj się, że możesz uniknąć PMS i mieć bezbolesne miesiączki. Uzyskaj jeszcze więcej informacji o endometriozie, menopauzie, płodności, ciąży i kobiecych nowotworach.

Autorki razem z czternastoma specjalistkami i specjalistami zapraszają kobiety w najważniejszą podróż życia – podróż w głąb własnego ciała. „ONA” to pierwszy poradnik poświęcony najważniejszym problemom związanym ze zdrowiem intymnym i seksualnym kobiet. Przeczytaj, skorzystaj z porad i podaj dalej najlepszej przyjaciółce!

ZE WSTĘPU:
Gdy zaczynałyśmy wspólną pracę nad książką, wiedziałyśmy, że to będzie wspaniała przygoda, ponieważ przyjaźnimy się i współpracujemy ze sobą od 2016 roku, na co dzień wspierając kobiety w powrocie do zdrowia fizycznego i psychicznego po bardzo różnych doświadczeniach. Miałyśmy też jasną wizję tego, jak chcemy, by ta książka wyglądała. Zależało nam na przekazaniu ci wiedzy w przystępny, czuły sposób (dokładnie tak, jak robimy to, pracując w gabinecie) oraz na wyraźnym dwugłosie. Dlatego rozdziały autorstwa Eweliny Tyszko‑Bury dotyczą kwestii medycznych, a jej rozmówczyniami i rozmówcami są lekarki oraz lekarze różnych specjalizacji. Natomiast rozdziały autorstwa Kamili Raczyńskiej‑Chomyn odnoszą się do emocji, psychiki oraz zjawisk społecznych powiązanych z seksualnością i ze zdrowiem intymnym.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że nie było naszą ambicją stworzenie kompendium, w którym znajdziesz wszystkie – od A do Z – kwestie związane z twoją seksualnością i zdrowiem. Nie pisałyśmy na przykład o laktacji czy o depresji poporodowej, ponieważ doszłyśmy do wniosku, że na rynku jest już sporo publikacji wyczerpujących powyższe zagadnienia. Bardziej zależało nam na poruszeniu tematów, o których rzadko się pisze, oraz na pokazaniu ci (być może) nowej perspektywy, z której możesz spojrzeć na kwestie swojego zdrowia intymnego.
EWELINA TYSZKO-BURY, KAMILA RACZYŃSKA-CHOMYN

Książkę czyta się ją jednym tchem. Autorki ze szczególną troską przyglądają się w niej powszechnym doświadczeniom życiowym kobiet, które dotychczas były pomijane. Robią to holistycznie; widzą aspekt ciała, przeżyć oraz przekonań i osadzają je w aktualnym kontekście społecznym. Łączą wiedzę płynącą z nauki oraz z praktyki pracy gabinetowej. W efekcie znajdziesz tu masę informacji, pierwszoosobowe relacje i konkretne porady. „Ona” to towarzyszka w opiekowaniu się seksualnością stworzona dla kobiet i osób, którym kobiety są bliskie.
BASIA BARAN, Seksuolożka, psycholożka i członkini zarządu Fundacji SEXED.PL

O AUTORKACH:
EWELINA TYSZKO-BURY – osteopatka, fizjoterapeutka. Dzięki swojej pracy nauczyła się słuchać kobiecego ciała. Od dziewięciu lat zgłębia tajniki pracy z pacjentkami z problemami ginekologicznymi. Ma to szczęście, że kocha to, co robi.

KAMILA RACZYŃSKA-CHOMYN – edukatorka seksualna, instruktorka treningu mięśni dna miednicy, doula i autorka projektu Dobre Ciało, w ramach którego pomaga kobietom wrócić do siebie po trudnych zdarzeniach, jak poronienie lub doświadczenie przemocy i na nowo cieszyć się własnym ciałem. Wspiera kobiety w poszukiwaniu przyjemności i radości płynącej z eksplorowania ich seksualności.

Polecamy wraz z Wydawnictwem Znak!

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Soja w leczeniu menopauzy
soi nie stosowałam ale dobre efekty u mnie dał suplement promensil forte na bazie...
Gdzie w Polsce rodzi się najwięcej …
Biedne rejony się wyludniają, młodzi nawet z dziećmi stamtąd w końcu wyjeżdżają......
BIO-Kosmetyki naturalne.
Ja lubię kosmetyki z krótką datą ważności , wtedy wiadomo że mało w nich chemii...
krótkie włosy
Ja obetnę dopiero jak będę ok. 50-tki:)