Olejki eteryczne na włosy – przyjemność i skuteczność pielęgnacji

17 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Olejki eteryczne oraz ich duża skuteczność – zarówno w działaniu prozdrowotnym (dla ciała i psychiki), jak i pielęgnacyjnym. Wykorzystanie olejków eterycznych przy pielęgnacji włosów to szerokie spektrum efektów i… przyjemność z samego rytuału.

olejki do włosów

To, że dobrze jest stosować olejki eteryczne w celach terapeutycznych i pielęgnacyjnych ludzkość wie od dawna. Ich korzenie to starożytny Egipt, Indie, Grecja oraz Rzym. Dziś świat – i różne obszary działalności człowieka – odkrywają właściwości olejków eterycznych na nowo. Można by śmiało zaryzykować stwierdzenie, że eteryczne olejki znów stały się modne. Jak używać olejków eterycznych w pielęgnacji włosów i co dają takie zabiegi? O tym w dalszej części tekstu.

Moc olejków eterycznych – dostosowane do potrzeb

Olejki eteryczne to nic innego jak substancje zapachowe, które są pozyskiwane z roślin świeżych lub suszonych – z różnych ich części, nie tylko z kwiatów. Substancje te są pozyskiwane poprzez destylację parą wodną – jest to najczęściej stosowana metoda. Olejki są stosowane do aromaterapii, masaży, uśmierzania bólu. Działają również wykrztuśnie, antybakteryjne czy przeciwwirusowo. Część  z olejków można stosować bezpośrednio na skórę, a część należy rozcieńczać olejami czy wodą (dodając np. do kąpieli). Ważne, by przed zastosowaniem przeprowadzić próbę uczuleniową i przestrzegać podanych na opakowaniu dawek.

Co dają olejki eteryczne przy pielęgnacji włosów

Olejek eteryczny użyty w pielęgnacji włosów może być dodany do maski na włosy, oleju, którym przeprowadzamy  olejowanie włosów porowatych czy też może być składnikiem płukanki czy wcierki na wypadanie włosów. Dodatek olejku eterycznego na pewno zintensyfikuje pielęgnację i wpłynie na bardziej spektakularne jej efekty. Ważne jest, by dostosować olejek do celu, który chcemy osiągnąć i do rodzaju włosów. I tak np. olejek lawendowy sprawdzi się w pielęgnacji włosów suchych, podobnie jak olejek rozmarynowy. Na łupież wskazany jest olejek z drzewa herbacianego, a na włosy przetłuszczające się – olejek eteryczny laurowy czy cytrynowy. Włosy cienkie odwdzięczą się nam za pielęgnację olejkiem z drzewa różanego, a te zniszczone olejkiem ylang-ylang. Wtarty w skórę głowy w odpowiednim rozcieńczeniu olejek tymiankowy czy imbirowy pomoże w walce z wypadaniem włosów. To tylko część możliwości wykorzystania olejku eterycznego w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Warto zgłębić temat i dodać odpowiadający nam olejek jako składnik niezbędny ulubionego zestawu kosmetyków.

Kilka kropel olejku eterycznego to prawdziwa moc i efektywne działanie przy regularnym stosowaniu. Istotne jest, by wybrać olejki wysokiej jakości i dopasowane do potrzeb naszych włosów https://hairmax.net.pl.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz