Odmładzanie komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi

15 lutego 2016, dodał: Ola Przegorzalska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

file1455277188

W  dzisiejszych czasach uroda ma niebagatelne znaczenie. Rzeczywistość „professional world” wymaga od nas dobrego wyglądu w pracy, a także zadbanej sylwetki i zrelaksowanej, młodej skóry na co dzień. Z drugiej jednak strony ludzie źle reagują na przerysowane rysy twarzy czy brak mimiki spowodowany niektórymi zabiegami. Chcą wyglądać młodo i atrakcyjnie, ale przede wszystkim – naturalnie. Zawsze powtarzam pacjentom, że takie efekty dają  jedynie komórki regeneracyjne i macierzyste – mówi dr Urszula Brumer, ekspert medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości.

 

Dlaczego komórki regeneracyjne i macierzyste są tak skuteczne?

Ponieważ terapie z ich wykorzystaniem należą obecnie do najbardziej zaawansowanych technologicznie trendów odmładzania w medycynie estetycznej. To tzw. zabieg z górnej półki, dający spektakularne, ale wciąż naturalne efekty. Za pomocą komórek regeneracyjnych i macierzystych niejako cofamy czas na twarzy, bez zmiany indywidualnych, charakterystycznych dla każdego z nas rysów. Dodatkowo, zabieg z ich użyciem wykonuje się tylko raz (można jednocześnie odmłodzić nawet kilka obszarów ciała), a rezultaty są widoczne przez co najmniej kilka lat! Co ważne, po zabiegu wygląda się młodziej i ładniej, ale nikt nie jest w stanie zidentyfikować przyczyny, co się w nas zmieniło.

Skąd się biorą komórki regeneracyjne i macierzyste?

Są pobierane z krwi lub tkanki tłuszczowej pacjenta. W organizmie ludzkim posiadamy tysiące komórek odpowiedzialnych za przeróżne czynności, wśród nich możemy wyróżnić komórki regeneracyjne i macierzyste. W zabiegach mających na celu zregenerowanie tkanek, główną rolę odgrywają komórki regenerujące, które poprzez swoje funkcje regulatorowe i sekrecyjne uruchamiają kaskadę procesów odtwórczych, w tym również przez aktywację komórek macierzystych tkanek, do których zostały podane. Mają one wyjątkowe właściwości. Specjalnie wyseparowane i precyzyjnie podane w skórę i tkankę podskórną, są w stanie odtworzyć i zregenerować zużyte komórki tkanek skórnych, a tym samym odmłodzić dany obszar o dekadę lub nawet o piętnaście lat. Nie warto jednak czekać na odmładzanie do czterdziestki, kiedy już wyraźnie widać, że skóra się starzeje, pojawiają się głębokie zmarszczki, a skóra twarzy „opada”, tracąc elastyczność. Warto zadbać o nią wcześniej za pomocą innych zabiegów regeneracyjnych, jak np. mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

Jakie konkretnie obszary ciała da się odmłodzić za pomocą komórek?

To zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej jednak, w czasie jednego zabiegu, odmładza się twarz, szyję, ręce, a nawet regeneruje włosy. U osób, które mają problem w obrębie stawów, można też podać komórki regeneracyjne i macierzyste do stawów, w celu ich regeneracji. Zatem jesteśmy w stanie zadbać nie tylko o urodę, ale i o zdrowie.

W jaki sposób działają komórki regeneracyjne i macierzyste?

Warto podkreślić, że cała medycyna estetyczna jest oparta na świadomym wywoływaniu procesów zapalnych, bo to one są inicjatorami odbudowy tkanek i najsilniejszymi stymulatorami procesów naprawczych. Komórki regeneracyjne inicjują takie procesy naprawcze. Co więcej, stymulują własne komórki macierzyste pacjenta do odbudowy tkanek oraz pobudzają ich funkcje wydzielnicze. Ich kolejna funkcja to stymulacja proliferacji, czyli pojawiania się nowych naczyń krwionośnych, co wzmaga procesy metaboliczne i poprawia dotlenienie tkanek.

Co się dzieje po zabiegu?

Komórki regeneracyjne i macierzyste jako jedyne są w stanie odbudować tkankę podskórną, która stanowi rusztowanie dla skóry. Dla moich pacjentów największą wartością takiego zabiegu jest również to, że jego efekt ujawnia się stopniowo przez kolejne miesiące, aż do roku. Gdy zatem ich rówieśnicy podlegają normalnym procesom starzenia się, oni młodnieją.

Z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi pracujemy już od pięciu lat. Jesteśmy jedyną kliniką w Polsce, która wykorzystuje je zarówno do zabiegów odmładzających, regenerujących aparat więzadłowo-stawowy, na problemy z wypadaniem włosów i do leczenia blizn. Takie zabiegi są innowacyjne i maksymalnie skutecznie. Wpisują się w popularną obecnie medycynę regeneracyjną, która uznawana jest za medycynę przyszłości. Osobiście nie znam lepszej metody odmładzania jak zastosowanie jednojądrzastych komórek regeneracyjnych, które pozyskujemy z krwi lub tłuszczu pacjenta.

 

—————————

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regeneracyjne i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...