Odchudzanie – jak to zrobić zdrowo i skutecznie?

27 sierpnia 2018, dodał: Redakcja

Czy wiesz, że najnowsze raporty WHO (World Health Organization) mówią o tym, iż skala otyłości w 2025 roku może sięgnąć nawet 30% społeczeństwa? Szacuje się, że ponad dwa miliardy osób będą borykać się z otyłością I, II lub III stopnia.

Te zatrważające statystyki sprawiają, że interwencje podejmują nawet rządy poszczególnych krajów. Dla przykładu, w Polsce wprowadzono obostrzenia dotyczące sprzedaży niezdrowej żywności w sklepikach szkolnych. Co więcej, aktualnie dywaguje się na temat „podatku cukrowego” i realizuje kampanie społeczne informujące o konsekwencjach nadwagi i otyłości. Wszystko po to, aby zapobiec rozwojowi tym chorobom cywilizacyjnym.

Odchudzanie – proces absolutnie konieczny!


Rosnąca ilość osób borykających się z nadwagą i otyłością skutkuje tym, iż coraz więcej osób podejmuje trudy odchudzania. Niestety, „sukces” (tudzież docelową wagę) osiągają nieliczni. Dzieje się tak ponieważ proces redukcyjny jest więcej, niż wymagający.

Na odchudzanie składają się dwa procesy: zmiana nawyków żywieniowych (odżywianie) i realizacja aktywności fizycznej (trening). Ponadto, coraz częściej zastosowanie znajdują skuteczne suplementy diet. Poniżej, pokrótce przedstawiamy każdy z wymienionych elementów odchudzania.

Zmiana nawyków żywieniowych

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że „jesteśmy tym co jemy”. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Rodzaj, jakość i ilość dostarczanych materiałów ma ogromny wpływ na skład i budowę naszego ciała. Co więcej – niewłaściwa dieta uznawana jest za główną przyczynę nadwagi i otyłości.

Dieta redukcyjna powinna być przede wszystkim:

  • zbilansowana (bilans należy obliczyć indywidualnie, w oparciu o takie dane jak: aktualna waga, wzrost, płeć, wiek, aktywność fizyczna)
  • zdrowa (oparta na naturalnych, niemodyfikowanych produktach)
  • pełnowartościowa (bogata we wszelkie niezbędne minerały, witaminy, mikro i makroelementy)

Posiłki należy jeść 5-6 razy na dobę w małych porcjach. Zaleca się, aby przyjmować je o stałych porach, co pozwoli na wydajniejszą pracę układu trawiennego.

(SPrawdź naszego bloga z poradami zdrowotnymi https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/)

Aktywność fizyczna

Poprzez termin „treningu redukcyjnego” rozumie się wszelkie ćwiczenia, które doprowadzają do spalania tkanki tłuszczowej (tzw. materiał zapasowy). Sama forma treningu nie ma większego znaczenia. Istotne jest jedynie to, aby trening był intensywny (około 60-70% tętna wysiłkowego), dostatecznie długi (wskazana objętość treningowa – 45 minut) i progresywny (każdy kolejny trening musi być bardziej wymagający) 

Najczęściej wybieranymi formami aktywności fizycznej są: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jazda na rolkach, trening siłowy, zajęcia fitnessu. Warto wiedzieć, że każda forma treningowa pozwala spalać inną ilość kalorii w tym samym czasie.

Suplementacja

Do niedawna stosowanie suplementów diet nie było tak powszechne. Dzisiaj, niemal każdy kto podejmuje trudy redukcji sięga po preparaty wspomagające proces odchudzania. W zasadzie – nie ma się temu co dziwić, wszak środki tego typu są coraz efektywniejsze. 

Liczne badania pozwoliły opracować wiele skutecznych rozwiązań, które pozwalają: przyśpieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, aktywizować układ trawienny oraz ograniczyć apetyt.

Bezustanny rozwój medycyny w tym zakresie sprawia, że odchudzanie staje się procesem coraz łatwiejszym. Oczywiście, należy mieć na uwadze, że suplementacja to jak sama nazwa wskazuje – uzupełnienie diety, a nie substytut. Dlatego też, stosować należy ją tylko jako asystę dla jadłospisu redukcyjnego.

Przed wyborem preparatu na odchudzanie zalecamy zapoznać się z jego opiniami, recenzjami i ocenami. Wszak, nadal wiele środków pozostawia wiele do życzenia.

Po kompletne porady na temat redukcji tkanki tłuszczowej zapraszamy do serwisu https://byc-zdrowym.pl/. To baza informacji, w której znajdą Państwo między innymi: gotowe jadłospisy, plany treningowe i recenzje najlepszych suplementów diet na odchudzanie (i nie tylko!).

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co ugotować dziś na obiad?
W dzisiejszych czasach to mało kto chyba ma czas na gotowanie, jak wracam...
Zdrowe odżywianie :)
Staram się jeść zdrowo, zamiast owoców wsuwam warzywa, też częściej teraz wybieram soki warzywne,...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
A którego lekarza od nich polecasz?
Zdrowe odżywianie :)
Zależy jakie musli. Ja od dłuższego czasu korzystam z mixit. Można tam komponować zdrowe...