Obóz windsurfingowy dla dzieci – pomysł na wakacje!

4 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeśli Twoje dziecko lubi sporty wodne, chciałoby zdobyć kolejne umiejętności i spędzić miło tydzień w gronie rówieśników, zapisz je na obóz windsurfingowy! Nauka przeplatała będzie się tutaj z zabawą i nawiązywaniem nowych przyjaźni.

Obóz windsurfingowy dla dzieci

Obóz windsurfingowy dla dzieci – dlaczego warto?

Obawiasz się, że Twoja pociecha dopiero rozpoczęła naukę w szkole, więc jest jeszcze za mała na surfowanie? Nic bardziej mylnego! Windsurfing to wyjątkowy sport, w którym swoich sił mogą spróbować już 4-letnie maluchy! Pod okiem rodziców i doświadczonych trenerów ze szkoły windsurfingu dzieciaki szybko opanowują podstawy tego sportu. 

Równie szybko uczą się starszaki! Dla nich wyjątkowo atrakcyjną formą nauki może okazać się obóz, na którym lepiej poznają windsurfing. Podstawy nie będą stanowiły problemu dla żadnego z dzieci, a spędzenie czasu z dala od rodziców sprawi, że dzieciaki poczują się pewniej i mocniej uwierzą w swoje możliwości. 

Dlaczego jeszcze warto zapisać pociechę na obóz windsurfingowy dla dzieci?

  • Dziecko zyska szansę poprawienia swojej kondycji i koordynacji ruchowej.
  • Podczas ćwiczeń będzie musiało zmierzyć się z żywiołami – wiatrem i wodą. Okiełznanie ich wzmocni jego pewność siebie. Twoja pociecha stanie się więc bardziej odważna!
  • Windsurfing to nie tylko nauka pływania na desce, ale także nauka zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w wodzie. Twoje dziecko znacząco poszerzy swoją wiedzę także w tym zakresie.
  • Obóz windsurfingowy to również świetny sposób na wzmocnienie zdrowia. Sport ten wspiera układ immunologiczny dzieci, a także poprawia funkcjonowanie układów krążenia, oddechowego oraz ruchowego.

Czego możesz spodziewać się po młodym surferze?

Jakie efekty przyniesie nauka w czasie obozu windsurfingowego? Na pewno bardzo pozytywne! Twój młody windsurfer z całą pewnością bardzo szybko zacznie samodzielnie utrzymywać się na desce. Dowie się, jak dopłynąć do celu i zawrócić. Być może pozna też i opanuje najpopularniejsze techniki, takie jak pływanie w ślizgu czy trapezie.

Dziecko wzmocni swoje mięśnie, nauczy się kontrolować nie tylko sprzęt do windsurfingu (deska, żagiel), ale też własne ciało. A to przełoży się na jego zachowanie i odwagę również w innych dziedzinach życia.

Obóz windsurfingowy (Jastarnia) dla dzieci i młodzieży

Gdzie dobrze jest zacząć przygodę z surfowaniem? W Polsce najbardziej polecane miejsce to oczywiście Jastarnial! Obóz windsurfingowy z instruktorami z Surfszkoły odbywa się więc właśnie tutaj. Dzieciaki będą podzielone na grupy – zgodnie z wiekiem i umiejętnościami. Zaawansowani nie będą się więc nudzić, a początkujący spokojnie i we własnym tempie opanują podstawy.

Zarówno młodsze grupy (8-11 lat), jak i uczestnicy obozu windsurfingowego dla młodzieży (12-16 lat) będą nocować w hotelu położonym przy samym porcie. Poza nauką surfowania czekają na nich także inne atrakcje: codzienne animacje, pokazy, wizyta w parku linowym, gry terenowe czy rejs po Zatoce Puckiej. 

Jedno jest więc pewne: Twoja pociecha nie będzie się nudzić! Z oferty skorzystać mogą również dzieciaki z samej Jastarni i okolic lub takie które przyjechały tu z opiekunem i mają własny nocleg.  Dla nich polecamy obóz w formie półkolonii.

Czy przed zapisaniem dziecka na obóz musisz przygotować sprzęt do windsurfingu: deski, żagle i pozostałe elementy? Nie! Na miejscu działa wypożyczalnia, więc nie obawiaj się wysokich kosztów dodatkowych.

Sprawdzona szkoła, która nauczy Twoje dziecko surfować

Nauka windsurfingu musi być dobrą, a przede wszystkim, bezpieczną dla Twojego dziecka zabawą! Dlatego też tak ważne jest, by zajęcia odbywały się pod okiem doświadczonych trenerów. Na obozie oferowanym przez Surfszkołę zatrudnieni zostają jedynie wychowawcy z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Powierzając nam swoją pociechę, możesz być pewien, że czas spędzi miło i bezpiecznie, a do domu wróci z szerokim uśmiechem na twarzy!

A co jeśli windsurfing po polsku (czyli na półwyspie helskim) chcielibyście uprawiać całą rodziną? Nic prostszego! Specjalnie dla Was powstała oferta kursu windsurfingu od Surfszkola.pl.

Windsurfing to wspaniały sport dla każdego. Jeśli tylko Twoje dziecko chciałoby spróbować, nie wahaj się i pozwól mu na to. Sprawdź ofertę obozów i wybierz dogodny dla Was termin. 

 

fot:: yanlev

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz