URODA I ZDROWIE

Nutrikosmetyki

29 lipca 2010, dodał: Redakcja

Skóry, włosów i paznokci nie wystarczy odżywiać od zewnątrz. To prawda , że istnieje coraz więcej coraz skuteczniejszych kosmetyków, ale najważniejsze jest dostarczanie skórze składników odżywczych od wewnątrz.
W aptekach pojawiły się więc preparaty, które mają na celu zadbać o naszą urodę i dostarczyć skórze mikroelementów i potrzebnych pierwiastków czyli tzw. nutrikosmetyki.
Jak zwykle w takich przypadkach zdania sa podzielone, niektórzy lekarze twierdzą, że wystarczy właściwa i zdrowa dieta, a niektórzy uważają, że nutrikosmetyki jednak należy stosować jako produkty wspomagające pielęgnację, ponieważ doskonale uzupelniają ewentualny niedobór witamin. Nutrikosmetyki wystepują w postaci tabletek, saszetek do rozpuszczania czy kapsułek i zawierają zestaw witamin i składników mineralnych.Szczególnie dobrze działaja na suchą zmęczona szara cerę, wypadające , łamliwe włosy czy kruche paznokcie.

Takie preparaty polecane sa zwykle kobietom, które palą papierosy, źle się odżywiaja (mało owoców i warzyw), przebywaja w klimatyzowanym pomieszczeniu czy są narażone na działanie stresu. Ważne jest dawkowanie tabletek zgodnie z zaleceniami lekarza, lub jeśli preparat nie jest na receptę – uważne czytanie ulotki przed zażywaniem. Nie jest wskazane używanie na raz kilku preparatów z danej serii, dlatego, że można przekroczyć dzienną dawkę, i w ten sposób zamiast sobie pomóc po prostu zaszkodzić swojemu organizmowi.
Szczególnie jeśli chorujemy na takie choroby jak: cukrzyca, choroby układu krążenia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe czy choroby nowotworowe powinniśmy wcześniej zasięgnąć opinii lekarza.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zabiegi na zniszczone włosy
Kupuję tylko profesjonalne produkty fryzjerskie
BIO-Kosmetyki naturalne.
Na mnie dobrze działa seria z śliwką kakadu, mango i jaśminem. Stworzone...
Termometr
Ja mam termometr który fajnie działa, dobrze i szybko mierzy. Każda mama wie jakie...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy...