Nowości Wydawnictwa Novae Res | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Nowości Wydawnictwa Novae Res

15 listopada 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Z przyjemnością prezentujemy katalog nowości wydawniczych Wydawnictwa Novae Res. Wśród bardzo wielu nowych pozycji, każdy czytelnik powinien odnaleźć coś ciekawego dla siebie, a jest w czym wybierać.

FANTASTYKA

Dziewiąte życie czarnoksiężnika — Marcin Strzyżewski

_978-83-7942-316-3Cztery wieki po wielkiej wojnie nad królestwem Estremarchii zaczyna panować zabójcza dla ludzi ciemność. Towarzyszy jej seria makabrycznych i niewyjaśnionych zbrodni. Ich tropem podąża Charles Errington, bystry i męski mimo siwizny mag, a jednocześnie oficer tajnej policji.

Co łączy z pozoru odległe wątki kapitana Charlesa, żonglerki Lili i kata Fahrida?

Ciemność zagarnia kolejne miasta. Czas się kończy, a wciąż nikt nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie zagrożenie zawisło nad ich światem. Czy można jeszcze zapobiec katastrofie?

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 350
ISBN: 978-83-7942-316-3
WIĘCEJ: TUTAJ

Po drugiej stronie rozmiaru — Tadeusz Kupiecki

_978-83-7942-377-4Rok 2049. Od prawie trzydziestu lat trwa wojna między ludźmi i krasnalami. Zniszczona została cała powierzchnia planety. Jeszcze tylko nieliczne punkty oporu trwają w zrujnowanych miastach i nielicznych skrzatowiskach znajdujących się głęboko pod ziemią. Promieniowanie radioaktywne zamienia ludzi i skrzaty w mutantów.

Obie strony przygotowują się do zadania ostatecznego ciosu. Ludziom udaje się skonstruować maszynę minimalizującą człowieka do wielkości skrzata. Pomniejszeni w ten sposób zwiadowcy wyruszają z zadaniem przedarcia się na terytorium wroga. Ale i druga strona przygotowuje dla ludzi niespodziankę…

Tymczasem pojawia się trzecia siła – nowy, groźny gatunek, chcący wykorzystać trwającą wojnę do własnych celów.

Czy ludzie i krasnale będą potrafili zjednoczyć się do wspólnej walki z nowym wrogiem?

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 145x205mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 828
ISBN: 978-83-7942-377-4
WIĘCEJ: TUTAJ

Johny Stargazer. Tajemnice Anturgii — Michał Łuczyński

_978-83-7942-373-6Po latach kosmicznej tułaczki statek M12 dociera do nieznanej planety – Anturgii – zamieszkałej przez roślinopodobne organizmy zwane florytami.

Na pozór niegroźna planeta kryje wiele tajemnic. Zbiegiem okoliczności Johny wraz z dwójką przyjaciół ląduje na jej powierzchni, nie mając świadomości, że jego nieprzewidziane zachowanie zaburzyło misterny plan, uknuty wiele lat wcześniej na Ziemi.

Załoga ratunkowa napotyka na szereg kłopotów. Porwanie Johny’ego, gwałtowne załamanie pogody, a także podrzucane przez nieznaną cywilizację łamigłówki zamieniają finał misji w walkę o przetrwanie.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-7942-373-6
WIĘCEJ: TUTAJ

Adam Mosser i Łowca Siódmego Mroku — Konrad Berg

_978-83-7942-343-9Czy marzyłeś kiedyś o tym, aby w twoim życiu pojawił się ktoś, kto pokaże ci inny świat? Adam Mosser często o tym myślał, aż pewnego dnia zdmuchnięcie urodzinowych świeczek wprowadziło go w świat magii…

Przeżyj tę przygodę wraz z chłopcem, którego życzenie spełniło się i sam oceń, czy na pewno ten inny, niezwykły świat da ci to, czego w istocie pragniesz.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o prawdziwe wartości czeka Cię niesamowita przeprawa pełna tajemniczych istot i niezwykłych zdarzeń.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-7942-343-9
WIĘCEJ: TUTAJ

Wojownicy Shingan. Mistrzowie zła — Maciej Maciejski

_978-83-7942-421-4Wojownicy Shingan, wierni wielowiekowej tradycji sztuk walki, zostają uwikłani w poważny konflikt.

Młodzi adepci Shingan z Polski – Angelika, Maciek i Krzysiek – wraz ze swą trenerką Nami jadą do Kraju Kwitnącej Wiśni, by przekonać się, ile są warte ich dotychczasowe umiejętności. Trafiają w sam środek walki Shingan z nieprzyjacielem…

Wszyscy chcą znaleźć Dziedzica, który jest nadzieją na stabilizację. Jednak zanim do tego dojdzie, wiele spektakularnych walk się odbędzie, a wielu ludzi straci życie…
[www.facebook.com/WojownicyShingan]

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 322
ISBN: 978-83-7942-421-4
WIĘCEJ: TUTAJ

Miecz Boga Wojny — Janusz Warchlewski

Nad Imperium zawisły czarne chmury. Za wielką wodą, na zachodzie, rośnie potęga, która chce zawładnąć całym światem. _978-83-7942-367-5Maryanie opanowali już cały swój kontynent, a teraz w imię bliźniaczych bogów przygotowują się do podbicia najsilniejszego rywala. Ale Ośmiu – bogowie, w których wierzą mieszkańcy Imperium – mają plan przeciwstawienia się wrogom.

Oto w dwóch zakątkach kraju dwoje nieznanych dotąd nikomu wieśniaków otrzymuje szczególne moce, które mają pozwolić im zrealizować misję ocalenia. Nim jednak wojskom Imperium przyjdzie stawić czoło Maryanom, należy się rozprawić z pragnącym odzyskać swoje ziemie wrogiem ze wschodu. Królestwo Kharsan od pewnego czasu napada na wioski przy granicy Imperium, mordując wszystkich mieszkańców i plądrując domostwa. Dlatego pierwszym zadaniem wybrańca bogów będzie danie im nauczki. Czy będzie w stanie przeciwstawić się miażdżącej przewadze wroga?

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130×210 mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 472
ISBN: 978-83-7942-367-5
WIĘCEJ: TUTAJ

Wolność urojona — Edward Strun

Alan Mere ma wszystko: dobrze płatną pracę, luksusowy apartament na sto trzydziestym drugim piętrze, przyjaciela idealnego w _978-83-7942-371-2postaci sztucznej inteligencji o imieniu Fred… oraz życie, którego nie znosi.
Pewnego dnia spotyka piękną nieznajomą, Syntię, i od tej chwili nie może przestać o niej myśleć. Inne sprawy powoli tracą znaczenie, produktywność Alana w pracy gwałtownie spada, a jego rozkojarzenie natychmiast zostaje zauważone przez przełożonych.

Podczas jednego z bezcelowych spacerów mężczyzna ponownie widzi Syntię. Udaje mu się z nią porozmawiać. Ta rozmowa zmienia wszystko. Alan dostrzega, jak naprawdę wygląda otaczająca go rzeczywistość: ludzie szpiegowani są we własnych domach, zamykani w złotych klatkach, przekonani o swojej wolności i szczęściu, bombardowani nachalnymi reklamami, ogłupieni przez telewizję, otoczeni niepotrzebnymi gadżetami oraz zaawansowaną technologią, której do końca nie rozumieją.
Wreszcie Alanowi udaje się zrzucić kajdany, którymi krępował go bezduszny system. Tylko czy poza murami multikondygnacyjnych wieżowców jest miejsce dla takich jak on? Miejsce, które mógłby nazwać domem i poczuć się wolny? Naprawdę wolny…
„Wolność urojona” to antyutopia będąca ostrą krytyką konsumpcyjnego stylu życia. Powieść w bezkompromisowy sposób obnaża wady współczesnego kapitalizmu i przedstawia przyszłość tego systemu w czarnych barwach, zadając równocześnie pytanie: dokąd nas to zaprowadzi?

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 290
ISBN: 978-83-7942-371-2
WIĘCEJ: TUTAJ

Liori — Anna Anton

Planeta San-Dok jest jedną z większych w układzie słonecznym Mirmars. To na niej pewnego pięknego dnia, w blasku _978-83-7942-365-1zachodzącego słońca coś niepokojącego zaczyna się dziać wokół królewny Liori Chri. A może coś dziwnego dzieje się z nią samą?

Prawdziwa gratka dla miłośników science fiction. Wartka akcja, niesamowite stworzenia, niebezpieczna planeta Mackoczułków oraz dzielni bohaterowie – królewna Liori, Ihil Książę Wybrzeża, Ole, a także mściwy Gorbo i wielu innych.

Jakie przygody ich spotkały? Co osiągnęli dzięki stalowej Czapli? Dlaczego zmierzają do Huczącego Morza? Kim są Mikrusowie? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie w opowiadaniu „Liori”.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Fantastyka
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzedełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 98
ISBN: 978-83-7942-365-1
WIĘCEJ: TUTAJ

SENSACJA

Agentka RD95 melduje się! — Daria Babś

Rudowłosa, zadziorna i zuchwała agentka PAS-u (Polscy Agenci Specjalni), Robi Damon, otrzymuje niewdzięczną misję _978-83-7942-425-2chronienia Neta Bore’a – najbogatszego chłopaka w szkole.

Po jednej z akcji terroryści porywają jej ojca. To jednak dopiero preludium prawdziwego pokazu okrucieństwa i bezwzględności Delikowców. Młodzi agenci stają się ostatnią nadzieją na rozbicie tej groźnej grupy przestępczej. Wspierają ich pilot, informatyk, dwójka szturmowców oraz snajper.

Czy uda się im uchronić Polskę przed kolejnymi atakami? Czy owocna współpraca między agentami i wojskiem jest możliwa? Jaką rolę w tym wszystkim odegra najwybitniejszy snajper Anton Jerakov i dlaczego zostanie celem numer jeden Robi?

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Sensacja
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 638
ISBN: 978-83-7942-425-2
WIĘCEJ: TUTAJ

Ludzie, którzy nie patrzą w oczy — Janusz Beynar

Pracujący w kanadyjskiej policji Derek zostaje zawieszony za tragiczne w skutkach niedopilnowanie obowiązków podczas _978-83-7942-387-3aresztowania podejrzanego. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie śledztwa pogrąża się w depresji. Ratunkiem dla niego ma być samotny wyjazd na kanadyjską wyspę, dokąd zostaje oddelegowany jako człowiek idealnie nadający się do wykonania tajemniczego zadania zleconego przez FBI. Biuro liczy, że Derek, niedoszły aktor o polskich korzeniach, będzie w stanie zdobyć zaufanie Karola Levickiego, pustelniczego i enigmatycznego właściciela wyspy tego samego pochodzenia.

Karol nie ma pojęcia, że prawdziwą rolą Dereka jest odkrycie prawdy o jego zagadkowej przeszłości, od której zależą polityczne losy Stanów Zjednoczonych. W malowniczej scenerii Gór Skalistych dochodzi do dramatycznej konfrontacji pomiędzy mężczyznami i odsłonięcia ich najgłębszych tajemnic…

Przygody bohaterów swoim klimatem przypominają najlepsze dzieła Jacka Londona, do których Janusz Beynar wprowadza elementy sensacyjne. [Agnieszka Lingas-Łoniewska]

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Sensacja
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-7942-387-3
WIĘCEJ: TUTAJ

Złoto Bombaju — Czesław Sikorski

Zderzenie dwóch, całkiem odległych od siebie światów i jednego człowieka, który próbuje pogodzić miłość do rodziny z potrzebą _978-83-7942-389-7przeżycia wielkiej przygody. Przygody, która może się okazać ostatnią w jego życiu.

Życie w Polsce w latach 80. nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Przekonuje się o tym Eryk, którego zaczyna przytłaczać rzeczywistość kolejnych szarych dni spędzanych w Lublinie. Kiedy nagle nadarza się okazja wyjazdu na drugi koniec świata, nikt i nic nie jest w stanie go powstrzymać. Nieważne, że podróż ta nie jest do końca legalna.

W Indiach z wypiekami na twarzy chłonie atmosferę ulic Bombaju, zachwyca się urodą hinduistycznych świątyń w dżungli Goa, czuje się światowcem w kasynie gry w okolicach Kuala Lumpur oraz w bankach i centrach handlowych Singapuru. Pochłonięty urokami egzotycznych krajów, zostawia za sobą pamięć ciemnych zakamarków rodzinnego miasta. Otrzeźwia go dopiero niespodziewany zwrot wydarzeń, który przewraca życie jego i jego rodziny do góry nogami…

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Sensacja
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-7942-389-7
WIĘCEJ: TUTAJ

Tajemnica Orlego Gniazda — Emilia Nowak

Trójka młodych przyjaciół otrzymuje anonimową wiadomość, że w Bobolicach znajduje się ukryty skarb. Nieporozumienie? _978-83-7942-423-8Głupi żart? A może tajemniczy informator wie, że pisze do osób, które mają na swoim koncie wcześniejsze sukcesy w poszukiwaniu skarbów? W każdym razie nadarza się świetna okazja do wypadu w piękne rejony Jury Krakowsko-Częstochowskiej, z jej malowniczymi skałkami, jaskiniami i górującymi nad okolicą Orlimi Gniazdami. Po trudach ostatniego roku studiów i egzaminów dyplomowych świeżo upieczonym magistrom należy się trochę wypoczynku. Ale to nie będą leniwe wakacje…

Zagadkowe wydarzenia w scenerii średniowiecznych warowni, ożywające lokalne legendy, pełna nieoczekiwanych zwrotów, wartka akcja, ciekawa narracja, niestroniące od humoru żywe dialogi obiecują zajmującą lekturę – nie tylko na wakacje.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Sensacja
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 210
ISBN: 978-83-7942-423-8
WIĘCEJ: TUTAJ

THRILLER

Lista Jonqueta — James Lesy

Yvon Pierre Jonquet jest cierpiącym z powodu wielu kompleksów samotnikiem. Prowadzi spokojne życie księgowego w firmie _978-83-7942-369-9kurierskiej, zapamiętując i rozpamiętując wyrządzone mu przez innych krzywdy. W miarę pogrążania się we własnym – mrocznym i zamkniętych dla innych – świecie, postanawia wprowadzić w życie straceńczy plan…

Kiedy w jednym z wielu domów na przedmieściach Dijon po przedawkowaniu leków nasennych umiera samotna staruszka, nikt nie podejrzewa, że to, co wzięto za akt rozpaczy, w rzeczywistości jest czymś zupełnie innym… Przedziwna seria samobójstw w Dijon i okolicach zaczyna interesować detektywa po przejściach – Juana Poussina… Odkrywa on ledwo widoczną nić łączącą zagadkowe śmierci… Czy bohaterom uda się wyplątać z zawiłej intrygi uplecionej z morderstw, zemsty, jawy i snu?

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Thriller
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 145x205mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 618
ISBN: 978-83-7942-369-9
WIĘCEJ: TUTAJ

Anatomia spisku — Marcin Sobecki

Nigdy do końca niewyjaśniony zamach na Jana Pawła II od wielu lat rozpala wyobraźnię badaczy i zwykłych śmiertelników. Ostatecznie przecież Ali Ağca mógł być tylko narzędziem w rękach o wiele potężniejszych ludzi, a nie szalonym islamistą…
_978-83-7942-439-9
Jest 28 września 1978 roku. Po niespełna 33 dniach pontyfikatu umiera papież Jan Paweł I. Wpływowy amerykański polityk polskiego pochodzenia dostrzega szansę, która stanęła przed zniewoloną wschodnią Europą, a przede wszystkim jego ojczyzną. Jest nią możliwość wyboru Polaka na biskupa Rzymu i tym samym wpływania na wolnościowe dążenia Polaków jak i innych zniewolonych narodów. Rozpoczyna się bezprecedensowa, tajna akcja dyplomatyczna, której celem jest przekonanie Kolegium Kardynalskiego o słuszności dokonania takiego wyboru.

Po 456 latach dominacji włoskich purpuratów na Piotrowym tronie zasiada biskup z nadwiślańskiego kraju. Rosja sowiecka od razu dostrzega wynikające z tego faktu niebezpieczeństwa dla całego bloku wschodniego. Przywódca tego kraju podejmuje decyzję, której efekty świat miał poznać 13 maja 1981 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Książka oparta na faktach, a także dogłębnej analizie wydarzeń pozwalających wskazać organizatorów zamachu na papieża.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Thriller
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzedełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 312
ISBN: 978-83-7942-439-9
WIĘCEJ: TUTAJ

Demon żądzy — Dominika Szałomska

Na pozór zwykła dziewczyna, Emily, odkrywa nagle swoją drugą tożsamość i niezwykły dar przemieniania się w feniksa. W jej _978-83-7942-375-0życiu zaczynają się krzyżować dwa światy: ludzki oraz demoniczny, który z zaskoczenia wkrada się w jej codzienność. Demon Żądzy (Asmodeusz) i Obłąkany Anioł (Lukas) toczą walkę o jej ciało i duszę.

Niepogodzona z faktem, że ma być zwykłą kochanką Lucyfera, zstępuje do piekieł i z największym z demonów toczy walkę o swoją niezależność, miłość do ukochanego mężczyzny i o swoje kobiece wartości.

„Demon żądzy” to niezwykła opowieść o odkrywaniu kobiecej tożsamości, własnej wartości oraz darów natury, w które nie zawsze łatwo jest uwierzyć.
Książka zawiera treści o charakterze erotycznym.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Thriller
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-7942-375-0
WIĘCEJ: TUTAJ

Po moim trupie — Magdalena Owczarek

Wyobraź sobie, że pewnego słonecznego dnia budzisz się w innym świecie – w świecie, w którym każdy z sąsiadów jest _978-83-7942-339-2potencjalnym zabójcą, a wyprawa do sklepu spożywczego po podstawowe produkty urasta do rangi śmiertelnie niebezpiecznego slalomu między żywymi trupami. Wiesz, że z czasem zacznie brakować wszystkiego – łączności, prądu, gazu, a nawet wody. Tak, to się nazywa apokalipsa zombie.

I wyobraź sobie jeszcze, że nie jesteś żadnym byłym komandosem, wirusologiem ani nawet prezydentem Stanów Zjednoczonych. Nie, mieszkasz we Wrocławiu, masz dwadzieścia parę lat, garść anegdot z Afryki, zwariowaną rodzinkę, która postanowiła uciec przed zombie do ciepłych krajów, i to, co znajdziesz w kawalerce po ekscentrycznej babci.
To, czego nie masz, to instynkt samozachowawczy.

„Po moim trupie” to lekkostrawna czarna komedia, która z przymrużeniem oka patrzy na bijący rekordy popularności temat zombie. Powieść została napisana w ramach akcji „National Novel Writing Month”.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Horror
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-7942-339-2
WIĘCEJ: TUTAJ

LITERATURA DLA DZIECI:

Duchy Singapuru — Ewa Jałochowska

Kaj przeprowadza się z rodzicami do Singapuru. Niesamowite przygody ze smokami, jaszczurami, piratami i bóstwami, a przede wszystkim z Yin i Yangiem sprawiają, że poznaje i zaczyna rozumieć kulturę i religie Wschodu, pozbywając się dotychczasowych _978-83-7942-359-0uprzedzeń.

„Wciąż nie wiem, kim jestem. Wciąż nie wiem, w co wierzę. Ale jeśli Jezus mówił, że powinniśmy kochać ludzi, to jestem chrześcijaninem. Jeśli Konfucjusz mówił, że należy kochać i szanować innych, to wyznaję konfucjanizm. Jeśli Budda mówił, że najważniejsza jest miłość, jestem buddystą. Jeśli więc Mahomet mówił, że jesteśmy sobie równi i powinniśmy się kochać, mogę być nawet muzułmaninem…”

W tej wspaniałej podróży każde dziecko znajdzie te pytania, które samo sobie zadaje, a każdy dorosły odkryje w sobie dziecko, które ma dziewięć… no, prawie dziesięć lat.

Ewa Jałochowska, historyk sztuki, dziennikarz, autorka książki „Historia sztuki dla dzieci i rodziców” (Bukowy Las, 2012)

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 396
ISBN: 978-83-7942-359-0
WIĘCEJ: TUTAJ

Leśny przyjaciel — Elżbieta Lomnic

_978-83-7942-357-6Pewnego lata Tomkowi, przebywającemu w ośrodku wczasowym, udaje się oswoić sympatycznego leśnego gryzonia. Coraz śmielsze zwierzątko przywiązuje się do chłopca, który codziennie czeka na nie ze smakołykami.

„Leśny przyjaciel” to sympatyczna i pełna ciepła opowieść o przyjaźni rozwijającej wrażliwość na przyrodę i potrzeby drugiego człowieka.

Mam nadzieję, że „Leśny przyjaciel” chociaż w maleńkim stopniu wpłynie na pobudzenie wrażliwości młodych ludzi na otaczający ich świat przyrody i zatrzymają się na moment, aby się nad nim zastanowić. [Autorka]

Szczegóły:
•    Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
•    Wydawca: Novae Res, 2014
•    Format: 145x205mm, oprawa twarda
•    Wydanie: Pierwsze
•    Liczba stron: 28
•    ISBN: 978-83-7942-357-6
WIĘCEJ: TUTAJ

Ważne rozmowy Krysi o świecie. Tom 2. Rozmowy o… — Małgorzata Danuta Kłaczyńska

Po rozważaniach na temat tolerancji nadszedł czas, by Krysia zmierzyła się z problemem konsumpcjonizmu. Zarówno ją, jak i jej przyjaciół czeka wiele trudnych pytań i poważnych wyborów. Na szczęście zawsze mogą liczyć na tatę i dziadka Krysi, dzięki _978-83-7942-337-8pomocy których – krok po kroku – rozwiążą tajemnicę, jaka łączy kupowanie nowych gadżetów, zabawek, słodyczy czy zbędnych ubrań z wolnością myśli, miłością do natury i odpowiedzialnością za własny rozwój oraz całą naszą planetę.

Przyłącz się do nich i zobacz, jak codzienne, małe decyzje wpływają na to, kim jesteś i jak – rozprzestrzeniając się niczym kręgi na wodzie – mogą zmieniać świat: uleczyć go lub dalej niszczyć.
[www.mdklaczynska.com]

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 145x205mm, oprawa twarda
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 154
ISBN: 978-83-7942-337-8
WIĘCEJ: TUTAJ

LITERATURA KOBIECA, BIOGRAFIE:

Ogród wyobraźni hrabiny von Arnim — Małgorzata Piera

OGRÓD WYOBRAŹNI hrabiny von ARNIM to opowieść inspirowana biografią angielskiej pisarki Elizabeth von Arnim (Mary AnnetteBeauchamp). Pierwsza w Polsce tak obszerna praca poświęcona jej życiu i twórczości.

Fascynująca podróż do miejsc, w których przed niemal stu laty można było spotkać hrabinę. Najwięcej czasu spędzamy _978-83-7942-361-3oczywiście w Nassenheide (obecnie Rzędziny koło Szczecina), wiejskiej posiadłości Arnimów, gdzie powstało m.in. jej najsłynniejsze dzieło – Elizabeth and Her German Garden. Z majątku pozostał do dziś jedynie park i… trzy schodki pałacu, a jednak ten mikroświat, ze wszystkimi przejawami swej świetności, istnieje nadal. Zatrzymany ponad czasem – w słowach historii zapisanej przez hrabinę.

Z kart opowieści wyłania się obraz niezwykłej kobiety. Ogromna pasja życia sprawiała, że Elizabeth zachwycał każdy przejaw istnienia, oddech natury. Wybuch zieleni wiosną, fiolet nieśmiałych krokusów, krople rosy srebrzące struny traw, bezkresna biel zimowego krajobrazu – były dla niej źródłem natchnienia i inspiracji, a jednocześnie tłem dla wyrażenia swoich niezwykle śmiałych – jak na tamte czasy – poglądów.

„Ogród wyobraźni…” zaprasza wszystkich zmęczonych wieczną gonitwą. Oferuje chwilę oddechu i refleksji nad czasem, który minął, a zarazem odkrywa starą prawdę – wszystko nieustannie się zmienia, a jednak trwa nienaruszone. I dziś w Rzędzinach szumią te same drzewa, a ocalałe stopnie pałacu chronią pamięć dotyku stóp hrabiny von Arnim.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Biografie
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 220
ISBN: 978-83-7942-361-3
WIĘCEJ: TUTAJ

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna Tom I — Agnieszka Lingas-Łoniewska

Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy historie, trzy miłości.
_978-83-7942-234-0
Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych obietnicach? Mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale czy takim dobrodziejstwem Zuzanna obdarzy Roberta? Nie tak łatwo przecież zamknąć karty przeszłości i napisać nową opowieść o wspólnym życiu.

Zuzanna to pierwszy tom historii trzech kobiet w gorących chorwackich klimatach. Opowieść o tym, jak łatwo i szybko można zniszczyć wszystko, co w życiu najcenniejsze i jak trudno potem to odzyskać.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 232
ISBN: 978-83-7942-234-0
WIĘCEJ: TUTAJ

W cieniu fleszy — Paulina Ptasińska

_978-83-7942-287-6Ta zaskakująca opowieść o miłości niemal niemożliwej poruszy serce każdej kobiety.

Młoda i niewierząca w siebie Emily wyjeżdża na wakacje do Miami ze swoją niezbyt przyjemną rodziną. Pobyt w mieście pełnym słońca i poznanie tajemniczego Mata bardzo zmieni nieśmiałą bohaterkę. Początkowo zwiedziona pozorami, stopniowo odkryje prawdę o swoim kochanku, rodzinie i o sobie samej. Dawne rodzinne konflikty, przygody, przyjaźnie i miłości dziewczyna ujrzy w inny sposób, sama zaś znajdzie się niechcący w ogniu fleszy paparazzich…

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 232
ISBN: 978-83-7942-287-6
WIĘCEJ: TUTAJ

PSYCHOLOGICZNE, INNE:

Dziura w bucie — Magdalena Kobis

„Dziura w bucie” Magdaleny Kobis to fascynujące zapiski autobiograficzne. Autorka opisuje swój pobyt w paryskim szpitalu psychiatrycznym. Poprzez szczegółowe opisy zmagań z chorobą, walki z własnymi demonami, wkraczamy w świat, który dawniej _978-83-7942-431-3był spychany na margines. Dowiadujemy się, jak wygląda codzienne życie w szpitalu, poznajemy pacjentów oraz lekarzy. Dzięki notatkom spisanym w formie pamiętnika autorka wprowadza czytelników w niesamowity świat fantasmagorycznych wizji, które nawiedzają schizofreników.

Mada, trzydziestoletnia Polka mieszkająca we Francji, trafia do szpitala Salpêtrière na miesiąc, który przedłużył się do prawie dwuletniego pobytu między oddziałem zamkniętym, otwartym i dziennym… Dzięki prowadzonym zapiskom odtwarza swoje wspomnienia, wizje, zaburzenia i odczucia z urojeń, leczenia lekami i elektrowstrząsami…

„Dziura w bucie” ukazuje świat umysłowo chorych wolny od stereotypowego postrzegania. Jest to książka, którą koniecznie muszą przeczytać rodziny ludzi chorych psychicznie, aby poznać i choć trochę zrozumieć świat, w jakim żyją chorzy.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm. oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 292
ISBN: 978-83-7942-431-3
WIĘCEJ: TUTAJ

Okruchy wieczności — Andrzej Borun

Książka objętościowo wydaje się nieduża, ale to tylko pozory, gdyż jest bogata w głębokie treści o życiu, duchowości, przemijaniu, przyszłości… Stawia pytania egzystencjalne o sens tego, jak na co dzień żyjemy. Czytelnik znajdzie tu pewne _978-83-7942-323-1sugestie, próby odpowiedzi na kwestie nurtujące ludzkość od zawsze, z którymi i tak każdy musi się zmierzyć osobiście. Książka nie pozostawia czytelnika obojętnym, zaprasza go do zaangażowania się i odkrywania tego, czego jeszcze o sobie nie wie. Jest to swoista podróż w głąb siebie. Pomaga w tym niezwykłe urozmaicenie gatunkowe. Zaskakują celne aforyzmy, błyskotliwe anegdoty i bogate duchowe doświadczenie, którym autor hojnie się dzieli. Książka jest żywa, zaprasza do życia w pełni, harmonii i jedności. Emanuje pozytywną energią.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzedełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 122
ISBN: 978-83-7942-323-1
WIĘCEJ: TUTAJ

Pan Zmierzchów — Jakub Krzysztof Nowak

Lata trzydzieste XI wieku. Mroczny i spowity mgłą tajemnicy okres w historii Polski. W czasach zamętu potomkowie możnowładczych rodów spiskują, planując secesję podbitych dzielnic. Niedobitki legendarnego plemienia dzikich kobiet _978-83-7942-363-7prowadzą krucjatę przeciwko patriarchalnemu społeczeństwu, objawiają się wyklęci bogowie i pradawne demony. Nawet namaszczony władca nie cofa się przed skrytobójstwem.

Gdy płoną oblegane przez najeźdźców grody, a klingi mieczy spływają na przemian wrażą lub bratnią krwią, bezimienny łucznik okazuje się spadkobiercą starożytnej mocy. Jak poradzi sobie z misją w świecie bezwzględnych zbrodni i nieokiełznanych namiętności, wspierany jedynie przez ród skażony wilczym stygmatem i kobiety mordujące własnych synów? Wszak przyjdzie mu pokonać zastępy pruskich i wareskich wojów, przewrotnych kapłanów, płatnych zabójców, krwiożercze widma oraz własne szaleństwo, by stać się namiestnikiem boga umarłych.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-7942-363-7
WIĘCEJ: TUTAJ

Przypadki nie istnieją. Wspomnienia z celi — Martyna Karczmit, Karolina Karczmit

W 2006 roku na Osiedlu Kombatantów w Nowej Hucie doszło do makabrycznej zbrodni. Krzysztof S. zamordował młodego mężczyznę. Po kilku dniach funkcjonariusze znaleźli i zaaresztowali zabójcę, którego sąd skazał na 25 lat pozbawienia wolności. _978-83-7942-405-4Tyle faktów.

Jednak nie tłumaczą one, dlaczego do tego doszło. Obszerne i szczere wyjaśnienia postanawia złożyć sam winny, pisząc wspomnienia. Autobiograficzne wyznania szokujące bezpośredniością, a niekiedy brutalnością przedstawiają nie tylko wycinki z życiorysu ich autora, lecz także jego poglądy, zainteresowania, uczucia. Poszczególne historie, miejscami zabawne, miejscami budzące grozę, przywołują kluczowe dla niego zdarzenia: doświadczenia z narkotykami, kradzieże, pobyt w ośrodku resocjalizacyjnym, praktyki religijne, lekturę Pisma Świętego czy Biblii Szatana. Fragmentaryczna kompozycja nie daje w pełni logicznej i spójnej odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”. Pozwala natomiast czytelnikowi na wyrobienie własnej opinii, a przede wszystkim przekazuje prawdę Krzysztofa S.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm. oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-7942-405-4
WIĘCEJ: TUTAJ

Rzeź wołyńska. Pamięć piekła — Aleksander Ławski

Czy pamięć o dokonanym dawno temu ludobójstwie pozwoli dziś ułożyć relacje z ukraińskimi sąsiadami? Czy nie stanie się przeszkodą w pomocy tym, których przodkowie pomagali Polakom?
Czy wystarczy wspomnienie tych, którzy zapłacili za to własnym życiem?
_978-83-7942-331-6
II wojna światowa. Józef, syn polskiego legionisty, kończy gimnazjum, przeżywa pierwszą miłość i pierwsze nadzieje.

Jednak wojna i narastające nastroje nacjonalistyczne nie sprzyjają realizacji młodzieńczych planów. Romantyczna sceneria zmysłowej inicjacji dwojga młodych kochanków myli – w tle rozgrywa się bowiem rzeź wołyńska.

Mordy na mieszkańcach polskich wiosek dokonywane przez bandy UPA, odwetowe akcje Armii Krajowej, tragiczny pochód przez Ziemię Wołyńską – wszystko to na zawsze naznaczy losy głównego bohatera, który dziś, prowokowany do zwierzeń, snuje swą przynoszącą ulgę opowieść.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-7942-331-6
WIĘCEJ: TUTAJ

Strefa Darién — Michał Zieliński

Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli.
_978-83-7942-397-2
Siedmioosobowa ekspedycja ma na celu eksplorację Przesmyku Darién dzielącego Panamę i Kolumbię, który ze względu na swoje trudno dostępne położenie jest praktycznie nieuczęszczany przez ludzi, a wykorzystywany jedynie w celach tranzytowych przez kolumbijskich partyzantów (FARC) i kartele narkotykowe.

Michał Zieliński urodzony w Białej Podlaskiej w 1986 roku. Absolwent Wydziału Pedagogiki Kryminologicznej. Pasjonat wszelkich podróży, zarówno tych małych, jak i tych na drugą półkulę. Szczególnie upodobał sobie nadal tajemniczą Amerykę Południową. Zafascynowany dzikimi plemionami oraz ich kulturą.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 145x205mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 166
ISBN: 978-83-7942-397-2
WIĘCEJ: TUTAJ

Taksówką po Atlantydzie — Jacek Kulon

Każdy z nas słyszał kiedyś o Atlantydzie. Wspaniałej wyspie, gdzie ludzie żyli w błogim spokoju, a szczęście i radość wypełniały _978-83-7942-351-4ich serca. Czy w medialnym zgiełku współczesności i cywilizacyjnym szaleństwie nie chcielibyście się czasem zatrzymać i pomarzyć, że mieszkacie na takiej właśnie wyspie?

Okazuje się, że takie miejsce istniało nie tylko w umyśle Platona, lecz istnieje tu i teraz – w centrum rozbieganej Europy. To mała wysepka Jersey, wchodząca w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Autor, mieszkając na niej od kilkunastu lat i pracując najpierw w hotelowym centrum fitnessu, a potem jako kierowca taksówki, poznał na wskroś tamtejszą kulturę i wszelkie uroki mieszkania na Jersey. Barwnie opowiada o życiu mieszkańców i przedziwnych zwyczajach panujących na wyspie. Zwyczajach, które są na początku trudne do zrozumienia dla emigranta z Polski, jak choćby publiczne bekanie po jedzeniu…

„Taksówką po Atlantydzie” to czasami sarkastyczna, czasami dowcipna wizja angielskojęzycznej społeczności mieszkającej na Wysepce o rozmiarach 6 na 9 mil i rzuconej pośród fal Atlantyku – zupełnie jak mityczna Atlantyda!

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 145x205mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 140
ISBN: 978-83-7942-351-4
WIĘCEJ: TUTAJ

Z parasolem przez Irlandię — Tsanko Ivanov

Tsanko Hristov Ivanov pisze o sobie, że mieszka „gdzieś pomiędzy Morzem Czarnym a Morzem Irlandzkim”.

Irlandię zna _978-83-7942-187-9bardzo dobrze. Książka, którą trzymasz w rękach, nie jest jednak ani klasycznym przewodnikiem, ani rozmówkami polsko-irlandzkimi.

Ta pełna humoru i pasji opowieść pozwoli Ci zrozumieć nie tylko Irlandię, która wbrew pozorom jest dla Polaków krajem egzotycznym, lecz przede wszystkim Irlandczyków. A przy okazji poznasz wiele praktycznych wskazówek językowych, dzięki którym zjednasz sobie sympatię wśród wyspiarzy i wybrniesz z niejednej kłopotliwej sytuacji.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Inne
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 118
ISBN: 978-83-7942-187-9
WIĘCEJ: TUTAJ

LITERATURA OBYCZAJOWA

Na krawędzi — Krzysztof Numpsa

„Na krawędzi” daje możliwość spojrzenia na świat przez pryzmat psychopatycznego umysłu, który świadomy swojej ułomności stawia wszystko na jedną kartę.

_978-83-7942-401-6Damian to ofiara losu, historii i złych decyzji, dla której irlandzki raj epoki boomu budowlanego staje się szybko piekłem na Ziemi, uwalniającym demony przeszłości. A tych dręczy Damiana niemało: alkoholizm, seksualne perwersje i młodzieńcza fascynacja satanizmem jedynie otwierają ich listę. Zirytowany jałowym życiem, wpada w kolejny pijacki ciąg, podczas którego zaczyna malować się przerażający obraz człowieka opętanego, stojącego nad krawędzią przepaści. Słabego, zboczonego i śmiesznego w swoich frustracjach. Wydaje się, że nie ma dla niego ratunku. A może ratunek jest bliżej niż się wydaje?

Krzysztof Numpsa – urodzony we Wrocławiu w noc Walpurgii 1974 roku jest zdecydowanym przeciwnikiem przeludniania planety oraz niezrównoważonego dysponowania zasobami naturalnymi w celu utrzymywania za wszelką cenę wzrostu gospodarczego, który stał się katastrofalnym w skutkach celem obecnej cywilizacji.

Jest gorącym zwolennikiem uczynienia przez ludzkość ewolucyjnego kroku ponad podziałami religijnymi, rasowymi i narodowymi w celu znalezienia konsensusu dotyczącego rozwiązania najbardziej palących problemów naszych czasów.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 228
ISBN: 978-83-7942-401-6
WIĘCEJ: TUTAJ

Niemoralna gra — Jolanta Kosowska

Konrad, nauczyciel etyki zawodowej na jednej z medycznych uczelni, dyżuruje za kolegę w studenckim telefonie zaufania. Jedna _978-83-7942-379-8przerwana w pół słowa rozmowa zmienia nieoczekiwanie jego dotychczasowe życie.

Odnalezienie rozmówczyni staje się jego jedynym celem, wypełnia dni, spędza sen z powiek, pochłania całą energię.

Zaczyna się wyścig z czasem. Życie nabiera tempa. Dni pędzą jak oszalałe. Wydarzenie goni wydarzenie. Wszystko wymyka się spod kontroli. Nic już nie układa się w logiczną całość: Konrad niepostrzeżenie daje się wciągnąć w zastawioną na niego pułapkę…

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 338
ISBN: 978-83-7942-379-8
WIĘCEJ: TUTAJ

Wschody i zachody. Część I – Obietnica — Jolanta Wachowicz-Makowska

Joanna jest bardzo młodą kobietą, która dopiero rozpoczyna swoje dorosłe życie. Jej uroda i wdzięk pociągają wielu mężczyzn. Ona sama nie chce jednak wdawać się w luźne czy przelotne związki, marząc o wielkiej miłości, małżeństwie i rodzinie.

_978-83-7942-329-3Kiedy poznaje młodego malarza – Krzysztofa – przeżywa swoją pierwszą, ogromną miłosną fascynację i jednocześnie zaczyna interesować się sztuką. Po dramacie rozstania młoda kobieta stopniowo wchodzi w okres swojej wewnętrznej dojrzałości. Szukając pociechy i życiowej stabilizacji, wychodzi za mąż za mężczyznę, który – ze względu na swój wiek i pozycję – daje jej szansę na spokojne, wygodne życie.

Kiedy wydaje się, że jej pragnienia i oczekiwania zostają spełnione, okazuje się, że nie wszystko układa się jak w bajce…

Jolanta Wachowicz-Makowska, absolwentka socjologii UW, doktorantka Instytutu Pedagogiki, dziennikarka, publicystka. Autorka i współautorka książek naukowych i popularno-naukowych z dziedziny socjologii i psychologii, książek wspomnieniowych („Chochlą i mieczem”, „Czas zapamiętany”, „Panienka w PRL-u”, „Schola Amabilis”), książek dla dzieci („Mój przyjaciel Zawisza”, „Proste gry i zabawy matematyczne”, „Listy do Jasia”, „Listy do Jędrusia”), powieści obyczajowych („O cokolwiek poprosicie”, „Czas nadziei”).

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-7942-329-3
WIĘCEJ: TUTAJ

Niezwyciężeni — Artur Żamojda

Czy można zachować cząstkę swojej tożsamości wobec wrogiego świata? Czy przyjaźń i miłość jest silniejsza od chłodnego _978-83-7942-285-2uścisku syberyjskiego mrozu? Czy kazachski step może wypalić w człowieku wszystkie uczucia?

Kapitan Artur Kaczorowski jest świadkiem wywózki swojej rodziny w głąb Rosji. Postanawia jednak do końca walczyć o ojczyznę – z nadzieją, że kiedyś zobaczy bliskich. Tymczasem nowe, komunistyczne władze zamierzają rozprawić się z partyzantami, ich rodzinami i wszystkimi innymi wrogami ludu…

„Niezwyciężeni” to opowieść o ludziach walczących o zachowanie swojej tożsamości, wracających z końca świata do straconego, zaginionego domu. Historia ludzi odartych ze wszystkiego, co mieli, a jednak bogatych i silnych. Ludzi, którzy z palącego się domu wynieśli wszystko,co najcenniejsze – nietkniętą duszę.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 328
ISBN: 978-83-7942-285-2
WIĘCEJ: TUTAJ

Śpij, malutka — Przemysław Koza

Stan wojenny. Czasy, w których występuje niedobór wszystkiego, a rolę boga chce odgrywać partia. Starszy sierżant sztabowy _978-83-7942-325-5milicji obywatelskiej – Józef Krzepicki – jest typowym niespełnionym człowiekiem, który ze wszystkimi problemami i emocjami radzi sobie za pomocą alkoholu. Wiecznie sfrustrowany, pijany i wściekły, spośród ubogiego zestawu rozrywek najbardziej lubi strzelanie do wron z broni służbowej.

Pewnego feralnego dnia, po jednym z licznych polowań na ptaki, dowiaduje się o śmierci swojej córki. Milicjant postanawia dociec prawdy, znaleźć mordercę ukochanej córeczki i zemścić się na nim. Jednak nie będzie to takie proste, bo całą sprawę ktoś chce wyciszyć, a kolejni świadkowie znikają w tajemniczych okolicznościach. Krzepicki będzie musiał wykazać się odpornością na ból i ludzką głupotę, błyskotliwością oraz uporem w dążeniu do celu. Wszystkie te cechy były mu do tej pory niemalże obce…

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 292
ISBN: 978-83-7942-325-5
WIĘCEJ: TUTAJ

Świetliste Oko. Tom I — Jan Stanecki

„Jak trzy siódemki staną obok siebie, tak wilk zanurzy swój pysk w wodzie”.

_978-83-7942-381-1Starsi mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej pamiętają te prorocze słowa Filipa, jasnowidza z Waliszowa. Miałem to szczęście, że znałem go osobiście. Ostatni raz spotkałem się z Filipem w pewien styczniowy, mroźny wieczór, rok przed jego odejściem z tego świata.

Niepozorny, przygarbiony Filipek, jak go wszyscy nazywali, spojrzał na mnie przenikliwym wzrokiem. Ogarnął mnie wewnętrzny spokój. Poczułem, jak granice zewnętrznego świata zacierają się. To było niezwykłe uczucie. Teraz zastanawiam się, czy Filipek już wówczas wiedział, że moim przeznaczeniem będzie opisanie tych dwóch światów – realnego i duchowego, których granice On w tak niezwykły sposób przekraczał.

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 130x210mm, okładka miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 276
ISBN: 978-83-7942-381-1
WIĘCEJ: TUTAJ

LITERATURA MŁODZIEŻOWA

Ostatnia spowiedź. Tom III — Nina Reichter

HIT INTERNETU! ZAKOCHAJ SIĘ W HISTORII, KTÓRĄ POKOCHAŁY SETKI LUDZI.

Kontynuacja bestsellerowej powieści Niny Reichter. Pełna napięcia, romantyczna opowieść o miłości w szponach show-biznesu. Poznaj tom III cyklu Ostatnia spowiedź.

Bradin i Ally żyją spokojnie, są zaręczeni. Jednak show-biznes nie zapomina o tych, których raz pochwycił w swoje sidła. Bradin _978-83-7942-447-4nadal funkcjonuje w sieci zależności. Producenci, wytwórnia, kontrakt płytowy, słupki sprzedażowe. Świat bez sentymentów.

Gdy Violet LaRoch ujawnia mediom prawdę o swoim dawnym związku z Bradinem, wszystko zaczyna się walić. Jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie. Znajdują się ludzie, którym zależy, by zniszczyć wokalistę Bitter Grace.

I okazuje się, że poukładane życie to domek z kart, nic bardziej trwałego od snu. Co zrobi Ally, gdy szaleńcze, mające trwać wiecznie uczucie nagle się skończy… pozostawiając ją w obcym kraju – wprawdzie z karierą, ale bez rodziny i z sercem rozbitym w drzazgi?

Miłość, zazdrość, show-biznes. Ostatnia spowiedź. Poczuj, jak kocha ten, którego kochają tysiące…

[Facebook: https://www.facebook.com/OstatniaSpowiedz]

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 145x205mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 376
ISBN: 978-83-7942-447-4
WIĘCEJ: TUTAJ

Uczeń Czarnoksiężnika — Aleksandra Chmielewska

Gran Teatre del Liceu to jeden z największych teatrów operowych na świecie.

W trakcie sylwestrowego seansu „Nowy Rok z _978-83-7942-319-4Rossinim” jego scena staje w płomieniach, a w pożarze giną dyrygent i wiolonczelista.

Czy to wypadek, czy może ktoś jest odpowiedzialny za tak tragiczny koniec jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w roku?

Tę zagadkę postanawia rozwikłać dawny uczeń jednego ze zmarłych tragicznie muzyków, któremu wiele lat temu wiolonczelista złożył pewną nietypową obietnicę…

Szczegóły:
Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Wydawca: Novae Res, 2014
Format: 145x205mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 252
ISBN: 978-83-7942-319-4
WIĘCEJ: TUTAJ

 

_logo-novae-res-300dpi

ZAPRASZAMY NA STRONĘ: www.novaeres.pl

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Cera bez zmarszczek
Ja bardzo uważam na skład bo mam dosyć wrażliwą cerę i dużo kremów sprawiało,...
Sztućce
Ja na swoich chcę zrobić grawer, ciekawe ile kosztuje taka usługa. ...
Platoniczna miłość to strata czasu…
Nie w tych czasach...Teraz to raczej niedostępna kobieta budzi niechęć....
Nie umiem z nim zerwać..
Empatia często kobiety gubi.....