„Nigdy nie pozwolę Ci odejść” – recenzja

13 grudnia 2016, dodał: patelsol
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

To już druga część erotycznego cyklu Marty W. Staniszewskiej. Autorka sprawnie łączy tu pikantną zmysłowość z wątkiem uczuciowym. Jak w każdej dobrej powieści, fabuła jest pełna zwrotów akcji, a przewrotny los nie szczędzi kochankom przeszkód w osiągnięciu szczęścia i spełnienia…

Sophie i Aleks tworzą najszczęśliwszą parę na świecie – są bardzo zaabsorbowani zarówno sobą, jak i organizacją planowanego już ślubu. Cieszą się sobą i zdają się być zupełnie odizolowani od rutyny codzienności, jaką znamy z życia. Aleks jest spełnieniem marzeń Sophie, a każdy ich wspólny dzień jest przepełniony romantyzmem i erotyzmem. Czujność Sophie zostaje więc uśpiona wszystkim dobrym i fascynującym, co ją otacza, więc nie dostrzega tego, że do jej związku z Aleksem powróciły problemy z przeszłości.

 

unnamed

photo by. patelsol

Tutaj cukierkowa wizja rzeczywistości, jaką mają zakochani, jest ciągle przysłonięta cieniem zagrożenia, które czyha, by ujawnić się w najmniej oczekiwanym momencie. Gdy wszystko zdaje się układać i w związku, i w życiu zawodowym Sophie, nagle okazuje się, że poczucie szczęścia jednak jest złudne, bo powodzenie może w jednej chwili zmienić się w pecha…

Autorka doskonale gra na emocjach czytelnika, wprowadzając coraz to nowe zawirowania do życia swych bohaterów. Nic tu nie jest oczywiste i trudno przewidzieć, jak za kilka stron rozwinie się fabuła… A huśtawka zdarzeń i nastrojów to jest to, co lubię u tej autorki najbardziej!

Postacie występujące w tej książce to wyraziście nakreślone charaktery, początkowo z pewną dozą idealizmu, który jednak wraz z rozwojem akcji traci na swym blasku. Muszą stawić czoła niebanalnym problemom, zawalczyć o swoje życie i szczęście – a czy im się to uda, sprawdźcie sami:)

Przez całą powieść autorka utrzymuje erotyczny klimat, czasem przeplatany codziennymi sprawami. Jednak ta książka skrywa coś więcej, niż tylko miłość, ślub i seks. Z każdą kartką akcja nabiera coraz większego tempa. Gdy już zdaje się, że nic nie może stanąć zakochanym na drodze do szczęścia, bo są tak bardzo zapatrzeni w siebie i szaleją z miłości, demony przeszłości próbują zagrozić ich życiu.

Dlaczego Sophie przerywa ceremonię ślubną? Czy w końcu nowożeńcy powiedzą sobie sakramentalne „tak”? Dlaczego bez pomocy Aleksa nie upora się z przeszłością? Na te i inne pytania odpowiecie sobie po przeczytaniu tej fenomenalnej książki.

Polecam ją Wam gorąco na zimowe wieczory!

 

Książkę poleca Wydawnictwo Psychoskok – więcej informacji TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz