Naturalne suplementy diety – jakie wybrać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Naturalne suplementy diety – jakie wybrać?

14 lipca 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Suplementy diety kojarzymy często z substancjami syntetyzowanymi chemicznie. Nic bardziej błędnego: wiele z nich to substancje w pełni naturalne. Witaminy pozyskiwane są z owoców, w których występują w dużym stężeniu (np. witamina C z głogu i dzikiej róży). Olejki wyciskane na zimno z orzechów i rzadkich roślin oleistych to najcenniejsze źródła przeciwutleniaczy. Substancje mineralne pochodzić mogą z bogatych w nie skał. Naturalnie wytwarzane suplementy diety są czystym, pozbawionym zbędnych dodatków ekstraktem z najcenniejszych darów natury.

Naturalne suplementy diety - jakie wybrać

Witaminy pochodzenia naturalnego

Suplementacja witamin mija się z celem, jeśli nie są to witaminy pochodzenia naturalnego. Dla wielu osób suplementowanie witamin to jednak konieczność – należą do nich np. weganie, którym konieczne są witaminy z grupy B, występujące w mięsie. Witamina K wpływa na krzepnięcie krwi i mineralizację kości, warto więc ją suplementować – powinna być to naturalna witamina K2, której wpływ na organizm jest silniejszy.

Naturalne suplementy diety Solgar

Wśród preparatów naturalnych wyróżnia się także tzw. suplementy specjalne, o złożonym składzie, o szczególnie intensywnym oddziaływaniu na funkcjonowanie organizmu. Do produktów specjalnych należą cenione suplementy diety Solgar, w tym fitosterole, czynniki lipotorpowe i kompleks termogeniczny. Szerokie spektrum produktów Solgar nie ma sobie równych na rynku – są wśród nich także produkty unikalne, trudno dostępne. Wszystkie kategorie prostych i złożonych produktów Solgar ma w swojej ofercie sklep internetowy tego cenionego na całym świecie już od 1947 roku producenta – cena suplementów, które oferuje internetowy sklep jest przy tym szczególnie korzystna.

Aminokwasy i proteiny wegańskie

Coraz większą popularność zdobywają wegańskie źródła białka. Dobrze skomponowane białko roślinne na zasadzie konwergencji zastępuje niezbędne do życia aminokwasy pochodzenia zwierzęcego. Pochodzą one z wielu surowców, do najlepszych należą jednak algi morskie. Uznaniem wśród gwiazd sportu cieszy się chlorella, zawierająca łatwo przyswajalne kwasy nukleinowe. Cena wegańskich suplementów białkowych jest niższa, niż bazujących na białkach mlecznych.

Naturalne suplementy diety a prawidłowe funkcjonowanie wzroku

Produkty żywnościowe nie zapewniają dzieciom i osobom starszym odpowiednio wysokiej podaży składników koniecznych do prawidłowego funkcjonowania wzroku – marchew czy brokuły ze zwykłego sklepu są dziś pełne substancji niekorzystnych dla zdrowia, zawartość cennych składników jest w nich niska. Dla poprawy stanu wzroku należy więc skorzystać z suplementów. Środki określane jako „strażnicy wzorku” to witamina A, cynk i selen, a także chroniące oczy przed stresem oksydacyjnym witaminy C i E.

Dobre źródła składników mineralnych

Wapń i magnez to minerały przeznaczone nie tylko dla dzieci i młodzieży. Magnez wspomaga uczenie się i pamięć, obniża towarzyszący nam w życiu codziennym stres. Wapń wpływa na prawidłowy rozwój zębów i kości. Za źródła minerałów wysokiej jakości uchodzą chelaty, które cechuje jednak wysoka cena. Dobrym źródłem minerałów jest także naturalny dolomit, którego cena jest bardzo niska.

Tran i oleje rybie – naturalna witamina D3

Tran i oleje rybne to najlepsze źródło kwasów tłuszczowych Omega 3, rzadkich w pożywieniu. Poprawiają one pracę układu odpornościowego i samopoczucie. Lepiej niż niesmaczny olej rybi do picia sprawdzą się kapsułki. Dzięki szczelnej izolacji kapsułek tran długo zachowuje świeżość.

Naturalne suplementy wpływające na stan skóry

Substancje naturalne to nie tylko korzystne działanie na zdrowie, ale też na urodę. Należą do nich karotenoidy, przeciwutleniacze roślinne. Najlepsze z nich, takie jak astaksantyna, znajdziesz w wyciągach z alg. Przeciwutleniacze powinny być rozpuszczone w najwyższej jakości oleju roślinnym, który szczelnie zamykają kapsułki – inaczej szybko degenerują się, a wchłanialność produktu jest niska.

Naturalne preparaty poprawiające samopoczucie

Dobry suplement diety pomaga w walce ze stresem i zmęczeniem oraz ze stanami wyczerpania organizmu. Do produktów, które korzystnie wpływają na stan układu nerwowego należy np. wyciąg z korzenia ashwagandhy. Suplementami, które dodają energii są też syberyjski żeń-szeń i różeniec. Nie warto kupować żeń-szenia i imbiru w sklepie zielarskim – często są przesuszone. Nie mamy pewności, że są to produkty BIO, a nie produkty wytwarzane na wielkich plantacjach Chin. Lepiej sprawdzą się więc ekstrakty znanej marki, produkowane z naturalnych składników. Cena kapsułki ze skoncentrowanym żeń-szeniem wcale nie jest wyższa.

Ekstrakty ziołowe

Świeże zioła zawierają olejki eteryczne, które stanowią źródło przeciwutleniaczy i zwalczają infekcje. Przykładem może być olejek z oregano i tymianku, stosowany jako środek na przeziębienie. Ekstrakt działa silniej, niż świeże zioła lub napar.

Naturalne probiotyki

Kapsułki zawierające probiotyki to najczęściej wybierane substancji wspomagających zdrowie, są konieczne w terapii antybiotykowej. Zdrowe probiotyki powinny zawierać żywe kultury bakterii liofilizowanych. Warte uwagi są nowoczesne probiotyki Solgar, których specjalnie zaprojektowane fiolki zapewniają przeżywalność zdrowych dla jelit bakterii.

Błonnik, czyli regulacja pracy jelit

Błonnik to substancja, która całościowo reguluje układ pokarmowy. Najlepiej sprawdza się błonnik wieloskładnikowy, pochodzący z różnych roślin. Warto zadbać też, aby błonnik zawierał dodatkowo modulatory glukozy.

Rzadkie składniki mineralne

Składniki mineralne konieczne w żywieniu to rzadkie mikroelementy, których nie zapewniają nawet prawidłowa dieta i uważane za szczególnie zdrowe pokarmy. Chrom, miedź i selen to rzadkie pierwiastki – najlepiej wybrać chelaty tych minerałów, które zapewnią wysoką wchłanialność.

Preparaty dla dzieci

Szczególną uwagę zwracać należy na preparaty dla najmłodszych. Często są one barwne, mają też przyciągające uwagę kształty. Nie zawsze jest to zgodne z naturą – starajmy się unikać suplementów z dużą zawartością cukru i sztucznych barwników.

Jak wybrać najlepsze naturalne suplementy diety?

Wysokiej jakości żywność prozdrowotną ocenia się przede wszystkim po braku w jej składzie zbędnych, często niekorzystnych dla zdrowia substancji. Wybierać warto więc te suplementy, które bazują na pochodzących z samej natury składnikach. W przypadku substancji pochodzenia roślinnego są to skoncentrowane wyciągi, pozbawione GMO i zanieczyszczeń. Związki mineralne powinny natomiast występować w aktywnej formie chemicznej, która zwiększa ich wchłanialność. Istotna jest też forma kapsułek (wypełnionych naturalnymi olejami i płynami – twarde tabletki zazwyczaj wchłaniają się gorzej) i sama ilość aktywnych komponentów. Właśnie takie są suplementy diety Solgar, przedsiębiorstwa, które pierwszy na świecie naturalny preparat multiwitaminowy stworzyło już w 1947 roku. Spełniają one restrykcyjne normy amerykańskie nakładane na żywność prozdrowotną. Suplementy Solgar nie zawierają cukru, konserwantów, sztucznych barwników i zbędnych wypełniaczy (skrobia, żelatyna). W odróżnieniu od nie zawsze wysokiej jakości preparatów dostępnych powszechnie w sklepach, najlepsze suplementy, w tym suplementy Solgar, oceniane są przez niezależny panel ekspercki Suplindex – przedstawiającym rzetelne informacje o składzie i pochodzeniu żywności prozdrowotnej.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...
Czy dokarmiacie gołębie?
Jak byłam mała, to zimą dokarmialiśmy ptaki. Przyfruwało dużo wróbelków, sikorki, no i pojawiały...