„Najnowsze metody leczenia nowotworów” – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

„Najnowsze metody leczenia nowotworów” – recenzja

17 kwietnia 2019, dodał: Iwona Marczewska
Artykuł zewnętrzny

Współczesny pacjent ma do wyboru dwie drogi. Jedną z nich jest medycyna konwencjonalna, oparta na naukowych badaniach, dokładna, wyjaśniająca wiele z procesów zachodzących w ludzkim organizmie, ale dość inwazyjna w leczeniu. Chirurgia i farmakologia są często koniecznością, ale pozostawiają też skutki uboczne, silnie ingerując w naturalne funkcjonowanie organizmu. Drugą drogą jest medycyna alternatywna, której początki sięgają tysięcy lat wstecz, a jej skuteczność opiera się na obserwacji i jak najbardziej naturalnym oddziaływaniu na ludzki organizm. Według niektórych te dwa stanowiska stoją w sprzeczności ze sobą. Według innych, najrozsądniejszym wyjściem jest korzystanie z nich obu. Tak właśnie narodziła się medycyna integracyjna.

„Najnowsze metody leczenia nowotworów” to szczególny poradnik dla osób dotkniętych chorobą nowotworową, a także osób z grupy ryzyka, które chciałyby podjąć działania profilaktyczne i wyprzedzić raka. Jest to poradnik z zakresu medycyny zintegrowanej.

Nad książką współpracowało dwóch lekarzy, którzy od lat praktykują naturopatię uzupełnioną o medycynę tradycyjną. Dr Paul Anderson od ponad 20 lat zajmuje się pacjentami w zaawansowanym stadium choroby, z kolei dr Mark Stengler znany jest głównie z autorstwa ponad 30 książek dotyczących problematyki zdrowotnej. Nie sposób odmówić im zatem doświadczenia.

Poradnik jest dość obszerny, ale wymaga tego sama tematyka. Nie da się dostatecznie kompleksowo przedstawić tematu, bez wprowadzenia w metody diagnostyczne i terapie funkcjonujące we współczesnym lecznictwie, a tego waśnie podjęli się autorzy. Przyczyny powstawania raka zostały szeroko opisane zgodnie z najnowszymi teoriami. Dokonano też charakterystyki różnych rodzajów chorób należących do tej grupy. Położono nacisk na wspomaganie leczenia poprzez dietę i suplementację oraz uzupełnienie terapii o alternatywne metody.

Sporą część książki stanowią przypisy. Autorzy już we wstępie zachęcają czytelników do dzielenia się podanymi źródłami z lekarzami prowadzącymi. Nie próbują podważać autorytetu onkologów, lecz proponują pewien rodzaj współpracy, a książka stanowi zbiór metod, które można stosować w leczeniu równolegle, zwłaszcza podczas chemioterapii, naświetlania oraz w okresie pooperacyjnym.

Nie jest to lekka lektura na ciepłe popołudnie, ale rzeczowo napisany podręcznik, który poszerza wiedzę pacjentów, a samych lekarzy może zainspirować do szukania rozwiązań w pełniejszym niż dotychczas zakresie.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ
Dostępna również w wersji e-book

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz