URODA I ZDROWIE

Najlepsze książki po wakacjach – Wydawnictwo Media Rodzina

31 sierpnia 2020, dodał: pinkmause

Zbliża się jesień i długie wieczory. Skorzystajmy mądrze z tego wolnego czasu w domu, który można zamienić na wspaniałe przeżycia. Gorąco zachęcamy, by znaleźć czas na czytanie, dla rozrywki, rozwoju emocjonalnego oraz odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach.

Książki dla dzieci to publikacje niezwykłe. Pełnią wiele funkcji – uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają w dzieciach miłość do książek. Książka bawi i czaruje, wzrusza i śmieszy, zaraża może naiwną, ale jakże piękną wiarą, że wszystko można zrobić w świecie wielkiej zabawy i jeszcze większej wyobraźni, trzeba tylko mieć przyjaciela i wolną od trosk, za to pełną pomysłów i otwartą głowę. Przedstawiamy wybór książek z wrześniowej oferty wydawniczej Wydawnictwa Media Rodzina ze wskazaniem na najfajniejsze książeczki dla dzieci i młodzieży, których nie możecie przegapić.

 

Nieocenione w rozwoju małego dziecka będą serie książeczek dla dzieci 3+ jak np.: seria Mądra Mysz czy Kicia Kocia. Chyba nie musimy przekonywać, jak ważne i potrzebne jest wspólne kartkowanie stron i odkrywanie zapisanego na nich tajemniczego świata. Już maluszki mogą sięgać po bajki dla dzieci, które pozwolą im zapoznać się z podstawową wiedzą, a także nauczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Chwila przy książce jest wspólnie spędzonym, rodzinnym czasem, dlatego tytuły znajdujące się w naszym zestawieniu to pozycje, które zaciekawią wszystkich domowników. W nowej ofercie Wydawnictwa Media Rodzina znajdziemy książeczki o bardzo aktualnych i codziennych problemach, jak np. Mądra Mysz. Zuzia w czasie pandemii czy też Kicia Kocia u dentysty.

Starszym dzieciom z oferty wrześniowej Wydawnictwa Media Rodzina polecamy drugą część przygód Charliego McGuffina pt. Charlie przemienia się w T-Rexa oraz opowieść o życiu Marii Skłodowskiej-Curie, w książce pt. Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności. Wśród książek młodzieżowych na szczególną uwagę zasługują natomiast tytuły: Diabeł, laleczka, szpieg oraz Bezludna wyspa.

Książki nie tylko uczą, ale też bawią, wspaniale rozwijają wyobraźnię i są w stanie wspaniale zorganizować czas w długie wieczory. Jesień to czas na czytanie. Według badań, osoby, które czytają od najmłodszych lat, chętniej sięgną po książkę w dorosłym życiu. Wczesne lata dzieciństwa i okres szkolny są więc kluczowe w rozwijaniu nawyków czytelniczych, kształtowaniu wyobraźni i zaciekawienia światem. Gorąco zachęcamy rodziców do skorzystania z oferty Wydawnictwa Media Rodzina i wybranie dzieciom ciekawych lektur na jesienne wieczory.

Książeczki dla dzieci 3+

Liane Schneider: Mądra Mysz. Zuzia w czasie pandemii

 

Mądra Mysz. Zuzia w czasie pandemii” to książka należąca do popularnej serii książek. „Mądra Mysz” to edukacyjny cykl kwadratowych książek dla dzieci. W jej skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi czy o małym Maksie, przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy” lub “Dawniej i dziś”.

Mądra Mysz. Zuzia w czasie pandemii” to bardzo aktualna książka w czasie pandemii koronawirusa. Zuzia przeżywa teraz to samo, co wiele dzieci na całym świecie: nie może chodzić do przedszkola, nie wolno jej spotykać się z koleżankami i kolegami. Nie może też bawić się z nimi na placach zabaw. Nie odwiedza babci i dziadka. Musi często myć ręce. Pewnie też nie pojedzie na wakacje. Ale przecież czas w domu można wykorzystać wspólnie z rodziną. Mogą upiec coś razem, majsterkować, gotować, dużo się bawić, na parapecie lub balkonie założyć własny ogródek. Takie pomysły sprawiają frajdę nawet wtedy, kiedy nie wolno wychodzić na zewnątrz. Dzięki Internetowi i telefonom można porozmawiać ze wszystkimi osobami, które się lubi. Zuzia pokazuje, że razem na pewno przetrwamy ten trudny czas.

 

Anita Głowińska: Kicia Kocia u dentysty

 

Kicia Kocia wybiera się do dentysty!

Nigdy jeszcze nie była dentystycznym gabinecie. Jest ciekawa, ale trochę się boi. Starannie myje ząbki, pani doktor je obejrzy, żeby stwierdzić, czy są zdrowe. Ząbki są zdrowe, Kicia Kocia już się nie boi i obiecuje, że będzie o nie dbała i zachęci do tego swoich przyjaciół.

Książeczki te skierowane są do kilkuletnich maluchów i przedszkolaków, poznających dopiero świat. Autorka, oprócz opisywania przygód stworzonej bohaterki, zajmuje się również tworzeniem ilustracji do swoich książek.

 

Książeczki dla dzieci 7+

Sam Copeland: Charlie przemienia się w T-Rexa

 

Charlie przemienia się w T-Rexa” to druga część zabawnej serii książek dla dzieci Sama Copelanda i kontynuacja tomiku „Charlie zmienia się w kurczaka” .

Charlie McGuffin znowu ma problem… Nie przestał zmieniać się w przypadkowe zwierzęta, a na domiar złego firma jego taty wpada w kłopoty. Rodzinie Charliego grozi więc konieczność sprzedaży domu i przeprowadzki do cioci Brendy, która ma siedemnaście kotów (oraz drewnianą nogę). Te tarapaty sprawiają, że trudno mu kontrolować, w którym momencie zmieni się w zwierzę. A jeszcze trudniej – jak wrócić do ludzkiej postaci. Czy wreszcie zapanuje nad swoją mocą specjalną, czy już na zawsze utkwi w ciele gołębia…? Druga, wywołująca konwulsyjne wybuchy śmiechu przygoda Charliego McGuffina idealnie nadaje się dla fanów Davida Walliamsa i Roalda Dahla.

Charlie przemienia się w T-Rexa” to idealny prezent dla dziecka – wesoła, wciągająca i pełna zabawnych ilustracji opowieść!

Książeczki dla dzieci 9+

Frances Andreasen Østerfelt, Anja C. Andersen: Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

 

Książka „Światło w ciemności” to oryginalna opowieść, której bohaterką jest Maria Skłodowska-Curie.

Jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Badaczka, która zrewolucjonizowała medycynę i nauki ścisłe. Zdobywczyni dwóch Nagród Nobla. Dzięki swoim odkryciom stała się jedną z najbardziej niezwykłych postaci wszech czasów i wzorem do naśladowania dla milionów kobiet. Maria Skłodowska-Curie. Opowieść o jej życiu została ujęta w formę atrakcyjnego komiksu autorstwa polskiej graficzki Anny Błaszczyk.

Oryginalna forma książki stanowi oprawę opowieści o niezwykłym życiu i dokonaniach jednej z największych i najbardziej znanych Polek wszech czasów. Jej pełna determinacji droga na szczyt, wyzwania, sukcesy, ale też osobiste relacje z mężem i współpracownikami, śledzimy na kartach nietypowego, kolażowego komiksu.

Książki dla młodzieży

M. A. Bennett: Bezludna wyspa

 

Bezludna wyspa” to trzymająca w napięciu powieść dla młodzieży. Autorką książki jest M.A. Bennett, znana czytelnikom z powieści „STAGS”. Współczesna wariacja na temat klasyki –”Władcy much” z pewnością nie zawiedzie oczekiwań młodych czytelników.

Myślałem, że moi koledzy ze szkoły nie żyją. Myliłem się

Grupa słabo zgranych ze sobą nastolatków zostaje zmuszona do walki o przetrwanie na bezludnej wyspie. Link dopiero co przeprowadził się z Ameryki i nie jest mu łatwo zaaklimatyzować się w prestiżowej szkole z tradycjami Osney. Kto mógł się spodziewać, że trzeba będzie zrozumieć tak wiele dziwacznych tradycji? I co to za szkoła, w której o hierarchii wśród uczniów decyduje czas przebieżki wokół szkolnego boiska – nawet jeśli to niezwykle stare boisko? Osiągnąwszy najgorszy od wielu lat wynik w tej konkurencji, Link od razu staje się pośmiewiskiem całej szkoły. Niektórzy uczniowie szczególnie się zawzięli, żeby uprzykrzyć mu życie…

Kiedy pojawia się pomysł wylotu na szkolną wycieczkę, Link uważa, że nie mogłoby go spotkać nic gorszego niż dobrowolne skazanie się na spędzenie wolnego czasu ze swoimi prześladowcami. Kusząco brzmi ultimatum rodziców: będzie mógł opuścić szkołę Osney – na zawsze – tylko wtedy, gdy weźmie udział w tym wyjeździe. Link decyduje się zacisnąć zęby i jakoś przetrwać te kilka dni, żeby zdobyć wymarzoną nagrodę. Jednak ta wycieczka będzie wymagać szczególnego rodzaju wytrzymałości.

Mówi się, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą – ale co się stanie, jeśli na takiej wyspie wyląduje grupa nastolatków, którzy nie żywią do siebie szczególnej sympatii? Kiedy dokuczy im upał, głód i pragnienie, wszyscy pokażą swoją prawdziwą twarz? I wtedy zacznie się prawdziwa rozgrywka…

Bezludna wyspa” to zaskakująca powieść młodzieżowa, która jest nie tylko wspaniałą rozrywką, ale też refleksją na temat hierarchii społecznej, prawa natury i zakamarków ludzkiej duszy.

 

Matt Killeen: Diabeł, laleczka, szpieg

 

Diabeł, laleczka, szpieg” to druga część i kontynuacja thrillera szpiegowskiego dla młodzieży „Sierota, bestia, szpieg”. To książka Matta Killeena, mocna, wstrząsająca, niezapomniana.

Jest rok 1940, a Sara Goldstein ukrywa się przed nazistami, zmieniając się w Ursulę Haller. Staje się ulubienicą śmietanki towarzyskiej stolicy hitlerowskich Niemiec. Pomaga aliantom, zdobywając informacje od nazistowskich generałów w czasie wystawnych przyjęć w eleganckiej dzielnicy Berlina. Czuje jednak, że mogłaby zrobić więcej. Wtedy kapitan, szpieg, z którym pracuje, dowiaduje się o podejrzanym niemieckim lekarzu działającym w Afryce Środkowej. Plotka głosi, że mężczyzna eksperymentuje z bronią biologiczną i dysponuje wirusem dość groźnym, by unicestwiać całe miasta.

Zadaniem Sary i kapitana jest odnalezienie szalonego naukowca oraz przejęcie stworzonej przez niego broni. Muszą to jednak zrobić zanim naziści wykorzystają ją w walce. Dołącza do nich Clementine, udająca służącą pół-Niemka, pół-Senegalka, której ostrością języka i spostrzegawczością dorównuje tylko Sara. Kiedy podróżują przez tereny Konga i Gabonu, słowa Clementine zmuszają Sarę do zaakceptowania bolesnej prawdy, że masowa eksterminacja ludzi nie jest wymysłem nazistów. Gra o niepokojąco wysoką stawkę, najmroczniejsze czyny, do jakich zdolny jest człowiek i dziewczyna, która nie ma nic do stracenia.

Diabeł, laleczka, szpieg” to trzymająca w napięciu szpiegowska powieść młodzieżowa, od której trudno się oderwać.

Poznaj wrześniowe propozycje Wydawnictwa Media Rodzina i pomóż dziecku otworzyć wyobraźnię na świat, jaki odnajdzie na kartach książek

www.mediarodzina.pl

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Ostatnio odkryłam aromatekę
Cera bez zmarszczek
Ja ostatnio mocno ograniczyłam używanie kosmetyków, jak poczytałam, jakie mają szkodliwe składniki....