Najlepsze książki na Dzień Dziecka – Wydawnictwo Media Rodzina

31 maja 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Książki na Dzień Dziecka? Pewnie, że tak! 1 czerwca to jedna z wielu okazji, by rozbudzić miłość do literatury, wybierając właśnie książki jako prezent. Literatura dla dzieci jest bogata w niezwykłe historie, które rozwijają wyobraźnię, uczą i bawią.

 

Książki dla dzieci to publikacje niezwykłe. Pełnią wiele funkcji – uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają w dzieciach miłość do książek. Książka bawi i czaruje, wzrusza i śmieszy, zaraża może naiwną, ale jakże piękną wiarą, że wszystko można zrobić w świecie wielkiej zabawy i jeszcze większej wyobraźni, trzeba tylko mieć przyjaciela i wolną od trosk, za to pełną pomysłów i otwartą głowę. Przedstawiamy wybór książek z oferty wydawniczej Wydawnictwa Media Rodzina ze wskazaniem na najfajniejsze książeczki dla dzieci i młodzieży, których nie możecie przegapić.

Nieocenione w rozwoju małego dziecka będą serie książeczek dla dzieci 3+ jak np. seria Kicia Kocia. Chyba nie musimy przekonywać, jak ważne i potrzebne jest wspólne kartkowanie stron i odkrywanie zapisanego na nich tajemniczego świata. Już maluszki mogą sięgać po bajki dla dzieci, które pozwolą im zapoznać się z podstawową wiedzą, a także nauczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Chwila przy książce jest wspólnie spędzonym, rodzinnym czasem, dlatego tytuły znajdujące się w naszym zestawieniu to pozycje, które zaciekawią wszystkich domowników. W nowej ofercie Wydawnictwa Media Rodzina znajdziemy książeczki o bardzo aktualnych i codziennych problemach, jak np. Kicia Kocia w co się ubierzemy?

Starszym dzieciom z najnowszej oferty Wydawnictwa Media Rodzina polecamy trzecią część przygód Charliego McGuffina pt. Charlie przeobraża się w mamuta oraz fantastyczną serię książeczek Operacja, w tym najnowszą odsłonę zabaw i zagadek w książeczce Operacja Księga Czarodzieja. Wśród książek młodzieżowych na szczególną uwagę zasługują też wszystkim znane tytuły o najsłynniejszym małym czarodzieju, czyli seria książek Harry Potter, także w wersji ilustrowanej.

Książki nie tylko uczą, ale też bawią, wspaniale rozwijają wyobraźnię i są w stanie wspaniale zorganizować czas w długie wieczory. Zawsze jest czas na czytanie. Według badań, osoby, które czytają od najmłodszych lat, chętniej sięgną po książkę w dorosłym życiu. Wczesne lata dzieciństwa i okres szkolny są więc kluczowe w rozwijaniu nawyków czytelniczych, kształtowaniu wyobraźni i zaciekawienia światem.

Gorąco zachęcamy rodziców do skorzystania z oferty Wydawnictwa Media Rodzina i wybranie dzieciom na prezent z okazji DNIA DZIECKA ciekawych lektur na letnie wieczory.

 

SERIA Charlie

Seria Charlie opowiada o pozornie zwykłym, dziewięcioletnim chłopcu, który ma jednak niesamowitą moc. Potrafi on zmieniać się w rozmaite zwierzęta, od pchły przez pająka i węża aż do wilka. Jest tylko jeden problem – dzieje się to wyłącznie wtedy, gdy chłopiec jest zestresowany lub zmartwiony. A że w życiu chłopca problemów ostatnio nie brakuje, Charlie musi nauczyć się kontrolować tę tajemniczą moc!

Sam Copeland stworzył przezabawną i pomysłową serię, która zawiera także drugie dno. Otóż metamorfozy głównego bohatera mają swoje pochodzenie w towarzyszącym chłopcu stresie. Jest to zapewne jeden ze sposobów radzenia sobie z traumą.

Sam Copeland: Charlie zmienia się w kurczaka

 

Pierwsza część serii książek dla dzieci o chłopcu zmieniającym się w przypadkowe zwierzęta w najmniej odpowiednim momencie! Charlie McGuffin z pozoru jest zwykłym chłopcem. Wyróżnia go jednak niesamowita cecha – potrafi zmieniać się w rozmaite zwierzęta, od pchły przez pająka i węża aż do wilka. Niestety dzieje się to tylko wtedy, gdy Charlie jest zmartwiony lub zestresowany. A chwilowo powodów stresu ma co niemiara: brat w szpitalu, spanikowani rodzice czy znęcający się nad nim kolega ze szkoły. Z pomocą trójki przyjaciół Charlie musi nauczyć się wykorzystywać tę swoją tajemniczą siłę, i to jak najprędzej. Czy mu się powiedzie?

To przezabawna, pomysłowo napisana i zilustrowana przez Sama Copelanda książka o przygodach dziewięcioletniego chłopca, pełna akcji i uwielbianego przez dzieci absurdalnego humoru. Dodatkowym atutem tej historii jest ukryte drugie dno opowieści – bardziej czytelne da dorosłego czytelnika. Otóż metamorfozy głównego bohatera mają swoje pochodzenie w stresie towarzyszącym chłopcu. Jest to zapewne jeden ze sposobów radzenia sobie z traumą. Problemy, które towarzyszą chłopcu od pierwszych stron nie są bowiem wcale błahe. Poważna choroba starszego brata Charliego, a następnie kłopoty finansowe rodziców towarzyszą chłopcu i czytelnikom.

 

Sam Copeland: Charlie przemienia się w T-Rexa

 

Druga część zabawnej serii książek dla dzieci Sama Copelanda i kontynuacja tomiku Charlie zmienia się w  kurczaka. Charlie McGuffin znowu ma problem… Nie przestał zmieniać się w przypadkowe zwierzęta, a na domiar złego firma jego taty wpada w kłopoty. Rodzinie Charliego grozi więc konieczność sprzedaży domu i przeprowadzki do cioci Brendy, która ma siedemnaście kotów (oraz drewnianą nogę). Te tarapaty sprawiają, że trudno mu kontrolować, w którym momencie zmieni się w zwierzę. A jeszcze trudniej – jak wrócić do ludzkiej postaci. Czy wreszcie zapanuje nad swoją mocą specjalną, czy już na zawsze utkwi w ciele gołębia…? Druga, wywołująca konwulsyjne wybuchy śmiechu przygoda Charliego McGuffina idealnie nadaje się dla fanów Davida Walliamsa i Roalda Dahla.

To idealny prezent dla dziecka – wesoła, wciągająca i pełna zabawnych ilustracji opowieść! Dodatkowym atutem tej historii jest ukryte drugie dno opowieści. Otóż metamorfozy głównego bohatera mają swoje pochodzenie w stresie towarzyszącym chłopcu. Jest to zapewne jeden ze sposobów radzenia sobie z traumą. Problemy, które towarzyszą chłopcu od pierwszych stron nie są bowiem wcale błahe. Poważna choroba starszego brata Charliego, a następnie kłopoty finansowe rodziców towarzyszą chłopcu i czytelnikom.

 

Sam Copeland: Charlie przeobraża się w mamuta – NOWOŚĆ

 

Trzecia część serii Sama Copelanda o chłopcu, który zmienia się w przeróżne zwierzęta w najmniej oczekiwanych momentach. Charlie McGuffin to prawdziwy superbohater. Ma szaloną umiejętność przemiany w zwierzęta. Nauczył się już, jak to robić na zawołanie. Długo jednak nie mógł opanować sztuki kontrolowania, w jakie zwierzę przyjdzie mu się zmienić… wybór jest kompletnie przypadkowy. Stąd potem żale czytelników, że w książce nie było tytułowego tyranozaura… Są jednak pewne rzeczy, których Charlie nie może kontrolować, na przykład kłótnie rodziców, które bardzo go martwią, lub tajemnicze zniknięcia zwierząt w mieście (które mogą mieć z nim jakiś związek). Tym razem Charlie jedzie z klasą na wycieczkę do zoo. Czy tam spotka mamuta? Czy Charlie rozwikła tajemnicę pieluch, zanim jego największy sekret zostanie ujawniony światu? Przeczytaj tom „Charlie przeobraża się w mamuta” i znajdź odpowiedź na wszystkie pytania.

Poznajcie przygody Charlie w dwóch poprzednich tomach serii: Charlie zmienia się w kurczaka oraz Charlie przemienia się w T-Rexa. Są to wesołe, wciągające i pełne zabawnych ilustracji opowieści, mające także drugie dno. Otóż metamorfozy głównego bohatera mają swoje pochodzenie w stresie towarzyszącym chłopcu. Problemy Charliego nie są bowiem wcale błahe. Poważna choroba starszego brata, a następnie kłopoty finansowe rodziców, towarzyszą chłopcu i czytelnikom, dając im cenne lekcje.

 

Jørn Lier Horst: Operacja Księga Czarodzieja – NOWOŚĆ

 

Magia na okładce! Przeczytaj książkę, wykonaj końcowe zadania i dowiedz się, jak odkryć tajemniczy element na okładce. To kolejna w serii duża książka o przygodach nieustraszonych młodych detektywów: Tiril, Oliviera i ich psa Otto autorstwa Jørna Liera Horsta.

Księga czarodzieja zaginęła przed wieloma laty. Iluzjonista Fredrik Fernando zapisywał w niej swoje sztuczki. Na przykład tę, która wyjaśnia jak przepiłować asystentkę na pół, a później złożyć ją w całość. Stara księga zawiera też inne cenne tajemnice. Nie tylko Tiril i Oliver pragną ją odnaleźć. Ty również poznasz sekret tej sztuczki – wystarczy, że przeczytasz książkę Operacja Księga Czarodzieja, którą trzymasz w rękach. I wielu innych, którymi możesz zaskoczyć swoich kolegów i koleżanki.

Na prawie każdej stronie ukryta jest zagadka dla czytelnika, który powinien wykazać się uwagą, domyślnością i pomysłowością w rozwikłaniu zagadki. Ta interaktywność podnosi walory książki.

 

Inne tytuły SERII

Jørn Lier Horst: Operacja Złoto

 

Wyjątkowy tom serii „Operacja” zawierający – poza kryminalnym opowiadaniem – mnóstwo zadań i zagadek dla czytelników.

W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci.

Siedzibę Biura Detektywistycznego nr 2 odwiedza Marte Krogh, praprawnuczka słynnego pirata, kapitana Conrada Krogha. Nieznany sprawca włamał się do jej domu. Wydaje się, że nic nie zostało skradzione, ale ktoś zostawił na stole w salonie kwiatek. Wizyta staje się początkiem polowania na złoto. Tiril, Oliver i Otto strona po stronie zbliżają się do rozwiązania zagadki i znalezienia skarbu. Możesz im towarzyszyć, szukając śladów, łamiąc kody i podążając za wskazówkami.

Musisz mieć oczy dookoła głowy. Rozwiązania kryją się w tekście, na obrazkach i kolejnych stronach.

 

Jørn Lier Horst: Operacja Królowa Dżungli

 

Wyjątkowy tom serii „Operacja” zawierający – poza kryminalnym opowiadaniem – mnóstwo zadań i zagadek dla czytelników. W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci.

Młodzi detektywi Tiril i Oliver dostają zagadkową wiadomość od dziadka Franza – podróżnika i odkrywcy, który pojechał do Afryki na poszukiwanie Królowej Dżungli. Dziadek prosi o pomoc! Bohaterowie nie wahają się ani przez chwilę – wyruszają na gorączkową wyprawę przez dżunglę, tym bardziej niebezpieczną, że po piętach depcze im tajemnicza banda Toffena. Czytelnicy mogą towarzyszyć parze detektywów w tej przygodzie, znajdując ślady, podążając za wskazówkami, łamiąc szyfry i rozwiązując zadania.

 

SERIA Kicia Kocia

Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele, którzy razem z Kicią Kocią odważnie odkrywają świat. Razem uczą się też najważniejszych zasad w codziennym życiu.

Na serię książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej składają się kwadratowe książeczki z Kicią Kocią w roli głównej, a także kartonowe, proste historyjki o Nunusiu dla maluchów. W serii znaleźć można także książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek, zeszyty do czytania, bazgrania i kolorowania.

Anita Głowińska: Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy? – NOWOŚĆ

 

Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy? to książka z mnóstwem okienek do odkrywania w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej.

Kicia Kocia i Nunuś wiedzą, że w każdą pogodę można się dobrze bawić, trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Nunuś wkłada kalosze, kiedy pada, ubiera się ciepło, kiedy jest mroźnie. Na plażę natomiast zabiera okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. Nunuś bowiem wie już wszystko o pogodzie! Wszystkie odpowiednie ubrania i przedmioty ukryte są w otwieranych okienkach.

Maluchy uwielbiają sekrety i zagadki, nie ma zatem lepszego konceptu na książkę dla dzieci niż książka z okienkami, gdzie odkrywać można mnóstwo tajemnic. W tym tomie, pt. „Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy?” zakamuflowanych zostało aż 59 okienek kryjących najróżniejsze niespodzianki!

 

Anita Głowińska: Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?

 

Piąta już z kolei książka kartonowa z okienkami, której bohaterami są Kicia Kocia i Nunuś.
Tym razem w otwieranych okienkach ukrywają się przedstawiciele różnych zawodów. Znajdziemy najróżniejsze profesje – od zwyczajnych jak krawcowa i krawiec, kucharka i kucharz do niezwyczajnych, jak kosmonautka i kosmonauta. Dla Kici Koci i Nunusia wszystkie zawody są bowiem fascynujące!

Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej rodzina i przyjaciele.
Na tę popularną serię książek dla dzieci składają się między innymi kwadratowe książeczki z Kicią Kocią w roli głównej czy kartonowe proste historyjki o Nunusiu dla maluchów. Dodatkowo dzieci zainteresują zeszyty do czytania, bazgrania i kolorowania oraz książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek. Najnowszą propozycją jest natomiast seria dla najmłodszych dzieci, Akademia Kici Koci!

 

Anita Głowińska: Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?

 

Trzecia kartonowa książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Tym razem jest ich 38. Każde kryje coś intrygującego, ponieważ Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na ciekawą wycieczkę do lasu. Będą poznawać jego mieszkańców, a na koniec Kicia Kocia przygotowała dla braciszka niespodziankę. Przyłączysz się?

Kicia Kocia to seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych: 2-4-latkach. Opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się, jak poruszać się w codziennym życiu. Serię polecamy małym czytelnikom – od 2. roku życia.

 

J.K. Rowling: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – wyd. ilustrowane

 

Pierwszy tom serii przygód młodego czarodzieja w edycji ilustrowanej. Po kilkunastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” ukazało się ilustrowane wydanie opowieści o najsłynniejszym czarodzieju świata z ponad 100 ilustracjami, w twardej oprawie i większym formacie. Autorem grafik jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogłem zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii „Harry Potter”. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałem zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling” – powiedział Kay. Autor szaty graficznej zdradził, że każdej ilustracji nie mógł poświęcić więcej niż kilka dni. Stworzył ich bowiem ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony, na przykład, wzorował na własnej siostrzenicy! Polscy czytelnicy znają już Jima Kaya – ilustrował wydaną w 2013 roku książkę Patricka Nessa „Siedem minut po północy”.

Seria Harry Potter – opowieść o sierocie i podrzutku. Chłopiec od niemowlęcia wychowywany był bowiem przez ciotkę i wuja. Krewni traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; natomiast jedyną pamiątką z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi?
Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę – niewidkę. Nigdy by też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldemortem. Piękna opowieść o przyjaźni i odwadze.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...