URODA I ZDROWIE

Najlepsze książki edukacyjne dla maluszków

21 sierpnia 2019, dodał: pinkmause

Dziecko powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Dobre książeczki dla małych dzieci bywają atrakcyjniejsze niż zabawki. Warto już w niemowlętach wzbudzać i pielęgnować miłość do książek.

Książki dla małych dzieci to publikacje niezwykłe. Korzyści z oglądania i czytania jest wiele – w każdym wieku dziecka. Czytając dajemy dzieciom poczucie więzi, czułości i bliskości. Książeczki dla dzieci pełnią wiele funkcji: uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają miłość do książek, uczą wielu czynności, pozwalają poznawać świat i słownictwo, rozwijają mózg, wyobraźnię i wrażliwość. Do najważniejszych zalet czytania z maluchem zaliczamy takie faktory jak: stymulacja zmysłów (wzrok, dotyk, słuch), koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozbudzanie kreatywności i wyobraźni, ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci, rozrywka i zabawa, przybliżanie świata emocji (nazywanie uczuć), nauka (pierwsze słówka, odgłosy zwierząt, kolory itd.), tłumaczenie świata oraz wspólne spędzanie czasu z rodzicem. Dodatkowo wspomnienia wspólnego czytania pozostają z dzieckiem na całe życie.

Sympatię do książek można mieć wrodzoną, ale także nabytą. Aby zachęcić dziecko do książek, co w przyszłości zaowocuje bujną wyobraźnią i kreatywnością, warto proponować mu coraz to nowsze tytuły, które zwrócą jego uwagę. Dobra książka dla małego dziecka to taka, która nie tylko jest atrakcyjna dla malucha i wzbudza jego ciekawość, ale i potrafi skupić uwagę i zająć czas. Rynek książek dla dzieci jest ogromny. Cieszy fakt, że Wydawnictwa pamiętają o najmłodszych maluchach, które nie tylko nie potrafią czytać, ale nawet nie umieją często trzymać takiej książeczki i przewracać jej stron. Dlatego w przypadku książeczek dla najmłodszych dzieci, niezbędna jest współpraca z rodzicem, który przeczyta, objaśni, opowie, zainteresuje, a także przytrzyma.

 

Jak pokazać dziecku niezwykłą różnorodność świata? Najlepiej poprzez książeczki. W tej edukacyjnej kategorii brawa należą się seriom książeczek Wydawnictwa AMEET. Książeczki Hau! i Miau! oraz niezwykła seria Elementarza (Elementarz Przyrodniczy, Elementarz 2-latka, Elementarz 3-latka) to najlepsze książeczki na deszczowe popołudnie czy do czytania na dobranoc, takie, które niosą za sobą naukę, mają sympatycznych i znanych bohaterów Disneya i ciekawe wierszowane historyjki. Można je także zabrać w podróż lub czytać, gdy maluch się nudzi. Kolorowe, radosne obrazki, znani bohaterowie kreskówek i filmów Disneya, krótkie i proste zdania oraz objaśnienie codziennych sytuacji i świata sprawiają, że dzieci szybko wciągają się w niezwykły świat książek.

Przedstawione pozycje dla maluszków (Hau!, Miau!) skupiają się nie tylko na zainteresowaniu dziecka czytaniem, ale także uczą ważnych rzeczy o naszych milusińskich – psach i kotach, opowiadając o ich zwyczajach, zachowaniu czy ulubionym jedzeniu. Wiele maluchów uwielbia zwierzęta, dlatego warto sięgnąć po te mądre, edukacyjne tytuły, które zachwycą, rozśmieszą, a także wyjaśnią dzieciom wiele sytuacji. Być może to właśnie lektura sprawi, że maluch zechce poznawać życie zwierząt i lepiej zrozumie otaczający go świat.

Elementarz Przyrodniczy, Elementarz 2-latka i Elementarz 3-latka to tytuły dające ogromne możliwości wychowawcze i edukacyjne rodzicom. Jeśli chcesz znaleźć dla swojego dziecka książki edukacyjne i dostosowane do wieku rozwojowego, przedstawiające ważne i ciekawe tematy i opowiadające o świecie, sięgaj po tego typu pozycje. Książeczki Wydawnictwa AMEET świetnie się czyta i cudnie ogląda, bowiem bogato ilustrowane książeczki w formie elementarza zachwycają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Istotne jest bowiem, że oprócz ciekawych tematów, które wciągną małego czytelnika i odkrywcę świata, duże znaczenie ma również atrakcyjne wydanie książek dla dzieci i bohaterowie Disneya. Dzieci przecież bardzo lubią kolorowe ilustracje i obrazki, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i marzenia.

Książki dla dzieci Wydawnictwa AMEET to małe arcydzieła. Ilustracje, tekst, tematyka, papier, forma wydania – wszystko na najwyższym poziomie. Seria Elementarzy oraz książeczek o zwierzątkach Hau! i Miau! to książki edukacyjne, w których bohaterowie opowiadają o świecie. W Elementarzu Przyrodniczym maluch może poznawać różne owady, poznawać kolory, odkryć przepis na tęczę, zrozumieć pojęcia pogodowe, może odkrywać nowe  owoce i warzywa oraz zrozumieć, jak i gdzie rosną, a także poznać cykle przyrody w różnych porach roku. W Elementarzu 2-latka nasz maluch poznaje różne zwierzęta i ich wygląd, zabawki, owoce i warzywa oraz dania obiadowe i desery, sposoby podróżowania, poznaje liczby, kolory, części garderoby, przeciwieństwa oraz uczucia i wraz z bohaterami na kolejnych stronach przeżywa ciekawą i zabawną przygodę. Mnóstwo śmiechu, zabawy i nauki które możemy przekazać dziecku w czasie wspólnej lektury. Na przedstawione tytuły warto zwrócić uwagę szczególnie, jeśli szukacie naprawdę niebanalnych książeczek.

Wszystkie prezentowane książki mają sztywne okładki i wytrzymałe kartonowe strony, które zniosą niejedno. Przede wszystkim jednak są to książki stworzone przez artystów. Według nas absolutny must have w biblioteczce każdego dziecka. Warto czytać od najmłodszych lat i wyrabiać w dziecku miłość do książek. Książki, książeczki, elementarze… to najfajniejszy prezent, jaki można podarować dziecku.

Do czytania, oglądania, poznawania świata i wspólnej zabawy – polecamy książeczki Wydawnictwa AMEET.

 

Wydawnictwo AMEET

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Badania wzroku dzieci
Fundacja ZobaczyćJutro prowadzi kampanię na rzecz wdrożenia programu przesiewowych badań wzroku dzieci na terenie...
Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam