Najciekawsze książki na zimę – akcja z nagrodami!

14 grudnia 2017, dodał: Redakcja
Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Według badań przeprowadzonych przez Zakład Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej i TNS OBOP aż 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką.
A gdyby dobrze się zastanowić, to pewnie znaleźlibyśmy 101 powodów, dla których warto czytać książki. I dlatego bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób czytało.

Dlatego zachęcamy Was do lektury nowości wydawniczych tego sezonu. Zapraszamy do rodzinnego czytania – prezentujemy więc książki dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Przeglądajcie książki, po które warto sięgnąć tej zimy i piszcie w komentarzach, która z nich zainteresowała Was najbardziej, a my nagrodzimy najciekawszą wypowiedź zestawem powieści i poradników!

Akcja i konkurs trwają do 31 stycznia, wyniki podamy do 3 lutego.

Regulamin naszych konkursów znajdziecie TUTAJ

 

Oto nasze propozycje:

 

God Food. Boska kuchnia Malki Kafki

To z tej książki dowiesz się:

– jak smakuje idealny babaganusz?
– czy można połączyć smak dojrzałego awokado z aromatem gorzkiej czekolady?
– jak przygotować doskonałe wegańskie potrawy w egzotycznej odsłonie, które zaskoczą niejedną osobę?

Ale najważniejsze – ta książka udowodni, że bezwarunkową miłość można okazać zapraszając bliskich do wspólnego stołu. Przepisy, które są w niej zawarte, to przekazywane przez tysiące lat receptury, które Malka Kafka wyselekcjonowała i przystosowała do naszych realiów. Receptury, w których wielobarwne kultury przenikają się z najpotężniejszymi religiami świata. Malka – kiedyś ortodoksyjna Żydówka, dziś kulinarna szamanka, która dzieli się z nami swoimi przeżyciami, inspiracjami i zaprasza nas do egzotycznej podróży, podczas której w niezwykłych potrawach odnajdziemy boski pierwiastek.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Tylko dobre wiadomości – Agnieszka Krawczyk

Wszyscy kochamy powieści o miłości…
Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do odrzucenia.
Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu.
Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa…
Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania?
Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy.
Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość…
Bo wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i odważnie spoglądać w przyszłość.Romantyczna opowieść, która zabierze Was do klimatycznego miasta nad Wisłą, pięknej, słonecznej Wenecji, i wszędzie tam, gdzie warto się zakochać.

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Smaki miłości – Ashley Warlick

Kalifornia 1934. Początkująca pisarka Mary Frances uwielbia swojego męża, ale prawdziwą namiętność czuje do jego najlepszego przyjaciela. Pierwsza wspólnie spędzona z Timem noc na zawsze odmieni losy całej trójki. Połączy ich niezwykły układ, w którym Mary znajdzie prawdziwe spełnienie, inspirację i wsparcie.
Czy tylko ekstrawaganckie, kontrowersyjne, przesycone skandalem życie może dać jej prawdziwe szczęście? Jakie oblicza miłości odkryje, zanim zrozumie, co dla niej najważniejsze?
Tocząca się w urokliwych pejzażach Kalifornii, południa Francji i szwajcarskich Alp zmysłowa powieść, pełna smaków, zapachów, zachwytów i wzruszeń powstała na kanwie biografii M.F.K. Fisher – słynnej amerykańskiej pisarki, której twórczość inspirował trójkąt: miłość, jedzenie i literatura. Kiedy piszę o głodzie, tak naprawdę chodzi mi o pragnienie miłości, o ciepło, które tak uwielbiamy i którego tak łakniemy – wyznała w swojej autobiografii.

Ashley Warlick – amerykańska pisarka i właścicielka niezależnej księgarni. Smaki miłości to jej czwarta powieść.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Manufaktura codzienności Joanna Matusiak

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja jestem „kimś”. Ani artystka, ani rzemieślnik, ani dziennikarz, ani kucharz — mimo że tworzę, urządzam, piszę, gotuję. Zamiast rzeczownikami wolę się określać przymiotnikami (jaka jestem) lub czasownikami (co robię). A jednak jest jeden rzeczownik, którym z przyjemnością się określę. Jestem człowiekiem. I dodam jeszcze ulubiony przymiotnik: szczęśliwym.

Wszystkie słowa, które przeczytacie w książce, to moje myśli, zbierane i zapisywane każdego dnia, słowa składające się na moją codzienność, moje emocje, moja historia. Wszystkie opisane zasady, metody, schematy są moje, dla mnie i o mnie — szyte na miarę, nie muszą pasować na każdego jak sukienka z sieciówki. Nawet nie powinny. Nie odważyłabym się nikomu ich narzucać, nie miałabym śmiałości mówić innym, jak mają żyć. Jedyne, do czego zebrałam w sobie odwagę, to opowiedzieć Wam, jak ja żyję. Opisać zawartość szufladek mojego świata, zdradzić, jakimi ścieżkami dochodziłam do mojego „dziś”.

Jeśli znajdziecie tu myśl dla siebie, jeśli odszukacie drogę, którą ja przeszłam, a którą Wy chcecie poznać — będzie to dla mnie wielki honor i dowód, że jestem człowiekiem jeszcze bardziej. Niech te kartki, które Wam oddaję, będą Waszym notatnikiem, niech będą zapisane Waszymi słowami — dopiszcie je do moich, by ten tekst żył, by uszczęśliwiał następnych, czasem uspokajał, a innym razem wzburzał. Niech te słowa żyją naszymi historiami.

Książkę poleca Wydawnictwo Sensus

 

Moon Journal – Sandra Sitron

Wędrujący po niebie Księżyc od zawsze fascynował człowieka. Fazy Księżyca wpływają na nasze samopoczucie, nastrój, odczuwanie bólu, a nawet przemianę materii. Dlaczego tak się dzieje?

Oślepieni blaskiem ekranów smartfonów zapomnieliśmy o naturalnym rytmie życia, który wyznaczają cykle faz Księżyca i gwiazdy.

Moon Journal to przewodnik, który pozwala odnaleźć harmonię z naturą i wewnętrzną równowagę. Dzięki niemu możemy złapać swój rytm – zdrowia, miłości i kariery

Moon Journal powie nam, który wieczór będzie najlepszy na randkę, kiedy skupić się na osobistych relacjach, kiedy warto porozmawiać z szefem o podwyżce, kiedy projekty mają największe szanse na powodzenie i kiedy… po prostu odpuścić.

Nie tylko pokaże, jak działa zegar życia regulowany przez fazy Księżyca, ale i praktycznie doradzi, jak wykorzystać jego wskazania, aby odnaleźć szczęście i wejść na drogę osobistego rozwoju.

Dowiemy się, jak zacząć żyć na nowo w zgodzie z naturalnym rytmem.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Nie lecz się reklamami leków – Zbigniew T. Nowak

Polacy należą do najliczniejszych konsumentów syntetyków przeciwbólowych w Europie. Rocznie w Polsce zażywa ponad 2 miliardy tabletek. Aż 6% pacjentów przyznaje, że leki na ból stosuje profilaktycznie, a 40% sięga po nie nawet przy pierwszych mało dotkliwych dolegliwościach bólowych. W odpowiedzi na zjawisko nadmiernego spożycia leków przeciwbólowych powstała najnowsza książka Zbigniew T. Nowaka „Nie lecz się reklamami leków”.
Autor prezentuje szereg sprawdzonych sposobów, jak dzięki ziołom oraz codziennie spożywanej żywności szybko powrócić do zdrowia – bez konieczności sięgania po środki przeciwbólowe. Zbigniew T. Nowak przedstawia skuteczne sposoby jak wyleczyć zwykłe przeziębienie czy grypę z katarem i kaszlem, ale też jak wspierać organizm przy poważniejszych schorzeniach – częstych alergiach, migrenach czy miażdżycy.
Publikacja zawiera przepisy na nalewki, napary, dodatki do prostych dań zdrowotnych – wszystkie przygotowane z łatwo dostępnych składników. Każdemu przepisowi towarzyszą odniesienia do najnowszych odkryć naukowych. Korzystanie z ogólnodostępnej zdrowej żywności, ziół jako dodatków do diet, czy tak modny ostatnio detoks oczyszczający organizm, nie tylko wydłużą czas naszego życia i poprawią jego jakość, ale także pomogą wyeliminować konkretne schorzenia.
Tytuł „Nie lecz się reklamami leków” nie jest powrotem do zielarstwa, tylko skuteczną medycyną XXI wieku, wykorzystującą naturalnie występujące w roślinach składniki, tak aby syntetyczne leki produkowane w wielkich fabrykach farmaceutycznych można było zastąpić ich naturalnymi, bezpiecznymi i tanimi ekwiwalentami.
Autor nie zachęca do hodowania ziół, natomiast rekomenduje kupowanie ich w sprawdzonych sklepach zielarskich.

Książkę poleca Wydawnictwo Fronda

 

Osobowość pełna magii – Dagmara Skalska

Czy istnieją uniwersalne wytyczne, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie satysfakcji i spełnienia w każdej sferze życia? Dagmara Skalska w książce „Osobowość pełna magii. Więcej niż horoskop” odkrywa przed czytelnikiem dobrodziejstwa enneagramu. To dzięki niemu rozpoznasz schematy swojego postępowania, wzorce emocji i mechanizmy obronne, które blokują Cię przed byciem szczęśliwym.

Enneagram jest starodawnym opisem typów osobowości, który warto znać. Okazuje się, że wiele osób, zupełnie nieświadomie, realizuje na co dzień zapisany w osobowości scenariusz życia. Korzyści z poznania ukrytych zagadek podświadomości może być wiele, ale najważniejszą z nich jest zwiększenie komfortu życia poprzez podejmowanie lepszych i korzystniejszych dla nas decyzji, ale także unikanie starych błędów. Dzięki enneagramowi odkryjesz swój potencjał, poznasz nabytą osobowość, a przede wszystkim – swoją prawdziwą naturę.

„Osobowość pełna magii” to praktyczny horoskop, który ułatwi zdefiniowanie własnego stylu życia oraz pozwoli znaleźć antidotum na destrukcyjne zachowania. To nowoczesna psychologia, zakorzeniona w filozofii starożytnego Wschodu. Dzięki niej możemy udoskonalić komunikację w relacjach zarówno przyjacielskich, rodzinnych, jak i miłosnych.

Książkę poleca Wydawnictwo Edipresse

 

 Eat Pretty Every Day – Jolene Hart

Właśnie minął rok od kiedy mieliśmy być szczuplejsi, bogatsi i bardziej zdyscyplinowani. Czy komuś się udało…? Dlatego wyrzućmy kartkę z tegorocznymi postanowieniami i sięgnijmy po coś, co pozwoli się nam zmobilizować i jednocześnie osiągnąć upragniony cel.

A jak to zrobić? Dla tych, którzy kiedykolwiek złamali swoje zdrowotne lub urodowe noworoczne postanowienia, mamy książkę Eat Pretty Every Day. 

Dbanie o piękno i zdrowie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne!

Przekonaj się na własnej skórze, jak bazylia, mięta i pietruszka potrafią rozświetlić cerę.

Jedz gruszki ze skórką, a pozbędziesz się toksyn i zyskasz talię osy.

Na początku dnia zamiast espresso dodaj sobie energii, jedząc świeże awokado lub garść orzechów, a wieczorem zrelaksuj się, przegryzając pistacje i figi.

Nowa rewolucyjna metoda na nową, piękną i zdrową ciebie!

Książkę poleca Wydawnictwo ZNAK

Joanna Bator: Purezento

Pierwsza japońska powieść Joanny Bator. Wielkie zaskoczenie w duchu zen!

Kiedy drzwi zamknęły się za jej chłopakiem, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni. Kiedy zaczęła uczyć polskiego Panią Myōko nie przypuszczała, że dzięki niej wyruszy w daleką podróż. Kiedy po raz pierwszy spotkała Mistrza Myō, nie sądziła, że jej życie na nowo nabierze sensu. Kiedy na jej drodze stanął mężczyzna ze znamieniem w kształcie oliwki na plecach, nie spodziewała się jak silna będzie miłość, która ich połączy. Podróżując wraz z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.
Purezento (czyli „prezent”) to powieść tajemnicza i na wskroś japońska. Poruszająca historia utraty i miłosnej odnowy. Rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze opowieść ma słodko-słony smak umami.
Książkę poleca Wydawnictwo ZNAK

Druga szansa – Marcie Steele

Kopciuszek jest dowodem na to, że para butów może odmienić życie kobiety ;) I właśnie o pięknych butach i poszukiwaniu miłości jest nasza styczniowa nowość „Druga szansa”. To niezwykle ciepła i lekka lektura, która zachwyci piękną przyjaźnią i mnóstwem pozytywnych emocji. Opowiada o przyjaciołach poszukujących miłości i spełnienia w życiu. Nie dość, że coś szwankuje u nich w sferze uczuciowej, to jeszcze stoją przed utratą miejsca pracy. Czy poradzą sobie po stracie wszystkiego, co kochają? Ile razy można dawać szansę życiu? I jak długo można być singielką i singlem? ;)

Książkę poleca Wydawnictwo Kobiece

 

Ogród z marzeń – Carmen Santos

Pachnąca winem i miłością hiszpańska powieść o zdradzie i sekretach rodzinnych. Historia Rodolfo, który jest zmuszony porzucić wygodne paryskie życie, by wrócić do Hiszpanii. Po śmierci ojca musi zająć się prowadzeniem rodzinnej winnicy. Towarzyszy mu rozkapryszona i snobistyczna żona Solange. Nie jest szczęśliwa, że zamiast salonów będzie przechadzać się po wsi. Jednak z czasem doceni to miejsce i… brata Rodolfo. Dionisio czy Rodolfo? Którego z braci ostatecznie wybierze Solange? Czy zniszczy w ten sposób rodzinę Montero? Pasjonująca historia :)

Książkę poleca Wydawnictwo Kobiece

 

Justyna Wojteczek, Wiesław Jędrzejczak: Pozytywista do szpiku kości

 

Książka Justyny Wojteczek jest zapisem niezłomności i cywilnej odwagi prof. Wiesława Jędrzejczaka, niezwykłej osobowości, specjalisty w dziedzinach: chorób wewnętrznych, hematologii, onkologii klinicznej, transplantologii klinicznej. Profesor kieruje Katedrą i Kliniką Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pełni obowiązki krajowego konsultanta w dziedzinie hematologii. Jest emerytowanym pułkownikiem. W 1982 roku odkrył chorobę braku cytokiny krwiotwórczej.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Keith Abraham: Zaczyna się od pasji

Czy chcesz robić to, co kochasz, i kochać to, co robisz?

Czy chciałbyś, aby twoje życie było pełne energii oraz inspirowało innych?

Czy myślałeś o tym, co jest tak naprawdę ważne w twoim życiu?

Przez trzydzieści lat Keith Abraham pomagał ludziom na całym świecie pracować bardziej kreatywnie, inspirować innych i osiągać fantastyczne rezultaty. Książka ta wyposaży cię w odpowiednie narzędzia, które mogą pozwolić ci odnosić sukcesy nie tylko w pracy, ale i w życiu.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Jim Muncy: Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem

Jak poświęcać czas na rzeczy naprawdę ważne? Jak skoncentrować się na organizowaniu naszej codziennej aktywności? W jaki sposób zarządzać swoim czasem szybko i energicznie? Nasze myślenie o przyszłości to rywalizacja o czas, jaki mamy do dyspozycji. Jim Muncy proponuje nam wizję, koncentrację, szybkość i moc. Oto konstruktywne zarządzanie czasem!

Koncepcja zarządzania czasem dr. Muncy’ego jest bardzo prosta. Prezentuje on swoje podstawowe zasady, które potrafią odmienić życie tych, którzy je poznają.

Czas to skarb jest lekturą obowiązkową wszystkich, którzy pragną lepiej gospodarować czasem i dzięki temu żyć pełnią życia, jak uczył wielki klasyk Norman V. Peale.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Catherine Camus: Albert CAMUS – Samotny i Solidarny

Album ma nader atrakcyjną formę graficzną i stanowi jakby rodzaj bezcennej kroniki życia i twórczości autora „Obcego”. Ale Polakom polecić go można także z innych powodów. „Dżuma” pozostała jedną z największych powieści XX wieku i znajduje się także u nas na liście szkolnej lektury, pozostając książką czytaną, zwłaszcza przez młodzież. Odczytywana jako metafora wszelkiego totalitaryzmu będzie długo jeszcze dziełem w pełni współczesnym. Tytułem ciekawostki dodajmy, że podróżując po Europie krótko przed II wojną światową młody Camus odwiedził także Wrocław i Legnicę, tyle że miasta te oczywiście nie leżały wówczas w granicach naszego kraju.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Joanna Rawik: Po co nam to było

Joanna Rawik potrafi śpiewać, czego dowiodła w amfiteatrze opolskim i paryskiej Olympii, ale też potrafi pisać i mówić, co artystom sceny dane jest w niewielu przypadkach. W dodatku śpiewa, pisze i mówi  w swym drugim języku, jest bowiem poliglotką, co artystom zdarza się dopiero w Hollywood. Ciekaw jestem, jak Po co nam to było czytałoby się w ojczystym języku Joanny, języku Eliadego i Ionesco, to jest w języku rumuńskim. Zwłaszcza zaś, jak zabrzmiałby przyimek „po”.

Joanna Rawik w Po co nam to było przywołuje polską kulturę czasu minionego: niezapomniane dokonania artystyczne, znakomitych ludzi teatru, sceny, filmu i estrady. Wielkich artystów, niezapomnianych twórców, swoich przyjaciół i znajomych i siebie wśród nich. Książka napisana z dużą erudycją, świetnym językiem.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Spencer Johnson: Prezent

Książka ta jest wciągającą opowieścią o człowieku poszukującym w dorosłym życiu tajemniczego Prezentu, o którym słyszał jako dziecko od mądrego starszego pana. Prezentu, w którym tkwi klucz do szczęścia w życiu osobistym i do sukcesów w pracy zawodowej. Po długim okresie poszukiwań młodzieniec się poddaje i wreszcie, pozbywając się towarzyszącego mu nieustannie napięcia, odkrywa czym jest Prezent – oraz jakie niezwykłe korzyści z niego wynikają. Prezent pomoże Ci być szczęśliwym i odnieść sukces w każdym obszarze życia. Podobnie jak bohater opowieści przekonasz się, że jest to największy dar, jaki możesz sam sobie ofiarować.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Ben H. Winters: Ostatni policjant


Pierwszy tom trylogii kryminalnej opisującej świat tuż przed zagładą.do pracy, gdybyś wiedział, że za pół roku wszyscy zginą?

Detektyw Henry Palace stanął przed tym problemem, gdy świat obiegła wiadomość o nieuchronnej kolizji Ziemi z asteroidą.

Ostatni policjant to pierwszy tom trylogii kryminalnej opisującej świat tuż przed zagładą. Wokoło szerzy się przestępczość, fanatyzm religijny i panika. Wszystko, co znamy, ulega destrukcji, a ludzie przestają wierzyć w to, co do tej pory było im bliskie. Jedni poświęcają czas na spełnianie marzeń, inni nie wytrzymują napięcia i popełniają samobójstwo. Tylko Henry Palace prowadzi drobiazgowe śledztwo w sprawie śmierci Petera Zella, by poznać prawdę, która nikogo innego już nie obchodzi.

Ben H. Winters jest autorem dwunastu powieści. Ostatni policjant otrzymał nagrodę im. Edgara Allana Poe za najlepszy kryminał, a kolejny tom trylogii – nagrodę im. Philipa K. Dicka za najlepszą książkę s.f. Stacja NBC pracuje nad adaptacją filmową powieści.

Książkę poleca Wydawnictwo RM

 

William Bynum: Krótka historia nauki


Nauka jest wspaniała. Opowiada nam o nieskończonym kosmosie, mikroskopijnych organizmach, ludzkim ciele i dziejach naszej planety. Zawsze zajmowała się sensem świata i okiełznaniem jego potęgi.

Mężczyźni i kobiety – począwszy od starożytnych greckich filozofów, przez Einsteina i Watsona z Crickiem, po współczesnych naukowców wspomaganych przez komputery – zastanawiali się, badali, eksperymentowali, obliczali, a czasami dokonywali tak wstrząsających odkryć, że ludzie zaczynali rozumieć świat – albo siebie samych – w całkiem nowy sposób.

Ta ciekawa książka opowiada pasjonującą przygodę – historię nauki. Zabiera czytelników do gwiazd oglądanych przez teleskop, gdy Słońce zastąpiło Ziemię w centrum wszechświata. Zagłębia się pod powierzchnię planety. Kreśli ewolucję układu okresowego pierwiastków. Wprowadza w świat fizyki, objaśniającej elektryczność, grawitację i budowę atomów. Relacjonuje przebieg naukowego śledztwa, które doprowadziło do odkrycia cząsteczki DNA, a zarazem całkiem nowych obszarów do zbadania. Przytaczając zaskakujące i osobiste historie naukowców, zarówno sławnych, jak i nieznanych, Krótka historia nauki śledzi postęp nauki poprzez stulecia. Dzięki wspaniałym ilustracjom oraz ciepłemu, przystępnemu stylowi docenią ją młodzi i starzy.

Książkę poleca Wydawnictwo RM

 

Delphine Gilles Cotte: Metoda Montessori w domu


80 rozwijających zabaw edukacyjnych dla dzieci i rodziców!
„Naucz mnie robić to samodzielnie” – to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość działania, odpowiednio do jego wieku i umiejętności, by mógł się prawidłowo rozwijać. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji, jak poprzez takie aktywności korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, zajrzyj do tej książki.

Metoda Montessori w domu to 80 rozwijających zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Marii Montessori. Możesz je realizować z dzieckiem w domu, używając do tego zestawów, które sami przygotujecie. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową i samodyscyplinę, uwrażliwi zmysły, nabierze pewności siebie i stanie się bardziej samodzielne.

Książkę poleca Wydawnictwo RM

 

A. Goggins, G. Matten: Dieta SIRT

Dieta, podczas której nie musisz liczyć kalorii? To możliwe! Eksperci w dziedzinie żywienia, Aidan Goggins i Glen Matten, przygotowali książkę o przełomowej diecie SIRT, w której pokazują, jak skłonić organizm do intensywniejszego spalania tłuszczów poprzez włączenie do diety produktów bogatych w pewne bardzo konkretne związki chemiczne. Zasady diety SIRT są bardzo proste, a produkty łatwo dostępne. Wystarczy stosować ogólne zasady zdrowego odżywiania się oraz wzbogacać codzienne menu produktami z listy 20 najbogatszych w polifenole. Jedz ze smakiem i chudnij!

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Amy McCready: Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?

Prosisz dziecko, by odrobiło lekcje, spakowało się do szkoły lub poszło spać. Wiesz, że słyszy, co mówisz, lecz ignoruje to. Prosisz ponownie i… nadal brak reakcji. Próbowałeś już wszystkiego, lecz żadna z tych metod nie działa. Brzmi znajomo? Dzięki książce Amy McCready zapomnisz o tym problemie! Wybitna pedagog przedstawia niesamowitą metodę, która pozwala wyeliminować wielokrotne powtarzanie tego samego lub krzyczenie na dzieci. W poradniku znajdziesz 23 narzędzia,  łatwe do zastosowania i bardzo efektywne. Przeczytaj tę książkę i odkryj na nowo uroki bycia rodzicem.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

G. Hawn, W. Holden: 10 minut uważności

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!
Nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Wiele z nich zmaga się z depresją i innymi problemami psychicznymi. Ta książka pomoże Ci z tym wygrać. Z jej pomocą podwójnie wykorzystasz chwile spędzane z dziećmi i poznasz proste ćwiczenia kształtujące dziecięcy umysł. Dzięki nim Twoja pociecha przez całe życie będzie szczęśliwa i odporna na stres. Książka równie praktyczna, jak inspirująca. Odzwierciedla program MindUp skupiający się na promowaniu rozwiązań umożliwiających jednoczesne rozwijanie u dzieci umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Timothy Ferris: 4-godzinne ciało

To nie jest kolejna książka o diecie czy fitnessie! Poznaj unikatowe dzieło, dzięki któremu szybko zrzucisz zbędne kilogramy! Tim Ferriss, który wszystkie techniki, diety i ćwiczenia stosuje na sobie, przez ponad dziesięć lat poszukiwał sposobu na złamanie kodu ludzkiego ciała. Owocem tych poszukiwań jest 4-godzinne ciało, które podsumowuje spostrzeżenia setek najwybitniejszych sportowców i dziesiątków lekarzy, a także rezultaty tysięcy godzin zaskakujących osobistych eksperymentów. Przeczytaj i dowiedz się między innymi, jak zapobiec przyrostowi tkanki tłuszczowej w okresach największego obżarstwa, zapewnić kobiecie 15-minutowy orgazm czy schudnąć 10 kilogramów w ciągu zaledwie 30 dni.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Jennifer Fox: Odkryj silne strony twojego dziecka

Dzieci w szkole czują się słabe i nieprzystosowane, ponieważ dzisiejszy świat zamiast kłaść nacisk na rozwijanie mocnych stron, skupia się na obsesyjnym poszukiwaniu antidotum na słabości. Jenifer Fox, pedagog i specjalista z ponaddwudziestoletnim stażem, przedstawia nowy model nauczania i postępowania z dziećmi, tak by rozwijać ich najmocniejsze strony. Łącząc opowieści o sukcesach z praktycznym podręcznikiem oraz zarysem Programu Afiliacyjnego, który Fox realizuje we własnej szkole, książka ta staje się łatwym w użytkowaniu przewodnikiem dla rodziców oraz nauczycieli, dzięki któremu młodzi ludzie poprawią swoje wyniki i będą sprawniej poruszać się w naszym niedoskonałym systemie oświatowym.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

Barbara Berger: Znajdź swój wewnętrzny kompas i kieruj się nim

Z każdej strony otaczają nas informacje i porady, jak należy żyć, co powinniśmy robić, a czego unikać. Tylko czy tak naprawdę wiemy, komu możemy zaufać? Aby nie pogubić się wśród natłoku informacji i znaleźć to, co jest dla nas naprawdę najważniejsze, powinniśmy kierować się naszym wewnętrznym systemem nawigacyjnym, który, jak przekonuje autorka, mamy wszyscy. System ten działa w każdej sytuacji i zapewnia bezpośrednią łączność z wielką, uniwersalną, inteligentną istotą, która stworzyła nas i wszelkie życie. Książka pomaga znaleźć ów wewnętrzny kompas i uczy, jak z niego korzystać, tak aby wieść szczęśliwsze, dające większe poczucie spełnienia, ekscytujące i piękne życie, do którego przecież jesteśmy stworzeni.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Jamie Tworkowski: Emocje ZA BARDZO

Jeśli odbierasz świat sercem, a nie rozumem, i często odczuwasz więcej, niż chcesz, to nie jesteś sam – mówi Jamie Tworkowski, założyciel TWLOHA, organizacji zapobiegającej samobójstwom i wspierającej na całym świecie ludzi pogrążonych w depresji czy uzależnionych od internetu, alkoholu lub narkotyków. W Emocjach ZA BARDZO Tworkowski zebrał swoje doświadczenia z ponad dziesięciu lat życia, aby pokazać, że zawsze można rozpocząć walkę o zmianę i o życie, bo – jak sam mówi – nikt inny nie zagra naszej roli. Z indywidualnych historii, które dotyczą walki o każdy dzień, wiele ludzi w momentach straty czerpie słowa nadziei i wsparcia. Ta książka to istotny głos płynący od najważniejszych reprezentantów naszego pokolenia.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Daniel G. Amen: Mózg ma moc

Stale walczymy o zachowanie zdrowia. I możemy wygrać. Najsłynniejszy psychiatra Ameryki, dr Daniel Amen, w ciągu trzydziestu lat swojej pracy zawodowej pomógł już dziesiątkom tysięcy osób zapanować nad własnym mózgiem i ciałem. W swojej najnowszej książce zatytułowanej Mózg ma moc pokazuje, że nasze złe nawyki, nieprawidłowe wybory kulinarne i mentalne mogą być przyczyną wielu problemów – od choroby tarczycy aż po depresję. Jak temu zapobiec? Zadbać o swój mózg.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

 Jennifer MacKenzie: Wielka księga słoików

Jennifer MacKenzie sztuki robienia przetworów nauczyła się już jako dziecko. Wraz z matką chodziła na rynek po warzywa i owoce, aby za chwilę zmienić kuchnię w istną fabrykę kolorowych słoików. Z czasem zaczęła urozmaicać swoje przepisy, dodając kolejne składniki o wyrazistych smakach. Sekrety wypracowane przez lata zawekowała w Wielkiej księdze słoików. Znajdziesz tu nie tylko klasyczne przepisy, takie jak na popularne pikle, ale też bardziej egzotyczne receptury, jak choćby marynowany kalafior w curry. Kolorowe słoiki z przetworami świetnie nadają się także jako własnoręcznie przygotowany prezent!

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

Sen Alicji, czyli jak działa mózg – Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski


Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.
Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie wyjaśniającym sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.
Jedyna książka profesora Jerzego Vetulaniego dla dzieci!
Gdybym przeczytał taką książkę w dzieciństwie, chciałbym zostać neurobiologiem, a nie bajkopisarzem!
Grzegorz Kasdepke

Tytuł poleca: Czasdzieci.pl, Fundacja Uniwersytet dzieci, Qlturka.pl, Egaga.pl  oraz Wydawnictwo WAM

 

Rycerze Atlantydy – Evan Currie


Przegraliśmy wojnę. Nadeszła zguba.
Czas na rewanż.
Po upadku cywilizacji władzę w dawnej domenie ludzi objęły demony. Wspaniałe dzieła ludzkości zostały zniszczone, ci, którzy przetrwali, żyli pokornie w niewoli, nie pamiętając o wielkich osiągnięciach swoich przodków. Byli jednak też tacy, którzy chcieli walczyć, i zapłacili za swój opór krwią. Ostatecznie demony zwyciężyły, pozostało im tylko pozbyć się resztek ludzkości z terytorium podbitego świata.
Młoda dziewczyna, która wchodzi w dorosłe życie, wkracza zarazem w cień przeznaczenia.
Demony nauczą się jeszcze czegoś od ludzi, zanim nazwą nasz świat swoim.
Ogień oczyszczenia zapłonie od małej iskierki… a przed świtem panują zawsze najgłębsze ciemności.
Premiera 25 stycznia 2018.

Książkę poleca Wydawnictwo DRAGEUS

Star Carrier tom VII: Mroczny umysł – Ian Douglas

 

Rok 2425. Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyła się. Jednak zanim na Ziemi rozpocznie się era pokoju, ludzkość musi połączyć swe siły i stworzyć wspólną flotę kosmiczną do walki z nieznanym zagrożeniem przy Gwieździe Kapteyna. Bez ostrzeżenia obca potęga zniszczyła tam ludzką placówkę naukową. Zagrożenie musi zostać zneutralizowane, zanim obcy zainteresują się Ziemią.
Admirał Trevor „Piachu” Gray, dowódca lotniskowca „Ameryka”, ma własną misję. Konstantin, sztuczna inteligencja o niezwykłych możliwościach, przekonał go, że jedyną szansą na przetrwanie ludzkości jest technologia, którą można znaleźć w pewnym odległym układzie. Teraz Gray musi złamać rozkazy, aby zdobyć broń potężniejszą od wszystkiego, co stworzył człowiek.

Książkę poleca Wydawnictwo DRAGEUS

 

Seria książek Star Force – B.V. Larson

Bestsellerowa seria B.V. Larsona, zwanego królem Amazona, opowiadająca historię Ziemian wplątanych w kosmiczną wojnę. Gigantyczne roboty, makrosy, usiłują podbić Ziemię. Ludziom pomagają nanity, mikroskopijne sztuczne inteligencje. Siły Gwiezdne, armia stworzona przez byłego wykładowcę uniwersyteckiego Kyle’a Riggsa, musi stawić czoła wielu wyzwaniom i walczyć w innych systemach słonecznych. W miarę oddalania się od Układu Słonecznego ludzie zyskują nowych sprzymierzeńców, ale i wrogów. Do tego same Siły Gwiezdne nie stanowią monolitu, rozpoczynają się wewnętrzne zmagania o władzę nad organizacją.
Trzymający w napięciu cykl pełen bitew, forteli, obcych ras, technologii – żaden wielbiciel SF nie przejdzie obok Star Force obojętnie!

Książkę poleca Wydawnictwo DRAGEUS

 

Ludzka twarz Izraela – Estera Wieja

Kim są mieszkańcy kraju, który wzbudza tak wiele emocji na całym świecie?

Izrael to ludzie. Jednak bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, kim jest przeciętny mieszkaniec tego kraju. Naturalnie większości z nas ta ziemia kojarzy się z ludnością żydowską ‒ ale nawet ta jest tak zróżnicowana jak kraje, w których przed laty mieszkali oni sami lub ich krewni.

Książka Ludzka twarz Izraela opowiada o różnorodności społeczeństwa w Izraelu, której nie zobaczymy w przewodnikach po kraju. Nie jest to pozycja polityczna ani historyczna, lecz bardziej swoisty pamiętnik. Sfabularyzowane historie są wyjęte z życia – ze wszystkimi jego zagadkami, pytaniami i poszukiwaniami. To zbiór obserwacji i przemyśleń o kraju, który ciągle odkrywany, pozostaje nadal nieodgadniony.

Z niepohamowaną ciekawością i stałym niedosytem przez prawie siedem lat poznawałam ludzi i miejsca, aby w końcu zebrać te doświadczenia w jedną całość. Prowadząc rozmowy, popijając kawę, śmiejąc się i płacząc, poznawałam różnorodność izraelskiego społeczeństwa. Izrael o ludzkiej twarzy okazał się zupełnie inny niż Izrael w serwisach informacyjnych i przewodnikach.

Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania, kim są mieszkańcy tego kraju.

Estera Wieja

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Jak powiedzieć: Kocham cię? – Josh McDowell

Czy pragniesz dla swojego małżeństwa relacji miłości, która wszystko przetrwa?

I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci.

Podjęliście decyzję, by być ze sobą. Mija miesiąc, rok, dziesięć lat… Aby utrzymać zdrową relację, będziecie musieli dokonywać mądrych wyborów dzień po dniu.

Związek miłości pogłębia się i wzrasta, kiedy dwoje ludzi rozumie, czym jest miłość, i podejmuje świadome kroki potrzebne, by o tę miłość dbać. Nie chodzi tu tylko o emocje, a raczej o oddanie i o to, by kochać kogoś przez całe życie. Uczucia przychodzą i odchodzą, natomiast kochać kogoś to znaczy wybierać – są to drobne wybory miłości, jakie podejmujemy na co dzień.

Postanów już dziś okazywać miłość poprzez:

– oddanie Bogu pierwszeństwa w swoim życiu

– dbanie o to, by wasza miłość była świeża i żywa

– szybkie rozwiązywanie konfliktów

– uczenie się sztuki porozumiewania

– uważne słuchanie

– bycie wspaniałym kochankiem

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Być mądrą mamą – Alina Wieja

W momencie poczęcia dziecka Stwórca powierza nam, rodzicom, kobiecie i mężczyźnie, dar szczególny. Mamy się nim nie tylko opiekować, ale także pomóc rozwinąć wszystko to, co zostało w nim zdeponowane przez Boga Stwórcę, oraz nauczyć go wielu nowych umiejętności i dobrego zarządzania własnym życiem.

Bóg darował nam to przepiękne, delikatne i cudowne życie pod opiekę na pewien ściśle określony czas. Zaprosił nas, matki, abyśmy były Jego wyciągniętymi rękami w okazywaniu Jego miłości dzieciom. Wraz z tym zaproszeniem oferuje nam swoją mądrość do wypełnienia tego najbardziej odpowiedzialnego zadania.

Autorka książki odpowiada na wiele ważnych dla każdej mamy pytań:

– Skąd mamy wiedzieć, jak w mądry sposób wychowywać nasze dzieci?

– Skąd czerpać mądrość, by sprostać wszystkim wyzwaniom bycia mamą?

– Co mamy przekazywać następnemu pokoleniu?

– Czy można naprawić błędy przeszłości?

Z  książki mogą skorzystać zarówno mamy, które są na początku swojej drogi bycia mamą, jak  i te, które już wychowały swoje dzieci i towarzyszą im w ich dorosłym życiu.

Autorka zachęca matki, aby  umiały cieszyć się każdą chwilą spędzoną ze swoimi dziećmi i nie zmarnowały żadnego cennego okresu ich życia, nawet jeśli dzieci są już dorosłymi ludźmi i mają już swoje własne dzieci.

Bóg pragnie, aby matki wiedziały, kim są w Jego oczach i na czym ta współpraca pomiędzy Nim, Świętym Bogiem, a każdą mamą ma polegać. Mądrość dana nam przez Boga jest kluczem do tej współpracy!

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Uwierz, że możesz – Jentezen Franklin

– Jak rozpoznać kolejne etapy marzenia i przejść przez każdy z nich?

– Co zrobić, kiedy realizacja twojego marzenia wydaje się odległa lub niemożliwa?

– Jak walczyć o swoje marzenie i nie rezygnować, aż się spełni?

Realizowanie marzeń nie jest łatwe. Wymaga wiele wysiłku i wytrwałości, a także wiary w Boga i w wizję, którą On dał. W książce Uwierz, że możesz Jentezen Franklin przynosi ci pełne mocy przesłanie nadziei: możesz tego dokonać!

Bóg kocha marzycieli. On daje ludziom nowe marzenia i wskrzesza te, które umarły. Kiedy marzysz, jesteś bliższy Jego spojrzeniu na świat. W takiej chwili wznosisz się ponad swoje ograniczenia, przenosisz się z miejsca, w którym obecnie jesteś, tam, gdzie Bóg pragnie, abyś się znalazł. Innymi słowy, zaczynasz dostrzegać swój cel. Nie chodzi o to, czy masz marzenia, lecz czy masz odwagę, aby je realizować. Czy w twoim sercu jest jakieś marzenie? Czy zostało ono pogrzebane pod troskami życia? Czy inni mówią ci, że jest już za późno? Nie wierz w to!

Realizuj swoje marzenia bez względu na to, jak bardzo nierealistyczne się wydają, gdyż marzenia są jak dzieci – to twoje potomstwo. Są źródłem twojej radości dzisiaj i nadziei na przyszłość. Chroń je! Karm je! Zachęcaj je do wzrostu, gdyż dopóki masz marzenia, nigdy się nie zestarzejesz!

Korzystając z osobistych doświadczeń i przykładów zaczerpniętych z życia postaci biblijnych, które realizowały swoje marzenia aż do końca, Franklin pokazuje, jak odkryć i wypełnić wizję, którą Bóg ma dla twojego życia. Dzięki tej książce dowiesz się, czego potrzebujesz, aby urzeczywistnić swoje marzenia.

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Jaką żoną jestem? – Linda Dillow

W książce Jaką żoną jestem? Linda Dillow stawia przed tobą wyzwanie, by zadać samej sobie ryzykowne pytanie:

– Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę?

W sposób niezwykle otwarty i szczery Linda dzieli się własnymi doświadczeniami z wieloletniego stażu małżeńskiego. Przyznaje, co było najlepszymi, a co najgorszymi rzeczami, jakie zrobiła dla swego związku. Pomaga odkryć, jakiego małżeństwa z głębi serca pragnie dla ciebie Bóg. Przeczytaj, zastosuj, a zobaczysz, jak wiele może się zmienić.

Książka Lindy sprawi, że Twoje małżeństwo stanie się na nowo źródłem radości, spełnienia i ekscytacji!

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Pokonać zniechęcenie – Alina Wieja

Każdy z nas nosi w sobie pragnienie cieszenia się życiem. Często stajemy w obliczu wyzwania: jak pokonywać trudności i problemy, które pojawiają się na naszej drodze, by nie utracić radości życia? Albo jak odzyskać radość i nadzieję, gdy ich zabraknie?

Nagromadzenie wielu różnych problemów i wyzwań sprawia, że miejsce radości coraz częściej wypełniają zmartwienia prowadzące do zniechęcenia. A zniechęcenie okrada nas nie tylko z radości życia, lecz i z siły oraz energii, potrzebnych, by skutecznie zmierzyć się z przeciwnościami. Pozbawia także nasz organizm naturalnych możliwości pokonywania chorób fizycznych, wirusów i bakterii.

Zniechęcenie jest jak gęsta mgła. Przestajemy widzieć otaczające nas piękno życia i tracimy orientację w stosunku do przyszłości. Zniechęcenie kradnie nasze marzenia, wiarę i nadzieję. Aby ruszyć w dalszą drogę, musimy wyjść z tej mgły.

Jak zatem pokonywać zniechęcenie w praktyczny sposób? Jak odzyskać utraconą radość i energię, by żyć pełnią życia? Na te pytania każdy powinien znać odpowiedzi oraz wiedzieć, jak działać, kiedy zniechęcenie na nas napiera.

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Pamiętnik lesbijki – Eryk Edwardsson

Był już Dziennik Bridget Jones, był Pamiętnik nimfomanki, przyszedł czas na powieściowy „pamiętnik” na miarę XXI wieku.

Powieść obrazoburcza oraz prowokująca, pełna skrajności – z jednej strony pokazująca w sposób bezkompromisowy życie współczesnej młodzieży, z drugiej zaś traktująca o kwestiach filozoficzno-społecznych – tolerancji, stereotypach, samotności, a także sensie istnienia.

Sceny erotyczne i romantyczne przeplatają się tutaj z krwawymi oraz wulgarnymi, a wszystko jest pokazane oczyma niezwykle inteligentnej, choć nadwrażliwej i przeintelektualizowanej, dziewczyny, którą problemy z przystosowaniem do otoczenia spychają na krawędź depresji.

Wyalienowana Nati, niemal wpędzona przez „typowych” facetów w mizoandrię, zafascynowana tajemniczymi gothami oraz zniesmaczona swoimi znajomymi dresiarzami, trafia na fanatyków wampiryzmu i stopniowo popada w wielki konflikt pomiędzy przyjaźnią a miłością.

Oficjalna strona książki „Pamiętnik lesbijki” – pamietniklesbijki.pl

Książkę poleca Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika

 

Wydaliśmy już Twoją książkę.
Teraz wystarczy, że ją napiszesz.
Czy marzyłeś kiedyś o wydaniu własnej książki?
O zaklęciu swoich myśli w karty powieści, pamiętnika czy zbioru błyskotliwych esejów?
O stworzeniu dzieła, które przetrwa przez lata i wzbudzi zachwyt?
Nareszcie możesz spełnić swoje marzenia!

Oficjalna strona książki „Książka do napisania” – ksiazkadonapisania.pl

Książkę poleca Wydawnictwo AlterNatywne

 

Córka pedofila – Ewa Pirce

Są wydarzenia, które poruszają do głębi.
Są ludzie, obok których nie jesteś w stanie przejść obojętnie.

Są opowieści, co – raz opowiedziane – już na zawsze z Tobą pozostają.
Są doświadczenia zmieniające nas na całe życie…

Taka właśnie jest historia Lexi – nastolatki, jaką możesz znać, dziewczyny innej niż wszystkie.

Książka, która wciąga już od pierwszego zdania. Napisana językiem tak doskonale dobranym, że postaci są jak żywe, dialogi wstrząsająco autentyczne, a historia zarazem prawdziwa w swoim wyrazie, jak i hollywoodzka w swym rozmachu. Powieść, która wstrząsa czytelnikiem, a następnie rozkochuje go w sobie, aby na końcu zaskoczyć i wzruszyć do łez. Nie może się nie podobać

(Eryk Edwardsson – autor „Pamiętnika lesbijki”)

Historia zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami. 

 

Oficjalna strona książki „Córka pedofila” – corkapedofila.blogspot.com

Książkę poleca Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika

 

Prezes Sekcji Geniuszy. Portret Jerzego Vetulaniego – Julia Kalęba


O profesorze Jerzym Vetulanim krążyło – wśród jego znajomych, rodziny i przyjaciół – sporo anegdot. Zebranie ich w jednej książce to świetny pomysł na intrygujący i zabawny portret tego wielce nietuzinkowego uczonego. Myślę, że profesor Vetulani – który sam o sobie mówił, iż uwielbia wcielać się w rolę błazna i nie znosi postaw nadęto-pomnikowych – byłby nim zachwycony.
Marcin Rotkiewicz, dziennikarz naukowy „Polityki” i autor książki Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim. Profesor, łobuz, mędrzec, błazen, geniusz: Jerzy Vetulani.
Był Piotrem Skrzyneckim świata nauki. Łamał schematy do tego stopnia, że jego amerykańscy współpracownicy pytali, czy na pewno jest profesorem. A w rzeczywistości był wybitnym neurobiologiem i jednym z największych polskich uczonych naszych czasów. Historie opowiedziane w tej książce pokazują, z jak wielką swobodą godził w sobie wiele różnorodnych wizerunków. Grał wiele ról, ale pozostawał zawsze sobą (no i jeszcze Etruskiem).
Sceny z życia Jerzego Vetulaniego. Zastrzyk endorfin i lekcja dystansu do życia.

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej®. Przepisy – Beata Anna Dąbrowska

Smakuj zdrowie każdego dnia!
Jedzenie, które spożywasz na co dzień, może być najlepszym i jedynym lekarstwem, jakiego potrzebujesz. W tej książce znajdziesz smaczne przepisy diety warzywno-owocowej. Pokochaj warzywa, zioła, przyprawy, kiszonki. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem. Naucz się dbać o jakość, a nie o ilość jedzenia. Poznawaj nowe smaki i wybieraj spośród mnóstwa pomysłów na rewolucyjne potrawy!
Autorką książki Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej®. Przepisy jest moja wspaniała synowa Beata. Ma ona nieprzeciętny dar – z łatwością tworzy ciekawe kompozycje potraw, które spełniają kryteria diety warzywno-owocowej. Z radością polecam tę książkę.
dr Ewa Dąbrowska

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Post Daniela. Kalendarz 2018 – Krystyna Dajka


Rozpocznij akcję Jem zdrowo!
Właściwe nawyki żywieniowe zależą tylko od ciebie. Są niezawodnym sposobem na osiągnięcie zdrowia, energii, radości życia. Ten kalendarz każdego dnia będzie pomagał Ci dobrze się odżywiać. Zamiast katować się nierealnymi postanowieniami noworocznymi, zobacz jak wiele satysfakcji daje zdrowe życie.
Kalendarz powstał w oparciu o zasady „postu Daniela” oraz diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej.
Kochaj, jedz zdrowo i rób co chcesz!
Zapisuj swoje wyniki (ciśnienie krwi, obwód w pasie, masę ciała), aby na bieżąco kontrolować postępy
Przy każdym dniu znajdziesz obrazkową listę Twoich zdrowych posiłków. Skreślaj te zjedzone, aby wiedzieć, jak Ci idzie
Co tydzień szukaj w kalendarzu nowych inspiracji kulinarnych i korzystaj ze sprawdzonych przepisów

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Teczka – Mirosława Kareta


Tytuł poleca: Lubimy czytać

Walka o dobre imię w burzliwych czasach wolnej Polski
Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę wolności, zdrowia i pracy. Po kilku latach od jego śmierci w Krakowie zaczynają krążyć niejasne plotki i pomówienia. W jaki sposób przybrany syn Benedykta zniesie kolejny cios, wymierzony w rodowe nazwisko? Czy uda mu się odkryć, kto jest reżyserem skandalu? Jak daleko będzie gotów się posunąć, by dotrzeć do prawdy?
Kolejna odsłona dziejów rodziny Petrycych ukazuje mroczną powojenną rzeczywistość i działania władz, które nie dawały człowiekowi możliwości wyboru. Opowiada o złamanych życiorysach, nieuleczonych ranach i sytuacjach, w których nawet miłość mogła okazać się fałszywym drogowskazem.

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Dzieci stamtąd, Część 1 – Arlette Cousture


Tytuł poleca: lubimyczytac.pl

Przejmująca saga o polskich uchodźcach, którzy w Kanadzie odbudowują swoje życie.
Kraków, rok 1939. Rodzeństwo Pawulskich – Jerzy, Elżbieta i Jan – cieszy się młodością, nieświadome zbliżającej się katastrofy. Wkrótce II wojna światowa ściąga na Europę mrok tak nieprzenikniony, że nawet ptaki zdają się milknąć. Jan i Elżbieta, a następnie Jerzy, pokonują Atlantyk i przedostają się do Kanady. Wyrwani z rodzinnych stron mierzą się z całkiem nowym, obcym i oszałamiającym światem. Dla nich życie dopiero się zaczyna…
Dzieci stamtąd to pełen dramatyzmu i emocji fresk rodzinny osadzony w czasach wojennej migracji. To książka niepozbawiona delikatnego humoru oraz wzruszających obrazów tego, co utracone.
Dzieci stamtąd to opowieść o zawirowaniach historii, o przeciwnościach losu, ale przede wszystkim o sile miłości, przyjaźni i ogromnej woli życia.
dr hab. Joanna Warmuzińska-Rogóż, quebecystka, Uniwersytet Śląski
Z funduszy pozyskanych w kampanii „Stop Kulturze Marnotrawienia” zakupiono książkę Dzieci stamtąd do bibliotek publicznych.
Fundacja The Bridge
Kanadyjski bestseller nareszcie w Polsce!

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

35 komentarzy do Najciekawsze książki na zimę – akcja z nagrodami!

 1. avatar anialesniewska napisał(a):

  Post Daniela 2018! Taki kalendarz motywuje do pozytywnych zmian przez cały rok!

 2. avatar ola_15 napisał(a):

  Polityka ostatnio zawładnęła naszym światem, a coraz to nowe teczki wypływają na światło dzienne, więc chętnie przeczytam książkę o tych zagadnieniach, żeby uzupełnić swój światopogląd…

 3. avatar tryness napisał(a):

  „Eat pretty every day” – to zbiór porad na naturalne piękno, które można dostarczyć sobie razem z pożywieniem. Dlatego taką książkę warto czytać zwłaszcza zimą!

 4. avatar Cosmix napisał(a):

  Ciągle nie mogę z niczym zdążyć, brakuje mi czasu, dlatego chętnie sprawdzę, czy jest na to jakaś rada w książce „Czas to skarb”

 5. avatar yellov napisał(a):

  „God Food” – bo może mi dać wiele inspiracji na zimowe dania, bo ostatnio ciągle gotuję to samo, już brak mi pomysłów, a zjadłabym jakieś wystrzałowe danie :)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Ekspres do kawy ASCASO DREAM Strawberry Gum
Piękno i praktyczność w jednym!
Cena:
2185 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Sok z jagody kamczackiej
polskarozasklep.pl
Cena:
14 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Czy znacie jakiś ośrodek terapii, k…
Zobacz na osrodek-leczenia-uzaleznien.pl. Ośrodek oferuje wiele terapii dla ludzi zmagających się z uzależnieniami,...
Powitalnia - napisz kilka słów o so…
Chcialabym przywitać się na forum ze wszystkimi.Jest mi niezwykle miło, że będę mogła uczestniczyć...
Alkoholizm
alkoholizm niszczy życie!
Pomysł na biznes – salon kosmetyczn…
Jeśli zakładasz salon działający lokalnie to polecam Ci ciekawy artykuł - http://marketing-hq.pl/marketing-internetowy/wypozycjonowac-lokalna-firme-google-maps-mini-poradnik/ według...
facebook