Najciekawsze książki na lato | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Najciekawsze książki na lato

5 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco

książka i kwiaty

Leniwe wakacyjne dni skłaniają do spędzania czasu z pasjonującą lekturą:) Polecamy Wam nowości wydawnicze tego sezonu, wśród których znajdziecie nie tylko idealne książki dla siebie, ale także wiele pomysłów na prezenty dla bliskich!

Zapraszamy do czytania!

Oto nasze propozycje najciekawszych lektur na wakacje:

Bozzetto. Klątwa – Hermann Alexander Beyeler, Gerd J. Schneeweis

Bozzetto. Klątwa książka

W tej wielowątkowej powieści o wartkiej akcji fakty dotyczące historii zostały zręcznie powiązane z dziejami dwudziestowiecznej Europy. Tematem głównym są starania dwóch miłośników sztuki o powrót mniej znanego szkicu (bozzetto) Michała Anioła do Watykanu i zachowanie tego dzieła dla potomności. Czytelników polskich zapewne nie mniej zaciekawi „życie po życiu” Adolfa Hitlera i żywotność idei narodowosocjalistycznych – o czym ta książka również opowiada.

Jest rok 1534. Michał Anioł rozpoczyna prace nad „Sądem Ostatecznym” przeznaczonym do Kaplicy Sykstyńskiej. W szkicu na desce, który zwykło się określać „bozzetto”, widać już zarys fresku. Tablica pozostaje przez dwanaście lat w watykańskich archiwach, po czym kardynał Farnese obdarowuje nią Vittorię Colonnę, niegdyś kochankę i muzę Michała Anioła.

Od tego momentu bozzetto zmienia raz po raz właścicieli, w kolejnych stuleciach trafia do potężnych władców, wielkich inkwizytorów, rewolucjonistów, a w 1944 roku dostaje się w ręce nazistów. Ukryte w dziele moce, które żądni władzy kolejni właściciele chcą sobie podporządkować, przynoszą nieszczęście, śmierć i zagładę.

W roku 2012 Szwajcar, Hans Albert Bilgrin, właściciel galerii, oraz Maximilian Prükner, w przeszłości adwokat, odtwarzają – wspierani przez nadzwyczaj uzdolnioną Sofie – krwawe losy dzieła. Czy w szkicu sporządzonym przed wiekami na drewnianej tablicy odbywa się walka dobra ze złem, trwająca po dziś dzień? Tercet detektywów zmaga się z klątwą, która ciąży na dziele i nagle staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Herman Alexander Beyeler urodził się w 1952 roku nieopodal Lucerny. Dzisiaj nadal mieszka albo w jej pobliżu, albo w samym mieście. Jest kolekcjonerem dzieł sztuki, prowadzi galerię i uprawia twórczość literacką. Od lat interesuje się losami szkicu o nazwie bozzetto. Razem z Gerdem J. Schneeweisem przedstawił tę historię w powieści.

Gerd J. Schneeweis, urodzony w 1947 roku w Bad Orb, przez wiele lat był adwokatem, jednak obecnie jest już wyłącznie pisarzem. Mieszka w górnoaustriackim mieście Linz. Historię szkicu znanego jako bozzetto uczynił swoim „tematem życia”, gdy ponad 25 lat temu zobaczył to dzieło Michała Anioła po raz pierwszy. Ta fascynacja nie przemija.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Medium – Joanna Dobkowska

Medium książka

W opustoszałym nadmorskim kurorcie, tuż przed wybuchem I wojny światowej, w atmosferze tajemnicy i modnego wówczas okultyzmu przeplatają się losy matki – spirytystycznego medium – i jej zbuntowanej córki. Bohaterki kontaktują się ze światem nadprzyrodzonym, który – być może – jest jedynie wytworem ich wyobraźni lub obłędu. Autorka opowiada o tłumionych kobiecych namiętnościach, niespełnionych pragnieniach, próbie życia na własny, niestandardowy sposób.

Autorka z wykształcenia jest historykiem sztuki i historykiem. Pracuje jako dziennikarka, publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Art & Bussiness” i „Ikonothece” (naukowym piśmie Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego), „Gnosis”, „Encyklopedii Religii” oraz miesięcznikach wnętrzarskich, takich jak „Dobre wnętrze”. Interesuje się sztuką, szczególnie użytkową, średniowiecznymi heretykami, historią magii i okultyzmu, a także życiem społecznym i prasą kobiecą XIX wieku. Wiek XIX fascynuje ją z racji swej dynamiki, kontrastów oraz szybkich przemian – zarówno w sztuce, jak i w obyczajach. Joanna Dobkowska zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Wygraj lepsze wcielenie”. Natomiast w maju 2016 roku w Wydawnictwie ARKADY ukazała się książka „W cieniu koronkowej parasolki. O modzie i obyczajach XIX wieku” napisana wspólnie z Joanną Wasilewską.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Serce lasu – Patrycja Żurek

Iwo rok temu stracił w wypadku narzeczoną i nie może poradzić sobie z jej śmiercią. Mężczyzna popada w depresję i zaniedbuje pracę w rodzinnym biznesie. Rodzice zmuszają go do wyjazdu na leczenie do Rymanowa. Choć Iwo bardzo chce przestać cierpieć, nie do końca wierzy w powodzenie terapii.

Serce lasu książka

Pewnego dnia na jego drodze staje Libusza – niezwykła kobieta, o której wszyscy wokół mówią, że jest czarodziejką i ma dar pozwalający jej na kontaktowanie się ze zmarłymi. Libusza jest przekonana, że ich spotkanie nie jest przypadkowe i że jej przeznaczeniem jest mu pomóc. Iwo bardzo sceptycznie podchodzi do wszystkiego, o czym mówi kobieta i nie wierzy w jej nadnaturalne zdolności. Przyciąga go do niej jednak jakaś dziwna siła, której nie może się oprzeć… Czy Iwo pozwoli sobie pomóc? Jaką jeszcze rolę odegra w życiu Libuszy? Niezwykła opowieść o przeznaczeniu, przed którym nie ma ucieczki i o miłości, która uzdrawia najgłębsze rany.

Książkę poleca Wydawnictwo Dragon

Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa – Kamil Baleja

Tato no weź książka

Rodzice wszystkich krajów świata trzymajcie się!

Bycie ojcem przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Z tą różnicą, że kiedy wagonik osiąga najwyższy punkt i za sekundę wszyscy zaczną krzyczeć: „Ja nie chcę, ja nie chcę”, zdajesz sobie sprawę, że masz niesprawne pasy. Pod twoimi butami siedzi mały krokodyl, a ty przypominasz sobie, że zostawiłeś czajnik na gazie.

Kamil Baleja

Czego lepiej nie mówić ciężarnej kobiecie swojego życia? Jak uczestniczyć zajęcia w szkole rodzenia i przeżyć? I czy w ogóle w naturze występują normalni rodzice?

Popularny dziennikarz radiowy z właściwym sobie biglem i lekkością opisuje blaski i cienie ojcostwa, i wszystkie absurdalne sytuacje, jakie czekają faceta, gdy staje się TATĄ. Czytając tę pełną zwariowanych scenek z życia opowieść, nieraz popłaczecie się ze śmiechu. A może nawet wzruszycie. W końcu Tato, no weź to samo życie!

Kamil Baleja

Jedni mówią o nim: „ten pozytywny głos z radia”, inni widzą w nim zwariowanego ojca z Internetu. Wiecznie uśmiechnięty i notorycznie bujający w obłokach. Zawodowo – dziennikarz radiowy i telewizyjny, konferansjer. Prywatnie – mąż i tata, ciągle wierzący w to, że kiedyś zostanie ojcem roku!

Książkę poleca Wydawnictwo Agora

 

Wyspa – najnowszy thriller Adriana McKinty’ego

Wyspa książka

Nowa książka autora bestsellerowego „Łańcucha”.  Premiera już 1 czerwca!

To miały być zwykłe rodzinne wakacje, a nie mordercza walka o życie na wyjętej spod prawa wyspie.

Gdy Heather poślubia Toma, wdowca z dwójką dzieci, postanawia zrobić wszystko, by zyskać przychylność nieufnie do niej nastawionych nastolatków. Budowaniu rodzinnych więzi mają służyć  wspólne wakacje, ale zmęczone podróżą i wyczerpane dzieciaki mają dość swojej nowej mamy. Sytuację ma uratować wyjazd na Dutch Island – prywatną, tropikalną wyspę, niedostępną dla zwykłych turystów.

Rajska wyspa okazuje się jednak wyjętym spod prawa miejscem, zarządzanym przez klan O’Neillów.

Wypadek samochodowy i jedna zła decyzja powodują  lawinę dramatycznych zdarzeń. Kobieta  i dzieci, zdani sami na siebie, muszą uciekać przed lokalnymi prześladowcami, by przeżyć. Heather, córka wojskowych, musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i siły, aby ocalić nową rodzinę.

Adrian McKinty – jest irlandzkim pisarzem, autorem kilkunastu kryminałów. Wydany w 2017 „Łańcuch” przyniósł mu światowy rozgłos. Książka została sprzedana do 37 krajów, a prawa do ekranizacji nabył Paramount Pictures. Urodził się i dorastał na osiedlu robotniczym w Belfaście w Irlandii Północnej, ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie w Oxfordzie. Wyemigrował do USA, gdzie został nauczycielem, a po przeprowadzce do Melbourne w Australii, postanowił zająć się pisaniem zawodowo.

Książkę poleca Wydawnictwo Agora

 

Niewłaściwa rodzina – Tarryn Fisher

Jak bardzo możesz się pomylić w ocenie rodziny?

Juno, emerytowana terapeutka, pragnęła tylko spokoju i dostatku. Dlatego wybrała Crouchów. Sądziła, że tworzą idealną rodzinę: bogate, kochające się małżeństwo, które mieszka w pięknym domu i wychowuje nastoletniego syna. Jednak podsłuchana kłótnia szybko niszczy ten idealny obraz. Okazuje się, że Winnie Crouch prześladują wydarzenia z przeszłości, a jej mąż Nigel brał w nich udział.

Juno postanawia im pomóc i odwdzięczyć się za okazaną życzliwość. Jednak nie działa całkiem bezinteresownie… Bo Juno również skrywa swoje sekrety.

Juno myliła się co do Winnie Crouch. Juno wie, że nie powinna mieszać się w ich sprawy. Naprawdę nie powinna. Ale to silniejsze od niej – widzi w tym szansę na zadośćuczynienie, naprawienie błędów z przeszłości. Bo Juno też ma swoje sekrety.

Autorka „Żon” – bestsellera „New York Timesa” – stworzyła niezwykle porywający thriller psychologiczny. Tym, co wyróżnia powieść Tarryn Fisher, jest nie tylko oryginalna skomplikowana intryga czy szokujące tajemnice, ale przede wszystkim połączenie napięcia i niuansów psychologicznych oraz świetnie nakreślone postaci głównych bohaterów. To wszystko sprawia, że od lektury „Niewłaściwej rodziny” trudno się oderwać.

Książkę poleca Wydawnictwo Kobiece

 

Wakacje u dziadków – Magdalena Zarębska

Wakacje u dziadków książka

Trojaczki Laura, Tymek i Amelia wyjeżdżają do dziadków na wieś na całe wakacje. Trochę będą tęsknić za rodzicami, którzy zostali w mieście, jednak szybko zajęcia, z którymi nie miały do tej pory do czynienia, całkowicie zajmą im czas. Kupowanie małych kurczaków na targu, pielenie ogródka, pomoc babci przy sprzątaniu kościoła okażą się równie atrakcyjnymi przygodami jak wyprawa do lasu po poziomki, jazda pociągiem czy spływ kajakowy.
Aż żal będzie wracać do miasta!

Dla dzieci w wieku 5-9 lat.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Gloria, wakacje i ja – Magdalena Zarębska

Gloria, wakacje i ja książka

Dominika jest zbuntowaną nastolatką. Nie chce jechać na rodzinne wakacje z mamą, jej nowym partnerem i młodszym rodzeństwem. Decyduje się spędzić wakacje z tatą, który po powrocie z zagranicy zamieszkał pod miastem koło ośrodka turystycznego ze stadniną koni. Tata ciągle wyjeżdża służbowo

, więc Dominika mieszka u wujostwa. Z nudów przyjmuje propozycję pracy przy półkoloniach na terenie ośrodka. Konie nie są dla niej atrakcją, jednak sympatię wzbudza w niej stara klacz Gloria. W jej towarzystwie świat wygląda przyjaźniej, a emocjonalne burze, które Dominika przeżywa w związku ze swoją sytuacją rodzinną, niejasnym związkiem z Mateuszem i pojawieniem się na horyzoncie przystojnego Dawida, a także intrygami dziewczyn z klubu jeździeckiego, wydają się znacznie bardziej znośne.

Dla czytelników powyżej 11 lat.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Moje wesele. Jak perfekcyjnie przygotować przyjęcie

Moje wesele. Jak perfekcyjnie przygotować przyjęcie książka

Ten przewodnik poprowadzi pannę młodą od zaręczyn aż do ślubnego kobierca, pomagając wybrać dla jedynej i niepowtarzalnej uroczystości pełne fantazji motywy w prześlicznej palecie barw. Książka pełna jest wysmakowanych plastycznie i konsekwentnych w stylu przykładów projektów zaproszeń, doboru kwiatów, dekoracji stołu, wystroju sali itp. Kolejne ilustracje pokazują, jak urzeczywistnić wyrafinowany pomysł i zapewnić profesjonalne wykończenie.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Album mojego dziecka

Album mojego dziecka książka
Kiedy rodzi się dziecko, każdy spędzony z nim dzień jest niepowtarzalny. Pierwsza kąpiel, pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwsze słowo… Pierwsze trzy lata. A nasza pamięć bywa zawodna…

Ten album pozwoli notować wzruszenia, gromadzić bezcenne pamiątki, by móc do nich – wspólnie z bohaterem tego albumu – powracać.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Album mojego kota

Album mojego kota książka
Ten zabawnie ilustrowany album pozwoli odtworzyć atmosferę kociego świata; będziesz mógł zanotować tu swoje myśli i opisać różne wydarzenia, a także dołączyć fotografie uwieczniające twojego kota. Pierwszy dzień w domu, zwyczaje kociaka, jego kryjówki, ulubione zabawy, najśmieszniejsze pozy i zabawne przypadki w domu, wizyty u weterynarza, ulubione jedzenie – i wiele, wiele więcej. Ten oryginalny album pozwoli każdemu, kto jest właścicielem kota, zachować w pamięci najwspanialsze momenty wspólnego, pełnego przygód życia z czworonożnym przyjacielem i przeżywać je ponownie przez wiele lat.

Ambasadorem książki jest Tom Justyniarski, znany pisarz i obrońca praw zwierząt.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Cześć, to ja! Mój album dźwiękowy

Cześć, to ja! Mój album dźwiękowy książka

Ten niezwykły album dźwiękowy umożliwia nagranie ukochanego głosu dziecka. Wbudowany dyktafon ma 6 ścieżek, z których każda może być wielokrotnie nagrywana i odsłuchiwana!

Pierwsze dźwięki, nowe słówka, śmieszne powiedzonka i niezwykłe momenty możemy zachować na stronach tego albumu razem z fotografiami, rysunkami i notatkami o ważnych wydarzeniach.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Nigdy nie będę wyższa, ale mogę być szczęśliwsza – Agnieszka Dydycz

Nigdy nie będę wyższa, ale mogę być szczęśliwsza książka

Pozytywna i motywacyjna powieść, w której dojrzała bohaterka Małgorzata pozornie wszystko w życiu ma poukładane. I byłoby idealnie, gdyby nie… brak romantycznej i żywej miłości (przyzwyczajenie to za mało!).

Małgorzata jest typem osoby, która stara się wszystkich zadowolić. Jest troskliwą żoną, przyjaciółką i mamą, choć dzieci dawno już dorosły. Ona jednak wbiła się w pewien szablon i rytm jej życia wyznaczają a to obiady u matki, a to praca (jest pisarką!), ewentualnie joga czy służbowe wyjazdy męża. Niby wszystko jest w porządku, ale przecież życie to nie tylko automatyczne zaspokajanie bieżących potrzeb. To także emocje i motyle w brzuchu, których Małgorzacie ewidentnie jest brak.

I wtedy pojawia się coś nieoczekiwanego, czego nigdy w życiu by się nie spodziewała. Co z tego wyniknie? Musicie koniecznie przeczytać w najnowszej powieści Agnieszki Dydycz!

Od mentorki do pisarki
Agnieszka Dydycz, oprócz bycia pisarką, spełnia się również jako mentorka – jest coachem i prowadzi zajęcia rozwojowe dla kobiet. Nic dziwnego, że jej powieść jest zarazem swoistym poradnikiem, zawierającym ciekawe spostrzeżenia i wskazówki pomagające lepiej poznać siebie i zmienić swoje życie na lepsze. Żeby zwrócić waszą uwagę na fragmenty, na których warto się zatrzymać, oznaczyliśmy je piktogramami. Jeśli więc zdarzało się wam zaginać rogi stron, by zaznaczyć złote myśli, już nie będziecie musiały tego robić!

Nowa książka w naszej bibliotece pozytywnych powieści to historia skierowana do dojrzałej publiczności i to głównie kobiecej. Panom też ją polecamy, bo jeśli się dobrze przyjrzeć, to „Nigdy nie będę wyższa” może stać się wygodną instrukcją do tego, jak uszczęśliwić partnerkę.

Agnieszka Dydycz przekonuje, że żadna z nas nie ma wielkich szans na to, żeby być wyższa, za to ma pełen wachlarz możliwości, żeby być szczęśliwsza. Bo szczęście nie jest naszą stałą cechą fizyczną, jak wzrost. Szczęście – na nasze szczęście – można odnaleźć i można też odczuwać stale, do tego bez ograniczeń wiekowych! A jeśli Małgorzacie się to udało, to może także na nas ktoś lub coś miłego czeka?

Książkę poleca Oficyna Wydawnicza Silver

 

Siedem ślubów mojej siostry – Edyta Kochlewska

Siedem ślubów mojej siostry książka

Edyta Kochlewska zadebiutowała opowiadaniem 7 ŚLUBÓW MOJEJ SIOSTRY w wydanych wiosną „Lepszych czasach„. Po kilku miesiącach cała historia była gotowa! Słowa zachęty i pytania czytelników, kiedy będzie całość, pomogły autorce zmobilizować się i w ekspresowym tempie dokończyć książkę.

W tej historii główną rolę grają kobiety: babka – dla Zośki wzór ciepła i opiekuńczości, matka, która od dnia narodzin Zośki stara się zrobić z niej swoją kopię, a przede wszystkim obciąża ją swoimi oczekiwaniami. Ojciec Zośki tłumaczy matce: „Nie da się wcisnąć kwadratu w trójkąt”, bo wie, że ich starsza córka podąża swoją drogą i prędzej ucieknie na koniec świata, niż ulegnie. Jest też młodsza siostra Zośki, Justyna, przez rodzinę zepchnięta na margines do tego stopnia, że najbliższe są jej książki. I utalentowana plastycznie Małgorzata − przez całe życie będąca tłem swojej hipnotyzująco pachnącej przyjaciółki.

Bo Zośka pachnie jak lody, jak migdałowiec, jak obietnica, jak spełnienie marzeń. Dlatego całe życie mierzy się z nadmiarem opcji, wyborów i adoratorów. I dlatego meandruje w poszukiwaniu kogoś na całe życie. I zakochuje się po wielokroć.

Największy ślad na niej odcisnęła bezgraniczna miłość dziadka szamana. To on pokazał jej, z jaką siłą można kochać drugą osobę. Nic dziwnego, że przesiąknięta dymem z jego skrętów chce żyć pełnią życia i szuka, szuka kogoś, kto da jej podobne emocje.

Jeszcze w rodzinnym Nowym Sączu przeżywa swój pierwszy związek z Łukaszem. To nastoletnie uczucie o mało nie kończy się ślubem, choć zostaje zweryfikowane przez odległość i czas. Zośka wyjeżdża bowiem do Izraela, a gdy jej związek się rozpada, zakochuje się w Hiszpanie Felipe. Madryt jest kolejnym przystankiem na jej mapie do szczęścia. Następny to Carrara we Włoszech, skąd pochodzi Matteo.

Podczas tych podróży bywa nianią, psią opiekunką i stewardesą. Trafia do madryckiej Biblioteki Zapachów, gdzie dowiaduje się, że jej zapach naprawdę jest wyjątkowy i wart utrwalenia. Wraz z tą wiedzą przychodzi odkrycie, że za jej życiowymi tryumfami może stać ulotny estratetraenol. Ostatecznie decyduje się na radykalne rozwiązanie. Jakie…?

Książkę poleca Oficyna Wydawnicza Silver

 

Nie zawracaj. Seria o Kathleen Turner. Tom 1 – Tiffany Snow

Nie zawracaj. Seria o Kathleen Turner. Tom 1

Seria o Kathleen Turner to znakomity romans sensacyjny, kryminał ze skomplikowanym wątkiem erotycznym. Autorka doskonale buduje napięcie, pięknie przedstawia chwile namiętności, a sceny łóżkowe są odważne i pełne zmysłowości. Ukazuje autentyczność kobiecej reakcji na takie wydarzenia, jak morderstwa, ludzka agresja, pogoń, ucieczka czy radzenie sobie z własnym lękiem, strachem i emocjami. Seria posiada walory zagadkowości, dotyka kwestii delikatnych, ulotnych, nie zawsze dających się jasno nazwać ludzkich emocji i wynikających z nich zachowań i wyborów.

Akcja pierwszego tomu „Nie zawracaj” rozwija się wartko, trzyma w napięciu, książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Kathleen Turner, dwudziestoczterolatka z prowincjonalnego miasteczka w stanie Indiana, po śmierci rodziców (ojciec – policjant, zginął w akcji, matka zmarła na raka) zmuszona jest rzucić studia prawnicze, sprzedać dom i przeprowadzić się do stolicy stanu, Indianapolis. Tu, aby się utrzymać, podejmuje dwie prace – w dzień jako goniec w dużej firmie prawniczej, a wieczorami jako barmanka. Wkrótce na skutek niefortunnego zdarzenia ma okazję bliżej poznać jednego ze współwłaścicieli firmy – znanego z częstych przelotnych romansów Blane’a Kirka. Jednocześnie poprzez śmierć sąsiadki zostaje uwikłana w aferę dotyczącą fałszowania elektronicznych wyników wyborów do władz stanowych. Przypadkowo dowiaduje się, że w tę samą aferę zamieszany jest jej pracodawca, a teraz również kochanek. W miarę jak akcja nabiera tempa i staje się coraz bardziej sensacyjna, romans Kathleen i Blane’a staje się jeszcze bardziej płomienny.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Pakiet książek Tiffany Snow – 5 tomów

Pakiet książek Tiffany Snow

W pakiecie znajdują się:
Nie zawracaj – tom 1
Zwróć się do mnie – tom 2
Punkt zwrotny – tom 3
Nie twój ruch – tom 4
Nie ma powrotu – tom 5

Tiffany Snow, amerykańska pisarka, stworzyła bestsellerową serię czytaną namiętnie przez czytelniczki z całego świata, którą gatunkowo można określić jako romans sensacyjny z wątkiem erotycznym. Autorka znakomicie buduje napięcie, mistrzowsko przedstawia chwile namiętności a zmysłowe sceny łóżkowe są naprawdę odważne. Tiffany świetnie buduje portrety psychologiczne bohaterów, nie stroniąc od humoru i anegdoty potrafi zmierzyć się z takimi tematami jak morderstwa, ludzka agresja, czy dylematy emocjonalne zakochanych kobiet. Seria książek trzyma w napięciu, fabuła jest zaskakująca i pełna zwrotów akcji, czytelniczki po każdym kolejnym tomie niecierpliwie oczekują dalszego ciągu. Książki czyta szybko, lekko i przyjemnie

Zdecydowałam więc, że chcę opisać swój własny trójkąt miłosny – ograniczając się do pięciu tytułów, a pod koniec, główna bohaterka dokona wyboru. Chciałam, żeby Kathleen była po prostu normalną dziewczyną, która może być Twoją sąsiadką lub siostrą, czy najlepszą przyjaciółką. W otoczeniu mojej bohaterki znalazła się oczywiście dwójka mężczyzn, którzy wywrócą jej życie do góry nogami, podczas gdy ona nie pozostanie im dłużna.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie – Krystyna Gucewicz

Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie książka

Autorka wspomina największych artystów polskiego teatru, filmu i estrady, pisarzy, artystów plastyków. Ludzi, których poznała, z którymi współpracowała i o których pisywała latami w prasie, a potem odwiedzała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Ta książka to setki anegdot, zabawnych historyjek podanych z życzliwością i uśmiechem o tych, którzy zaszczycili autorkę zaufaniem i przyjaźnią.

W Notesie Krystyny Gucewicz znaleźli się m.in.: Stan Borys, Jerzy Bralczyk, Krystyna Czubówna, Piotr Fronczewski, Irena Santor, Karol Strasburger, Stanisław Tym oraz niezapomniani: Hanka Bielicka, Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Jan Himilsbach, Agnieszka Osiecka, Danuta Szaflarska, Violetta Villas, Zbigniew Zapasiewicz.

Krystyna Gucewicz – poetka, publicystka, pisarka, satyryk, reżyser, krytyk sztuki, teatrolog, wykładowca uniwersytecki, dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych. Pochodzi z kresowego rodu Gucewiczów, którego sławnym reprezentantem jest architekt Wawrzyniec Gucewicz, budowniczy ratusza i katedry w Wilnie. Ukończyła Wydział Filologii Polskiej UW oraz Studium Dziennikarstwa UW. Prowadziła dział kulturalny „Expressu Wieczornego” i tygodnika „Szpilki”, współtworzyła programy telewizyjne: „Wieczór z Alicją”, „Na stojaka”, współpracowała m.in. z Polskim Radiem.

Wydała kilkanaście książek, w tym autobiograficzną prozę „Pogrzeb wróbla”, „Zaczekaj na koniec deszczu” i „Jeszcze wczoraj miałam raka”, oraz biograficzne „Szymon Szurmiej” i „Jak być kochanym – Andrzej Kopiczyński”. Zdobyła uznanie jako poetka: „Z miłości”, „Łzy ptaka”, „Kocham cię”, „Tabletki na miłość”,” Przytul mnie”, „Serce na smyczy”, „Nagie wiersze”, „Wtorek z kremem waniliowym”.

Jest pomysłodawczynią i realizatorką dziesiątek koncertów, spektakli, z których wiele weszło na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Warszawy. W Teatrze Narodowym od osiemnastu lat realizuje Ostry Dyżur Poetycki.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Zaginiony klejnot Ferrary – Greg Krupa

Zaginiony klejnot Ferrary książka

Pełen zwrotów akcji i trzymający w napięciu thriller z historią sztuki, religią i sekretną organizacją w tle. W Ferrarze dochodzi do śmierci wybitnego historyka sztuki, a policja ma wątpliwości co do udziału osób trzecich. Co więcej, w niewyjaśnionych okolicznościach z gabinetu profesora ginie obraz. Rezolutny dziennikarz podejmuje trop, lawirując między swoją charakterną ekspartnerką-policjantką a tajemniczą pięknością wydającą się w jakiś sposób związaną ze sprawą…

GREG KRUPA – urodzony w 1973 roku. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo związany z branżą reklamową i wydawniczą. Współzałożyciel i udziałowiec firmy importującej włoską kawę. W 2004 roku przeprowadził się do Włoch. Zamieszkał początkowo w okolicach Bolonii, aby w końcu osiąść na stałe w Ferrarze – mieście, którego bogata historia i kultura zafascynowały go do tego stopnia, że stały się inspiracją do napisania książki. „Zaginiony klejnot Ferrary” jest debiutem literackim, na który złożyły się artystyczne i historyczne zainteresowania autora oraz jego wrodzona ciekawość świata, humor i umiejętność opowiadania.

Książkę poleca Wydawnictwo LeTra

 

Cornelia – Florencia Etcheves

Cornelia książka

Dziewczyna znika bez śladu – pozostaje po niej tylko łańcuszek znaleziony na śniegu. Przez całe dziesięć lat śledztwo nie rusza się ani o krok do przodu. Dopiero pod wpływem niejasnych zbiegów okoliczności w sprawie dochodzi do przełomu…

Trzymający w napięciu thriller rozsławiony przez popularną ekranizację na Netfliksie. Mroczny, tajemniczy i wciągający kryminał opowiadający o tym, że nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje.

Książkę poleca Wydawnictwo LeTra

 

Modlitwa niewiernej – Florencia Etcheves

Modlitwa niewiernej książka

Kolejna po Cornelii książka argentyńskiej pisarki Florencii Etcheves z ekscentrycznym śledczym Juánezem w roli głównej.

Znana z dziennikarskiego doświadczenia Etcheves odmalowuje w Modlitwie niewiernej przekonujący obraz wyścigu po władzę i pieniądze, korupcji i bezwzględności. Jak zwykle w swoich powieściach akcentuje też pozycję kobiet i ich systemową dyskryminację. Tym razem jednak z niespotykanym wyczuciem opowiada historię dziedziczonej traumy, pokazując, jak działania i decyzje rodziców rzucają długi cień na życia ich dzieci.

Książkę poleca Wydawnictwo LeTra

 

Czarna walizka. Dalej niż daleko – Katarzyna Ryrych

Czarna walizka. Dalej niż daleko książka

Kiedy przemija świat, w którym każdy dzień był jak kadr awanturniczego filmu, pozostaje jedynie tęsknota.
Mikołaj z Eweliną Radliczówną rozpoczynają nowe życie w Krakowie, dokąd zabierają także Marię. Umieszczona w luksusowym zakładzie dla obłąkanych, po kilku latach umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Nic nie będzie już takie samo, choć Mikołaj nareszcie może poślubić kobietę swojego życia.
Mija rok po roku… Nad Europą gromadzą się czarne chmury, nadciąga wojna.
Chaja, opiekuńczy duch rodziny Brodskich, wysyła Konstantego i Zinaidę do Rumunii, a sama, już jako Hannah Goldberg, wyrusza do Nowego Jorku. Ewelina z Mikołajem i pasierbicą mają wkrótce do niej dołączyć.
Niestety, los postanawia inaczej…

Książkę poleca Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Przeorane miedze – saga wiejska Katarzyny Bulicz-Kasprzak

Przeorane miedze książka

Czwarty tom wiejskiej sagi inspirowanej historią rodziny autorki.

W Tynczynie następują zmiany. Pokolenie, które przyszło na świat po Wielkiej Wojnie, wchodzi w dorosłość.

Dziewczyny marzą o miłości. Szukają jej na wiejskich zabawach, wypatrują w tłumie chłopców śpieszących na odpust. Oddają swoje serca szybko, czasem bezmyślnie. Dobrze, jeśli później są z tego tylko plotki.

Mężczyźni myślą o polityce. Rząd, mimo wielokrotnie składanych obietnic, nie zrealizował reformy rolnej. Można odnieść wrażenie, że władza kpi z chłopów, bo policja pilnuje, czy psy przywiązane przy budach i studnie pomalowane białą farbą. Trzeba głośno powiedzieć politykom, co się o  tym myśli. Wybuchają strajki.

Zajęci swoimi sprawami, zbiorem plonów, które tego lata wyjątkowo obfite, ludzie nie widzą złowieszczych chmur, zasłaniających spokojne niebo.

W pierwszy wrześniowy ranek kończy się świat, który mieszkańcy Tynczyna znali.

Wojna zastaje Werę w szpitalu, Lenę przy dojeniu krowy, Bogusię podczas kłótni z teściową. I nagle to, co wydawało się tak istotne, traci na znaczeniu. Ze skrawków codzienności trzeba budować życie na nowo, a w wojennej rzeczywistości to bardzo trudne zadanie.

Książkę poleca Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Camino. Od progu. Do Santiago de Compostela i na Świętą Górę Athos – Tadeusz Kornas

Camino. Od progu. Do Santiago de Compostela i na Świętą Górę Athos książka

W ostatnich dekadach XX wieku drogi pielgrzymkowe przez Europę zaczęły przeżywać renesans. Wiele osób podejmuje trud wędrowania do Santiago de Compostela, a na tej drodze odnajduje nie tylko własne duchowe korzenie i wsparcie, ale wręcz dotyka tego, co naprawdę ukształtowało Europę i cywilizację Zachodu i co stanowi o jej tożsamości, tak ochoczo dziś zapominanej i odrzucanej.

Książkę czyta się szybko, z zainteresowaniem śledząc kolejne kroki Autora na Camino de Santiago i na Świętej Górze Athos. Dla Czytelników, którym dane było już wędrować – pielgrzymować odcinkami Drogi św. Jakuba, dla Czytelników, którzy – jak pisze Autor „mają dziwny gen, który ich gna przed siebie” – opisy na kolejnych stronach książki są szczególnie bliskie, są swoistym déjà vu. Profesor Kornaś doskonale ubiera te przeżycia w słowa i opisy, tak bliskie caminowiczom: „Przyjaciel i wróg zarazem – ciężki plecak – wreszcie przestał dociskać mnie do ziemi” (…); „samochody to przekleństwo pielgrzyma”, „obiad w czasie drogi to jeden z najpiękniejszych momentów każdego dnia. Obrzęd nawet (…)”, „Ale po prostu szedłem i wszystko mi się zlewało. Myśli biegły w rytm kroków, myśli niezbyt głębokie, zwykłe i codzienne”.
Autorowi doskonale udaje się przedstawić, jak z każdym pokonanym kilometrem coraz bardziej „czuje” drogę, czuje przestrzeń pielgrzymowania Camino de Santiago.

Książkę poleca Wydawnictwo AA

 

Lwowskie czasy minione w mowie i fotografii – Stanisław Domagalski

Lwowskie czasy minione w mowie i fotografii książka

Ta książka jest jak wehikuł czasu. Wprowadza czytelnika wprost w niesamowity świat polskiego przedwojennego Lwowa. Wielka gratka nie tylko dla lwowiaków i ich potomków, ale też dla wszystkich, którym droga jest polska historia i kultura.

Wsłuchani w śpiewną lwowską mowę, przemierzamy tu nie tylko główne ulice, ale zaglądamy też w okolice nieodwiedzane przez turystów, a nawet przez samych lwowian – Lwów za rogatkami, przedmieścia położone na peryferiach, czyli na zahumeniu, jak mawiali lwowiacy. Nie jest to zbiór wyselekcjonowanych najpiękniejszych zdjęć Lwowa, ale dzieło oddające prawdziwy historyczny koloryt oraz surowy i pozbawiony ozdób klimat tego pięknego miasta z jego żywą mową, językiem lwowskiej ulicy, który kiedyś był „językiem gminu”, „żargonem plebsu” lekceważonym i zwalczanym przez „wyższe sfery towarzyskie”, przez „lepsze państwo”, jak się „wy Lwowi” mawiało.

Książkę poleca Dystrybucja AA

 

Współczesna kuchnia dawnych Kresów

Współczesna kuchnia dawnych Kresów książka

Kresy to nie tylko historia, legenda, nostalgia. Kresy to także kuchnia – kusząca, pachnąca, pełna niezwykłych aromatów i oryginalnych smaków. Od Wilna do Bakczysaraju rozciąga się wielki obszar kulinarnej swojskości i egzotyki. Pełno tu dań bardziej lub mniej znanych, które – przygotowane według receptur zaskakujących zderzeniem tradycji i nowoczesności – odkrywają przed nami nieznane dotąd smakowe wrażenia. To wyjątkowy zbiór unikalnych przepisów czerpiących pełnymi garściami z kuchni wielu ludów, narodów i kultur, których mieszanka stanowiła o niepowtarzalnej specyfice Kresów.

„Potrawy, które proponuję, są gotowane współcześnie, dostosowane do teraźniejszych sprzętów kuchennych, a podane w przepisach produkty bez trudu kupimy w pobliskim sklepie tub zbierzemy we własnym ogródku (…) Gwarantuję, że każde danie zostało przygotowane przeze mnie osobiście i szczerze dzielę się sprawdzonymi przepisami. Gdziekolwiek jesteście: w Polsce, na Litwie, Białorusi czy Ukrainie, gotujmy wspólnie, bo najskuteczniejszą dyplomacją między sąsiadami jest dyplomacja kulinarna.” (od Autora)

Książkę poleca Wydawnictwo AA

Ostatnie dni w Berlinie – Paloma Sanchez-Garnica

Ostatnie dni w Berlinie książka

PONAD 100.000 sprzedanych egzemplarzy!

Finalista PREMIO PLANETA 2021!

„Wciągająca, wielowymiarowa powieść, w której groza narodzin faszyzmu i stalinizmu  przeplata się z wielką miłością i walką o przetrwanie” – La Razón

„Pełna zwrotów akcji, wartka i pasjonująca podróż przez najokrutniejszy okres w historii” – ABC

„Piękna opowieść o miłości i wojnie, o walce i przetrwaniu”– La Vanguardia

Miłość i nadzieja są potężniejsze niż nienawiść  i gniew.

Gdy Jurij Santacruz przyglądał się paradzie z okazji mianowania Adolfa Hitlera na kanclerza Niemiec, nie mógł przypuszczać, jak bardzo ten dzień odmieni jego życie. Do Berlina przyjechał kilka miesięcy wcześniej, po tym, jak z częścią rodziny uciekł z Sankt Petersburga przed skutkami bolszewickiej rewolucji, która pozbawiła ich wszystkiego. Jurija pozbawiła także matki i młodszego brata – rosyjskie władze nie zezwoliły im na opuszczenie kraju.

Pewnego dnia poczucie sprawiedliwości każe mu stanąć w obronie młodego komunisty napadniętego przez hitlerowskie oddziały szturmowe. Wtedy też pozna swoją wielką miłość, Claudię, żonę dowódcy SS. Jego życie nieoczekiwanie się zmieni, a pierwszoplanowy dotychczas cel – odnalezienie matki i brata – zastąpi inny, ważniejszy w tych koszmarnych czasach: walka o przetrwanie.

Premiera 15.06.2022

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Centrum śmierci – Shiya Ribowsky, Tom Schachtman

Centrum śmierci książka

OPOWIEŚĆ JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH ŚLEDCZYCH Z ZAKRESU MEDYCYNY SĄDOWEJ DLA FANÓW BESTSELLERA „CIAŁO NIE KŁAMIE”

Oto Nowy Jork, jakiego nie znałeś: podróż przez pełne robactwa noclegownie w ponurych dzielnicach i luksusowe apartamenty w centrum miasta, podczas której z kolejnych szaf metropolii niespodziewanie wychodzą trupy. W tej opowieści medycyna sądowa służy nie tylko rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, ale też ratowaniu życia.

BLIŻEJ METROPOLITALNYCH KOSTNIC ZNAJDZIESZ SIĘ TYLKO JAKO OFIARA MORDERSTWA.

Shiya Ribowsky przez piętnaście lat pełnił funkcję śledczego w Biurze Naczelnego Lekarza Sądowego Nowego Jorku – najbardziej rozbudowanej organizacji tego typu na świecie. Kierował największym przedsięwzięciem w dziejach medycyny sądowej, identyfikując szczątki ofiar zamachów z 11 września 2001 roku. Rozwiązywał sprawy ponad ośmiu tysięcy zgonów i odegrał kluczową rolę przy wyjaśnianiu kilku najbardziej zagadkowych przypadków śmierci w Nowym Jorku.

CENTRUM ŚMIERCI, książka wciągająca, a zarazem niezwykle bolesna, stanowi wyjątkową biografię Nowego Jorku, w której to, co straszne, przeplata się z tym, co wzniosłe. Autor odmalowuje nader celny portret śmierci (i życia) w mieście, które nigdy nie zasypia.

Polecamy wraz z Wydawnictwem Filia

 

Wszystko będzie dobrze – Renata Kosin

Wszystko będzie dobrze książka

Ida jest rozwódką, która samotnie wychowuje nastoletniego syna i opiekuje się dwiema lekko zwariowanymi ciotkami. Wandzia i Ofelia to bliźniaczki o skrajnie różnych charakterach – pierwsza jest stateczna, druga postrzelona, obie jednak są tak samo energiczne i pomysłowe, przez co sprawiają mnóstwo kłopotów.

Mają jednak jeden wspólny cel: pragną znaleźć Idzie męża, dlatego nie ustają w próbach swatania jej z prawie każdym wolnym mężczyzną, który pojawi się na horyzoncie, nie zważając na jej rozpaczliwe protesty.

Premiera 18.05.2022

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Kemping Chałupy 9 – Katarzyna Janus, Joanna Tekieli, Renata Kosin, Dorota Milli,        Marek Stelar, Alek Rogoziński, Marta Matyszczak

Kemping Chałupy 9 książka

CHAŁUPY WELCOME TO!

Zaczynają się wakacje, pierwsi szczęściarze ruszają na zasłużone urlopy.

Czy mogą liczyć na piękną pogodę, miłe towarzystwo i odrobinę zasłużonego spokoju? A co, jeśli pan z niebieskiej przyczepy okaże się fanem grillowania całą dobę, w łazienkach zabraknie bieżącej wody, a sąsiadka trochę zbyt nachalnie epatuje seksapilem w postaci zbyt skąpego stroju w czerwone kropeczki?

Nie można pozwolić, by upragnione dwa tygodnie zmieniły się w koszmar. Trzeba ratować te wakacje za wszelką cenę.

Urlop w przyczepie kempingowej – co może pójść nie tak?

Premiera 1.06.2022

Książkę poleca Wydawnictwo Filia


Mamy siebie, mamy wszystko – Tomasz Kieres

Mamy siebie, mamy wszystko książka

On, samotny ojciec nastoletniej Gabrysi.

Ona, samotna mama siedmioletniego Bartka.

On, wraz z dorastaniem córki, która zaczyna powoli żyć własnym życiem, coraz dotkliwiej odczuwa brak bliskiej osoby przy swoim boku. Ona, skupiona na synu i pracy, nie ma czasu ani ochoty wpuszczać kogokolwiek do ich małego świata. Pewnego dnia drogi tych dwojga się przecinają.

Determinacja mężczyzny stopniowo kruszy lód, którym kobieta tak szczelnie się otoczyła. Jednak jej przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i brutalnie wkracza do ich ostrożnie budowanej relacji. Kontynuacja związku wiąże się z realnym niebezpieczeństwem.

Czy znajdą wyjście z tej beznadziejnej sytuacji?

Czy będzie im dane cieszyć się miłością?

Premiera 8.06.2022

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Rok na końcu świata – Agnieszka Zakrzewska

Rok na końcu świata książka

W tej opowieści życie ma smak czekolady… Nina po rozstaniu z wielką miłością szuka swojego miejsca na ziemi. Pracuje w małej księgarni, która stoi na progu bankructwa, więc gorączkowo zastanawia się, jak powinna wyglądać jej przyszłość. Niespodziewanie dostaje podpowiedź od losu – ciotka, o której istnieniu nie wiedziała, zapisuje jej w spadku sklep z czekoladkami w centrum urokliwego miasteczka. Warunek jest jeden – Nina może go sprzedać dopiero po roku. Tak rozpoczyna się przygoda, w czasie której dziewczyna będzie musiała nie tylko zgłębić tajniki prowadzenia czekoladowego biznesu, ale także zmagać się z zaciętą konkurencją w osobie wyjątkowo przystojnego właściciela pobliskiej cukierni…

Premiera 15.06.2022

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Leśniczówka na Mazurach – Agnieszka Kulig

Leśniczówka na Mazurach książka

Czy w małych mazurskich Wikliszkach Anna i Radek postanowią na nowo zawalczyć o swoje szczęście i znajdą do siebie drogę?

Anna jest pisarką z Warszawy, która przyjechała na wieś, żeby w spokoju napisać kolejną książkę. Radek jest meteorologiem, wykładowcą uniwersyteckim, który mieszka w leśniczówce na Mazurach. Oboje mają za sobą nieudane związki, jednak, mimo początkowej wzajemnej niechęci, powoli zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Sobótkowe ognisko, wycieczka do Olsztyna i rajd rowerowy coraz bardziej zbliżają ich do siebie.

Premiera 15.06.2022

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Opowiedz mi swoją historię – Katarzyna Janus

Opowiedz mi swoją historię książka

Losy ludzkie, czasami najbardziej zaskakujące i dramatyczne, potrafią jednak mieć szczęśliwy finał, podobnie jak poplątane wstążki można rozplątać i ułożyć na swoim miejscu.

Matylda Wiśniewska jest psychologiem klinicznym i pracuje w szpitalu. Jednak los jej nie oszczędza. Jednego dnia dowiaduje się, że nie jest córką swojego ojca, a już następnego odchodzi od niej mąż. Kobieta ma wrażenie, że jej świat się wali. Natalia Krzyżanowska jest piękną dziewczyną, od dzieciństwa zakochaną z wzajemnością w koledze z klasy, Kajetanie. Tuż przed maturą okazuje się, że oboje zostaną rodzicami, na dodatek spodziewają się bliźniąt. Łącząca ich miłość okazuje się wyjątkowa. Tymczasem okrutny los nie daje młodym spokoju, Kajtek ginie w wypadku motocyklowym. Obie kobiety spotykają się w szpitalu…

Premiera 18.05.2022

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Proroctwo – Adam Widerski

Proroctwo książka

Czy urlop może zmienić się w koszmar? Takiego dylematu nie mieli komisarze Piotr Krzyski i Łukasz Majski, kiedy wraz partnerkami udawali się do ośrodka Raj w malowniczych Będkowicach. Tuż u podnóża majestatycznej Ślęży.

Czy jednak pod tą sielanką nie kryją się demony, które tylko czekają na dogodny moment, aby wypełznąć i ukazać prawdziwe oblicze? A może listopad 2010 roku jest szczególnym czasem dla miejscowej społeczności? Czasem legend i historii…

Majski i Krzyski trafiają w sam środek szokujących wydarzeń. Brutalne zabójstwo, symboliczna inscenizacja oraz przesłanie mrożące krew w żyłach. Tajemnica goni tajemnicę, a towarzyszy im wszechobecna zmowa milczenia. Zbrodniarz natomiast nie zwalnia tempa.
Co rusz pojawiają się nowe tropy i kolejni podejrzani z upodobaniami, od których włos jeży się na głowie.

Komisarze borykają się nie tylko z nieuchwytnym zwyrodnialcem, ale również z własną przeszłością… Nie wiedzą, że zaangażowali się w śledztwo, o którym długo nie zapomną.

Jak daleko posunie się morderca?
Jakie sekrety kryją się w cieniu atrakcji turystycznej Dolnego Śląska?
I najważniejsze: dlaczego wszyscy winią za zbrodnie… diabła?

„Intrygująca, wciągająca, świetnie napisana. Polecam!”
Krzysztof Bochus

„Urlop, który zamienia się w koszmar. Magiczna góra i z pozoru sielska miejscowość, gdzie stare legendy mieszają się z historią. Oto tło tej powieści. Co dalej? Wielowarstwowa zagadka, krwawe zbrodnie i… sam diabeł. A może jednak człowiek o diabelskim umyśle? Niejeden raz zdziwicie się, czytając nowy mroczny thriller Adama Widerskiego.”
Anna Klejzerowicz, autorka powieści kryminalnych

„Tajemnicza i magiczna Ślęża przyciąga zło! Okrutne morderstwo przyprawione lokalnymi wierzeniami i świetnie utkana zagadka kryminalna!”
Kinga Wójcik

Książkę poleca Wydawnictwo WasPos

 

Nienarodzona – Ewa Przydryga

Nienarodzona książka

Oplata jak pajęczyna. Nie uwolnisz się od niej do ostatniej strony!
– Piotr Kościelny

Energetyczny thriller o spirali przemocy dewastującej życie. Wciąga!
– Robert Małecki

Laura Wagner znika. Wraz z rozwojem śledztwa policja ustala, że będąca w zaawansowanej ciąży kobieta targnęła się na własne życie. Nie wierzy w to siostra zaginionej, która na własną rękę próbuje dotrzeć do prawdy. Szybko przekona się, że w małej miejscowości upływający czas nie leczy ran. A dom, który niegdyś był ostoją, przerodził się w wylęgarnię koszmarów i strachu. „Nienarodzona”, owiany mrokiem i tajemnicą thriller Ewy Przydrygi, w księgarniach już od 1 czerwca!

Ślad po Laurze Wagner zaginął, trop urywa się w zakolu Warty. To tam znaleziono jej wywrócony do góry dnem kajak. Mijają dni, a ciała Laury wciąż nie udaje się odnaleźć. Mnożą się za to kolejne sekrety z jej życia. Wszystkie są związane z mającym się wkrótce narodzić dzieckiem.

Na jaw wychodzą nowe fakty. Trzy tygodnie przed zaginięciem kobieta zgłosiła włamanie do swojego domu. Na terenie jej położonej na odludziu posesji dochodziło też do innych niepokojących incydentów. Każdy z nich miał swoje odbicie w sennych majakach Laury. Kobiecie nękanej koszmarami o nawiedzającym ją cieniu udzieliła się atmosfera obłędu i szaleństwa.

Zlekceważone przez policję zgłoszenie prowadzi do dramatycznego odkrycia, które całkowicie odmieni dalszy bieg śledztwa. Spirala obłędu zacieśnia się w chwili, gdy nadchodzą wyniki badań ustalających ojcostwo nienarodzonego dziecka Laury…

W małej, zamkniętej społeczności i idealnych domach na przedmieściach Ewa Przydryga budzi demony. „Nienarodzona” to gęsty od zwrotów akcji thriller pełen mrocznych, skrywanych przez długie lata tajemnic i sekretów, które wreszcie wyjdą na jaw…

Ewa Przydryga – urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu „domestic drama”. W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. Mieszka w Gdyni, najczęściej spotkać ją można w nieznanych zakamarkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek. W wydawnictwie MUZA ukazały się dotychczas „Bliżej niż myślisz”, „Miała umrzeć”, „Topieliska” i „Mursz”.

Książkę poleca Wydawnictwo MUZA

 

Zrozum swoje choroby – Patrick Obissier

Zrozum swoje choroby książka

W latach 80. XX w., niemiecki lekarz dr R. G. Hamer sformułował rewolucyjną koncepcję zdrowia i choroby. Gdy on i jego żona zachorowali na raka po śmierci syna, stwierdził, że to może nie być przypadek. Zaczął analizować historie swoich pacjentów i zauważył wiele prawidłowości. Lata cierpliwych badań doprowadziły go do odkrycia, że to, co przywykliśmy nazywać chorobą, jest sensownym biologicznym programem Natury…

Lata cierpliwych rozmów z pacjentami, badań oraz analiz zdjęć z tomografii komputerowej ich mózgów doprowadziły go do stworzenia opartego na Pięciu Prawach Natury systemu, który nazwał Germańską Nową Medycyną (GNM). Zauważył, że to, co przywykliśmy nazywać chorobą, jest sensownym biologicznym  programem Natury, uruchamianym w szczególnych sytuacjach.

Gdy przeżywamy intensywny stres, automatyczny, podświadomy mózg, którego rolą jest utrzymanie ciała przy życiu, nie jest w stanie efektywnie pełnić swojej funkcji. Większość energii jest wtedy pożytkowana na myślenie o problematycznej sytuacji, które uruchamia w organizmie szereg energochłonnych reakcji.

Z punktu widzenia przetrwania nie ma to sensu, dlatego Natura przewidziała nadzwyczajne rozwiązanie – specjalny biologiczny program, który sprowadza stres do poziomu tkanek i narządów. Część mózgu odpowiadająca za przetrwanie odzyskuje w ten sposób swoją porcję energii, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania, i tym samym może zagwarantować ciału przeżycie. Miejsce, do którego „sprowadzany jest stres nie jest przypadkowe. (…)

Książka została uznana za NAJLEPSZY PORADNIK 2015 i zdobyła Nagrodę Internautów w kategorii „Zdrowie”, wręczoną podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki  w Krakowie.

Przeczytasz w niej o:
•  uniwersalnych prawach rządzących chorobami,
•  biologicznych cyklach pamięci komórkowej,
•  nieświadomym tworzeniu przez rodziców planu na życie dziecka, jeszcze przed jego poczęciem,
•  automatycznym dziedziczeniu wspomnień przodków,
•  programach rodzinnych twoich chorób.

Książkę poleca Wydawnictwo Virgo

 

Myśl. Odczuwaj. Działaj. Praktyczny przewodnik po emocjach – Marek Uglorz

Myśl. Odczuwaj. Działaj książka

Autor proponuje metodę, która polega na bezpośredniej zamianie myśli, a w ślad za nimi systemów przekonań. W książce znajdziesz nowe interpretacje najpowszechniejszych emocji, ułatwiające zmianę tych przekonań, które skutkują chorobami, nieszczęśliwymi relacjami i cierpieniem. Zaproś do swego świata więcej radości, lekkości i mocy. Dowiedz się jak kształtować życie świadomymi emocjami.

Nauczysz się wybierać nowe myśli, które podtrzymują Cię w zdrowiu i wypełniają bezwarunkową miłością. Poznasz też praktykę mentalnego przewartościowania emocji, by nadać im nową wartość i wykorzystać ich energię. Bo jak mówi autor nie ma złych emocji, są tylko emocje źle przeżywane.

„Wdzięczność nie jest skutkiem szczęścia, to szczęście jest skutkiem bycia wdzięcznym.
Wdzięczność jest emocją, dzięki której świadomość przejmuje kontrolę nad podświadomością. Normalnie chcemy być wdzięczni dopiero, gdy coś zostanie osiągnięte. Jesteśmy przekonani, że to swoiste postludium po dobrze wykonanej pracy. Logika podpowiada, że wydarzenia, które uczynią nas szczęśliwymi, dopiero mają nastąpić, więc na razie nie mamy powodu do wdzięczności. Skoro nie ma wydarzeń, więc nie ma wdzięczności. Jednak jest dokładnie na odwrót…

Czujny i świadomy człowiek nie ulega wpływom, ale zachwyca się wszystkim ze względu na to, jakie to jest w swoim pięknie i dobru.
Za-czarowuje 
sam siebie, więc nigdy nie bywa roz-czarowany czarami innych.

Książkę poleca Wydawnictwo Virgo

 

Owoce zatrutego drzewa t. 1-3 – Agnieszka Janiszewska

Owoce zatrutego drzewa książki

TOM 1

Gdy wzywa cię wolność, nie wahaj się podążać za jej głosem.

Warszawa, druga połowa XIX wieku. Kinga, choć mieszka z ciotką i wujem oraz dwojgiem kuzynów, nie czuje się u nich dobrze – dusi się w atmosferze mieszczańskiej kamienicy i czegoś jeszcze… Młoda dziewczyna nie potrafi zrozumieć, dlaczego ciotka Maria Burgiewiczowa tak bardzo jej nienawidzi. Jedynym wyjściem jest wyprowadzka z domu wujostwa. Kinga decyduje się na ten odważny krok i wyjeżdża do Krakowa, gdzie zamierza odnaleźć jedyną żyjącą krewną swojego ojca, o której istnieniu jeszcze niedawno nie miała pojęcia. Wkrótce przekona się, że droga do niezależności bywa dłuższa i bardziej skomplikowana niż podejrzewała…

Fragment:
Dzisiejszy wieczór także się nie powtórzy, pomyślała, rozglądając się ze smutkiem po ulicy.
Widziała uśmiechniętych, zajętych rozmową ludzi. Zapewne wybierali się do kawiarni, cukierni, może do teatru, byli wolni. Zazdrościła im z całego serca. Czuła się jak skazaniec, który dostał szansę, aby raz jeszcze popatrzeć na piękny świat, zanim zatrzasną się za nim bramy więzienia. Oczywiście
zdawała sobie sprawę, że nie powinna snuć podobnych rozważań, że być może ciężko grzeszy, myśląc w taki sposób, ale perspektywa nudnego wieczorku w salonie ciotki Marii wywoływała w niej przewrotną ochotę do grzechu.

Na razie musiała poprzestać na ochocie.

TOM 2

Czy zakazana miłość może wydać zdrowe owoce?

Fin de siècle i krakowska bohema roztaczają wokół siebie tajemniczy urok, któremu trudno się oprzeć, szczególnie gdy jest się młodą kobietą wychowaną w tradycyjnej, mieszczańskiej rodzinie.
Czy jednak dekadenckie środowisko artystów w istocie różni się aż tak bardzo od części społeczeństwa? Przekonuje się o tym Kinga, której udaje się odnaleźć w Krakowie ciotkę – czarną owcę w rodzinie – aktorkę Amelię. To właśnie ona odkrywa przed dziewczyną bolesne rodzinne tajemnice i pomaga jej się uniezależnić materialnie od bliskich. Wkrótce Kinga będzie musiała zmierzyć się z nieznanymi jej dotąd emocjami i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy znajdzie w sobie siłę, by wyzwolić się z sideł przeszłości.

Fragment:
[…] tego roku wiosna wyjątkowo zwlekała z nadejściem, przez kwietnia pokazywała swoje kapryśne oblicze. Deszcz ze śniegiem lub nawet sam śnieg niemal stale przypominały o zimie, skutecznie zniechęcając do wyjścia z domu. Jednak kilka dni temu wiatr zmienił wreszcie kierunek, co sprawiło, że rozstąpiły się, odsłaniając pogodne niebo. Radość i ożywienie opanowały wszystkich, zarówno przyrodę, jak i ludzi, którzy tłumnie wylegli na zewnątrz jeszcze okazji zobaczyć tylu spacerowiczów na ulicach Krakowa. Jej także udzielił się ten nastrój, toteż zamiast najkrótszą drogą podążyć do swojego maleńkiego mieszkanka, którego okna wychodziły na zacienione, ponure podwórze, wybrała najbardziej okrężną, wystawy sklepowe na Franciszkańskiej, Floriańskiej i Grodzkiej.

TOM 3

Prawdziwa miłość nie boi się iść pod prąd.

Czy inspirująca atmosfera rodzącej się właśnie światowej stolicy mody może okazać się lekarstwem na złamane serce? Za namową kuzyna Zbyszka, Kinga decyduje się wykonać kolejny w swoim życiu ryzykowny krok.
Wyjeżdża do Paryża, gdzie znajduje zatrudnienie w pracowni mody.
Zupełnie nowe otoczenie, środowisko barwnych artystów i osobowości coraz bardziej ją fascynuje i przyciąga. Jest zdeterminowana, by odnaleźć własną drogę do szczęścia. Aby to jednak musiała uporządkować własne życie, a zarazem stawić czoła sprawom, które położyły się cieniem na przeszłości i teraźniejszości całej jej rodziny.

Fragment:
Nie mogę dłużej korzystać z życia i bawić się za twoje pieniądze – zaprotestowała.
W ogóle nie mogę pozwolić, abyś mnie dłużej utrzymywał.
Spostrzegła, że spochmurniał jeszcze bardziej, choć przecież nie było jej intencją sprawić mu przykrość.
– Nie gniewaj się – rzekła. – Ale naprawdę nie wypada…
– Co nie wypada? – żachnął się. – Jesteś mi bardzo bliska i wobec tego nie rozumiem twoich skrupułów.
Uderzyło ją sformułowanie: „jesteś mi bardzo bliska”. Do niedawna nazywał ją po prostu swoją kuzynką, czy nawet wręcz – choć rzadziej – cioteczną siostrą. Zarazem jednak nie miała cienia wątpliwości, że bezbłędnie rozumiał, z czego wynikały jej skrupuły.
Przed wyjazdem obiecałeś, że razem z Adrienem znajdziecie mi tu jakieś zajęcie. Zajęcie, czyli pracę, dzięki której będę mogła samodzielnie się utrzymać. Tak przynajmniej to zrozumiałam.
Zbyszek zmarszczył brwi. – Ale po co ten pośpiech? Najpierw powinnaś trochę odpocząć, a poza tym…
– …bawić się i cieszyć życiem – dokończyła. – Już to wcześniej powiedziałeś. I bardzo ci jestem wdzięczna za twoją troskę, naprawdę ją doceniam. Jednak już wypoczęłam i dawno odzwyczaiłam się od życia na cudzy koszt.
– Cudzy? – Nie ulegało wątpliwości, że tym razem to on poczuł się dotknięty.
Kinga jednak nie ustąpiła.

Sagę poleca Wydawnictwo Zaczytani

 

Bajki wszech czasów

Bajki wszech czasów książka

Ten wspaniały zbiór bajek wzbogacony został oryginalnymi ilustracjami, zainspirowanymi sztuką ludową, obrazami Pietera Bruegla i tradycyjnymi wizerunkami postaci występujących we wcześniejszych wydaniach książek dla dzieci. Teksty wierne oryginałom i niepowtarzalna grafika sprawiają, że książka ta jest chętnie czytana przez dzieci, a także ich mamy, babcie, ciocie, starszych braci, siostry i licznych kuzynów, ciekawskich sąsiadów, sumiennych nauczycieli i… marzycieli w każdym wieku!

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Wielka księga gier w bajkowym świecie

Wielka księga gier w bajkowym świecie książka
Ta książka przenosi graczy w fantastyczny świat bajek, do krain zamieszkanych przez czarownice, dżinny, odważne dzieci i gadające zwierzęta. Wolisz wcielić się w nie czy grać przeciwko nim? Decyzja należy do ciebie… Cokolwiek postanowisz, czeka cię świetna zabawa dzięki ośmiu grom planszowym, które znajdziesz w tej książce – najlepszym i najbardziej wciągającym ze wszystkich gier świata! Czy zanurzysz się w dżunglę Mowgliego, czy w cudowną krainę Alicji? A może postanowisz zagrać w kółko i krzyżyk z Jasiem i Małgosią lub w chińczyka z Piotrusiem Panem?

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

102 nowych artystów

102 nowych artystów książka

Twórcy przedstawieni w „102 nowych artystach” to reprezentanci młodego pokolenia, które kreuje estetykę nowej dekady i wywołuje ferment w świecie współczesnej sztuki. Książka prezentuje malarstwo, rzeźbę, instalacje, fotografię, performanse, kolaże, prace wideo i nowe technologie, dostarcza informacji na temat problemów, technik, sposobów obrazowania i idei obecnych w najnowszych praktykach artystycznych. Obejmuje to, co kształtuje się dynamicznie jako najbardziej aktualna fala różnych postizmów, a jeszcze przed nową, nieuchronną klasyfikacją.

„102 nowych artystów” nie jest zatrzymanym w czasie kadrem pokazującym statyczny obraz sztuki w konkretnym momencie – to publikacja pozwalająca poznać ludzi, którzy będą nadawać estetyczny kształt naszej przyszłości.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

ARKADIUS. Moda, która stała się sztuką

ARKADIUS. Moda, która stała się sztuką książka

Pierwsze i dwujęzyczne opracowanie twórczości wybitnego polskiego projektanta mody wykształconego i tworzącego w Wielkiej Brytanii. Arkadius działał w Londynie na przełomie XX i XXI wieku, współpracując z takimi osobowościami, jak Alexander McQueen, Isabella Blow czy Jimmy Choo. W książce-albumie znalazły się setki zdjęć z pokazów kolekcji – głównie z Londyńskich Tygodni Mody, materiały prasowe z całego świata, fotografie z prywatnego archiwum Arkadiusa, a także obszerny wywiad z projektantem.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Camgirl – Krzysztof Piersa

Rzucony przez najpiękniejszą dziewczynę na roku wydziału dziennikarstwa Ernest szuka pocieszenia wśród camgirl – dziewczyn dających erotyczne show za pośrednictwem internetowej kamerki. Jedna z nich szczególnie przyciąga jego uwagę. Tajemnicza Kitsune, której tożsamość skrywa lisia maska, staje mu się bardzo bliska. Nie wie, że jest ona naprawdę bardzo blisko. Bliżej, niż mógłby się spodziewać.

A co sprawia, że „dziewczyna z kamerki” wciąż zakłada maskę i występuje przed tabunem napalonych facetów? I czy miłość w branży seksworkingu jest możliwa? Odpowiedzi wcale nie są proste i oczywiste – tak jak w prawdziwym życiu.

„Camgirl” była do tej pory najtrudniejszą książką, której napisania się podjąłem. Z pozoru lekka powieść pozostawiła szerokie pole do polemiki nad moralnością i wrażliwością. Nie odjąłem sobie tej przyjemności, by nie zabić czytelnikowi maleńkiego ćwieka. Bo wszak ten romans jest, jakby na niego nie patrzeć, również erotykiem. I tu rozciąga się właśnie ta cienka granica: wzruszać się nad losami współczesnych kochanków, czy oburzać z powodu „czystego” seksu, wyuzdania, braku zahamowań itp., itd.? Czy oni się kochają, czy tylko za przeproszeniem… no, wiesz, co „za przeproszeniem”. Czy może być z tego pobożne małżeństwo z dwójką dzieci? Nie wiem. I mówiąc szczerze – nie zastanawiałem się. Chciałem pokazać pewien element naszego świata, który istnieje, nawet jeśli będziemy zamykali oczy i udawali, że go nie ma. (Autor)

Krzysiek Piersa w Camgirl łączy temperament pisarza, chcącego przełamać zastałe wzorce, i zarazem terapeuty, dla którego najważniejszymi kwestiami jest spokój i zrozumienie problemu. W efekcie jest to powieść nietypowa – z jednej strony śmiała i mocna, z drugiej zakorzeniona w fachowym podejściu do zjawiska. Bez wątpienia będzie to wstrząs, nie tylko z powodu odważnych, acz gustownych scen, ale też szerszego pokazania, kim są te słynne „dziewczyny z kamerek”. (Arkady Saulski, pisarz, dziennikarz)

Książkę poleca Wydawnictwo Alegoria

 

Hodowca Światów – Marek Zychla

Kiedy wydaje się, że wszystko wreszcie wróci na swoje miejsce, zło świata zostało pokonane, a bohaterowie mogą odpocząć, zająć się rodzinami, wychowywaniem dzieci i odbudowywaniem świata, nadciąga… Co? Zło. Najczystsze  Zło. Monstrualne i niewyobrażalne, bo zrodzone, a właściwie rozrośnięte w głębinach wszechświata. Idzie i pożera, wiecznie nienasycone, wiecznie głodne i spragnione. Hoduje światy i zaraża je złem. Po co? Bo dzięki temu żyje i pęcznieje.  Nasz świat jest dla niego tylko kolejnym zagonkiem do uprawy ziaren zła.

Czy naszym bohaterom, zmęczonym już jednak poprzednimi bojami, uda się ocalić świat przed naprawdę ostateczną zagładą? Nie będzie to proste, zwłaszcza że Zło umie dobierać sobie pomocników. Wszystko wskazuje na to, że nawet bóg Dagda stanie po jego stronie, nie bacząc na konsekwencje. Na szczęście Arduinna, pani życia i miłości,  pozostaje wierna rodzajowi ludzkiemu. A gdy ściągnie do pomocy swoją bliźniaczą siostrę… Śmierć, wtedy dopiero się zakotłuje.

Brawurowe zakończenie irlandzkiego cyklu o walce dobra ze złem, które trzeba przeczytać!

Włączyłam playlistę ze starym dobrym rock’iem, otworzyłam książkę i przepadłam jak kamień w wodę (z głośnym chlup).  (Sonia Szeloch – Południca blada)

Marek Zychla w najlepszej formie! Świetne zwieńczenie trylogii, trzymające w napięciu do samego końca! (Krzysztof Piersa, pisarz, youtuber)

Książkę poleca Wydawnictwo Alegoria

 

Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka – Wiktoria Czyżycka

 

Przed wiekami Najwyższy Smok Neru podarował jednemu z elfich plemion smocze skrzydła. Miał być to znak wiecznego przymierza z bóstwem oraz sygnał dla wszystkich ludów, że to właśnie Nilirowie (Wybrani) będą sprawować władzę nad całym światem.
Niestety, odszczepieństwo części członków plemienia i postawienie na miejscu Smoka Wilczej Pani sprawia, że ustalony porządek upada, elfy tracą skrzydła, a całe Imperium złożone z wielu ludzkich i elfich królestw zaczyna się rozpadać, nękane coraz częstszymi i coraz bardziej zaciętymi wojnami.
Gdy podczas kolejnej rebelii ginie król Nilirów, a jego żona w walce o pomstę zostaje poważnie ranna i popada w obłęd, losy państwa musi wziąć na swe barki młodziutka księżniczka. Lecz to dopiero początek jej problemów. Królowa wymyśla sposób na połączenie zwaśnionych plemion. W swoim obłędzie nie zważa na osobiste szczęście córki, a przede wszystkim nie widzi, że realizacja tego planu zagrozi jej rodowi, a nawet całemu Imperium.
Varila– wspierana przez najbliższych, między innymi: mentorkę – smoczycę, przyjaciółkę z kapłańskiego plemienia elfów oraz ukochanego mężczyznę –szuka sposobu na ocalenie wszystkiego, co jest jej drogie.

Brawurowo rozpoczęty cykl fantasy, którego debiutująca autorka ma… 16 lat. Jest uczennicą liceum ogólnokształcącego, w klasie o profilu humanistycznym. Pasjonatka książek, miłośniczka smoków oraz wilków. Od kilku lat spisuje losy pewnego Imperium… Jeśli nie pisze, to rysuje. A ponadto uczy się, spotyka z przyjaciółmi i bawi ze swoimi trzema psami.

Magia może pojawić się wszędzie. Kto by się spodziewał, że tym razem zostanie zapieczętowana w powieści tak młodej i tak niezwykle utalentowanej autorki? Mamy tu do czynienia ze wschodzącą gwiazdą polskiej literatury. Zapamiętajcie moje słowa. (Krzysztof Piersa, pisarz)

Książkę poleca Wydawnictwo Alegoria

 

Latarnia umarłych – Barbara Mikulska

Czy w dobie komputerów i telefonów komórkowych, lotów na Księżyc i na Marsa można jeszcze uwierzyć, że oprócz naszego realnego świata istnieje także ten należący do umarłych? Że te światy mogą się przenikać? Że dawno pogrzebani wcale nie zapomnieli, co ich łączy z żywymi, a ich uczucia i emocje są równie intensywne jak kiedyś?

Dziewiętnastoletnia Iga, kończąc swoją wakacyjną wędrówkę, trafia przypadkowo do niewielkiej miejscowości Budy Leśne. Nie wie, że wymuszony okolicznościami nocleg w dzwonnicy stanie się początkiem dramatycznych wydarzeń, których stawką będzie nie tylko jej życie, ale także życie młodszej siostry.

Już wkrótce Iga – która jeszcze do niedawna zmagała się z toksyczną i nienawidzącą ją matką, lecz wreszcie się zbuntowała i rozpoczęła życie na własny rachunek – oraz jej nowi przyjaciele będą musieli rozwikłać mrożącą krew w żyłach zagadkę. Historia miała swój tragiczny początek ponad półtora wieku temu, a bohaterami dramatu byli przodkowie dziewczyny, o których istnieniu nie miała nawet pojęcia.

Książkę poleca Wydawnictwo Alegoria

 

GORATH. Uderz pierwszy – Janusz Stankiewicz

Pierwszy tom 3-częściowego cyklu. Ten świat przypomina średniowieczną Europę podbitą przez Mongołów Czyngis-Chana. Kastą panującą są orki smoczej krwi, nazywani Władcami. Władcy górują wzrostem i intelektem nad zwykłymi orkami. Arystokracja podbitych ras i cywilizacji zachowuje częściową autonomię, ale musi uznawać zwierzchność Imperatora i Władców. Zwykli ludzie, elfy, orki i mieszańcy tych ras starają się po prostu żyć, nie wchodząc możnym w drogę. Niedawno nawiązano kontakt z tajemniczym zamorskim mocarstwem, którego polityczne motywy są jak dotąd nieznane.

Gorath – ukrywający się przed prawem zabijaka i awanturnik, pół ork, pół człowiek– wpada w ręce władz i dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ma przeniknąć do organizacji płatnych zabójców – Nocnych Cieni, poznać ich strukturę, metody działania i przywódców, by w odpowiednim momencie wystawić ich siepaczom Władców. W zamian uzyska darowanie win i wolność.

By zdobyć zaufanie Cieni, Gorath musi stać się jednym z nich, a żeby poznać tajemniczych przywódców, musi zabijać sprawniej niż pozostali. Szybko przekonuje się, że nie jest to czysta robota, a podczas likwidacji celów giną też postronni. Zaczyna rozumieć, że nie można być zawodowym mordercą i nie staczać się coraz bardziej w mrok.

Nocne Cienie mają własne metody na zapewnienie lojalność członków. Podczas Rytuału Przejścia Gorath otrzymuje mistyczny tatuaż. Musi się go jednak pozbyć jak najszybciej, by móc wystąpić przeciw zabójcom. Upragniona wolność wymaga od Goratha ostrożnego lawirowania między Nocnymi Cieniami, ludźmi kontrolującej go Władczyni oraz jedną z kupieckich gildii. Jej zamorskie powiązania musi odkryć, aby opłacić pomoc elfów – bez nich zawsze będzie na czyjejś uwięzi.

Gorath stara się podchodzić do misji na zimno, jednak wbrew sobie z niektórymi spośród Nocnych Cieni zaczyna go łączyć więcej niż znajomość i zdrada nie przyjdzie mu łatwo, zwłaszcza gdy odkryje, jakimi  motywami kieruje się ich przywódca. Odtąd nie będzie już pewien, kto stoi po właściwej stronie oraz czy on którąkolwiek ze stron powinien wybrać.

Janusz StankiewiczKsiążki były ze mną zawsze, ale dopiero po 40. odważyłem się napisać własną. Wcześniej, dość standardowa dla mojego pokolenia, droga w korporacji, zanim dotarło do mnie, że szkoda na to życia. Uwielbiam górskie wędrówki, strategiczne gry komputerowe i odrabianie lekcji z synkiem. Jestem psychofanem Rogera Federera.

Książkę poleca Wydawnictwo Alegoria

 

Leksykon zabytków architektury Mazowsza i Podlasia

Leksykon zabytków architektury Mazowsza i Podlasia książka

Autor, historyk i pasjonat-regionalista, przedstawia w układzie alfabetycznym zabytki architektury z województwa mazowieckiego i podlaskiego. W 720 miejscowościach opisane zostały budowle sakralne, świeckie budowle publiczne, pałace i dwory, domy mieszkalne, zabudowania gospodarcze i inne.

Wybór szczególnie cennych i ciekawych obiektów obejmuje także te często zapomniane, położone w małych miejscowościach, poza głównymi szlakami turystycznymi. Cennym uzupełnieniem jest 150 rzutów ich powstawania, plany historycznych centrów miast, mapy powiatów oraz liczne barwne zdjęcia wykonane w znacznej części przez autora.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

Leksykon zabytków architektury Kresów południowo-wschodnich

Leksykon zabytków architektury Kresów południowo-wschodnich książka
To pierwsze kompleksowe opracowanie inwentaryzujące najcenniejsze zabytki na dawnych ziemiach I i II Rzeczypospolitej, które systematyzuje wiedzę historyczną z uwzględnieniem stanu ich zachowania. Autorzy przedstawiają zabytki i polskie pamiątki na terenie dawnych Kresów Wschodnich, znajdujących się obecnie w granicach Ukrainy.

Są wśród nich: budowle sakralne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, mosty, bramy, cmentarze – świadectwa polskiej kultury. Całość – ponad 500 obiektów – zilustrowana rzutami, planami oraz fotografiami.

Książkę poleca Wydawnictwo ARKADY

 

 

Zobacz również:

1. Recenzje książek – sprawdź, co warto przeczytać!
2. Jak czytanie wpływa na rozwój dziecka
3. Konkursy z nagrodami

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Najciekawsze książki na lato

 1. avatar wittchen pisze:

  Super książki – ja ostatnio czytam reportaże!

 2. avatar b.strzelinska pisze:

  Dla mnie lato to czas na rozrywkę, tylko romanse czytam:)

 3. avatar Atena pisze:

  Brakuje mi w tym zestawieniu książek rozwojowych. W wakacje powinniśmy poczytać o czymś co zainspiruje nasze dusze. Czas kryminałów jest dobry zimą.

 4. avatar katasia pisze:

  Świetne są te albumy z zabytkami wydawnictwa Arkady!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najbardziej absurdalne przepisy pra…
W USA jest przepis żeby nie poić myszy wódką:)
Suszenie grzybów
Każdy grzyb da się wysuszyć, tylko wygląd może być nieciekawy.
Darmowe leki dla seniorów i dzieci
Słyszałam, że głównie tańsze leki są na tej liście...
Kobiecy problem z alkoholem - grupa…
Czujesz, że alkohol ma coraz większe znaczenie w twoim życiu? Masz problemy, które próbujesz...