Najciekawsze książki na jesień – wyniki!

7 listopada 2017, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco
large

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Według badań przeprowadzonych przez Zakład Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej i TNS OBOP aż 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką.
A gdyby dobrze się zastanowić, to pewnie znaleźlibyśmy 101 powodów, dla których warto czytać książki. I dlatego bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób czytało.

Dlatego zachęcamy Was do lektury nowości wydawniczych tego sezonu. Zapraszamy do rodzinnego czytania – prezentujemy więc książki dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Przeglądajcie książki, po które warto sięgnąć tej jesieni. Dziękujemy za Wasze komentarze,  nagrodziliśmy jedną z Was za najciekawszą wypowiedź zestawem powieści i poradników!

kobieta321:

„Duchowość na co dzień” – bo brakuje mi oderwania się od codzienności, przeżycia głębokiej refleksji, wejrzenia w swoją dusze, przerobienia dawnych ran i dzisiejszych radości:) A to przecież to co w środku jest najważniejsze i powinniśmy pielęgnować nasze wewnętrzne Ja bardziej niż ciało, które jak wiadomo, w proch się kiedyś obróci…

Gratulujemy!

 

Oto nasze propozycje:

Atrybuty życia – Stanisław Kowalski


Atrybuty życia to książka zawierająca refleksje o Bogu i życiu człowieka w kontekście dobra, prawdy i piękna.

Jest pełna oryginalnych przemyśleń, które rozszerzają, pogłębiają i uprawdopodabniają różne poglądy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnego człowieka. Powszechnie znane prawdy wiary różnych wyznań dopełnia racjonalnymi poglądami i hipotezami.

Książka Atrybuty życia jest częścią Trylogii Platonium, w skład której wchodzą też Arkana ducha i materii oraz Afirmacja miłości i radości życia.

Kupując tę książkę, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Książkę poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 

 

Arkana ducha i materii – Stanisław Kowalski


Arkana ducha i materii są drugą częścią Trylogii Platonium. Pierwsza część cyklu to Atrybuty życia, natomiast trzecia to Afirmacja miłości i radości życia. Wszystkie trzy części Trylogii Platonium mają, w miarę możliwości, dostarczyć nam informacji na temat współczesnych poglądów dotyczących stwarzania i ewolucji wszechświata z uwzględnieniem stwórczości Boga, destrukcji Szatana, działalności człowieka i przypadkowości, które w książce nazywane są kreatywnymi czynnikami Melodii Czterech Nut.

Kupując tę książkę, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Książkę poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Afirmacja miłości i radości życia – Stanisław Kowalski


Trzecia część Trylogii Platonium odnosi się do różnorodnej problematyki miłości powiązanej z radością życia.

Otwiera się na nowe poglądy, mające nadejść w przyszłości. Tylko miłość jak soczewka skupia w sobie wszystkie cechy człowieczeństwa: dobro, prawdę i piękno.

Książka ukaże się wkrótce. Poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
www.bremo.pl

 

Kalendarz na 2018 rok Malarstwo Rafała Olbińskiego

Wydawany co roku w celach charytatywnych przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z serii Malarstwo. Zawiera 12 reprodukcji obrazów Rafała Olbińskiego: Pokój dziecinny, List nieśmiałego kochanka, Oko Meduzy, Night of the Shooting Sky, Dwoistość ekspresji II, Inicjacja II, Arbitrary Presumption, Haute Couture, Papageno, Master Class, Narodziny tańczącej gwiazdy II, Winter Harvest.

Do wyboru dwa formaty.

Kupując ten kalendarz, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Kalendarz poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Kalendarz na 2018 rok z Myszką Norką

Wydawany co roku w celach charytatywnych przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zawiera 12 ilustracji autorstwa Izabeli Kowalskiej-Wieczorek, nasyconych kolorami, pełnych niezwykłych szczegółów, pobudzających dziecięcą wyobraźnię. Bajkowy kalendarz napełni każdy dzień nadchodzącego roku radością i optymizmem.

Kupując ten kalendarz, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Kalendarz poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Moje dzieci – Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz, patrząc okiem matki i artystki, poetycko utrwaliła w obiektywie beztroskie chwile z dzieciństwa swoich córek, dzieci przyjaciół oraz wnuków. Fotografowała szczęśliwe momenty, by ocalić je od zapomnienia. Dokumentowała urok dorastania i przemian. Zdjęcia opatrzone są opisami, w których autorka przytacza wspomnienia i anegdoty. Czas biegnie, przyspiesza… Warto na chwilę się zatrzymać i zanurzyć w nostalgii.

Kupując tę książkę, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Książkę poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Nieźle zakręcony – Agnieszka Frączek
+ audiobook na CD – czyta Joanna Moro

Nieźle zakręcony to najnowszy zbiór wierszy Agnieszki Frączek. Utwory o rozbrykanych dzieciach, fruwających mamutach i krowach, dobrze wychowanych kotach oraz innych dziwnych osobnikach wprawią czytelników w doskonały nastrój. Autorka, która jest ulubienicą dzieci, barwnie przedstawia ich świat, pełen fascynujących spostrzeżeń, zabawnych przygód i niezwykłych marzeń. Zachęca nas przy tym jak zwykle do zabawy językiem. Dowiecie się, jak nazywają się końskie kwiatki, kim jest dzika lokatorka, na co zachorowała świnka, jak podróżują gąski, a także co wyprawia tytułowy nieźle zakręcony.

Książka zawiera płytę CD, na której wiersze czyta Joanna Moro.
Kupując tę książkę, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Książkę poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Pary nie do wiary – Urszula Kozłowska
+ audiobook na CD – czyta Zbigniew Wodecki

Wiersze Urszuli Kozłowskiej z tomiku Pary nie do wiary w zabawny i barwny sposób bazują na skojarzeniach wyrazów o podobnym brzmieniu np. por i pora, jeż i jeżyna, żaba i żabot, brud i bródka, strug i struga, loch i locha, grad i gratka. Dzięki temu pozwalają dzieciom na rozwój słuchu fonematycznego, który leży u podstaw rozumienia wypowiedzi ustnych, umożliwiając prawidłowy odbiór i różnicowanie dźwięków mowy.

Czytanie tych utworów w niezauważalny sposób przenosi dziecko ze świata zabawy do świata nauki. Utrwala poznane zasady pisowni i ortografii. Kolorowe ilustracje Renaty Krześniak sprawiają, że dziecko łatwiej kojarzy przedmiot z odpowiednią nazwą, a to wszystko jest przedstawione w formie humorystycznej opowiastki.

Książka zawiera płytę CD, na której wiersze czyta Zbigniew Wodecki.

Kupując tę książkę, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Książkę poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Płyń kolędo roześmiana – Michał Zaremba
+ audiobook na CD – czyta Maria Niklińska

W wigilijny wieczór, gdy zasiądziecie z rodziną przy wspólnym stole, przeczytajcie wiersze z tej książki na głos, zaśpiewajcie razem kolędę, a stworzycie niezapomniany świąteczny nastrój. Taki, którego zawsze Wam brakowało lub taki, który chcielibyście stworzyć Waszym dzieciom.

Płyń kolędo roześmiana wprowadzi Was w nastrój Bożego Narodzenia, opowiadając o małym Jezusku w ubogiej stajence, aniołach, choince, kolędach i świątecznych tradycjach. Te wyjątkowe chwile z książką umilą Wam też przepiękne ilustracje.

Książka zawiera płytę CD, na której wiersze czyta Maria Niklińska.

Kupując tę książkę, wspierasz rehabilitację podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Książkę poleca Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Kamila Romanow, Anna Dąbrowska:

Wasz wymarzony dzień. Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą

Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą
(a przy tym nie paść ze zmęczenia i naprawdę cieszyć się tym dniem)

Odliczacie dni do tego wymarzonego wydarzenia? Nie możecie się doczekać, a jednocześnie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Jak nie dać się zaskoczyć, uniknąć wpadki i przy tym nie zbankrutować?! Oto nowoczesny poradnik ślubnego savoir-vivre’u i jednocześnie praktyczny organizer, dzięki któremu będziecie mogli w pełni cieszyć się waszym wymarzonym dniem bez obaw, że nie pomyśleliście o wszystkim.

Jak stworzyć listę gości i czy rodzice muszą mieć tu ostatnie słowo? Jak rozmawiać i rozliczać się ze sztabem ślubnym? Jak zasugerować prezent w postaci pieniędzy, nie pisząc infantylnego wierszyka?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają Kamila Romanow, jedna z najbardziej znanych wedding plannerek w Polsce, i Anna Dąbrowska, dziennikarka, ekspertka w dziedzinie savoir-vivre’u.

W książce znajdziecie pomysły na wzory zaproszeń z klasą, listy idealnych utworów muzycznych, kompletne listy „to do”, a także harmonogram koniecznych prac i najważniejsze pytania, które musicie zadać fotografowi, firmie cateringowej czy orkiestrze.

Okres przygotowań do ślubu to czas zbierania kapitału na dalsze szczęśliwe życie. Niech wzmocni on więź między wami i z tymi, którzy są dla was ważni. Umówcie się na organizacyjną randkę i powiedzcie sobie, o czym marzycie. Niech to będzie wasz dzień – wymarzony i jedyny!

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Literanova

Catherine Merridale: Lenin w pociągu

Czy podróż pociągiem może zmienić oblicze świata?
Czy jadący nim człowiek będzie w stanie odwrócić bieg historii?
I wywołać konsekwencje gorsze niż apokalipsa wojny światowej?

Rok 1917. Pierwsza wojna światowa zdaje się nie mieć końca. W okopach giną miliony żołnierzy.

Nowe rodzaje broni mają przełamać impas. Samoloty zrzucają bomby. Pierwsze czołgi sieją postrach wśród piechoty. Nieludzko cierpią ofiary gazów bojowych. Lecz zwrot na arenie wojennych zmagań dokona się dzięki jednemu człowiekowi.

W niemieckim rządzie dojrzewa genialny pomysł. Oto w neutralnej Szwajcarii przebywa bezpiecznie najsłynniejszy światowy rewolucjonista – Włodzimierz Iljicz Lenin. Może on całkowicie zmienić ogarniętą zamieszkami Rosję i pomóc Niemcom wygrać wojnę.

Zurych, 9 kwietnia 1917 roku. Lenin stawia stopę na schodkach wagonu, którym pojedzie do rosyjskiej stolicy – Piotrogrodu. Ma do pokonania 3500 km owładniętego wojną kontynentu. Gdy osiem dni później wysiądzie na stacji końcowej, świat za jego sprawą zmieni swe oblicze. Na zawsze.

Sto lat później Catherine Merridale rusza śladem Lenina. Odtwarza trasę jego przejazdu. Dociera do miejsc, które pamiętają przywódcę rewolucji październikowej. I do ludzi, którzy za nim tęsknią. Ale to tylko pretekst, by opowiedzieć historię niezwykłej podróży o przełomowym znaczeniu i odmalować panoramę ówczesnej Europy. To także obraz dzisiejszej Rosji Putina, człowieka, który przegrał tylko z jedną osobą, z Leninem właśnie.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

Wojciech Königsberg: AK75. Brawurowe akcje Armii Krajowej

Poznaj najbardziej brawurowe akcje Armii Krajowej
Rusz śladami polskich bohaterów

Nigdy nie pogodzili się z klęską kampanii wrześniowej. Nie mieli zamiaru zginać karku przed okupantem. Stanęli do walki wówczas, gdy polskie państwo przestało istnieć. I stworzyli własne – Polskie Państwo Podziemne. Największą strukturę konspiracyjną okupowanej Europy. O czym sama Europa zdaje się nie pamiętać.

Siali postrach wśród hitlerowców. Nie dawali o sobie zapomnieć. Wymierzali sprawiedliwość za zbrodnie popełniane na polskim narodzie. Przeprowadzali zamachy na okupantów. Likwidowali konfidentów i agentów gestapo. Odbijali więźniów z rąk oprawców. Wysadzali w powietrze niemieckie pociągi z żołnierzami i uzbrojeniem. Prowadzili wojnę psychologiczną i zajmowali się dywersją.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Janusz Leon Wiśniewski: Wszystkie moje kobiety

Wszystko da się wyjaśnić. Zapisać w liczbach i równaniach. Życiem rządzą prawdopodobieństwo, logika i udowadnialne twierdzenia. Przynajmniej jemu, naukowcowi, tak się wydawało, dopóki nie spędził wielu miesięcy w klinice w Amsterdamie i nie otarł się o śmierć, co całkowicie zburzyło konstrukcję jego świata.

Były przy nim w chwili największej tragedii, mimo że je zawiódł, skrzywdził, zdradzał, upokorzył. Dlaczego? Wszystkie jego kobiety.

Milena, niesforna, uderzająco piękna i wyuzdana femme fatale. Daria, jego była studentka, „kruche, naiwne dziewczę w wieku jego córki”, o oczach jak niezapominajki. Tajemnicza Ludmiła, z którą rzekomo łączył go tylko seks. Natalia, fascynująca, bezpruderyjna artystka, niezastąpiona partnerka do filozoficznych dysput. Justyna – miała być jedynie lekiem na jego depresję po rozstaniu z żoną. Ewa, tak samo charyzmatyczna, jak eteryczna, zachwycająco mądra nauczycielka, która na nowo buduje jego świat…

Kim był dla nich? Kim one były dla niego? Której był coś winien, której kiedyś podarował za mało, a która była mu wdzięczna?

Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie to najbardziej przejmująca i osobista powieść Janusza L. Wiśniewskiego. Hołd złożony kobiecości i hymn pochwalny ku czci miłości, która bywa potężna jak śmierć. Dlatego warto dla niej żyć.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Literanova

 

Księga porad domowych – Ulrike Raiser, Chiara Scudelotti, Laura Turati

SPRAWY DOMOWE: PORZĄDKI I ZACHOWYWANIE CZYSTOŚCI
O tym, jak babcia Julia wykorzystywała podstawową wiedzę, aby mieć dom czysty jak łza!
Sprzątanie domu
Wyposażenie oraz produkty
Sprzątanie: co za przygoda!
Renowacja i konserwacja przedmiotów
Srebro i inne przedmioty z metali
Czyszczenie dywanów
Proste sposoby na insekty
Rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie
Domowi przyjaciele

KUCHENNE TRIKI
Kulinarne cuda podpatrzone u babci Leokadii
Idealna gospodyni domowa
Doskonała pani domu
Porządek i higiena w kuchni
Między lodówką a kuchenką
Między utensyliami a ingrediencjami

ZDROWIE I PIĘKNO CIAŁA
Sekrety urody wykradzione z notatnika babci Franciszki, od zawsze i na zawsze próżnej i cudownej
Naturalne środki dla zdrowia i urody
Zdrowie, dobre samopoczucie oraz piękno twarzy i ciała
Zachować figurę – ćwiczenia – masaże
Gdy jesteś na diecie
Sztuczki makijażu

Książkę poleca Wydawnictwo RAFAEL

 

Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci – Joanna Szarek, Jarosław Szarek

Wielkie, zbiorcze wydanie na zakończenie pierwszej edycji jednej z najbardziej popularnych serii wydawniczej dla dzieci „Kocham Polskę”. „Kocham Polskę” to propozycja dla rodziców, którzy swoim pociechom chcą przekazać wiedzę o Polsce, jej historii, tradycji, bohaterach, ważnych wydarzeniach i miejscach, którzy chcą zaszczepić w nich zalążki patriotyzmu i miłości do swojego kraju. Olbrzymim atutem aktualnego wydania jest bardzo atrakcyjna cena przy wysokim standardzie wydawniczym i obszerności książki.

Rekomendowana dla dzieci w wieku 5-9 lat.

Książkę poleca Wydawnictwo RAFAEL

 

Winni. Holokaust i fałszowanie historii – Dariusz Walusiak

Dariusz Walusiak, historyk, pisarz, reżyser, scenarzysta i dziennikarz zaangażowany w odkrywanie prawdy z przeszłości, w pełnej pasji analizie przyczyn i faktów jednej z największych zbrodni w historii ludzkości – zagłady i prześladowania Żydów w XX wieku. W swojej książce przywołuje mity, które narosły wokół Holokaustu, i wskazuje prawdziwych winnych. Celnie rozprawia się z ignoranctwem i coraz powszechniej powtarzanym kłamstwem o współwinie Polaków. Publikację cechuje rzetelność faktograficzna, spójne logiczne wnioskowanie oraz rzeczowe wskazanie stereotypów, które dziś funkcjonują w świecie, zakłamując rzeczywistość, a także odbierając Polakom właściwe miejsce w historii czy wręcz należną godność ofiarom i bohaterom.

Dlaczego napisałem tą książkę? To proste. Bo cenię prawdę i chcę, żeby moje dzieci, żyjąc w wolnym kraju, były dumne z polskiej historii i faktu, że są Polakami.
Dariusz Walusiak

Książkę poleca Wydawnictwo RAFAEL

 

Herbatki ziołowe na drobne życiowe bolączki – Lara Rigo

Zioła leczą takie dolegliwości jak zmęczenie, kłopoty trawienne, problemy skórne, powierzchowne rany, wszystkie uprzykrzone „drobiazgi” niekiedy przez nas bagatelizowane… To właśnie z nich zaparzamy herbaty, które są najstarszym środkiem leczniczym pochodzenia roślinnego.

W naszym praktycznym poradniku medycyny naturalnej zawarte zostały przepisy przydatne w leczeniu lub łagodzeniu powszechnie występujących lżejszych zaburzeń i urazów.

Znajdą tu Państwo herbaty nie tylko na problemy żołądkowe, lecz także na dolegliwości związane z głową, klatką piersiową, narządami rozrodczymi, kończynami, krążeniem, kośćmi itp.

Poszczególne części książki zostały opatrzone cytatami z Pisma Świętego, ponieważ lecząc ciało, dobrze jest także ubogacać ducha.

Książkę poleca Wydawnictwo RAFAEL

 

Receptury z opactw i klasztorów. Zioła i domowe sposoby leczenia

Zioła i domowe sposoby leczenia, by łagodnie leczyć drobne dolegliwości. Napary i odwary na problemy ze snem, stany lękowe i nerwice, infekcje dróg oddechowych, wspomagające pracę wątroby, trawienie i metabolizm, serce i krążenie krwi oraz limfy, działające leczniczo na zaburzenie nerek i seksualności, problemy skóry, włosów i oczu, na kości, mięśnie i stawy… Prócz tego: maści, płyny pielęgnacyjne, olejki eteryczne i naturalne sposoby leczenia.

Książkę poleca Wydawnictwo RAFAEL

 

 Smakoterapia – Iwona Zasuwa

Jak jeść smacznie i mądrze? Iwona Zasuwa – propagatorka zdrowego i świadomego odżywiania, autorka popularnego bloga smakoterapia.pl w swojej debiutanckiej książce otwiera przed czytelnikiem bogaty i kolorowy świat kuchni roślinnej – bez glutenu, nabiału i cukru.

Potrzeba matką wynalazków? W przypadku Iwony ta zasada ma całkowicie swoje zastosowanie. Od zawsze pasjonowało ją zdrowe odżywianie, jednak do momentu urodzenia syna, nie zdawała sobie sprawy, jak bardzo będzie zmuszona zmodyfikować swój jadłospis. Diagnoza: alergik. Problem: jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia? Tak zaczęła się jej przygoda z terapią smakiem.

Książkę poleca Wydawnictwo EDIPRESSE

 

Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź! – Karolina Cwalina

Sukces zaczyna się od przepracowania tej książki!
„Sexy zaczyna się w głowie” oraz „Sukces zaczyna się w głowie” to moje dwa autorskie projekty rozwojowe. Skończyłam prawo, ale… poszłam w lewo. Zakochałam się w coachingu i konsekwentnie szkolę się oraz zdobywam doświadczenie w tej dziedzinie. Dziś jestem kobietą, która wspiera innych, która pragnąc zmian i dążąc do samodoskonalenia, nie unika ciężkiej pracy. Bez niej nic z nieba nie spada i dlatego niepowodzenia są moimi wyzwaniami, porażki schodami do sukcesu, a ludzie, którzy we mnie wierzą, motywatorami do działania. Kiedyś zmagałam się z ciężką chorobą i nie miałam świadomości, czego tak naprawdę chcę. Cierpiałam z powodu niskiego poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Czułam się bezsilna i niemal utraciłam nadzieję, że coś w moim życiu może się odmienić, bo uważałam, że na wiele nie zasługuję. Na moje i mam nadzieję Twoje szczęście zaczęłam się interesować rozwojem osobistym… Odkryłam, co mnie motywuje. Stworzyłam strategię „na życie”, plan działania i ruszyłam w żmudną, ale fascynującą drogę ku samorealizacji. Dzięki wytężonej pracy zmieniłam się fizycznie i psychicznie, odnalazłam sens, cel i napęd do zmian. Dziś chętnie dzielę się swoją historią i własnymi sposobami na wyjście z mniejszych i większych życiowych zawirowań, ponieważ takowe cały czas na mnie czyhają i walczę! Fortuna kołem się toczy, czasem można mieć dość, ale nie poddajemy się… Działamy.

Książkę poleca Wydawnictwo Sensus

 

Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka – Maciej Wielobób


Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki, być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym, uznaniu innych, a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty, która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki. Drogi rozwoju duchowego. Ścieżka duchowa, mistyczna opiera się na pewnym paradoksie: choć nie ma konkretnej drogi do przejścia, musimy rozpocząć swoją ścieżkę, wykonać pewne kroki, gdyż to co doświadczymy na drodze pozwoli nam zacząć proces oduczania się, dzięki któremu możemy powrócić do samego siebie. Książka Macieja Wieloboba jest swoistym przewodnikiem w tej wewnętrznej podróży. Pokazuje nam gdzie i jak powinniśmy zacząć, jak również przeprowadza poprzez najważniejsze zagadnienia na ścieżce, zapoznaje z kontekstem i praktyką sufickich mantr oraz umożliwia nam rozpoczęcie samodzielnego treniningu etyczno-psychologicznego, który jest podstawą duchowej ścieżki.

Książkę poleca Wydawnictwo Sensus

 

Powinność czy pasja. Znajdź swoje powołanie i podążaj za nim! – Elle Luna

Podróżujesz po ścieżkach życia. Pewnie co jakiś czas zatrzymujesz się na rozstajach dróg i zastanawiasz się, co dalej: podążać ścieżką pasji czy powinności? Rzadko kiedy wybór bywa prosty. Własne lęki, cudze opinie i oczekiwania, stereotypy i uproszczenia nie pozwalają na swobodne decydowanie. Czasem brakuje odwagi, aby rozpoznać chwilę, w której można wstąpić na ścieżkę pasji i marzeń. W efekcie wiele osób — stanowczo zbyt wiele! — odczuwa rozczarowanie, niezadowolenie, a nawet uznaje, że zmarnowało życie. Jak wybrać, by nie żałować? Jak sprawić, by każdy dzień przynosił intensywne, radosne doznania?

Jeśli szukasz prostych rozwiązań trudnych dylematów, nie znajdziesz ich tutaj. Znajdziesz za to mnóstwo pytań, z którymi możesz zmierzyć się samodzielnie. Pomogą Ci w tym prawdziwe historie ludzi zwykłych i niezwykłych, którzy któregoś dnia dokonali wyboru między obowiązkiem a powołaniem. Być może uda Ci się znaleźć ścieżkę, na której to, co jest „pracą”, i to, co jest „obowiązkiem”, stanie się „pasją” i „powołaniem”. Aby zwyciężyć w tej grze, potrzebujesz jeszcze szczerości, konsekwencji i odwagi — ale jeśli walczysz o szczęśliwe i spełnione życie, to warto, prawda?

Książkę poleca Wydawnictwo Sensus

 

Wnętrza wypalone lodem – Arek Borowik


„Wnętrza wypalone lodem” to wnikliwe męskie spojrzenie na świat kobiecych dążeń i namiętności. Po raz kolejny, Arek Borowik, bazując na motywach zaczerpniętych z baśni, buduje pasjonujące, pełne napięcia i emocji współczesne historie.
Prowokuje do stawiania pytań o granice moralne w obliczu pragnień, żądz i miłości. Jak daleko jesteśmy w stanie je przesunąć i co potrafimy poświęcić, by osiągnąć cel?
Polecamy również „Z góry widać tylko nic” .

Książkę poleca Wydawnictwo Dobra Literatura 

 

Anielska zima – Aleksandra Tyl


Po Magicznym lecie i Karmelowej jesieni przyszła pora na Anielską zimę.
Wyniosła i pewna siebie Kaja pragnęła wielkiej miłości i wystawnego życia. Jej narzeczony okazał się oszustem
matrymonialnym, przez którego straciła nie tylko pieniądze, lecz także naraziła się na śmieszność. Zdezorientowana uciekła przed oczami wścibskich koleżanek i zamieszkała w Polance. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem, a długi każdego dnia rosną.
Dziewczyna, przytłoczona problemami, pokornieje, uświadamiając sobie, że to wcale nie brak pieniędzy jest jej największym zmartwieniem.

Książkę poleca Wydawnictwo Prozami 

 

Ucieczka z Lake Falls. Budząc dawno umarłych bogów – Artur K. Dormann


Najpierw pojawiła się ciemność, z niej wyłonił się ból – pierwszy sygnał nadciągającej rzeczywistości. Ocknęła się z głębokiego, pełnego majaków snu. Otworzyła szeroko oczy, ale jedyne, co zobaczyła, to wirujący obraz lampy zwisającej z sufitu. Z powrotem zamknęła powieki. Nie była jeszcze gotowa.
Tak oto poznajemy dalsze losy Victorii, która próbuje poukładać swoje życie po ucieczce z Lake Falls, oraz historię niezwykłego mężczyzny. Na własnej skórze doświadczyli prawdziwości słów pewnego mnicha, że ten, kto choć raz ujrzał, co kryje mrok, nigdy już nie spojrzy tak samo w ciemność.
Polecamy również „Co zdarzyło się w Lake Falls”.

Książkę poleca Wydawnictwo Lemoniada.pl

 

ZwierzoChłopiec. Dzikie życie Malcolma – David Baddiel

Nowa powieść Davida Baddiela jest prześmieszną książką przygodową, idealną dla tych, którzy kochają zwierzęta albo chcieliby dowiedzieć się, jak to jest znaleźć się w ich skórze.
Malcolm nie lubi zwierząt. To kłopotliwe, ponieważ cała jego rodzina je uwielbia. W ich domu jest ich pełno. Nie ma tam natomiast tego, co lubi Malcolm, na przykład laptopa, którego chciał dostać na urodziny. Jedyną
pociechą jest szkolna wycieczka klas szóstych, na którą zapisali go rodzice. Malcolm właśnie jedzie na nią autokarem i już zbliża się…
O nie! Do farmy!
W ciągu kilku dni chłopiec przeżyje mnóstwo przygód. Wiele nauczy się o zwierzętach. Nawet więcej, niż by chciał. Dowie się, jak to jest być zwierzęciem. I to nie jednym. Czy po tym wszystkim zostanie taki sam jak wcześniej?
David Baddiel jest satyrykiem, gospodarzem wielu programów radiowych i telewizyjnych oraz autorem nagrodzonym za najzabawniejsze książki dla dzieci. Ilustracje do jego powieści wykonał Jim Field – artysta, który za swoje zabawne prace został uhonorowany nagrodą Roald Dahl Funny Prize.

Książkę poleca Wydawnictwo Lemoniada.pl

 

Lab Girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości – Hope Jahren

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER

Fascynujący pamiętnik badaczki świata roślin

Słynna biolożka, Hope Jahren, w swojej książce dzieli się nie tylko wiedzą o roślinach, ale także opowiada o trudach pracy kobiety naukowca w świecie zdominowanym przez mężczyzn, swojej drodze do przełomowych odkryć i zmaganiach z chorobą dwubiegunową. To fascynujący portret badaczki, która kilkadziesiąt lat spędziła w laboratorium, studiując anatomię liści i życie drzew. Jej historia jest dowodem na to, że tam, gdzie spotykają się miłość, pasja i ciężka praca, wszystko jest możliwe, a ludzie i rośliny mają ze sobą więcej wspólnego, niż nam się wydaje.

Książkę poleca Wydawnictwo Kobiece

 

Siostra Maria – Dbaj o serce

To kolejna z serii znakomita książka zawierająca wiele przepisów na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy, tym razem zebrane z myślą o osobach cierpiących na choroby serca i układu krążenia. Od kolorowych, pełnych witamin i dobroczynnych dla serca sałatek zaczynając, przez dania z drobiu, ryb i owoców morza, na przekąskach, wartościowych deserach i sokach warzywnych kończąc.

Książkę poleca Edukacyjne Wydawnictwo MARTEL

 

Ilustrowany słownik dla dzieci angielsko-polski + CD

Mądry świerszcz Max, urocza kotka Pat, rozbrykany tygrys Ted i reszta wesołej gromadki zapraszają wszystkie maluchy do nauki języka angielskiego! Mały Czytelnik znajdzie w naszym Słowniku ponad 1000 słów i zwrotów opatrzonych zapisem fonetycznym i polskim tłumaczeniem. Dodatkowo pod każdym hasłem zamieszczono zabawną ilustrację i przykład użycia wyrażenia w zdaniu. Do książeczki dołączamy płytę CD z nagraniami, które pomogą w ćwiczeniu poprawnej wymowy słów.

Książkę poleca Edukacyjne Wydawnictwo MARTEL

 

Świat i Jego Tajemnice

Tajemnice znajdują się zarówno w otaczającym nas świecie, jak i w nas samych. Mogłoby się wydawać, że Ziemia, na której żyjemy, została zbadana od najciemniejszych głębin po najwyższe warstwy atmosfery. Lektura tej książki będzie jednocześnie źródłem wiedzy i sposobem na miłe spędzenie czasu.

Książkę poleca Edukacyjne Wydawnictwo MARTEL

 

Bajki uśmiechajki…na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro

„Bajki uśmiechajki…na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro”, podobnie jak napisane wcześniej „Bajki terapeutyczne” oraz „Bajki pomagajki”, mają na celu zachęcenie dzieci do czytelnictwa oraz wzbudzenie zainteresowania otaczającym światem. Czytając je, dzieci mają dodatkowo okazję do poszerzania wiedzy z zakresu biologii, zoologii i geografii oraz do wzbogacania słownictwa. Przekonują się także, iż „lepsze jutro” zapewnić sobie mogą dzięki pozytywnemu myśleniu i podejmowaniu różnorodnych działań przybliżających je do rozwiązania różnych problemów. Treść bajek pomaga w nauce odróżniania dobra od zła.

Książkę poleca Edukacyjne Wydawnictwo MARTEL

 

Dobre Wychowanie Wierszem

Savoir-vivre i kurtuazja. Doskonała to okazja, by przez proste rymowanki wkrótce z dumą stanąć w szranki z najprzedniejszym dyplomatą (ale także z własnym tatą!) i zadziwić wszystkich wkoło swym bon tonem na wesoło.

Książkę poleca Edukacyjne Wydawnictwo MARTEL

 

Anonimowe Wyznania

ANONIMOWE WYZNANIA – najpopularniejszy serwis w Polsce, w którym ludzie opisują anonimowo, a przez to bez ogródek, cenzury i wstydu swoje niesamowite historie. Miesięcznie odwiedza tę stronę blisko milion osób, generując ponad 17 milionów wejść!
Oto kilkaset najlepszych historii, które opublikowali w serwisie – historie spektakularnych wpadek, zaskakujących sukcesów, wstydliwych porażek czy prześmiesznych wydarzeń. Historii, którym udało się roześmiać, zadziwić, rozbawić i doprowadzić do łez setki tysięcy internautów.
A to wszystko w jednej książce, którą napisało życie.

ZAWIERA TAKŻE NIGDY
NIEOPUBLIKOWANE HISTORIE…

„Mam niewidomego brata. Ma 10 lat i najmocniej w świecie cieszy się, kiedy czytam mu… Anonimowe. Wspólnie śmiejemy się, a czasem wzruszamy przy wyznaniach. Potrafi cały dzień czekać z niecierpliwością na to, abym miała czas mu chwilkę poczytać.
Pozdrawiamy wszystkich Anonimowców, dajecie wiele szczęścia mnie i bratu i nieraz pouczacie swoimi mądrymi wyznaniami!

Jestem choleryczką. Kiedy się wkurzę uderzam pięściami bardzo mocno w jedną szafkę.
Kiedy mi przejdzie, głaszczę tą szafkę i przepraszam, że znowu ją biłam.

Wczoraj dowiedziałam się, że od 2 lat, w pracy, regularnie, czy to deszcz czy śnieg, lato czy zima, podlewam sztucznego kwiatka.

Przepraszam, wypadły Panu prezerwatywy – właśnie w ten sposób poznałam swojego męża. To by była prawie zwyczajna sytuacja w sklepie… tylko że to było w kościele.

Zenon Martyniuk uratował mi życie… – otwórz książkę i sprawdź jak to było.”

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów – Sandra Regnier


Felicity Morgan. Wiecznie zaspana niezdara z aparatem na zębach. Zahukana pyzata półsierota znienawidzona przez koleżanki z klasy. Wyśmiewana nudziara, z którą absolutnie nikt się nie liczy.

Lee Fitzmor. Przystojny, czarujący i… tajemniczy. Wysłannik królestwa elfów, który przybył do Horton Collage z sekretną misją – ma odnaleźć wybrankę.
Nie, to jakiś absurd. Księga przepowiedni musi się mylić! Czy rzeczywiście od tej niepozornej dziewczyny mogą zależeć losy królestwa elfów?

Głosami internautów, książka ta zwyciężyła w plebiscycie portalu literackiego Granice.pl Najlepszej książki na lato –w kategorii książka dla młodzieży (Polska, 2017)

Książka dostępna również jako e-book.

Książkę poleca Wydawnictwo ADAMADA

 

Łopianowe pole – Katarzyna Ryrych 

Dzieci ze zwykłego podwórka są świadkami zupełnie niezwykłych wydarzeń. Ktoś zamienia się w żabę, w skarpetkach rosną czarne dziury, tajemniczy pan przechadza się z burzową chmurą na sznurku, huśtawka ożywa, a z pudełka pani Dory ucieka nuda. Czy za tym wszystkim mogą stać pewna starsza pani i jej kot?

Książka dostępna jest również jako e-book.

 Książkę poleca Wydawnictwo ADAMADA

 

Różowa walizka – Susie Morgenstern

No jak to można, to niedopuszczalne i oburzające. Karygodne i nieprzyzwoite. Poniżej wszelkiej krytyki! Po prostu kompromitacja! Skandal! Kiedyś nikt by sobie na coś takiego nie pozwolił. To okropne i przerażające. Co to za zwyczaje? Kto to widział, żeby obdarowywać chłopca różową (i to wściekle różową!) walizką. Przekorna książka o potędze stereotypów, uwikłaniu w role społeczne i rewolucyjnej sile dziecięcej radości.

Książkę poleca Wydawnictwo ADAMADA

 

Wielka księga ciemności – Helena Haraštova

Kiedy jest ciemno, wszyscy idą smacznie spać… Ale czy wszyscy?

Ależ skąd! To właśnie wtedy świetliki wyruszają w swój niezwykły lot, krety i dżdżownice drążą podziemne tunele, a w głębinach oceanu kałamarnice szykują się na łowy.
A ludzie? Wielu też nie śpi. Kontrolerzy kierują ruchem samolotów, strażacy gaszą pożary, a piekarze pieką chleb, który pachnący zjesz na śniadanie.

W ciemnościach tętni życie!

Książkę poleca Wydawnictwo ADAMADA

 

Rodzinka Hardych – Julian Clary

Hardzi są tacy jak ty i ja: mieszkają w domu, pracują i uwielbiają od czasu do czasu głośno chichotać. Jest jeden mały szczegół, który nas od nich różni: są hienami.

Jak dotąd utrzymali swoją prawdziwą tożsamość w sekrecie. Ale wścibski sąsiad, a także wycieczka do parku safari mogą wkrótce położyć kres skrywanej tajemnicy.

Co też sąsiedzi sobie pomyślą?

Książkę poleca Wydawnictwo ADAMADA

 

Ariol. Jak ostatnie prosię – Emmanuel Guibert

Ramono wysadza w powietrze tajną bazę łodzi podwodnych, Ariol dostaje tężca na podziemnym parkingu (o mało co), a Prośka nieprzepisowo używa cycków.

Trzecia część przygód zwariowanego Ariola i jego równie szalonych kumpli.

Głosami internautów, książka Ariol. Jak ostatnie prosię zwyciężyła w plebiscycie portalu literackiego Granice.pl Najlepszej książki na lato –w kategorii książka dla starszych dzieci (Polska, 2017)

Książkę poleca Wydawnictwo ADAMADA

Mariusz Wachowicz – 5 pór roku w kuchni. Smak na życie


„5 pór roku w kuchni. Smak na życie” to książka kulinarna jakiej jeszcze nie było. Oryginalne przepisy, odważne połączenia smaków, klasyczne potrawy z nutą modernizmu. I historia niezwykłego człowieka, który żył dla pasji, a teraz z pasją walczy o życie.

Autor – Mariusz Wachowicz – to dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, doktor nauk ogrodniczych, projektant ogrodów, autor kulinarnego bloga, pasjonat fotografowania.
Wypadek, któremu uległ we wrześniu 2015 r. zmienił wszystko w życiu Autora. Mariusz został odnaleziony w środku nocy na ścieżce rowerowej, nieprzytomny z rozległymi urazami głowy. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Na długie tygodnie zapadł w śpiączkę. Nie było z nim żadnego kontaktu.
Po roku od wypadku Mariusz przeszedł nowatorską operację wszczepienia stymulatora pnia mózgu, u prof. Wojciecha Maksymowicza w Olsztynie. Dzięki niej Mariusz, prawdziwy wojownik, powraca do życia.
Po długiej zimie przyszła wreszcie dla niego wiosna. Dlatego w książce Mariusza Wachowicza znajdziemy piątą porę roku i wielki smak na życie.
Do pełni sukcesu potrzebna jest jednak codzienna, wielogodzinna rehabilitacja. To bardzo ciężka praca, którą Mariusz wykonuje, aby powrócić do normalnego życia.

Kupując książkę wspierasz fundusz rehabilitacyjny jej autora.

Potrawy tworzone z prawdziwą pasją i autentycznym zaangażowaniem. Teraz jego pasje do gotowania i fotografowania mogą mu pomóc.
KUPUJESZ – GOTUJESZ – SMAKUJESZ – POMAGASZ!

Książkę poleca Księgarnia Ludzi Myślących XLM.pl

 

Zbigniew T. Nowak – Zielony Detoks

25 roślin leczniczych – te o egzotycznie brzmiących nazwach; żeń szeń, bakopa, gotu cola i te z nazwy pospolite; cebula, porzeczka i jagoda –stosowane umiejętnie zapewniają długowieczność i formę psychofizyczną.

Zbigniew T. Nowak, jeden z najbardziej znanych w Polsce specjalistów ziołolecznictwa, udowadnia, że zdrowy tryb życia wzmocniony zielonym detoksem potrafi zapobiegać nowotworom, chroni przed miażdżycą i chorobą Alzheimera.

Autor przytacza najnowsze wyniki badań laboratoryjnych, proponując właczenie
do naszej diety roślin niszczących wolne rodniki – największego wroga
naszego zdrowia i życia. Już dziś możesz wzbogacić dietę o przeciwutleniacze, naturalne substancje chroniące przed nowotworami i spowalniające procesy starzenia się organizmu.

Zbigniew T. Nowak podaje genialnie proste receptury soków, naparów, nalewek, do stworzenia których nie potrzebna jest żadna wiedza tajemna.

Czas na restart zdrowia. Możesz zmienić swoje życie nie uciekając się do skomplikowanych i wyszukanych specyfików.

Skorzystaj z recept biomedycyny XXI wieku.

Książkę poleca Księgarnia Ludzi Myślących XLM.pl

 

Świątkowska Katarzyna:

 Mity medyczne, które mogą zabić. Fakty, które ratują życie


Książka, która zadaje kłam medycznym mitom, stereotypom, po wielokroć powtarzanym obiegowym formułkom (kawa wyłącznie szkodzi etc.). Książka, której autorka opiera się na wynikach badań (pod każdym rozdziałem odnośniki bibliograficzne do konkretnych pozycji).

Czego ciekawego można się dowiedzieć:
O niechcianych „urokach” leków przeciwbólowych:
„Od dawna wiadomo było, że leki te zmniejszając ból, często uszkadzają równocześnie ścianki żołądka i doprowadzają tym samym u niektórych ludzi do powstania owrzodzeń, a nawet do krwawień”.
O kawie:
„W świetle dostępnych dzisiaj informacji (ale nie tych sprzed 10 czy 15 lat) jest to (dla większości ludzi) jeden z najzdrowszych napojów”.

Książkę poleca Księgarnia Ludzi Myślących XLM.pl

Nina Brochmann i Ellen Støkken Dahl:
Radości z kobiecości, czyli wszystko o zarządzaniu narządami

Niezwykłe kompendium wiedzy dla kobiet (i nie tylko!) w każdym wieku.

Książka, która w lekki, zabawny, a przy tym wyczerpujący i bezpośredni sposób odpowiada na pytania, które często wstydzimy się zadać.

Choć istnienie żeńskich narządów płciowych to żadne nowe odkrycie, wciąż wiele jest rzeczy, których kobiety nie wiedzą o własnym ciele. Skąd tak właściwie biorą się bóle miesiączkowe? Czy błona dziewicza istnieje? Dlaczego tak trudno osiągnąć orgazm? Jak długo można odkładać decyzję o dziecku?

Dzięki połączeniu ogólnodostępnej wiedzy medycznej z wynikami najnowszych badań, książka Radości z kobiecości  zawiera informacje o wszystkim, co powinna wiedzieć kobieta, by odpowiednio zarządzać swoimi narządami.

„Pomyśleć, że można czerpać tyle radości z odkrywania własnej kobiecości”.

Sigrid Bonde Tusvik

„Książka odważna, mówiąca z typowo skandynawską prostotą i otwartością o zdrowiu seksualnym, problemach ginekologicznych i poruszająca w sposób niespotkany w naszej kulturze problemy kobiecości. Gorąco polecam wszystkim kobietom, a także ich partnerom”.
prof. dr hab. n. med. Anita Olejek

Książkę poleca Wydawnictwo Sonia Draga

Barbara Freethy – Wielki skok


Christina Alberti, znawczyni historii sztuki, uciekając przed cieniami przeszłości, buduje sobie nową tożsamość jako specjalistka w domu aukcyjnym. Wszystko układa się wspaniale do momentu, kiedy zajmując się bezcennym diamentem, staje się celem czarującego oszusta, który zamierza się nią posłużyć, by dokonać skoku stulecia i przejąć cenny klejnot.

Agent FBI J.T. McIntyre jest zdeterminowany, by schwytać oszusta, który wielu osobom wyrządził krzywdę i zniszczył jego rodzinę. Pragnie, by sprawiedliwości stało się zadość, ale też chce dokonać osobistej zemsty i nie pozwoli, by coś mu w tym przeszkodziło. Niejasna przeszłość Christiny powoduje, że McIntyre nie jest pewien, po czyjej kobieta jest stronie.

Gdy diament znika, Christina i McIntyre prowadzą niebezpieczną grę w świecie pełnym chciwości, tajemnic i żądz, aż odkryją całą szokującą prawdę.

Książki Barbary Freethy, znanej amerykańskiej autorki, łączą w sobie elementy thrillera i romansu. Napisane lekko, z kobiecej perspektywy, trzymają w napięciu do ostatniej strony. Gdy się wydaje, że wszystko zmierza ku wyjaśnieniu zagadki, pojawia się nowy aspekt sprawy, który czyni rozwiązanie nieprzewidywalnym. Pojawiają się w jej książkach rodzinne tajemnice, ukryta w czterech ścianach przemoc i gorzkie doświadczenia dzieciństwa, ale też nierzadko pierwiastek magiczny i przeznaczenie oraz miłość, która wnosi światło w życie bohaterów. Polskim czytelnikom Barbara Freethy znana jest z cyklu o Zatoce Aniołów oraz kilku innych powieści: „Nie mów nic”, „Wszystko, czego pragnęła” „Bez pamięci”, „Lato w Zatoce Aniołów”.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Elizabeth Hoyt – Niecne zamiary

Cykl: Tajemnice Maiden Lane 1
Od czasu tragicznych wydarzeń sprzed dziewięciu lat Temperance Dews poświęca się prowadzeniu przytułku dla sierot w ubogiej dzielnicy. Pewnej nocy spotyka lorda Caire’a, arystokratę o fatalnej reputacji, który prosi ją o, jak się zdaje, niewinną przysługę – pomoc w znalezieniu pewnej osoby. Temperance zgadza się w zamian za wprowadzenie do towarzystwa, gdzie mogłaby uzyskać wsparcie dla przytułku. Kiedy kobieta orientuje się, kogo tak naprawdę szuka lord Caire, jest za późno, żeby wycofać się z umowy. Ta nowa znajomość zagrozi jej reputacji, przekonaniom na własny temat, a nawet życiu, ale też pozwoli odkryć prawdziwą siebie.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Barbara Mikulska – Myszka Hania

Ciepłe i pogodne opowiadania o przygodach małej myszki Hani, która razem z rodzicami mieszka w mysim domku. Jak każdy maluch lubi się bawić i obserwować świat. Lepi bałwanka i pisze list do Świętego Mikołaja, rysuje smoki, chodzi z mamą na spacery, czasami nie chce jeść i marudzi, jednak wszystkie jej przygody kończą się uśmiechem. Ilustrator: Ewa Podleś

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Zobacz również:

1. Recenzje książek – sprawdź, co warto przeczytać!
2. Jak czytanie wpływa na rozwój dziecka
3. Konkursy z nagrodami

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

35 komentarzy do Najciekawsze książki na jesień – wyniki!

 1. avatar PurpleRibbon pisze:

  Najbardziej zainteresowała mnie książka Niny Brochmann i Ellen Støkken Dahl pt. „Radości z kobiecości, czyli wszystko o zarządzaniu narządami”. Pamiętam, że jako trzynastolatka byłam bardzo skrępowana na zajęciach dotyczących miesiączki i tego co się dzieje z kobiecym ciałem. Nie tylko ja, ale również moje koleżanki czuły dyskomfort. Ukradkiem czytałam materiały, które dostałam ze szkoły dotyczące dojrzewania dziewcząt.Byłam bardzo zaciekawiona, a z drugiej strony wstydziłam się. To co dzieje się z moim ciałem, było dla mnie tematem tabu. Dziś widzę jak dużym problemem jest nie tylko brak rzetelnej informacji dotyczącej naszych ciał, ale także wpojone przez społeczeństwo poczucie wstydu i zażenowania jeśli chodzi o pogłębianie swojej wiedzy w tym temacie. Uważam, że taka książka będzie nie dość, że wspaniałym źródłem wiedzy, ale także przełamie istniejące głupie tabu. Ja bym ja z chęcią czytała, bo uważam, że własne ciało trzeba znać.

 2. avatar Damiana pisze:

  Uwielbiam romanse, więc z przedstawionych tutaj wybieram wszystkie! Bo jesień jest długa i na pewno będzie czas, by je przeczytać!

 3. avatar filomena pisze:

  Cenię i szanuję Panią Beatę Tyszkiewicz jako artystkę i człowieka, więc chętnie poczytam o jej dzieciach. Historie rodzinne to przecież skarbnica pięknych i wzruszających opowieści…

 4. avatar Yolana pisze:

  „Myszka Hania” – wybieram tę książkę, bo jest przyjazna dla dzieci, nie gloryfikuje przemocy jak wiele współczesnych pozycji dla dzieci i są w niej motywy świąteczne:)

 5. avatar Scarabea pisze:

  „Lenin w pociągu”! W Rosji mówi się, że Lenin jest wiecznie żywy, więc i w naszych lekturach powinien czasem zagościć… Czerwona Rosja, upadek caratu i biografia tego rewolucjonisty to przecież gotowy materiał na scenariusz – więc zamiast wieczornego seansu, poczytam sobie o Leninie:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jedzenie do pracy
Zazwyczaj kupuję jakieś gotowe jedzenie typu sałatka, jogurt etc. I do tego...
Moje wymarzone zaręczyny...
W górach, wśród pięknej przyrody, z dala od tłumu turystów
Pomysły na obiad
Jak nie mam pomysłu na obiad ani chęci do wymyślania i gotowania,...
Mieszkanie w Łodzi
Teraz są fajne osiedla na obrzeżach Łodzi, kto chciałby mieszkać w zadymionym centrum??