URODA I ZDROWIE

Najciekawsze książki na jesień 2020!

22 września 2020, dodał: Redakcja

Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco


Czytanie to najbardziej rozwijający sposób na spędzanie wolnego czasu. Pozwala zdobyć wiele informacji o świecie i poszerza słownictwo, a także rozwija wyobraźnię. I dlatego bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób czytało.

Sprawdźcie, po które książki warto sięgnąć – prezentujemy tu wiele nowości wydawniczych tego sezonu. Każdy miłośnik dobrej książki znajdzie tu coś dla siebie!

Zapraszamy!

Oto nasze propozycje najciekawszych lektur na jesienne wieczory: 

Ułóż sobie zdrowie – Elżbieta Przygocka

Chcesz zbudować zdrowy styl życia i nie wiesz od czego zacząć? Co zrobić, gdy brakuje motywacji? Nie wiesz jak samodzielnie ułożyć sobie dietę? A może marzysz, aby coś zmienić w swoim życiu i potrzebujesz motywacji?  W książce znajduje się około 270 zbilansowanych przepisów. Każdy przepis (oprócz przepisów uzupełniających) zawiera około 400 kcal oraz odpowiednią ilość makroskładników (12–20% białka, 20–30% tłuszczu, 50–55% węglowodanów).

Wybierając którykolwiek przepis z książki (oprócz przepisu uzupełniającego) i łącząc z innym przepisem, tworząc całodniowy jadłospis, zawsze otrzymasz zbilansowany plan żywieniowy.  Możesz więc, w zależności od potrzeb, ułożyć menu na 2000 kcal dziennie, 2400 kcal dziennie bez obaw o to, że nie będzie zbilansowana. Potrawy pomogą stworzyć ciekawe i smaczne menu zarówno osobom pragnącym schudnąć jak i przybrać na wadze.

Książkę poleca Wydawnictwo Gaj

 

Owsianki. 60 zaskakujących przepisów – Edyta Stępczyńska

Z owsianką nie ma nudy. Możesz przygotować ją w wersji wytrawnej lub „na słodko”. A to dopiero początek dostępnych możliwości. Pomidor, szpinak, kurkuma, owoce kaki, kawa albo po prostu… maliny – Edyta Stępczyńska przetestowała setki kombinacji i składników, po to, aby wybrać najlepszych 60 przepisów. Książka zawiera 60 przepisów na owsianki. Receptury dostosowane są dla potrzeb dwóch osób.

Poradnik podzielony jest na dwie części. W pierwszej znajdziecie przepisy na owsianki słodkie, a w drugiej na wytrawne. Całość poprzedza krótki wstęp dietetyczki. Przykładowe owsianki zaprezentowane w tej książce: z batatem i mandarynką, z ananasem, dyniowa, z chia i granatem, z papryką, z pieczarkami, ze szparagami, z pokrzywą. Dostępna także w postaci ebooka.

Książkę poleca Wydawnictwo Gaj

 

Kuchnia jak u mamy. Domowe smaki Jadzi – Jadwiga Smolińska

Kuchnia jak u mamy. Domowe smaki Jadzi to ponad 260 stron i blisko 300 sprawdzonych przepisów pogrupowanych w 12 kategorii: Przystawki,  Zupy,  Dania mięsne,  Ryby,  Dania z patelni,  Dania z mąką,  Dania dietetyczne,  Zapiekanki,  Dodatki (sałatki, surówki, grzyby, sosy),  Wypieki,  Desery, koktajle, Napoje,  Przetwory

Przykładowe potrawy z tej książki: delikatna zupa z zielonego groszku, pstrąg z piekarnika, cukiniowe roladki, kurczak curry z naleśnikiem, roladki z fasolką, bezowa rolada z cukinią, ryżowe bezy, sernik wybuchowy, bigosowe udka ,karków z pikantną cubrzycą, polędwiczki z drobiu w sosie morelowym.

Książkę poleca Wydawnictwo Gaj

 

Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie Tom 1 – Ireneusz Gralik

Zapraszam do lektury cyklu siedmiu książek: „Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie”. Klucze służą:

– pobudzeniu,
– wyjaśnieniu,
– naprowadzeniu,
– podsunięciu,

pomysłu lub podpowiedzi osobom je czytającym. W nich zawarta jest wiedza. Posiadają siłę, aby otworzyć Twoje, do tej pory szczelnie zamknięte wrota zrozumienia. To wystarcza, abyś ruszył z miejsca. To, co latami było dla Ciebie niedostępne, po ich przeczytaniu, uruchamia się samoczynnie. Wprowadza w Twoim życiu ciąg zdarzeń. Teraz w odróżnieniu od dotychczasowych przypadków, wejdziesz w te doświadczenia bez obaw i świadomie. Odpowiedzi zawsze przychodzą, ale wówczas, jeśli zadajesz pytania. Bez pytań o cel i istotę życia, jest się niesionym przez jego silny nurt, w wiele miejsc.

Rozwiązania są konstruktywne, ponieważ nareszcie zaczynasz zadawać je sobie, a nie innym. W całości, w siedmiu tomach w komplecie, jest ponad 560 Myśli-Kluczy. Powstają, kiedy rano piszę kolejne teksty. Niektóre, ale zdecydowana mniejszość została powołana do życia, w trakcie toczącego się dnia. Tych jest niewiele. Harmider ziemskich wydarzeń i zaangażowanie w codzienne zajęcia zakłócają przynoszone informacje. Kiedy piszę, jestem w środku dawanych wskazówek. Potocznie się myśli i mówi, że one wypływają z głowy autora, ale twierdzę, że jest to o wiele więcej niż tylko własna koncepcja. Jeśli choć jedna Inspirująca Myśl, pomoże Tobie droga czytelniczko, czy Tobie cenny poszukiwaczu, to wiem, że nadal będę miał siły do wstawania przed świtem, aby po – wstawały kolejne treści. Życzę każdemu, aby odnalazł w nich to, czego poszukuje.

Przykładowe myśli:

Jesteś swoim najbliższym przyjacielem. Nie odsuwaj siebie na bok. Akceptacja siebie to podstawa, przecież przebywasz ze sobą przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

„Bezpieczne” jest niebezpieczne, dlatego, że odrętwienie życiowe przynosi więcej szkód, niż otworzenie się na nowości.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie Tom 2 – Ireneusz Gralik


Przykładowe myśli:

Pozytywne myśli o sobie są sprawdzonym specyfikiem. Zawsze działają na Ciebie. Są najskuteczniejsze ze wszystkich dostępnych. Zażyte, od razu przynoszą Tobie ulgę.

Przejście przez pokój dla rocznego dziecka, jest wielkim wyczynem i wyzwaniem. Ono ma cel, a Ty jakieś masz?

Zaprzęgnięcie umysłu do pracy jest najlepszym z rozwiązań. Panujesz nad nim, gdy zlecasz mu nowe obowiązki.

Odsuwane od siebie sprawy nie kopią i nie gryzą. Sam sobie sprawiasz ból, nie rozmawiając z nimi.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie Tom 3 – Ireneusz Gralik

Przykładowe myśli:

Moc powstaje z realizacji siebie, a nie zadowalania innych.

Tamten stary Ty, bez wcześniejszej metamorfozy, nie poradziłby sobie z obecnymi trudnościami. Ale odmieniony Ty, jak najbardziej tak.

Człowiek przekracza poziomy wiedzy o sobie i świecie, gdy otworzy się na słyszenie tego, czego nigdy wcześniej nie słyszał, na zobaczenie tego, czego nigdy wcześniej nie widział.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie Tom 4 – Ireneusz Gralik

Przykładowe myśli:

Potrafisz posprzątać swój dom, a swego wnętrza nie?

Współpraca z byłym mężem, czy byłą żoną jest testem na dojrzałość. Jest otwartością i praktycznym oczyszczaniem się ze starych konfliktów oraz z wcześniej powstałych rozbieżności.

Człowiek przeważnie, nie żyje w TERAZ. Siedzi na sofie, przeszukuje pamięć i przypomina sobie, co robił dwa tygodnie wcześniej. I w ten sposób bezpowrotnie minął kolejny rok jego życia.

Większość starających się o pracę, sądzą, że są czymś specjalnym obdarzeni, a tak naprawdę nigdy tego na oczy nie wiedzieli.

Strach nie jest w strachu, ale w Tobie. On sam nic nie robi, przygląda się tylko co Ty zrobisz na jego widok.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie Tom 5 – Ireneusz Gralik

Przykładowe myśli:

Jedno łączy tych, co śmiało stawiają kroki w życiu i tych, którzy panicznie się tego boją. Jest nim zaskoczenie. Ci co idą zaskoczeni są tym, że ci co stoją umierają, a ci co stoją, że ci co idą nie giną.

Za to, co czyni w sieci, w świecie realnym mógłby zostać oskarżony za czynne napaści na innych ludzi.

Kiedy stoisz przed lustrem, z łagodnością i akceptacją spoglądaj w swe oczy. Patrzysz na najlepszego przyjaciela.

Wcześniejszy Ty, byłeś podwaliną dzisiejszego siebie. Dzisiejszy Ty, jesteś podwaliną jutrzejszego siebie.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie Tom 6 – Ireneusz Gralik

Przykładowe myśli:

Powiadasz: „Lepsze znane, ale zatrute powietrze starej drogi życiowej, niż świeże powietrze nowej.” Będąc dzieckiem tak byś nie powiedział. Wybrałbyś łatwiejszy kierunek, a nie znany.

Wszelkie rekordy pobijają Ci, którzy nie patrzą na tych, którzy ich nie pobijają.

Gdy trudne sprawy zakwalifikujesz do grupy tych, jakie będą miały Cię wzbogacać, a nie zdruzgotać, dopiero zrozumiesz, że życie jest nauką, a nie czyhaniem na Twoje zdrowie z zamiarem zabójstwa Twej osoby.

Masz szczęście! Policja nie odnotowuje w swych kartotekach, ataków na siebie.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie Tom 7 – Ireneusz Gralik

Przykładowe myśli:

Rozwój następuje, gdy zgłębiasz to, czego do tej pory nie znałeś.

Dlaczego strachy przynoszące ból, posiadają większą wartość dla Ciebie, niż świadomie zaplanowane działania, jakie mogą im przeciwdziałać?

Zmiana rytmu dnia i miejsca pracy, nie uśmierca poszukujących, ale wzbogaca o doświadczenie.

Pomyśl, czy stosowane na sobie inwazyjne metody przyjmowania specyfików do swego organizmu, dających tylko chwilowe poprawy samopoczucia są Ciebie warte? Czy dalsze okłamywanie siebie ma jakiś sens i cel?

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Ryzykant – Aniela Wilk


Premiera 30 września 2020

Cała Ameryka opleciona siecią spisków. Aniela Wilk powraca z drugim tomem porywającej, sensacyjno-erotycznej Figurantki.

Bruce był agentem FBI. Przeszedł i widział naprawdę wiele. Ale dopiero pościg za tym konkretnym kartelem sprawił, że jego życie wywróciło się do góry nogami. Już samo spotkanie z Alice zmieniło wszystko. Wyszczekana pozorantka miała być tylko przynętą na złoczyńców, a okazała się ich prawdziwym celem. Dziewczyna sprawiła, że w żyłach Bruce’a nieraz gotowała się krew… I to nie tylko ze złości. Potem okazało się, że w tej sprawie nic nie jest takie, jakie się wydaje. Myślał, że wie, co to znaczy liczyć tylko na siebie. A przecież nie zdawał sobie wtedy sprawy, że cały układ jest przeciwko niemu.

I chociaż problemów nie ubywa, po dramatycznych wydarzeniach z rodzinnego domu Bruce’a liczy się tylko jedno pytanie. Gdzie jest Alice? Szalony, wolny duch zapadł się pod ziemię. Nie z własnej woli.

Były agent musi ją odnaleźć. Tropy prowadzą do szalonego świata, w którym nie ma granic między prawem i bezprawiem. W kolumbijskiej selwie nie liczą się nawet najbrutalniejsze znane im zasady.

W tej grze można tylko wygrać lub zginąć. Brutalne śledztwo, naginający reguły agent FBI i pozorantka, która nie chce być tylko przynętą – powieść Anieli Wilk wciska w fotel.

Aniela Wilk (pseudonim literacki) – studiowała filologię polską ze specjalizacją edytorską na Uniwersytecie Łódzkim. W swoim rodzinnym mieście prowadziła kameralną księgarnię, w której organizowała nie tylko spotkania autorskie, lecz także koncerty, gry rodzinne i sesje zdjęciowe. Czyta pasjami: wzruszające romanse na przemian z mroczną sensacją. Marzy, by mieć w domu dżunglę. Ale jej prawdziwą pasją jest rekonstrukcja historyczna. Od ponad piętnastu lat wraz z mężem i przyjaciółmi działa w stowarzyszeniu mającym na celu odtwarzanie kultury materialnej XV-wiecznej Europy. Dzięki temu zna się całkiem nieźle na kuchni XV wieku, ubiorach, szyciu, kowalstwie, malarstwie, ceramice, sztuce, jeździe konnej, garncarstwie, sokolnictwie i walce – nie najgorzej strzela z łuku. Nie planowała zostać pisarką, ale gdy pewnego dnia zabrakło jej ciekawej lektury, postanowiła sama ją sobie stworzyć. Niespodziewanie pisanie stało się dla niej sposobem na życie, odskocznią i wentylem bezpieczeństwa.

Książkę poleca Wydawnictwo Burda Media

 

Nie jesteś skazany – Grzegorz Czerwicki, Renata Czerwicka

„Nie jesteś skazany” to opowiedziana w filmowy sposób historia byłego skazańca, który najpierw wszystko stracił: rodzinę, wolność, o mało nie stracił życia, trafił na 12 lat za kraty, a potem, po wyjściu z więzienia… wszystko wygrał! Jego życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, choć nikt w więzieniu nie dawał mu na to żadnych szans!

Dzięki komu to się udało? Co dokładnie się wydarzyło? Kogo spotkał na swojej drodze? Jak dziś wygląda jego życie? O tym wszystkim opowiada w swojej książce.

Grzegorz, z pomocą żony, opisuje przebieg swojej drogi, m.in. cierpienia doznane w dzieciństwie, wchodzenie na ścieżkę konfliktu z prawem, dwukrotny pobyt w więzieniu, romans z narkotykami i wszechobecną przemocą.

Już od pierwszych stron książki wchodzimy w świat, do którego nieliczni mają dostęp. Okrutny, bezwzględny, brudny i cwaniacki. To ciemna strona tej opowieści.

Ale jest też jasna. Światło, które pojawia się, gdy Grzesiek zaczyna opowiadać o swojej nieprawdopodobnej (z punktu widzenia obserwatora) przemianie, którą przeżył dzięki Przyjacielowi, poznanemu w celi.

Dziś Grzegorz ma wszystko, czego nigdy nie miał wcześniej – ciepły, szczęśliwy dom, żonę, synka, wielu przyjaciół, pracę w której się spełnia. Przemienił się fizycznie, mentalnie i duchowo.

Najlepsze jest to, że to nie wyreżyserowana historia, to wydarzyło się naprawdę! A teraz Ty możesz o tym przeczytać na 300 stronach książki, która jeszcze przed wydaniem stała się wydarzeniem!

Książka została uzupełniona mnóstwem zdjęć, oraz rozdziałem pt. „Oczami innych”, w którym swoimi wspomnieniami, obserwacjami i unikalną perspektywą z jaką widzą historię Grześka, podzieliło się 12 osób z jego otoczenia, w tym m.in. wychowawca i osadzeni z zakładu karnego, opiekun duchowy, siostra, żona i przyjaciele.

Przeczytaj tę historię, zanim zainteresują się nią filmowcy!

Książkę poleca Wydawnictwo RTCK

 

4 funkcje mężczyzny – Jacek Pulikowski

Jacek Pulikowski przekonuje, że ojcować powinien każdy mężczyzna – czy jest w rodzinie, czy nie i jakąkolwiek spełnia społeczną rolę… Dlaczego? Bo takie jest jego największe powołanie! I to nie kwestia biologii, a miara męskiej dojrzałości. Dopiero spełnienie tego powołania daje mężczyźnie pełne szczęście! I w konsekwencji uszczęśliwia wszystkich wokół!

Książka dedykowana jest mężczyznom, którzy chcą odkryć swoje powołanie życiowe (szukają odpowiedzi na pytanie, jak stać się prawdziwym mężczyzną), jak i tym, którzy się w życiu pogubili, i pragną powrócić na dobre ścieżki.

Dla kogo:

• Dla ojców – tych, którzy obecnie funkcjonują w tej roli – książka wzmocni ich najważniejsze męskie powołanie i ROZWINIE

• Dla kandydatów na ojców – treść książki „poukłada w głowie” przyszłym ojcom, nauczą się jakimi powinni być ojcami, by chronić i uszczęśliwić siebie i swoich najbliższych

 Dla kobiet – książka pomoże im wspierać we wzrastaniu swoich mężów (a także narzeczonych), a po drugie pomoże zdrowo wychowywać synów.

Autor proponuje prosty i skuteczny plan na ojcostwo, który jest rozwinięciem tez przedstawionych przez św. Jana Pawła II w adhortacji Familiaris consortio. Każda z tytułowych 4 funkcji mężczyzny, została oparta na fundamencie papieskiego nauczania o rodzinie.

Wiedza, która jest tu przedstawiona, oprócz pewnego źródłowego pochodzenia, została zweryfikowana ponadto w wieloletniej pracy w poradni rodzinnej oraz na doświadczeniu wyniesionym z własnego szczęśliwego małżeństwa.

Wątki poruszane w książce:
• Prawdziwe i fałszywe wizje szczęścia mężczyzny
• Jak uszczęśliwić kobietę i dbać o jej potrzeby
• Co zrobić by wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci
• Jak wzrastać do miłości i odpowiedzialności za siebie i innych
• O podejściu do pracy zawodowej i zarabiania pieniędzy
• O byciu przykładem i przekazywaniu wartości i postaw chrześcijańskich

Książka zawiera konkretne podpowiedzi ojcowskich postaw i czynów!

Książkę poleca Wydawnictwo RTCK

 

Bracia – Ireneusz Gralik


Czy zawsze jest tak, że brat za bratem w ogień pójdzie? Czy powinien? Może ma inne plany?

Historia została wpisana w realia wojenne i trudną komunistyczną rzeczywistość. Trudne wybory, polityka, która rozbijała rodziny, wątek milosny – to wszystko powoduje, że książkę czyta się jednym tchem.

To powieść, której przesłanie można zastosować i w dzisiejszym świecie, gdyż tylko czasy się zmieniły, ale tamte problemy wciąż nie straciły na aktualności.

Braterska miłość jest narażona na wiele prób. Przeczytaj, jak im poszło. Będziesz zaskoczony.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Inspirujące opowiadania – Ireneusz Gralik

„Inspirujące opowiadania” to zbiór opowiadań w skład których wchodzą: „Długoterminowe relacje”, „Matka i córka”, „Dziewczyna i rysownik” i „Auto – moja miłość”.
„Długoterminowe relacje” to świetny tekst zdradzający podstawy działania w jakimkolwiek biznesie. Uczy, jak osiągnąć sukces w sprzedaży swoich usług czy produktów.
„Matka i córka” to wciągająca opowieść o relacjach między matką, córką i jeszcze kimś, kto pojawił się na ich drodze. Pokazuje, że niektóre sytuacje mogą sprawić, że bezpowrotnie tracimy to, co najważniejsze, niszcząc relacje z najbliższymi.
„Dziewczyna i rysownik” to obraz relacji między kobietą a mężczyzną, którego życie to wieczna zabawa. Nie widzi on, że  tak naprawdę żyje iluzją, odrzucając prawdziwe relacje.
Opowiadanie „Auto” to dowcipny tekst o tym, jak potrafimy „zwykły kawałek blachy”, cenić bardziej niż własne zdrowie i życie.
Autor oparł swpoje fabuły na prawdziwych zdarzeniach z życia znanych sobie osób, w tym klientów, których spotyka w pracy. Obserwując ich z boku, formułuje ciekawe wnioski na temat ich zachowań, decyzji i motywów działania.

Dostępne jako ebook (również w języku rosyjskim) i w wersji papierowej.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Słuchajcie siebie – Ireneusz Gralik


Książka stanowi opis życia zawodowego oraz osobistego samego autora. Z życiowych doświadczeń wyłania się obraz tego, jak poradził sobie z problemami i przeciwnościami losu, jakie wnioski pozwoliły mu wyjśc na prostą. To cenna lekcja życia, w którym więcej jest cieni niż blasków, pojawia się ciężka choroba dziecka, narastający problem z alkoholem, stany depresyjne – i wydaje się, że trudno będzie wyjść na prostą…

O inspiracji do stworzenia tej książki tak pisze sam autor: Doszedłem do rozjaśniających i trzeźwiących mnie wniosków. Jeden z największych, jakie do tej pory w życiu odkryłem i zrozumiałem. Mianowicie, jakość mojego dnia kształtowałem swoimi myślami. Życie doświadczało mnie, rzucało na lewo i prawo. I ta książka nie jest utyskiwaniem nad mym losem. Po prostu chciałem się podzielić z innymi, bo w wielu wcześniej prowadzonych rozmowach z ludźmi, między innymi klientami (od 21 lat pracuję w ubezpieczeniach), czy znajomymi, z ich strony padały słowa, aby te zaskakujące historie opisać.

„Słuchajcie siebie”to także duża dawka motywacji do walki o lepsze życie oraz skarbnica złotych myśli, które zostały rozwinięte w wydanej właśnie serii „Inspirujących Myśli – Kluczy do siebie”.

Wielu czytelników odkryło w tej książce wiele aspektów własnego życia i to jest jej wartością dodaną. Uczy, jak zacząć siebie szanować, lubić i kochać.
To jest książka dla każdego. Dlaczego? Ponieważ jest o CZŁOWIEKU.

Sięgnij po nią, jeśli nie wiesz w jaki sposób Pomaga zachować równowagę psychiczną, zapanować nad emocjami oraz umysłem po takich traumatycznych przeżyciach, jak utrata majątku, pracy, rozwód itp.
Podpowiada, jak szczęśliwie znaleźć rozwiązania z regularnie zastawionych na siebie pułapek przez własny rozum.
Przeczytasz w niej, jak zapanować nad swoimi destrukcyjnymi myślami…

Fragment:
… „Zawsze są dwie drogi, po jakich się poruszamy.

Pierwsza:

Najczęściej wybierana przez większość ludzi – nazywa się ucieczką od stawienia problemom czoła. Jest schodzeniem do coraz niżej usytuowanych poziomów piwnic i lochów swego umysłu. Czy wiecie, że przebywając tam bez realnego ingerowania w wasze życie na powierzchni codzienności, nic w nim samo się nie zmieni? Bez was nic w nim się nie poprawi i nie ułoży? Przebywając tylko w ciemnicach, nie uzyskacie żadnej pozytywnej odpowiedzi dla siebie.

Druga:

Zmierza w stronę lekkości i jasności umysłu, ale wybierzecie ją, jeśli pojmiecie, że to wy jesteście najważniejszą osobą, jaka ma toczyć boje o siebie. Kiedy to zrozumiecie, będziecie chodzić, a w końcu biegać i latać nad nią. Stanąć twarzą w twarz z problemami, jest jedynym rozwiązaniem, aby je załatwić. Nie jest nią wycofanie się przed nimi. Jeśli ich nie odhaczycie na swojej liście spraw do załatwienia, one będą powracały do was coraz częściej i z coraz większą siłą. Do waszego dobrego lub złego samopoczucia wlicza się każdy wykonany przez was krok, w górę i w dół.” …

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Jabłka i kwiaty (ebook) – Ireneusz Gralik 


Autentyczna historia zakochania się ojca w swej dorosłej córce. Autor w subtelny sposób opisuje psychologiczne niuanse tej skomplikowanej sytuacji i nietypowego uczucia, które stoi w sprzeczności z naszą obyczajowością. Powieść jest dostępna tylko jako ebook.

Fragment:

Którejś nocy, gdy miała około szesnastu lat, wróciła do domu, ale zachowywała się na tyle głośno, że nas pobudziła. Jeszcze śpiącym okiem rzuciłem na budzik i zarejestrowałem, kilka minut po czwartej nad ranem. Wesołe rozmowy i śmiechy, dobiegające z dołu, zupełnie nas otrzeźwiły. Nad znanym nam głosem Liwii dominował inny, niższy. Gdy zeszliśmy na parter, okazało się, że była z kolegą, który nie był Polakiem. Przedstawiła nam Taro, chłopca z Japonii. W sumie nie powinniśmy się dziwić.

Nie potrafiłem ukryć, że byłem zły. Położyłem się, zmęczony, o pierwszej w nocy. Ale nie o przerwanie snu mi chodziło, bo nie po raz pierwszy kładłem się o tak późnej porze. Wiem, że moja złość wynikała z tego, że widziałem moją córkę uśmiechającą się do kogoś innego, a nie do mnie. Tym kimś był młody facet, a ona stała zdecydowanie za blisko niego. Widać było, że dobrze bawili się ze sobą, nami w ogóle się nie krępowali. Co chwila przybliżali do siebie głowy. Oni tak naprawdę… mizdrzyli się do siebie. Nie mogłem na to patrzeć, temperatura krwi w moich żyłach podnosiła się w szybkim tempie. Poziom mojego sprzeciwu rósł.

Książkę poleca Ireneusz Gralik

 

Władza i imperium – Tom Clancy, Marc Cameron

SENSACYJNA POWIEŚĆ OSADZONA W UNIWERSUM STWORZONYM PRZEZ TOMA CLANCY’EGO

Pełniący funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych Jack Ryan musi poradzić sobie z wyzwaniem rzuconym mu przez wrogo nastawiony chiński rząd. Świat staje w obliczu wojny dwóch mocarstw. Zaatakowana zostaje platforma wiertnicza w Afryce, a terroryści dokonują zamachu na pokładzie amerykańskiego niszczyciela. Istnieje też zagrożenie, że statek szpiegowski Stanów Zjednoczonych przejmą siły chińskie.

Wydaje się, że premier Zhou dąży do ograniczenia znaczenia Ryana w nadchodzącym szczycie G20. Ale to nie wszystko, członkowie wywiadu amerykańskiego w Teksasie docierają do chińskiego szpiega, który posiada informacje mogące zmienić bieg wypadków.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

ROZboje sceniczne – Jan Grzesiak

Czy zdarza Ci się odczuwać dyskomfort, kiedy masz przemówić do większej grupy ludzi? Do tego stopnia, że czasem wolisz zrezygnować, niż stanąć przed audytorium – nawet złożonym z Twoich znajomych? A kiedy już wystąpisz i jest po wszystkim, czujesz, że można było zrobić to lepiej?

Jeśli tak – koniecznie sięgnij po książkę Jana Grzesiaka!

Jeżeli natomiast jesteś sprawnym mówcą, ale chcesz, by Twoje wystąpienia były jeszcze skuteczniejsze, a ludzie słuchali ich z prawdziwą fascynacją – to także książka dla Ciebie. Autor jest nie tylko trenerem z wieloletnim doświadczeniem, ale też aktorem wykorzystującym sceniczne doświadczenie podczas swoich pełnych pasji i humoru szkoleń.

Książkę poleca Wydawnictwo Onepress

 

(Nie)odjazdowe życie braci Collins – Rafał Collins

Bracia Collins. Na pozór znamy ich doskonale ― z programów telewizyjnych, z łamów kolorowych czasopism, ze zdjęć widywanych regularnie w portalach internetowych. Czy jednak znamy ich naprawdę? Czy znamy historię ich sukcesu i drogę, która zaprowadziła ich z legnickiego blokowiska tam, gdzie są teraz? Nie była to droga usłana różami. Raczej wyboista i mocno pod górę. Można tę książkę czytać jak opowieść o zwycięstwie na przekór wszystkim przeciwnościom. Można jak literaturę motywacyjną, bo mówi ona także o tym, że nie wolno porzucać marzeń, tylko trzeba dążyć do ich realizacji, nawet wbrew całemu światu ― wtedy nie będzie dla nas rzeczy niemożliwych. A można też potraktować ją po prostu jako fascynującą historię o tym, jak Grzesiek i Rafał stali się Gregiem i Ralphem. Historię miejscami smutną, miejscami zabawną, ale zawsze wciągającą. Poznaj ją i Ty.

Książkę poleca Wydawnictwo Editio

 

Uczmy dzieci stosować matematykę – Danuta Zaremba

Matematyka jest dosłownie wszędzie, a współczesny świat na każdym kroku daje nam okazję do jej zastosowania. Dlaczego więc tak wiele osób kojarzy matematykę z czymś nieciekawym, nieżyciowym i trudnym? Czemu w ich pamięci pozostają tylko nieliczne wzory, suche definicje, niewiele mówiące pojęcia? I to niekomfortowe uczucie, że długie godziny spędzone w szkolnych ławkach były czasem straconym. Ludzie zwykle nie widzą sensu w nauce matematyki, ponieważ nie dostrzegają jej związku z rzeczywistością i rzadko potrafią zastosować zdobytą wiedzę w praktyce – jako dzieci po prostu nie byli tego uczeni. Nadszedł czas, by zmienić ten stan rzeczy. Kolejne pokolenia nie muszą wzrastać w fałszywym przekonaniu o bezużyteczności matematyki. Prosty język, klarowne wyjaśnienia, brak zbędnej teorii, przykłady z życia wzięte – oto przepis na sukces!

Książkę poleca Wydawnictwo Helion

 

Wroną po Stanach – Marcin Wrona

Marcin Wrona, amerykański korespondent telewizji TVN mieszka w Stanach Zjednoczonych od roku 2006. Jego córka Maja mieszka tam od trzeciego roku życia, syn Jaś urodził się w USA. Cała rodzina uwielbia podróżować – kiedy tylko mogą, wsiadają do samochodu lub samolotu i odwiedzają kolejne zakątki tego wielkiego, pięknego i momentami wciąż dzikiego kraju. W ten sposób, ze wszystkich stanów Ameryki, Marcinowi Wronie do odwiedzenia został już tylko Oregon… O pozostałych czterdziestu dziewięciu stanach mógłby nam opowiadać i opowiadać. Bez końca.

Jednak książka ma ramy. Ma ograniczenia. Nie pomieści w sobie całej Ameryki. Trzeba coś wybrać. Kilka regionów z „Wroniego” punktu widzenia najciekawszych. Może więc za kryterium wyboru przyjąć odpowiedź na pytanie: A gdzie chcielibyśmy zamieszkać? W ten sposób powstała opowieść o stanach i rejonach USA, które wszyscy troje – Marcin, Maja i Jaś uznali zgodnie za warte przybliżenia czytelnikowi. Od Nowego Jorku po Hawaje. Od Florydy po Kalifornię. Oto Ameryka z lotu Wrony. Ameryka z perspektywy polskiego korespondenta. I jego dzieci. Ameryka przyrodnicza, gospodarcza, polityczna. Ameryka z jej historią, współczesnością, zaletami i problemami. Ameryka kulinarna oraz… Ameryka polska, bo na kartach niniejszej książki często pojawią się Polacy lub przedstawiciele Polonii, którym Marcin Wrona oddaje głos.

Książkę poleca Wydawnictwo Editio

 

Sekretne życie autorów lektur szkolnych – Sławomir Koper

Autorzy lektur szkolnych przedstawiani są jako posągowe postacie pozbawione wad i namiętności. Niewiele wiemy o ich prawdziwym życiu, które często było znacznie bardziej dramatyczne i urozmaicone, niż dzieła, które po sobie pozostawili. A ze względów wychowawczych nie wypadało informować dziatwy, że ich podręcznikowe wzorce umierały na wstydliwe choroby, były uzależnione od alkoholu czy narkotyków, albo miewały nieszablonowe skłonności intymne.

* Dżuma i uprzedzenie. Tajemnica śmierci Adama Mickiewicza

* Bluszcz. Wolny związek Elizy Orzeszkowej

* Cyborg nie tańczy na weselu. Wielkie obsesje Stanisława Wyspiańskiego

* „Serce serc”. … i tylko wątroba się przewraca. Fobie i pasje Bolesława Prusa

* Bachus demokracji. Małżeńskie perypetie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

* Ego, homo, hedo …i odrobina hipochondrii Witolda Gombrowicza …i wielu innych!

Bonus: Janina Broniewska, ostatecznie też była w spisie lektur.

Książkę poleca Wydawnictwo Fronda

 

Generał i diuk. Tajemnice rządu Sikorskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie – Radosław Golec

Tajemnice rządu RP na uchodźctwie, sekrety naczelnego wodza i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie aż do katastrofy gibraltarskiej w 1943 roku.

Premier polskiego rządu na uchodźstwie nie wątpił, że Polska znajdzie się w gronie państw zwycięskich i usiłował  wzmocnić sytuację geopolityczną Polski w ramach nowego, powojennego rozdania. Rozpoczął tworzenie federacji państw środkowo-europejskich z Rzeczpospolitą jako ośrodkiem wiodącym. Gwarantem trwałości nowego tworu politycznego miała być Wielka Brytania. W tym celu Sikorski snuł plany unii personalnej Zjednoczonego Królestwa i odrodzonego królestwa polskiego. Na tronie federacji środkowo-europejskiej miał zasiąść Jerzy Windsor, a plan postawienia na jej czele księcia Kentu stanowił, jak zapisał sekretarz Sikorskiego, Karol Estreicher, największą polityczną tajemnicę Jenerała.

Czy w latach trzydziestych Władysław Sikorski próbował siłą obalić władze sanacyjne, a we wrześniu 1939 roku dokonał zamachu stanu?

Dlaczego polski rząd tworzył obozy koncentracyjne na terenie Wysp Brytyjskich dla przeciwników politycznych? Czym była „Wyspa Węży” i ośrodek w Shinafoot?

Czy w najbliższym otoczeniu premiera znajdowali się agenci obcych mocarstw?

Książkę poleca Wydawnictwo Fronda

 

Sowieci nie wchodzą. Polska mogła wygrać w 1939 roku. Nagie fakty, a nie historia alternatywna – Tymoteusz Pawłowski

W PRL-u przedwrześniową Polskę przedstawiano jako państwo zgniłe, a kampanię 1939 roku – jako z góry skazaną na przegraną wojnę toczoną przez nieudaczników.

To nie do uwierzenia, ale aż do dzisiaj nikt nie pokusił się o przedstawienie stanu Wojska Polskiego, wieczorem 1 września 1939 roku!

Nawet najważniejsi polscy historycy uparcie powtarzają, że 17 września wojna była już przegrana. Czyżby? Jak potoczyłaby się kampania 1939 roku, gdyby nie weszli Sowieci? W kolejnym tygodniu zdolności marszowe Wehrmachtu zmalałyby do zera. Proste wyliczenie wykazuje, że Niemcom nie wystarczyłoby furmanek do przerzucanie paliwa dla całej armii.

Pod Lwów Wehrmacht mógłby dotrzeć większymi siłami około 10 października. Czy rozważni Niemcy odważyliby się przekroczyć większymi siłami Wisłę, wiedząc, że Francuzi szykują się do ataku?

Książka wywraca do góry nogami dotychczasową historyczną narrację!

Książkę poleca Wydawnictwo Fronda

 

Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo – ks. Wiktor Szponar

Obudziłam się pod białym prześcieradłem w szpitalnym prosektorium. Wiedziałam, że urodziłam żywe dziecko i znałam dokładną godzinę swojej śmierci.

Według ankiet przeprowadzonych w ciągu ostatnich 40 lat, do Doświadczenia Śmierci Klinicznej, near death expierience, (NDE) przyznaje się od 4,2 do 5% społeczeństwa.

Czy to możliwe, aby kilka tysięcy przebadanych ludzi, w różnym wieku, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z pięciu kontynentów, o różnych wierzeniach i światopoglądach, miało tę samą halucynację albo byli ze sobą w spisku?

Badania dra Pima van Lommela przeprowadzone w latach 1988-1992 opublikowane w prestiżowym piśmie medycznym „The Lancet”, objęły 344 pacjentów z grupy 509, które przeżyły reanimację po zawale serca. Na świecie istniały jeszcze trzy programy badawcze nad Doświadczeniem Śmierci Klinicznej: jeden w USA i dwa w Wielkiej Brytanii, objęły one 562 pacjentów. Wszystkie dały podobne wyniki, ale żaden nadal naukowo nie wytłumaczył zadziwiającego zjawiska.

Bo najważniejszy wniosek z tych programów badawczych jest taki, że Doświadczenia Śmierci Klinicznej, pochodzą z chwili, gdy funkcje mózgowe są całkowicie zatrzymane. Pacjenci pamiętali dokładnie treść rozmów lekarzy i podejmowane czynności w czasie, kiedy ich elektroencefalogram (EEG) był płaski. Żadne halucynacje nie mogłyby być zapamiętane, gdyż kora mózgowa w tym momencie była nieaktywna.

Książkę poleca Wydawnictwo Fronda

 

Wrażliwość: dar czy przekleństwo? – Ilse Sand

Mniej więcej co piąta osoba na świecie zalicza się do kategorii WWO: osób wysoko wrażliwych. Jeśli należysz do tej grupy ludzi, to wiesz, że wysoka wrażliwość to z jednej strony bogate życie wewnętrzne i ogromne pokłady kreatywności, z drugiej zaś wchłanianie złych nastrojów i podatność na zranienia. Gdzie i jak znaleźć w tym wszystkim równowagę? Duńska autorka, sama będąca typem wrażliwca, pokazuje, jak odwrócić swoją uwagę od tego, co jest kłopotliwe, a w zamian skupiać się na swoim potencjale i własnych zaletach, oraz jak wykorzystać wrażliwość, by lepiej pracować, uczyć się i żyć.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Łagodna dyscyplina – Sarah Ockwell-Smith

Dlaczego dzieci czasami źle się zachowują? I jak sobie z tym poradzić? Sarah Ockwell-Smith obala wiele mitów, które nagromadziły się wokół kar i motywowania dzieci, i proponuje alternatywne, efektywne podejście, u podstaw którego leży szacunek do dziecka. Bo, jak udowadnia w swojej książce, to właśnie szacunek, empatia i mądre wyznaczanie granic pomagają wychowywać uważne, samodzielne i szczęśliwe dzieci. W książce znajdziemy też informacje m.in. o tym, jak rozwija się mózg dziecka i jak to wpływa na jego zachowania (te dobre i te złe) w różnych fazach rozwoju, a także metody działania oraz przykładowe scenariusze z życia, które pozwolą nam dobrać właściwe słownictwo w kryzysowych sytuacjach, kiedy emocje (nasze i dziecka) są na wysokim poziomie. Dużym plusem książki jest ogromna ilość konkretnych sytuacji, przykładów i rozwiązań.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie – Jennifer Lang

Jennifer Lang stworzyła aktualny i kompleksowy przewodnik po zdrowej ekspresji seksualnej, relacjach, wyznaczaniu granic, świadomości własnego ciała i wszystkim, co młodzi ludzie powinni wiedzieć o seksie. Obala wiele nieprawdziwych mitów krążących wśród młodzieży, uczy stawiania granic i asertywności seksualnej oraz opisuje konkretne narzędzia pozwalające rozpoznać sygnał „STOP!” drugiej strony. Nie pomija też trudniejszych tematów, takich jak molestowanie czy cybernadużycia.  Jak pisze autorka we wstępie: „Dedykuję tę książkę sobie samej jako nastolatce”.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Wybierz szczęście. 12 kroków do życia, jakiego pragniesz – Sonja Lyubomirsky

Opierając się na doświadczeniach pracy z tysiącami uczestników badań, dr Sonja Lyubomirsky analizuje to, co czyni nas szczęśliwymi, i prezentuje dwanaście kroków, które prowadzą do osiągnięcia poczucia trwałego szczęścia pomimo doświadczenia stresu, traumy czy  przeciwności losu. Książka zawiera liczne praktyczne narzędzia i konkretne ćwiczenia, które dają natychmiastową poprawę samopoczucia, a także wskazuje działania budujące trwałe szczęście: od ćwiczenia optymizmu do medytowania.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Taka praca nie ma sensu, czyli jak zarządzać swoją energią – Tony Schwartz, Jean Gomes, Catherine McCarthy

Cały czas się śpieszymy i pracujemy coraz więcej godzin, by nadążyć za wymaganiami i nie pozostać w tyle. Nasze obecne podejście do pracy źle wpływa zarówno na nasze życie osobiste, jak i na ludzi, którymi zarządzamy, oraz na organizacje, w których pracujemy. Jak możemy to zmienić? Zacząć zarządzać sobą i swoją energią w pracy. Jeśli więc chcesz uniknąć uczucia wypalenia czy permanentnego przemęczenia, które szkodzą twojej kreatywności, koncentracji, energii i pasji, zastosuj proste zasady organizacji czasu i życia opracowane przez Schwartza i uzyskaj większą wydajność, zarówno w pracy, jak i poza nią.

Książkę poleca Wydawnictwo MT Biznes


Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! – Rachel Hollis

Rachel Hollis, bestsellerowa pisarka, założycielka wartej miliony dolarów firmy medialnej, przy pomocy tej książki mówi: dość! i rzuca kobietom na całym świecie wyzwanie: odrzućcie cudze oczekiwania i bez poczucia winy zacznijcie żyć po swojemu. Pokazuje, że można osiągnąć w życiu to, czego się chce, bez tłumaczenia się, przepraszania czy pytania o zgodę. Podpowiada, jak odrzucić wymówki, przez które stoimy w miejscu, kształtować nawyki i zachowania, które poprowadzą do sukcesu, i jak nabywać nowe umiejętności.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Wróćmy do ziół leczniczych – o. Andrzej Czesław Klimuszko

Ojciec Andrzej Klimuszko był prekursorem powrotu do przyrody, wykorzystania jej zasobów leczniczych dla dobra człowieka. Efekty leczenia ziołami przez o. Andrzeja Klimuszkę przeszły wszelkie oczekiwania i na stałe weszły do arsenału współczesnej medycyny.

Książkę poleca Wydawnictwo Rytm

 

Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów – o. Teodor Książkiewicz

Ojcowie Bonifratrzy od ponad 400 lat leczą chorych i cierpiących. Poradnik zawiera m.in.: gotowe zestawy recept ziołowych, sprawdzone sposoby na zachowanie dobrej formy, szczegółowe zalecenia dietetyczne, porady kosmetyczne, tabele wartości odżywczych owoców, warzyw i produktów zbożowych, słowniczek roślin leczniczych.

Książkę poleca Wydawnictwo Rytm

 

125 baśni do opowiadania dzieciom – Władysław Kopaliński

Władysław Kopaliński dokonał wyboru baśni różnych krajów Europy i Azji mówiących o postaciach, które powinny być bliskie każdemu dziecku.

Myślą przewodnią autora jest opowiadanie dziecku baśni własnymi słowami i stylem jemu znanym, po uprzednim przeczytaniu sobie tekstu. Ta forma stwarza intymną wspólnotę między opowiadającym i słuchaczem.

Książkę poleca Wydawnictwo Rytm

 

Zdrowo, słodko, z miłością. Pokochaj siebie i odzyskaj radość życia – Agnieszka Nitsu

Autorka książki „Zdrowe słodkości – motywacja i porady na zdrowe życie” oraz bloga www.aktywnezywienie.pl prezentuje blisko 150 przepisów na zdrowe słodkie posiłki, desery, przekąski, napoje i wypieki pozbawione przetworzonych produktów, takich jak margaryna, mąka pszenna czy rafinowany cukier. Jednocześnie kieruje uwagę czytelników na to, co jest źródłem szczęśliwego życia, a odnalezienie tego źródła pozwala powrócić do równowagi i uporać się ze wszelkimi problemami, także tymi  dotyczącymi zaburzeń odżywiania.
Książka dla wszystkich, którzy chcą wypracować zdrowe nawyki żywieniowe i pozytywną relację z jedzeniem, nie rezygnując ze słodyczy.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka – Aleksandra Struska-Musiał

Seria: Ulica Pazurkowa

Pierwsza z serii książek o sympatycznych mieszkańcach ulicy Pazurkowej, którzy zaprzyjaźnili się dzięki kotu Ogryzkowi. Ogryzek przyszedł do domu państwa Kociejków przed świętami Bożego Narodzenia, zwabiony zapachem karpia. Natychmiast stał się ulubieńcem całej rodziny, szczególnie trójki dzieci. Wkrótce też polubili go pozostali lokatorzy kamienicy, gdy więc na wiosnę kot niespodziewanie zniknął, wszyscy go poszukiwali. Skutek tych poszukiwań okazał się zaskakujący i sprawił mieszkańcom ulicy Pazurkowej wiele przyjemności.

Dla dzieci 5-10 lat

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy – Aleksandra Struska- Musiał

Seria: Ulica Pazurkowa

Na początku wakacji pan Kociejko zrobił swoim dzieciom niespodziankę i zbudował dla nich domek na drzewie. Franek, Milka i Mikrus oczywiście zaprosili do wspólnej zabawy dwójkę swoich sąsiadów. Tymczasem w kamienicy przy ulicy Pazurkowej pojawili się nowi lokatorzy – państwo Nowicjuszowie z synem i dużym psem. Dzieci od razu chciały się zaprzyjaźnić z nowym kolegą, jednak okazało się to wcale nie takie proste. Czy nowy lokator będzie się z nimi bawił w domku na drzewie?

Dla dzieci 5-10 lat

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Efekt latte. Dlaczego nie trzeba być bogatym, by mieć bogate życie – David Bach, David Mann John

David Bach, legendarny ekspert do spraw osobistych finansów, i mistrz narracji John David Mann opowiadają historię dwudziestoparoletniej redaktorki z Nowego Jorku.

Zoey Daniels pracuje w magazynie podróżniczym, lubi swoje zajęcie i jest w tym dobra – gorzej radzi sobie z własnymi finansami, przytłoczona studenckim kredytem i zadłużeniem na karcie kredytowej. Nieustannie dręczy ją myśl: czy tak ma wyglądać moje życie?

Dziewczyna nie umie poradzić sobie z tym zapętleniem – dopóki, namówiona przez swą szefową, nie nawiąże pogawędki ze starszym mężczyzną pracującym w urokliwej brooklyńskiej kawiarni. Tych dwoje dojrzałych ludzi odsłoni przed nią „trzy sekrety wolności finansowej” i trzy mity na temat finansów. W ciągu pełnego emocji tygodnia Zoey odkryje, że życie osób z jej otoczenia jest bogatsze i bardziej złożone, niż się jej wydawało. A dzięki prostym i sprawdzonym wskazówkom Henry’ego ona również będzie mogła rozpocząć takie życie, o jakim zawsze marzyła.

Każdy z nas, niezależnie od wieku, jest w stanie osiągnąć niezależność finansową. Książka wciąga i krzepi od pierwszej stronicy; tę inspirującą historię można poznać w niecałą godzinę, ale jej wpływ pozostanie z nami na zawsze.

Książkę poleca Studio Emka

 

Lili w Krainie Baśni – Nadiia Prystai

Lili jest zwykłą dziewczynką, choć może nie do końca…

To niezwykła opowieść o trosce o innych, odwadze i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, a przede wszystkim o tym, że dobro zawsze zwycięża.

Lili jako niemowlę została znaleziona przez starą kwiaciarkę i przez nią wychowana jak córka. Gdy ma już dziewięć lat, postanawia odnaleźć swoją mamę i wyrusza na długą wędrówkę w nieznane. Jednak niebawem na jej drodze stanie dziwny wędrowiec i od tej pory wszystko potoczy się inaczej…

Lili to bardzo mądra dziewczynka jak na swój wiek. Jej decyzje były bardzo przemyślane. Jako postać przekazuje mnóstwo mądrości, zrozumienia i troskliwości, a przede wszystkim empatii.

(weraandksiazki)

Świat, jak w prawdziwym życiu jest podzielony przez dobro i zło, a książka „Lili w Krainie Baśni” daje młodemu czytelnikowi prawdziwy dowód na to, że dobro zawsze zwycięża.

(magical_bookcase)

Książkę poleca Wydawnictwo Dreams

 

Życie ze złością. Odzyskaj spokój i kontrolę nad swoim życiem – Ron Potter-Efron

Każdy z nas od czasu do czasu się złości. Złość – jak wszystkie emocje – jest potrzebna i naturalna, a nawet pożyteczna. Wskazuje, że coś jest dla nas ważne, trudne lub bolesne, pomaga zauważyć niezaspokojone potrzeby, a także informuje, że ktoś przekracza nasze granice bądź że coś nam zagraża lub nie służy. Mobilizuje siły do poradzenia sobie z niekorzystną sytuacją.
Złość ma jednak także destrukcyjne oblicze. Osoby szybko wpadające w złość są nadmiernie wrażliwe, łatwo je dotknąć, urazić czy doprowadzić do furii. Złoszczą się z powodów, których inni ludzie nawet nie zauważają. Wciąż rozpamiętują swoje problemy, rozmyślają o doznanej krzywdzie i przykrościach, jakie je spotkały. Przestają zauważać jakiekolwiek pozytywy – widzą wyłącznie trudności. Złość przejmuje kontrolę nad każdą sferą ich życia. Prowadzi do agresji, niszczy relacje z ludźmi, skłania do robienia rzeczy, których potem żałują, odbiera spokój i zdolność panowania nad sobą.
Jeśli czujesz się bezsilny wobec złości i nie potrafisz sobie z nią poradzić, ta książka jest dla ciebie.
To nie jest książka przyjemna. To nie jest książka, która poprawia samopoczucie. To jest książka, która poprawi twoje życie i pomoże ci postępować mądrzej. Dzięki niej:

– dowiesz się, czy jesteś osobą uzależnioną od złości,
– uświadomisz sobie mechanizm wpadania w błędne koło złości,
– dostrzeżesz bolesne konsekwencje tego uczucia,
– dowiesz się, jak stawiać złości granice, by nie wymknęła się spod kontroli,
– poznasz konkretne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
– nauczysz się zdrowych reakcji, stosując 11 zasad kontrolowania złości,
– odzyskasz spokój i kontrolę nad swoim życiem,
– poprawisz relacje z ludźmi.

Możesz wieść normalne życie – wolne od wściekłości, brutalności, agresji i bezużytecznej złości. Wybór należy do ciebie!

Ron Potter-Efron – terapeuta i autor książek psychologicznych. Specjalizuje się w tematyce związanej z negatywnymi emocjami, takimi jak złość czy wstyd. Prowadzi terapie grupowe dla osób dotkniętych przemocą domową, a także szkolenia z zakresu radzenia sobie ze złością. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Ukończył studia socjologiczne na Uniwersytecie w Michigan, gdzie uzyskał tytuł doktora.

Książkę poleca Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

Pani Churchill – Benedict Marie

NAJBARDZIEJ WPŁYWOWĄ OSOBĄ CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ BYŁA CHURCHILL

Jest rok 1909. Clementine wysiada z pociągu wraz ze świeżo poślubionym mężem. Z tłumu wypada rozwścieczona kobieta i wpycha Winstona pod nadjeżdżający pociąg. Clementine w ostatniej chwili chwyta go za marynarkę. Ratuje mężowi życie po raz pierwszy. I nie po raz ostatni.

Oczekiwano od niej, że będzie uległą, poświęcającą się rodzinie panią domu. Choć oficjalnie stała w cieniu Churchilla, tak naprawdę pełniła funkcję jego najważniejszego doradcy. Z kobiecym wdziękiem łagodziła spory, naprawiała jego wpadki, ale też jako jedyna wiedziała wszystko i współdecydowała o losach wojny. O jej przychylność zabiegali Stalin, de Gaulle i Roosevelt.

Pani Churchill to błyskotliwa opowieść o ambitnej, ale i niedocenianej kobiecie schowanej w cieniu Winstona Churchilla. Historia partnerki, która mężnie przetrwała czas wojny i stawiła czoło zarówno wymaganiom swojego otoczenia, jak i wrogom kraju.
Bez niej historia Winstona Churchilla i całego świata byłaby zupełnie inną historią.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Pomocnik kata – Marek Krajewski

Tu karty rozdaje historia, a rozgrywa zemsta

7 czerwca 1927. Dworzec kolejowy w Warszawie. Dziewiętnastoletni Borys Kowerda strzela do ambasadora ZSSR w Polsce. Piotr Wojkow umiera w szpitalu. Stosunki polsko-sowieckie ulegają gwałtownemu zaostrzeniu. Oba państwa znajdują się krawędzi wojny. Proces Kowerdy rozpoczyna się natychmiast.

Na sali sądowej jest tylko jeden człowiek, który wie, kto stoi za tym zamachem. Edward „Łyssy” Popielski, funkcjonariusz tajnych służb odrodzonej Rzeczypospolitej, nie ma wątpliwości, że bolszewicy zawsze znajdą sposób, by ukryć swoje nikczemne zbrodnie. Nie spodziewa się tylko, że znają wszystkie jego sekrety i nie cofną się przed niczym, by je wykorzystać. Morderstwo Wojkowa to dopiero początek…

Po znakomicie przyjętej Dziewczynie o czterech palcach Marek Krajewski ponownie odkrywa tajemnicze karty historii przedwojennej Polski i wprowadza nas w zakulisowe rozgrywki dwóch wywiadów. Wartka, pełna dramatycznych wydarzeń akcja Pomocnika kata sprawia, że od tego kryminału szpiegowskiego nie sposób się oderwać.

Marek Krajewski – autor osiemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Drapieżnik – Maureen Callahan

historia mordercy

Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku.
Drapieżnik to mrożąca krew w żyłach historia człowieka uzależnionego od mordowania. Zabójcy, wobec którego FBI było bezradne, psychopaty i manipulanta, który do samego końca kontrolował sytuację i zadbał o to, aby ostatnie słowo należało właśnie do niego.

Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn, młodych i starych, w dzień i w nocy. Był zagadką dla profilerów.
Od zawsze czuł, że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec i wzorowy pracownik zamieniał się w seryjnego mordercę i gwałciciela.
Doskonale przygotowany do każdej zbrodni. Zabijał według dokładnie ustalonego planu, szybko i sprawnie. Śledczy podejrzewali, że usuwał włosy na ciele i blokował gruczoły potowe. FBI na próżno więc szukałoby śladów DNA.

Jak to się stało, że Israel Keyes w końcu wpadł? Gdzie popełnił błąd? Ilu ludzi tak naprawdę zabił?
Maureen Callahan, dziennikarka śledcza zaintrygowana historią mordercy, spędziła wiele lat, badając jego motywy. Przeprowadziła setki rozmów z przedstawicielami organów ścigania, przewertowała stosy dokumentów ze śledztwa, dotarła do tajnych akt FBI. Wszystko po to, żeby przedrzeć się do umysłu mordercy.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Oddaj to morzu – Joanna Sykat

Zazdrość, zemsta, zdrada. I rodzinna tajemnica w tle. Czy siostrzane relacje mogą być jeszcze bardziej skomplikowane?

Nadwątlone więzy rozluźniają się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że 40-letnia Anka wzięła niespodziewany cichy ślub. Dopiero po fakcie pragnie przedstawić bliskim wybranka i z tej okazji organizuje spotkanie w rodzinnym domu nad morzem. Młodsza siostra, Ewa, niechętnie przyjmuje zaproszenie. Dawne urazy, gdy Anka odbiła jej chłopaka, wciąż żywo ranią. Kiedy więc w umyśle Ewy pojawia się myśl, by w ramach zemsty na siostrze uwieść jej męża, sprawy zaczynają się komplikować. Czy ten przystojny, dojrzały mężczyzna zdoła oprzeć się urokowi zbuntowanej Ewy? Jakie sekrety wyjdą na jaw, gdy Ewa zacznie kruszyć stabilny związek siostry? Czego potrzeba, by po latach ukrywania bolesnych prawd, odnaleźć wreszcie spokój?

Książkę poleca Wydawnictwo Prozami

Zobacz również:

1. Recenzje książek – sprawdź, co warto przeczytać!
2. Jak czytanie wpływa na rozwój dziecka
3. Konkursy z nagrodami

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak nakłonić 6 latka do jedzenia wa…
Swoim dzieciom daję soczki które sama wyciskam wg. przepisów terapiasokami.pl/gdzie-szukac-witamin. Wcześniej jak dzieci były...
Jak poprawić samopoczucie?
Osobiście moją sprawdzoną metodą są gry. Dzięki tej grze mój nastrój szybko podnosi się...
Macie czas na jedzenie w pracy?
mam i staram się coś zdrowego robić sobie do pracy, nawet desery, hitem...
Sylwester
Marzy mi się sylwester na Krupówkach ale pewnie tam będą jak zawsze tłumy,...