Najciekawsze książki dla dzieci 2022!

2 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Z okazji zbliżającej się wiosny zachęcamy Was do rodzinnego spędzania czasu! Prezentujemy tutaj interesujące książki, gry i zestawy dla Waszych pociech w różnym wieku. Niech tegoroczna wiosna upłynie Wam rodzinnie :) Sprawdźcie już teraz, które książki i gry najbardziej przypadną do gustu Waszym dzieciom:

„Kundelek” – Marta H. Milewska

Bohaterowi książki niezbyt dobrze się w życiu wiedzie. Nie dość, że rodzi się jako kundelek, a nie rasowy szczeniak, to jeszcze trochę utyka i nie grzeszy urodą. Nie ma też szczęścia do ludzi. Najpierw trafia do pana, który nie traktuje go zbyt dobrze, a kiedy w końcu od niego ucieka, musi sobie radzić na ulicy. Tam poznaje prawdziwą przyjaciółkę, ale ich przyjaźń przerywa wypadek, po którym piesek trafia do schroniska. Czy jego los się odmieni? Czy spotka tu dobrego i troskliwego pana?

To historia o przyjaźni, psim oddaniu i wdzięczności. A prawdziwy i wierny przyjaciel nie zawsze musi być przecież śliczny i słodki. Wymaga za to naszej opieki i troski, za co potrafi się pięknie odwdzięczyć.

Dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

”Biedronka szuka przyjaciela” – Wiktoria Juszczel

Mała biedronka wyrusza w podróż, by znaleźć przyjaciela. Okazuje się, że to wcale nie jest takie proste. Napotkane owady stawiają jej różne warunki, są interesowne, nie mają dla niej czasu lub chcą, by była kimś innym. Biedronka przy każdym spotkaniu przekonuje się, jaki przyjaciel nie powinien być. A jaki być powinien? Czy biedronce uda się go znaleźć?

Dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

”Nasz azyl” – Marta Józefczyk

Inspirowana książką Antoniny Żabińskiej „Zwierzęta i ludzie” opowieść o niezwykłej działalności Antoniny i Jana Żabińskich, którzy podczas II wojny światowej nieśli pomoc ukrywającym się Żydom, dając im schronienie w swojej willi i w opustoszałych pomieszczeniach warszawskiego zoo. W tę konspiracyjną działalność na równi z rodzicami zaangażowany był kilkuletni Ryś, który zanosił ukrywającym się ludziom jedzenie i niejednokrotnie musiał wykazać się pomysłowością oraz odwagą. Niebagatelną rolę w tej historii odgrywały też zwierzęta, które zawsze były w willi Żabińskich domownikami i najlepszymi przyjaciółmi Rysia. Napisana prostym językiem, pełna ciepłego humoru i wzruszająca książka o trudnych czasach i pięknych ludziach.

Dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

LEGO® NINJAGO®. Skrzynia Przygód Perły Przeznaczenia

To zestaw, który zapewnia wiele pomysłów na zabawę! Książka oraz klocki LEGO® zamknięte w skrzyni skarbów są prawdziwą gratką dla wszystkich fanów bohaterskich ninja. Liczne przygody Perły Przeznaczenia można śledzić na dołączonej dwustronnej mapie. W zestawie znajdują się także 52 klocki, które pobudzą wyobraźnię małego fana. Można z nich zbudować jeden z trzech projektów okrętu. W skrzyni znajduje się również minifigurka Mistrza Wu. Dzięki książce w formie dziennika pokładowego mali czytelnicy odkryją nieznane dotąd tajemnice ze świata Ninjago®.

Dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zestaw poleca Wydawnictwo Ameet

 

LEGO® DOTS™. Projektuj i baw się!

To zestaw, w którym jest wszystko, czego potrzeba do projektowania, składania i kreatywnej zabawy. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, bo elementy, które można znaleźć w książce – szablony, naklejki i klocki DOTS – dają morze możliwości. Można z nich tworzyć niezwykłe ramki na obrazki i zdjęcia, dekoracje, a nawet gry do zabawy z przyjaciółmi.

Dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Zestaw poleca Wydawnictwo Ameet

 

LEGO® NINJAGO®. Klątwa Kociego Oka

LEGO® NINJAGO® Spinjitzu Brothers. Kryjówka Tanabraksa

Dwa tomy zupełnie nowych historii opowiadających o młodości Mistrza Wu i Lorda Garmadona z czasów kiedy chcieli zostać Mistrzami Spinjitzu.
Opowieści dla fanów LEGO podzielone są na krótkie rozdziały, co ułatwia dziecku przerwanie lektury w wybranym przez siebie momencie. Czarno-białe, pełne akcji i humoru ilustracje z ulubionymi bohaterami dają poczucie „dorosłej” lektury, a ukryte w historiach fanowskie niespodzianki sprawiają, że będą one atrakcyjne nie tylko dla zapalonych czytelników.

Dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Zestaw poleca Wydawnictwo Ameet

 

DISNEY UCZY. Przygoda z czytaniem. Elementarz

Elementarz jest wspaniałą pomocą na każdym etapie nauki.
Autorzy w taki sposób opracowali treści, żeby z książki mogły korzystać zarówno dzieci, które nie znają liter, jak i te, które już zaczęły naukę czytania. Podczas lektury Elementarza dzieci będą się uczyć alfabetu – każda litera jest zilustrowana obrazkami przedmiotów, zwierząt itp., których nazwy zaczynają się na daną literę, kończą się nią, a także mają ją w środku. Najmłodsi będą też mogli zapoznać się z dwuznakami. W celu przybliżenia dzieciom budowy wyrazów, są one zapisane z podziałem na sylaby oraz głoski.
Teksty towarzyszące każdej literze stopniowo przybierają coraz dłuższą formę. Na pierwszych stronach Elementarza są to krótkie zdania – także w formie wesołych rymowanek.
Nauka czytania ma być przede wszystkim zabawą, dlatego na kartach książki dzieci znajdą piękne ilustracje i wizerunki bohaterów znanych z filmów i seriali Disneya. Dzięki Elementarzowi nauka czytania będzie wspaniałą przygodą!

Dla dzieci w wieku 6+.

Zestaw poleca Wydawnictwo Ameet

 

DISNEY UCZY. Elementarz matematyczny

Elementarz matematyczny to cenna pomoc dla rodzica i dziecka na początkowym etapie nauki matematyki. Tytuł został przygotowany przez ekspertów w dziedzinie edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej i stanowi skuteczny sposób na zainteresowanie dziecka matematyką. Poprzez zadania o narastającym stopniu trudności wprowadza dzieci w następujące zagadnienia:
• naukę pisania cyfr i liczb
• rysowanie kształtów i naukę korzystania z linijki
• proste działania na osi liczbowej
• wyzwania matematyczne dla ambitnych
• ćwiczenia wspierające rozwój logicznego myślenia

Dla dzieci w wieku 6+.

Zestaw poleca Wydawnictwo Ameet

 

Małe Wielkie Sprawy

Małe Wielkie Sprawy to seria opowiadań, które pomagają oswoić dziecko z nowymi, niełatwymi sytuacjami. W ostatnim czasie do sprzedaży trafiły 4 niesamowite tytuły. Poruszają one aktualne problemy dzisiejszych rodziców. Książki wypełnione są kolorowymi ilustracjami oraz popularnymi bohaterami ze świata Disneya, co pozwala przekonać malucha, że to, czego się obawia, może być super przygodą. Przy lekturze tych książeczek problemy, z którymi mierzą się dzieci, wydają się prostsze do pokonania.

Dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Zestaw poleca Wydawnictwo Ameet

 

Jak przeżyłam w pierwszej klasie gimnazjum – Marion Achard

Trzecia część dziennika Taluli, dziewczynki, która marzy o normalnej rodzinie i spokojnym życiu. Gimnazjum zaczyna się fatalnie! Nauczyciele są beznadziejni, zadania trudne, przyjaciółka Adela wylądowała w równoległej klasie …Talula siedzi koło Jana, bo tak wynika z kolejności alfabetycznej – a Jan przypomina jej Łukasza, okropnego starszego brata!
Kolejna książka o przygodach Taluli zabierze Was w świat roztropnej, refleksyjnej dziewczynki, pełnej humoru i niesamowitych przeżyć.

Książkę poleca Wydawnictwo Muchomor

 

Ogień – Anna Skowrońska

Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest wulkan. Przeczytasz o wpływie pożarów na klimat. Odkryjesz, co decyduje o kolorze płomieni, jak daleko może dotrzeć sadza z płonącej tajgi i co mały bóbr może zdziałać w walce z pożarami.  Zobaczysz, jak dawniej ludzie wykorzystywali ogień do ogrzewania i oświetlania, a jak robią to dziś. Poznasz historyczne pożary, płonące stosy, ale też kult ognia i ogniste stwory.
Po WIETRZE i WODZIE przyszedł czas na opowieść o OGNIU.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Książkę poleca Wydawnictwo Muchomor

 

Czarodziejskie miasto – Edith Nesbit

Kto z nas nie chciałby znaleźć się w świecie, który zbudował ze swoich własnych zabawek? W świecie gorącej czekolady, cudownego gadającego psa i papugą ciągle cytującą starożytnego poetę Wergiliusza? No może papuga nie jest konieczna … Przeczytajcie o przygodach Filipa i Lucy, którym taka historia właśnie się przydarzyła!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Książkę poleca Wydawnictwo Muchomor

 

Kubuś Puchatek. Był sobie miś – Jane Riordan

Nagle rozległo się burczenie w brzuszku. To mógł być tylko Kubuś Puchatek. Choć wtedy miś tak się nie nazywał. Nie znał jeszcze Krzysia i był tylko jednym z wielu pluszaków na wystawie w sklepie.

Odkryj, jak zaczęła się przyjaźń Krzysia i Puchatka. Czemu nad Kłapouchym zawsze krążą deszczowe chmury, a opowieść o Prosiaczku jest taka krótka? Wielkie historie mają zawsze wielki początek.

Oficjalna opowieść o tym, jak miś o małym rozumku trafił do serca Krzysia, a potem – do Stumilowego Lasu. Napisana w duchu opowiadań A. A. Milne’a, w doskonałym tłumaczeniu Michała Rusinka i z pięknymi ilustracjami w stylu E. H. Sheparda.

Świat Kubusia Puchatka ze wszystkimi jego mieszkańcami: Misiem o bardzo małym rozumku, Kłapouchym nad którym ciągle kłębią się chmury i Tygryskiem, który myśli tylko o brykaniu.

Wielka frajda dla wszystkich kochających Kubusia Puchatka.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

LOL Surprise OMG. Ekstrahit 2/2022

Najnowszy dwumiesięcznik dla wielbicielek kultowych laleczek – niespodzianek. Magazyn „L.O.L. Surprise! O.M.G.” 2/22 to kolorowe czasopismo poświęcone tajnikom branży filmowej.
W każdym numerze czytelniczki znajdą wyjątkowe plakaty kinowe, zagadki, ciekawostki i kolorowanki, a na wszystkie fanki fenomenalnych laleczek czekają pomysły na czaderskie rekwizyty oraz quizy, przepisy na smakołyki i gry. Do wydania dołączony jest prezent – niespodzianka. Magazyn skierowany do dzieci powyżej 6. roku życia.

W tym numerze:
Poznaj LOL: DIVA
Gwiezdny blask: Zabłyśnij przy pomocy OMG
Przepiękna kreacja: Strój dla Neonlicious
Magia kina: Pomysł na Twój własny film
Zrób to sama: Filmowa zawieszka na drzwi

A do tego:
Filmowy plakat
Kolorowanki
Zadania i łamigłówki

PREZENT: NIESPODZIANKA OD L.O.L. O.M.G.

Czasopismo poleca Wydawnictwo Egmont

 

Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów

Najnowsza książka autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej to opowieść sensacyjno-detektywistyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Główni bohaterowie, ciekawski Tymoteusz i ospały Fryderyk, dowiadują się przypadkowo o planach kradzieży pewnego słynnego obrazu z jednego z londyńskich muzeów. Dzięki pomocy wuja Ignacego i szczura MacDonalda, emerytowanego szefa Tajnej Policji Zwierzęcej, rozszyfrowują, które dzieło sztuki ma zostać skradzione, po czym wszelkimi sposobami starają się przeszkodzić złoczyńcom w realizacji zadania.

Fabułę pełną ciepłego humoru i zaskakujących zwrotów akcji znakomicie zilustrowała Joanna Gębal. Lektura nie tylko gwarantuje doskonałą rozrywkę całej rodzinie, lecz także umożliwia najmłodszym czytelnikom pierwsze spotkanie z reprodukcjami dzieł sztuki europejskiej.

Książkę poleca Wydawnictwo Bosz

 

O kotku, który bał się wszystkiego – Éric-Emmanuel Schmitt

O kotku, który bał się wszystkiego to opowieść o odwadze jako przezwyciężaniu strachu. Otwiera ona wspaniale ilustrowaną serię dla dzieci Sowie Opowieści.

Jak pokonać strach i wykazać się odwagą, prawdziwą odwagą, nie lekkomyślną brawurą?

Autorem książki O kotku, który bał się wszystkiego jest Éric-Emmanuel Schmitt, francuski pisarz, autor m.in. słynnej książki Oskar i pani Róża. Za ilustracje odpowiada Barbara Brun. Przewodnikiem serii jest sowa Minerwa, symbol mądrości. Zachęca ona młodych odbiorców do stawiania ważnych pytań i samodzielnego myślenia.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina!

 

Zobacz również:

1. Recenzje książek – sprawdź, co warto przeczytać!
2. Jak czytanie wpływa na rozwój dziecka
3. Konkursy z nagrodami

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...