Na czym polega epilacja laserem Vectus?

19 kwietnia 2018, dodał: Redakcja

Tradycyjna depilacja jest dziś bardzo rzadko stosowana, gdyż zastępuje ją coraz częściej epilacja laserowa. Wszystko za sprawą coraz lepszego sprzętu, który umożliwia skuteczne pozbycie się owłosienia raz na zawsze. Jednym z najpopularniejszych i najnowocześniejszych tego typu urządzeń jest z pewnością laser Vectus.

Epilacja laserem Vectus?

Epilacja, w przeciwieństwie do depilacji, usuwa owłosienie wraz z cebulkami, zapobiegając ich odrastaniu. Laser Vectus wytwarza energię, która absorbowana przez melaninę niszczy mieszki włosowe.

Urządzenie Vectus jest innowacyjne ze względu na czytnik poziomu melaniny. Po przyłożeniu lasera do skóry odczytuje, ile znajduje się w niej pigmentu. Na tej podstawie automatycznie ustawia odpowiednie parametry działania. Dzięki temu epilacja nie powoduje poparzeń, ani podrażnień.

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu

Zabieg przeprowadzany z użyciem lasera Vectus jest bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Dlatego też w przypadku niektórych pacjentów niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Do przeciwwskazań należą:

 • opalenizna
 • świeże rany
 • zażywanie leków fotouczulających
 • choroby skóry
 • epilepsja
 • posiadanie rozrusznika serca
 • obniżona krzepliwość krwi
 • cukrzyca

Pacjentki, u których występuje któreś z powyższych przeciwwskazań do zabiegu, powinny skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania zgody na zabieg.

Skuteczność zabiegu

Efektywność działania lasera Vectus jest bardzo duża. Niemniej jednak, konieczne jest kilkukrotne go powtórzenie w celu całkowitego usunięcia owłosienia z danego obszaru ciała. Liczba powtórzeń zależy głównie od poziomu melaniny – im jest jej mniej, tym oporniej przebiega epilacja. Co ciekawe, najtrudniejszym zadaniem jest usunięcie cienkich i jasnych włosów. Przy niewielkiej ilości melaniny ich mieszki nie pochłaniają bowiem wystarczająco dużo energii.  Laser Vectus radzi sobie jednak również w takich sytuacjach. Potrzebna wtedy tylko nieco więcej powtórzeń zabiegu.

Szczegółowy opis lasera Vectus

Urządzenie Vectus działa na podobnej zasadzie, jak inne lasery służące do epilacji, jednak jest wyposażony w kilka innowacyjnych rozwiązań. Ze szczegółowym opisem działania lasera można zapoznać się m.in. na stronie internetowej www.lespa.pl. Znajdują się tam również odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane przez pacjentki pytania.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Na czym polega epilacja laserem Vectus?

 1. avatar sietlana napisał(a):

  W jednej z klinik, w której ostatnio byłam w Krakowie też wykonują ten zabieg. Nie wiem, czy to ten sam laser, ale może się skuszę i na taki zabieg. :)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zł
Krystalicznie czysta woda
Cena:
799,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak przeżyć za niewielkie pieniądze…
Ja kupuję często w akcjach promocyjnych typu 3 w cenie 2, oczywiście...
dobra lokówka
ja niedawno sobie kupiłam z babyliss automatyczną z sensorem temperatury, fajne...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
efekt jest od razu, lekka opuchlizna jest ale po kilku dniach schodzi :)
tarczyca
Koniecznie warto zrobić badania i wybrać się do lekarza od hormonów. Ja chodzę...