„Moje podróże z lotką” – nowość!

26 czerwca 2017, dodał: Redakcja

Świat badmintona w PRL-u też może być fascynujący!

Opowieść Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz, pierwszej
kobiety-
wiceprezydent Europejskiego Związku Badmintona

Jadwiga Ślawska-Szalewicz osiągnęła w życiu wszystko, o czym tylko zamarzyła, a nawet to, o czym nie śmiała marzyć. Ma wspaniałą rodzinę i liczne sukcesy zawodowe na koncie. Los był dla niej niezwykle łaskawy. Swoją historią postanowiła podzielić się z innymi. „Moje podróże z lotką” to autobiografia kobiety, która współtworzyła świat badmintona w PRL-u i okresie przemian ustrojowych (Edipresse Książki, 24 maja). 

Książka „Moje podróże z lotką” jest zapisem życiorysu osoby, którym spokojnie można obdzielić kilka osób. Jadwiga Ślawska-Szalewicz urodziła się w Trzeciej Rzeszy. Jej rodzice znaleźli się tam na przymusowych robotach. Po wojnie rodzina żyła w odbudowującej się Warszawie. Jak sama wspomina – rodzinę miała i ma fantastyczną. Temu wątkowi poświęca znaczną część książki.

Pamiętam powroty ojca w dniu wypłaty. Pieniądze płacono zawsze gotówką, dwa razy w miesiącu: dziesiątego zaliczka i dwudziestego piątego zasadnicza pensja. Te powroty wspominam z czułością. To był niezwykle uroczysty dzień. Tato przynosił nam ciastka z najbliższej cukierni, a dla mamy jakiś specjalny drobiazg.

 

Najważniejsza część „Moich podróży z lotką” związana jest z pasją sportową. To ona stała się przeznaczeniem i pracą zawodową autorki na długie lata. Choć nie obyło się bez trudności. Kiedy urodziła dziecko, jej obecność w  męskim świecie sportu, była przez chwilę utrudniona.  Jadwiga Ślawska-Szalewicz uważa, że trzeba jednak wierzyć w siebie i trwać przy własnych postanowieniach.

Autorka relacjonuje czytelnikom swoją karierę i sytuację różnych dyscyplin sportowych w PRL. Ukończyła AWF  ze specjalizacją  judo, jednak z największą uwagą traktuje środowisko sportu w tym badmintona. Bardzo zaangażowała się w rozwój i propagowanie tego sportu w Polsce. Świat badmintona był przez lata jej drugim domem. Poświeciła mu wiele energii i pracy.  W książce znajdziemy dokładny opis rozwoju „gry w lotkę”, historię zwycięstw i porażek czołowych zawodników.

Z pracy w Polski Związku Badmintona najmilej Jadwiga Ślawska-Szalewicz wspomina swoje pierwsze podróże zagraniczne. Pierwszy wyjazd służbowy odbyła do „bratnich” politycznie Chin. W książce jest cała – częściowo pamiętnikarska – relacja  skupiona na drobiazgach i doświadczeniach, jak wszechobecna jaśminowa herbata, czy przegrany 0:8 z gospodarzami mecz. Po zmianie ustroju Jadwiga Ślawska-Szalewicz zostaje wybrana w 1991 szefową Polskiego Związku Badmintona. Pisze
o tym z dumą, ale też ze wzruszeniem. To kolejny etap jej niesamowitej kariery. I wielki zaszczyt. Wtedy zaczął się dla niej czas wielu pracowitych podróży.

O działaczach sportowych wiemy niewiele, rzadko się wypowiadają, jeszcze rzadziej pozwalają nam poznać swą pracę od kulis. Często są to ludzie oddani całym sercem sportowcom, którzy wraz z medalami zagarniają sławę, nie zostawiając nic swemu zapleczu. Jadwiga Ślawska-Szalewicz pokazuje świat sportu od kuchni, kreśli obraz PRL-u i ludzi, którzy tak jak ona, oddali sportowi całe swoje życie

– Małgorzata Gutowska-Adamczyk, znana pisarka.

 

„Moje podróże z lotką” kończy spacer po Stadionie Dziesięciolecia. Autorka opisuje ciekawą historię miejsca, które było świadkiem i sceną wielu ważnych imprez i wydarzeń. Książka odsłania świat osoby nieugiętej, pełnej poświęcenia i ambicji. Z pewnością może zainteresować czytelnika, któremu bliski jest sport, podążanie do celu czy też historia nieugiętej kobiety.

O autorce:

Jadwiga Ślawska-Szalewicz – absolwentka AWF ze specjalizacją  judo, była pierwszą kobietą w Polsce na stanowisku sekretarza generalnego najpierw w Polskim Związku Szermierczym od 1973 do 1977 r., a później w Polskim Związku Badmintona. W 1991 r. stanęła na czele Polskiego Związku Badmintona jako pierwsza kobieta prezes w polskim sporcie. W roku 2004 została wybrana na wiceprezydenta Europejskiej Unii Badmintona. Z zamiłowania podróżniczka i utalentowana pisarka. Kobieta wielu talentów i pasji, którymi dzieli się na prowadzonym przez siebie poczytnym blogu.                                                             

Dane wydawnicze:

Autor: Jadwiga Ślawska-Szalewicz, tytuł: „Moje podróże z lotką”, Edipresse Książki, ISBN 9788379457342 , cena: 44,90 , oprawa: miękka ze skrzydełkami, format: 135 mm x 205 mm, liczba stron: 424 , data premiery: 14 czerwca 2017 r.

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

(www.facebook.com/edipresseksiazki, www.instagram.com/edipresseksiazki)

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,
  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,
  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.

 Książka dostępna na hitsalonik.pl
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł
Corin biustonosz virginia
Sklep-Biustonosze.pl
Cena:
189 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Vibin mini jako pierwsze tabletki
Również je brałam, jako pierwsze pigułki. Bardzo dobrze się sprawdzały. Ja się bałam skutków...
Firma
Hej. szukam kancelarii odszkodowawczej niedawno Moja siostra miała wypadek drogowy, po którym trafił...
praca w h&m
Spróbować Ci nie zaszkodzi. Wiele zależy od salonu, w którym będziesz pracowała...
Makijaż do ciemnej pomadki
Do ciemnych pomadek stosuję bardzo jasny makijaż oczu, albo pozostawiam z samym korektorem....
facebook