„Moje podróże z lotką” – nowość!

26 czerwca 2017, dodał: Redakcja

Świat badmintona w PRL-u też może być fascynujący!

Opowieść Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz, pierwszej
kobiety-
wiceprezydent Europejskiego Związku Badmintona

Jadwiga Ślawska-Szalewicz osiągnęła w życiu wszystko, o czym tylko zamarzyła, a nawet to, o czym nie śmiała marzyć. Ma wspaniałą rodzinę i liczne sukcesy zawodowe na koncie. Los był dla niej niezwykle łaskawy. Swoją historią postanowiła podzielić się z innymi. „Moje podróże z lotką” to autobiografia kobiety, która współtworzyła świat badmintona w PRL-u i okresie przemian ustrojowych (Edipresse Książki, 24 maja). 

Książka „Moje podróże z lotką” jest zapisem życiorysu osoby, którym spokojnie można obdzielić kilka osób. Jadwiga Ślawska-Szalewicz urodziła się w Trzeciej Rzeszy. Jej rodzice znaleźli się tam na przymusowych robotach. Po wojnie rodzina żyła w odbudowującej się Warszawie. Jak sama wspomina – rodzinę miała i ma fantastyczną. Temu wątkowi poświęca znaczną część książki.

Pamiętam powroty ojca w dniu wypłaty. Pieniądze płacono zawsze gotówką, dwa razy w miesiącu: dziesiątego zaliczka i dwudziestego piątego zasadnicza pensja. Te powroty wspominam z czułością. To był niezwykle uroczysty dzień. Tato przynosił nam ciastka z najbliższej cukierni, a dla mamy jakiś specjalny drobiazg.

 

Najważniejsza część „Moich podróży z lotką” związana jest z pasją sportową. To ona stała się przeznaczeniem i pracą zawodową autorki na długie lata. Choć nie obyło się bez trudności. Kiedy urodziła dziecko, jej obecność w  męskim świecie sportu, była przez chwilę utrudniona.  Jadwiga Ślawska-Szalewicz uważa, że trzeba jednak wierzyć w siebie i trwać przy własnych postanowieniach.

Autorka relacjonuje czytelnikom swoją karierę i sytuację różnych dyscyplin sportowych w PRL. Ukończyła AWF  ze specjalizacją  judo, jednak z największą uwagą traktuje środowisko sportu w tym badmintona. Bardzo zaangażowała się w rozwój i propagowanie tego sportu w Polsce. Świat badmintona był przez lata jej drugim domem. Poświeciła mu wiele energii i pracy.  W książce znajdziemy dokładny opis rozwoju „gry w lotkę”, historię zwycięstw i porażek czołowych zawodników.

Z pracy w Polski Związku Badmintona najmilej Jadwiga Ślawska-Szalewicz wspomina swoje pierwsze podróże zagraniczne. Pierwszy wyjazd służbowy odbyła do „bratnich” politycznie Chin. W książce jest cała – częściowo pamiętnikarska – relacja  skupiona na drobiazgach i doświadczeniach, jak wszechobecna jaśminowa herbata, czy przegrany 0:8 z gospodarzami mecz. Po zmianie ustroju Jadwiga Ślawska-Szalewicz zostaje wybrana w 1991 szefową Polskiego Związku Badmintona. Pisze
o tym z dumą, ale też ze wzruszeniem. To kolejny etap jej niesamowitej kariery. I wielki zaszczyt. Wtedy zaczął się dla niej czas wielu pracowitych podróży.

O działaczach sportowych wiemy niewiele, rzadko się wypowiadają, jeszcze rzadziej pozwalają nam poznać swą pracę od kulis. Często są to ludzie oddani całym sercem sportowcom, którzy wraz z medalami zagarniają sławę, nie zostawiając nic swemu zapleczu. Jadwiga Ślawska-Szalewicz pokazuje świat sportu od kuchni, kreśli obraz PRL-u i ludzi, którzy tak jak ona, oddali sportowi całe swoje życie

– Małgorzata Gutowska-Adamczyk, znana pisarka.

 

„Moje podróże z lotką” kończy spacer po Stadionie Dziesięciolecia. Autorka opisuje ciekawą historię miejsca, które było świadkiem i sceną wielu ważnych imprez i wydarzeń. Książka odsłania świat osoby nieugiętej, pełnej poświęcenia i ambicji. Z pewnością może zainteresować czytelnika, któremu bliski jest sport, podążanie do celu czy też historia nieugiętej kobiety.

O autorce:

Jadwiga Ślawska-Szalewicz – absolwentka AWF ze specjalizacją  judo, była pierwszą kobietą w Polsce na stanowisku sekretarza generalnego najpierw w Polskim Związku Szermierczym od 1973 do 1977 r., a później w Polskim Związku Badmintona. W 1991 r. stanęła na czele Polskiego Związku Badmintona jako pierwsza kobieta prezes w polskim sporcie. W roku 2004 została wybrana na wiceprezydenta Europejskiej Unii Badmintona. Z zamiłowania podróżniczka i utalentowana pisarka. Kobieta wielu talentów i pasji, którymi dzieli się na prowadzonym przez siebie poczytnym blogu.                                                             

Dane wydawnicze:

Autor: Jadwiga Ślawska-Szalewicz, tytuł: „Moje podróże z lotką”, Edipresse Książki, ISBN 9788379457342 , cena: 44,90 , oprawa: miękka ze skrzydełkami, format: 135 mm x 205 mm, liczba stron: 424 , data premiery: 14 czerwca 2017 r.

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

(www.facebook.com/edipresseksiazki, www.instagram.com/edipresseksiazki)

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,
  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,
  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.

 Książka dostępna na hitsalonik.pl
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ

FORUM - bieżące dyskusje

pielęgnacja dłoni
> Diabela napisał/a:> Ogólnie, to epiltouch by olie stosuję raz na miesiąc, efekty są natychmiastowe....
kompensator
hej. planuję w najbliższym czasie kupić kompensator, zależy mi na tym by był dosyć...
Czy tatuowanie się jest bezpieczne?…
Jak sądzicie? Bo chciałam zrobić sobie tatuaż w te wakacje, ale mam obawy....
gofrownica
Ja miałem kiedyś gofrownicę, ale żaden przepis na ciasto nie był dobry